Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas29Needles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:12:37 am »
Skończyłem właśnie "Malcolma Maxa" i jestem oczarowany. Tytuł stał się jednym z moich ulubionych komiksów, które obecnie czytam. Podejrzewałem, że może tak być, bo akcja rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej czyli na starcie +100 do miodności :wink:

Ktoś tu wcześniej napisał, że komiks ma za dużo tekstu i ciężko się czyta. Zupełnie nie wiem o co chodzi, jakby post poszedł nie do tego topiku co trzeba, bo ilość tekstu w Maxie jest standardowa. Czyta się bardzo przyjemnie za sprawą sporej dawki delikatnego humoru tak w tekście jak i rysunkach jak i interesującej fabuły.

Główni bohaterowie ciekawie zbudowani, od początku nie są obojętni, szczególnie Malcolm, jego poczucie humoru, dystans i stosunek do kobiet. Charisma jest półwampirzycą ale jak na razie nic z tego nie wynika, gdyby nie podano tego w opisie to czytelnik po prostu miałby ją za zwykłą mieszkankę Londynu.

Wizualnie bardzo mi się podoba. Rysunki Romlinga są nieco specyficzne (postacie) a jednocześnie realistyczne (tło). Przypomina mi trochę trochę Alary'ego i jego "Silasa Coreya" (na marginesie także świetna pozycja). Rysunki i kolorystyka nadają świetnego klimatu.

POLECAM.

PS. Wielkie brawa dla Scream za dodatki!
Zgadza się! Wspaniały komiks. Długo Czekałem na premierę bo ta była przekładana 3 razy ale w końcu się doczekałem :wink: Świetne postaci, świetna grafa i świetny scenariusz. Z wypiekami czekam na drugi tom :wink: Bardzo dobra i bardzo pominięta pozycja. Nawet na głównej, informacyjnej stronie Gildii nikt nie raczył napisać, że tytuł wreszcie się ukazał i że warto zakupić.

Boję się, że "Malcolma..." zdejmą za słabą sprzedaż bo ten komiks w ogóle reklamy nie miał :sad:

A tutaj nie podyskutujesz :wink: Tylko lakierowane okładki, nierówne grzbieciki, integral, na twardo czy na miękko, jaka czcionka jest a jaka powinna być w dymkach, trykoty, peleryny i inne. Trzeba było osobny temat założyć to może by się ktoś zainteresował :smile:

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:14:23 am »
Nie jesteś zainteresowany to nie kupujesz.
Ale ja nie bronię nikomu zakupu tej obwoluty. Po prostu się dziwię, bo wszelkiego rodzaju etui kojarz mi się z kiepskiej jakości pudełeczkami, które marnie wyglądają na półce, trudno z tego wyjąć książkę (czy komiks w tym wypadku).

I już widzę tę masę defektów zgłaszanych do Gildii i innych sklepów (o ile będą miały to w sprzedaży), bo etui dojechało lekko naderwane, nadgniecione, zagięte :)
Zauważcie, że Incale są duże, cholernie ciężkie, więc obwoluta musi być na serio dobrze zrobiona, żeby same komiksy nie wyrządziły jej krzywdy.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #842 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:39:25 am »
Etui (slipcases) stosuje się do znacznie cięższych wydań Absolute i dają radę. Sprawdzają się, komiksy sie nie kurzą, nie wyginają, sa lepiej zabezpieczone i co wązne wygodnie się je stawia, nawet na końcu rzędu książek. Mam kilka dużych i bardzo sobię chwalę. Mam też w podwójnych etui ponad 20 tomów Peanuts i mimo, ze przebywały długą drogę pocztą to raczej nic im nie było, nawet jak zdarzył się wgnieciony rożek to i tak wolę je mieć niż nie mieć.
A co do jakosci, wszystkie które mam sa dobrej jakosci i wyglądaja na półce świetnie.

Co do powyzszego, nie jestem fanem grafiki rzeczywiscie, sama typografia byłaby lepsza.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #843 dnia: Kwiecień 14, 2016, 01:14:41 pm »
Tylko, że w tym etui komiksy będą latały, bo mają różne wymiary.

Offline Mawer

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #844 dnia: Kwiecień 14, 2016, 02:36:56 pm »
Tylko, że w tym etui komiksy będą latały, bo mają różne wymiary.
Jakie różne wymiary? Każdy w formacie 240x320 mm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2016, 04:39:59 pm wysłana przez Mawer »

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #845 dnia: Kwiecień 14, 2016, 03:50:28 pm »
Format taki sam, ale moje egzemplarze mają dobre pół centymetra różnicy w wysokości.

Offline silent.bob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #846 dnia: Kwiecień 14, 2016, 03:59:11 pm »
Format taki sam, ale moje egzemplarze mają dobre pół centymetra różnicy w wysokości.

W wysokości to około 1mm, ale na głębokość to może być te pół centymetra.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #847 dnia: Kwiecień 14, 2016, 04:06:23 pm »
Auć.. no to słabo. Niby już wszystko zaczyna być ładnie, ale te prowizorki cały czas gdzieśtam jeszcze siedzą w naszej mentalności. :|

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #848 dnia: Kwiecień 14, 2016, 05:22:43 pm »
W wysokości to około 1mm, ale na głębokość to może być te pół centymetra.

1mm na pewno nie, różnica jest znacza - głębokości nawet nie sprawdziłem i faktycznie jest z tym podobnie. Generalnie lipa - jak się zabiera za takie rzeczy, to powinno się to robić porządnie - czy mam teraz drugi raz kupić zestaw z 3 tomami i slipcasem? Generalnie ja podziękuję.

Offline silent.bob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #849 dnia: Kwiecień 14, 2016, 05:54:46 pm »
1mm na pewno nie, różnica jest znacza - głębokości nawet nie sprawdziłem i faktycznie jest z tym podobnie. Generalnie lipa - jak się zabiera za takie rzeczy, to powinno się to robić porządnie - czy mam teraz drugi raz kupić zestaw z 3 tomami i slipcasem? Generalnie ja podziękuję.

U mnie jest 1mm.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 14, 2016, 06:04:20 pm »
Etui - spoko, będę brał. Jednak czekam na kolejne zapowiedzi od Scream. Wiemy, że będą kontynuacje rozpoczętych serii, ale co dalej?

Offline piotrassss

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #851 dnia: Kwiecień 14, 2016, 08:41:07 pm »
Chętnie bym widział takie etui do Koziorożców, ale raczej nigdy do tego nie dojdzie, skoro Sideca ma problem nawet z wydaniem ostatnich albumów...

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #852 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:31:11 pm »
Dostałem takiego oto maila:

Drodzy Klubowicze,

W związku z przygotowaniem druku kart klubowych, bardzo prosimy o sprawdzenie i uzupełnienie danych osobowych - wystarczy imię i nazwisko.
Ponieważ, zgodnie z regulaminem, karty są imienne, bez tych informacji ich wydrukowanie nie będzie możliwe.



Chcielibyśmy, aby karty dotarły do Was z zamówieniami majowych nowości, których przedsprzedaż na bardzo dobrych warunkach rozpocznie się lada dzień, na uzupełnienie danych osobowych ustalamy termin do piątku przyszłego tygodnia 22.04.2016.
23.04.2016 (sobota) karty idą do druku.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #853 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:41:26 pm »
w sklepie pojawiły się także w zapowiedziach: "Dżinn", "Krucjaty" tom 2, oraz "Przed Incalem" + sleepcase(?)


jestem tylko ciekaw czy nie dołożą jeszcze czegoś nowego, niezapowiadanego wcześniej (tak jak było z "Red Skin") ?


nawet by mi to pasowało bo wtedy pewnie załapałbym się na darmową przesyłkę  :cool:
The darkness will swallow everything

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #854 dnia: Kwiecień 15, 2016, 11:38:39 pm »
1mm na pewno nie, różnica jest znacza - głębokości nawet nie sprawdziłem i faktycznie jest z tym podobnie. Generalnie lipa - jak się zabiera za takie rzeczy, to powinno się to robić porządnie - czy mam teraz drugi raz kupić zestaw z 3 tomami i slipcasem? Generalnie ja podziękuję.


Tyle tych postów natłukłeś, że Incale od siebie odstają więc musiałem sprawdzić czy jest coś na rzeczy czy to tylko Twój niefart. Cóż, wychodzi na to, że to jednak nie jest problem, który dotyczy wszystkich.



Zobaczymy jak będzie z trzecim Incalem... mimo, że ja w sumie kładę lachę na te drobne przesunięcia rozmiarów i wysokości.
perły przed wieprze