trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:35:27 pm »
A pamietacie koledzy Bialostockie Zaklady Graficzne?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:40:21 pm »

Tak się kończy poszukiwanie najtańszego dostawcy.
Tak się kończy oszczędzanie na papierze. Taurus i Elemental dużo rzeczy drukują w JW Projekt i nigdy nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Obok Read Me najlepsza drukarnia.

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 02, 2016, 05:58:18 am »
A pamietacie koledzy Bialostockie Zaklady Graficzne?
Azymut jest drukowany w BZG i wszystko jest cacy. Inne komiksy Screamu tez (Sanktuarium, Diosamante).
Co ciekawe Malcolm Max ma zapis, ze druku dokonano w Polsce :). Bunkier byl drukowany w Edice, podobnie Leo Roa.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:25:58 am »
Azymut jest drukowany w BZG i wszystko jest cacy.
Rani tak samo (u mnie nawet grzbiety prościutkie  :smile: ) Mucha wszystko tam drukuje, Timof i Wydawnictwo Komiksowe też sporo.

Bo wszyscy wydawcy powinni robić "testy" jak Kultura Gniewu że zacytuję z ich FB: "Zgłaszamy uwagi do pierwszych wydruków i odsyłamy do drukarni. Druk "Binio Bill kręci western i... w kosmos" na ostatniej prostej!"
Bo komiks to nie książka  :smile:

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:37:44 am »
Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Wydawca zaklepuje drukarnię na dany okres czasu. Ale wystarczy, że tłumacz zachoruje, odda tekst o jeden dzień za późno, więc proces przygotowawczy do druku się przesuwa o jeden dzień i w drukarni ląduje wszystko o jeden dzień później. A czas na druk do niedzieli, bo od poniedziałku wchodzi Egmont/Taurus/Wydawnictwo Wojskowe. Wszyscy chcą mieć egzemplarze na czas, nikt nie chce opóźnień, bo potem na forach oskarżą o brak profesjonalizmu, o lekceważeniu czytelnika, o leceniu w kolki kolejną obsuwą terminów a przecież u czytelnika ta obsuwa powoduje obsuwę kilkunastu innych komiksów, które wiszą w zamówieniu.

Sami sobie hodujemy potwory ;]

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 02, 2016, 11:16:38 am »
Kurcze, zaskoczenie, bo po początkowych perturbacjach taki Incal czy Castaka były świetnie wydane - papier na 5+.

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 02, 2016, 11:18:38 am »
Wydawca zaklepuje drukarnię na dany okres czasu. Ale wystarczy, że tłumacz zachoruje, odda tekst o jeden dzień za późno, więc proces przygotowawczy do druku się przesuwa o jeden dzień i w drukarni ląduje wszystko o jeden dzień później. A czas na druk do niedzieli, bo od poniedziałku wchodzi Egmont/Taurus/Wydawnictwo Wojskowe. Wszyscy chcą mieć egzemplarze na czas, nikt nie chce opóźnień, bo potem na forach oskarżą o brak profesjonalizmu, o lekceważeniu czytelnika, o leceniu w kolki kolejną obsuwą terminów a przecież u czytelnika ta obsuwa powoduje obsuwę kilkunastu innych komiksów, które wiszą w zamówieniu.

Sami sobie hodujemy potwory ;]


Spokojnie! Rynek już się przegrzewa. Czytelnicy nie wyrabiają z kupowaniem/czytaniem/zxarabianiem pieniędzy na nowe zakupy. Zaraz wszystko pierdzielnie, a po katastrofie na placu boju zostaną tylko najwięksi, którym już nikt nie będzie blokował kolejki do drukarni.
Jak spiewał poeta: "Jeszcze będzie przepięknie. Jeszcze będzie normalnie".


Przy okazji zapytam, czy wie ktoś, co się stało z wydawnictwem Hanami?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 02, 2016, 12:06:54 pm »
apropo prac drukarni - do mnie ostatnio bardzo często przyjeżdżają komiksy z przesuniętym / przekrzywionym grzbietem (edica i tam gdzie drukuje ongrys). przy cieńszych wydaniach defekt jest widoczny tylko jeżeli komiks stoi na półce obok czegoś innego. przy grubszych natomiast prowadzi to do dość ciekawych geomtrycznie efektów:



nie wiem czy reklamować.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 02, 2016, 12:27:10 pm »
Rynek się przegrzeje, gdy ludzie przestaną chcieć kupować, a tak nie jest. Ludzie robią listy, gdzie i jak upchnąć dany komiks. Ja mam tak z Incalem, który ciągle się odkłada, choć myślę, że gdyby wydali zapowiadanego boxa z całością, to wszystko by przyspieszyło. Moja lista niestety wygląda tak, że nie mam jeszcze żadnej pozycji od Scream, spadają z każdym miesiącem ustępując miejsca. Mam nadzieję, że w wakacyjne miesiące zrobi się luz i zakupi się kilka rzeczy, bo mają dobre tytuły.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #789 dnia: Kwiecień 02, 2016, 12:42:14 pm »
Najgorsze jest to że wychodzi więcej nowych serii niż kończy się starych  :smile: i np. Alias czy Daredevil (Sideca budź się  :smile: ) będzie pewnie ładnie schodził ale już np. taki Velvet część osób nie kupi tylko dlatego że nie chcą (albo raczej nie mają za co) zaczynać nowych serii.

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #790 dnia: Kwiecień 02, 2016, 01:08:46 pm »
Moja lista niestety wygląda tak, że nie mam jeszcze żadnej pozycji od Scream, spadają z każdym miesiącem ustępując miejsca.


Twoja lista świadczy o tym, że przeznaczyłeś Scream do odstrzału. Jeszcze nie chcesz do tego przyznać, ale już ustawiłeś ich na straconej pozycji. Inni ludzie robią to samo z innymi wydawnictwami (sam postawiłem kreskę na kilku, m.in. Bum Projekt, od których nic nie kupiłem i Elemental, od których kupilem tylko pierwszego "Durango", a "Jeremiaha", jak już go przecenili oraz część wydawnictw mangowych). W końcu nazwy na naszych listach wydawnictwa ustępujących miejsca innym wydawnictwom zaczną się pokrywać i wtedy te wydawnictwa zaczną znikać bez śladu i bez żalu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #791 dnia: Kwiecień 02, 2016, 01:28:33 pm »
Przy okazji zapytam, czy wie ktoś, co się stało z wydawnictwem Hanami?
Slyszalem, ze ze wzgledu na kurs jena wstrzymali sie z kupowaniem licencji na kolejne tomy :) Ale pewnie pracowali duzo nad ksiazka Polish Culinary Path ;) i na komiksy nie starczylo mocy przerobowej.

Ostatnie info z FB: Mushishi 5 bedzie przed Pyrkonem, kolejny Monster w kwietniu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #792 dnia: Kwiecień 02, 2016, 01:29:16 pm »


Ostatnie info z FB: Mushishi 5 bedzie przed Pyrkonem, kolejny Monster w kwietniu.


Pocieszające.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #793 dnia: Kwiecień 02, 2016, 04:14:17 pm »
scenariusz jest "głupiutki", momentami niebezpiecznie wręcz niemądry i nie dorównuje poziomem oprawie graficznej. nie była to zupełnie płynna lektura.
A możesz podać przykłady tych głupot scenariusza, jeśli mogę na chwilę wrócić do tego wątku? Zaintrygowałeś mnie. Wszak to Dorison i od niego jeszcze nie uświadczyliśmy chałtury.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #794 dnia: Kwiecień 02, 2016, 04:51:42 pm »
A możesz podać przykłady tych głupot scenariusza, jeśli mogę na chwilę wrócić do tego wątku? Zaintrygowałeś mnie. Wszak to Dorison i od niego jeszcze nie uświadczyliśmy chałtury.

nie bardzo. czytałem to w wersji zeszytowej rok temu i nie jestem pewien czy czegoś bym nie przekręcił. pamiętam głównie że w trakcie lektury regularnie przewracałem oczami, a niektóre momenty powodowały zażenowanie (np część dialogów w scenie pool party producenta filmów trzyix).

musiałbym sobie odświeżyć ten komiks, a na ponowne czytanie nie mam zbytniej ochoty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2016, 04:55:43 pm wysłana przez mgnesium »