Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 552568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1110 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:26:01 pm »
Całkiem dobry pomysł. Jeśli się nie mylę to integral obejmuje pięć części (pierwszy cykl). Tom 6 to początek kolejnego cyklu. Seria jest otwarta.
Z komiksów publikowanych w FK z chęcią bym przygarnął w większym formacie i na lepszym papierze: Samuraja i Rozbitków. Zapewne prawa do nich ma Egmont.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

« Odpowiedź #1111 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:37:43 pm »
Dampierre wygląda na fajny frankofoński paździerz z dawnych lat. Wstępnie jestem zainteresowany. :)
Ale najpierw muszę ogarnąć Durango, bo mam tylko 2 tomy. Jednak czytanie tego razem z Jeremiahem nie jest najlepszym pomysłem, bo Hermann rysuje lekko, zgrabnie i komiksowo, a Swolfs się męczy z tymi kopulastymi bryłami i ruchem postaci. :)

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1112 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:55:05 pm »
Swolfs w pierwszych tomach Durango to chyba szlifował swój warsztat (wcześniej erotyki).
http://www.bedetheque.com/BD-Durango-HS-Viol-a-Grey-Rock-40701.html

Dampierre wygląda zachęcająco. Swolf rysował jedynie tom 1 i 2. Tom 3 Eric (autor Tetfola). Od tomu 4 Legein (w tomie 10 także scenariusz). Za kolorystykę odpowiada również kilka osób (pięć).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

• Zbrojmistrz bracki
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #1113 dnia: Lipiec 18, 2016, 01:49:18 pm »
Swolfs w pierwszych tomach Durango to chyba szlifował swój warsztat (wcześniej erotyki).
http://www.bedetheque.com/BD-Durango-HS-Viol-a-Grey-Rock-40701.html

dosyć ciekawy ten link.....
u dołu strony okładka pirackiej wersji tego erotyka z winietą "Durango" heheh
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

« Odpowiedź #1114 dnia: Lipiec 18, 2016, 02:11:34 pm »
Tom 3 Eric (autor Tetfola).
Tetfola to bym kupił w dniu premiery. :) Uwielbiam wszystkie cztery historie z wydanych u nas dwóch tomów. Świetna jest zarówno ta o wilkołaku (super pokazana przemiana w wilkołaka na bodaj 5 kadrach ze śladami na śniegu i spadającym ubiorem), jak i te o rycerzu i mieście przyszłości oraz ta ericowa wersja legendy o bestii z Gevaudanu (film Braterstwo wilków też mi się podobał, aż sobie powtórzę, bo nie widziałem kilkanaście lat). Czytałem też początek trzeciego tomu z jakiejś polskiej grupy translacyjnej, ale jakoś nie lubię czytać na komputerze, więc odpuściłem, choć historia o dziewczynie i jej niedźwiedziu mocno propsowała.

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1115 dnia: Lipiec 18, 2016, 03:13:58 pm »
Tetfola mam 2 zeszyty, które ukazały się u nas. Także bym kupił całość. Jednak prawdopodobieństwo wydania w Polsce jest bardzo małe. Myślę, że byłby problem z materiałem do druku (brak wersji cyfrowej?, zgaduję).
Marine też bym przygarnął. Fajne były komiksy historyczne: Vasco, Głowy Orłów (długie serie). Może sentyment mną kieruje, jednak to były (są) ciekawe komiksy.

Jak SC debiutował to myślałem, że ograniczą się do oferty "humanoidów". Może decyzja SC o zwiększeniu oferty tytułów od innych wydawców jest słuszna. Trafią do większego grona odbiorców?
Przyznam, że ładnie wyglądają komiksy wydane przez SC. Szczególnie stojących kilka obok siebie tytułów.
Osobiście brak mi takiej klasycznej s- f w stylu Wiecznej Wojny. Jodo "na dłuższą metę" mnie męczy. Przesyt mesjanizmu, rodzaju turpizmu (jeśli można tak nazwać motywy związane z deformacjami: brak ręki, karłowatość, zniekształcenia twarzy itd).

Ze 20 lat wstecz kupiłem w antykwariacie starą książkę (chyba z lat 60-tych): Na tropie nieznanych zwierząt autorstwa Heuvelmansa. Taka podwalina pod kryptozoologię. Świetnie się czyta, sporo relacji pochodzących sprzed dziesiątek lat. Czuć ducha podróżników odkrywających Amazonię, Afrykę. Niemal jakbym czytał przypisy do przygód Tomka Wilmowskiego. Od tej pory lubię coś przeczytać (dla rozrywki) o tematyce kryptozoologicznej. Takiej bardziej prawdopodobnej (zjawy, upiory, wilkołaki, jednorożce, człowiek ćma to nie).
Dlaczego taki wstęp?
Z chęcią bym widział komiks o takiej tematyce u nas. Całkiem niezłe oceny ma Carthago, wizualnie też ładnie się prezentuje.
http://www.bedetheque.com/BD-Carthago-Tome-2-L-Abysse-Challenger-82428.html
Na stronie Les Humanoides Associes jest fajne dossier: postacie, gatunki, mapki itd
http://www.humano.com/blog/carthago/tag/Accueil/1#.V4zZ4_mLS03

Może ktoś ze SC przeczyta post i zastanowi się nad tym komiksem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 03:37:15 pm wysłana przez Archelon »

Offline Holsten

« Odpowiedź #1116 dnia: Lipiec 18, 2016, 04:39:35 pm »
Faktycznie komiks prezentuje się ciekawie.

Offline Klint

« Odpowiedź #1117 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:09:13 pm »
Może ktoś ze SC przeczyta post i zastanowi się nad tym komiksem.

Zastanawiałem się czy nie dałoby rady założyć osobną  rubrykę pytania do SC tak jak ma Byczek .

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #1118 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:18:24 pm »
Z tego co pamiętam inicjatywa wyszła od Byczka, abo Byczek się zgodził na nią najpierw (bo cyklicznie nawiedzał to forum przecież od lat)

Chyba bez sensu pisać pytania do Scream jeśli nie ma gwarancji odpowiedzi...

Offline Death

« Odpowiedź #1119 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:24:06 pm »
Ze 20 lat wstecz kupiłem w antykwariacie starą książkę (chyba z lat 60-tych): Na tropie nieznanych zwierząt autorstwa Heuvelmansa. Taka podwalina pod kryptozoologię. Świetnie się czyta, sporo relacji pochodzących sprzed dziesiątek lat. Czuć ducha podróżników odkrywających Amazonię, Afrykę.
Fajna książka. Nie znałem. Aż sobie sprawdzę. W każdym razie to nie jest taka bajka jak się wydaje. W Kongo są te ogromne mega bagna, gdzie nikt nigdy nie był, a tubylcy gadają o mokele mbembe czy jakoś tak i opisują go tak, że wydaje się jakimś dinozaurem czy innym jaszczurem, a przecież ziomeczki nie znają dinozaurów, to by głupot sami nie wymyślali. W dobie komputerów, smartfonów i lotów w kosmos w Afryce leży sobie ogromne niezbadane bagno wielkości niejednego państwa.

A ten długi włoski komiks wydany w Krakersie, to chyba właśnie takie klimaty.

Offline NuoLab

« Odpowiedź #1120 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:51:40 pm »
A tymczasem "Krew tchórzy 2", "Bunkier 2" i "Segmenty" spadły w gildii z dzisiaj na 5 sierpnia.

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1121 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:25:16 pm »
A tymczasem "Krew tchórzy 2", "Bunkier 2" i "Segmenty" spadły w gildii z dzisiaj na 5 sierpnia.

Wczoraj była korekta. 5 sierpnia to data orientacyjna.

Dzień dobry
Niestety otrzymaliśmy informację że premiera trzech nowych tytułów z wydawnictwa Scream Comics opóźni się o mniej więcej tydzień. Tytuły:
Bunkier - 2 - Punkt Zero
Segmenty
Krew tchórzy - 2 - Rzeźnik
powinny dotrzeć do nas na początku przyszłego tygodnia.Przepraszamy za opóźnienie. Jeśli chcą Państwo edytować swoje zamówienie prosimy o kontakt mailowy:

Offline Death

« Odpowiedź #1122 dnia: Lipiec 27, 2016, 11:46:29 pm »
Komikslandia opublikowała we wtorek na Facebooku zdjęcie z wydrukowanym egzemplarzem, więc Gildia też będzie pewnie miała jeszcze w tym tygodniu. Bo niby dlaczego nie?

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1123 dnia: Lipiec 30, 2016, 12:00:51 pm »
Z fb SC:

*** NOWOŚCI *** / jutro koniec przedsprzedaży/
Dotarły do nas długo oczekiwane nowości lipca:
1. DEKALOG tom 1-2 /limitowane, 777 numerowanych egzemplarzy, tłoczona i złocona oprawa, obwoluta/
2. SEGMENTY - wydanie zbiorcze
3. BUNKIER tom 2
4. KREW TCHÓRZY tom 2

Modne te obwoluty.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2016, 12:06:40 pm wysłana przez Archelon »

Offline Death

« Odpowiedź #1124 dnia: Lipiec 30, 2016, 01:31:03 pm »
Ten Dekalog jest aż tak fantastycznym komiksem, że akurat on zasługuje na takie wydanie? Pytam, bo nigdy tego nie miałem w rękach, a wielu forumowiczów co najmniej czytało ten pierwszy tom, który kiedyś wyszedł w Polsce.