trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 26, 2016, 09:07:32 pm »
bowiem SC ma zamiar wydać sagę w 2 tomach).

poza zapowiedzianymi i wydanymi tytułami, zostało coś jeszcze do opublikowania z jodoverse?

wikipedia twierdzi że nie, ale to wikipedia.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 26, 2016, 09:13:03 pm »
Megalex, Weapons of Metabaron i nadchodzący nowy Metabaron, który częściowo już się ukazał we Francji.

(bo jeśli dobrze pamiętam SC zapowiedziało na razie Kastę oraz Technokapłanów)

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 26, 2016, 09:17:03 pm »
dzięki za odpowiedź. o megalex zapomniałem, o tym że jodorovsky dalej ciągnie serię osadzoną w tym wszechświecie nie miałem pojęcia.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 26, 2016, 09:22:39 pm »
Ten nowy Metabaron graficznie wygląda świetnie. Obecnie dwa tomy.
http://www.bedetheque.com/BD-Meta-Baron-Tome-1-Wilhelm-100-le-techno-amiral-257296.html


Czy Showman Killer zalicza się do jodoverse?
http://www.bedetheque.com/serie-25644-BD-Showman-Killer.html


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 26, 2016, 09:26:43 pm »
Ten nowy Metabaron graficznie wygląda świetnie. Obecnie dwa tomy.

Absolutna zgoda, jaram się tym i ubolewam, ze angielski pierwszy tom w formacie deluxe (i na razie tylko  tylko pierwszy) dopiero w paździeniku :(

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 27, 2016, 09:21:50 am »
Jodorowski do spółki z Bessem zrobili dwa tomy Animal Cinq. Mamy jeszcze serię o kadłubku czyli Alef That oraz najbardziej odjechany komiks Jodo czyli Saga D'Alandor - bardzo bym chciał to zobaczyć u nas.

Do tego jeszcze kilka oneshotów.

Nie miałby nic przeciwko wydaniu przez Scream integrala Borgii.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 27, 2016, 10:24:33 am »
Anibal 5 jest zabawny, choć nie należy do Jodoverse to widać w tym kilka podobieństw do Incala. (przerysowany na nowo powstał później, ale wcześniej był jakaś wersja więc zakładam, że pomysły miał już wczesniej)

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 27, 2016, 10:40:57 am »
Ja przez jodoverse rozumiem wszystko co stworzył, więc wymieniłem to co można jeszcze u nas wydać.

Jak się mylę i jodoverse to, to samo co uniwersum Incalu, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 27, 2016, 10:57:17 am »
Ja przez jodoverse rozumiem wszystko co stworzył, więc wymieniłem to co można jeszcze u nas wydać.

Jak się mylę i jodoverse to, to samo co uniwersum Incalu, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.


Nie wszystkie komiksy stworzone przez Jodo zalicza się do jodoverse. Bouncer, Biały Lama, Borgia, Juan Solo, Diosamante, Księżycowa Gęba itd nie należą do tego uniwersum.
Jodoverse to inaczej uniwersum Metabaronów. Komiksy sf osadzone w świecie Incala (Metabaronów).
Następujące pozycje można zaliczyć do tego świata:
Przed Incalem,
Incal,
Po Incalu,
Kasta Metabaronów,
Castaka,
Broń Metabarona,
Technokapłani,
Megalex,
nowy cykl Metabaronów.
Być może coś jeszcze.

Istnieje także gra RPG Kasta Metabaronów.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 11:07:54 am wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 27, 2016, 11:29:50 am »
Ja przez jodoverse rozumiem wszystko co stworzył, więc wymieniłem to co można jeszcze u nas wydać.
Jak się mylę i jodoverse to, to samo co uniwersum Incalu, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

dla mnie również bez sensu, ale podobno termin wszedł w język z takim, a nie innym znaczeniem.
co byłoby nie tak z "incalverse"?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 27, 2016, 12:00:23 pm »
Znalazłem kolejną pozycję, której akcja dzieje się w uniwersum Metabaronów. Screaming Planet (Asteroide hurlant) to zbiór krótkich opowiadań.
http://www.humanoids.com/book/246#.V0gmxvmLS00
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 27, 2016, 12:06:16 pm »
Znalazłem kolejną pozycję, której akcja dzieje się w uniwersum Metabaronów. Screaming Planet (Asteroide hurlant) to zbiór krótkich opowiadań.
http://www.humanoids.com/book/246#.V0gmxvmLS00

O, ciekawe. A jaki jest łącznik z Jodoverse?

Offline kalbaro74

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 27, 2016, 12:13:44 pm »
Na razie wygląda na to, że takim benefitem będzie dostęp (a może pierwszeństwo) do "Dekalogu", komiksu w wersji limitowanej...
To się otwiera raj dla spekulantów.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 27, 2016, 12:15:13 pm »
Na zachodnich forach twierdzą, że ten tytuł i Megalex jest takim "wypełniaczem" jodoversum.
Cytuj
Screaming Planet and Megalex don't figure into the Incal storyline in any meaningful way, they are simply fleshing out the size of the universe, showing we are looking at a fictional reality that has more than three participants unlike other sci-fi narratives. Lookin at you, Star Wars/Trek.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 27, 2016, 12:21:29 pm »
No wiesz, zależy jak patrzeć. Tak naprawdę Technopriests, Castaka a nawet i Kasta, to całkowicie autonomiczne historie. Nie widzę jakiejś specjalnej różnicy jeśli chodzi o Megalex. Ale że Screaming Planet jest częścią to nie miałem pojęcia. Tym bardziej żałuję, że nie kupiłem, zwłaszcza, ąe teraz tylko jakis biedny paperback jest dostępny :|. Cóż, trzeba poczekać na jakis reprint.

 

anything