Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:00:54 pm »
Och nie spiesza sie , w sumie przy tym co się obecnie dzieje na naszym rynku to nawet dobrze, bedzie wiecej zabawy  :wink:

Offline Bobo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:58:11 am »
Na stronie Scream pojawiły się najbliższe zapowiedzi:
- Królewska krew tom 2 - Zbrodnia i kara
- Niedźwiedzi kieł tom 2 - Hanna

http://scream.com.pl/?cat=4

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:07:56 am »
Kto tłumaczył pierwszy tom Królewskiej Krwi?

@DOWN
Dzięki. Wierzę ci na słowo  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 10:22:29 am wysłana przez JanT »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:15:43 am »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Mawer

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:48:42 pm »
Jak sądzicie Scream również wyda Kastę Metabaronów i Technokapłanów w futerale?? Jeśli już gdzieś padła odpowiedź na moje pytanie to z góry przepraszam  :roll:
Slipcase z Incalami mocarnie się prezentuje na półce, oby więcej było komiksów w takiej formie.

Offline brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpień 04, 2016, 04:00:07 pm »
Jak sądzicie Scream również wyda Kastę Metabaronów i Technokapłanów w futerale?? Jeśli już gdzieś padła odpowiedź na moje pytanie to z góry przepraszam  :roll:
Slipcase z Incalami mocarnie się prezentuje na półce, oby więcej było komiksów w takiej formie.
Na stoisku podczas komiksowej warszawy wydawca powiedział mi, że tak - będzie slipcase.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:04:50 am »
Kupiłem trochę w ciemno ten Dekalog, i niestety stało się dokładnie to czego się trochę obawiałem, czyli dostałem komiks z kategorii, którą zazwyczaj omijam szerokim łukiem. W II trochę ratuje sprawę rysunek ale scenariusze obu są po prostu słabiutkie. Przewidywalne do bólu, dziecinnie moralizatorskie i przegadane. Plus dla Scream za dość efektowne wydanie.

I tu pytanie: jak się maja pozostałe tomy do pierwszych 2?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 12, 2016, 11:54:07 pm »
Jak przeczytacie Krew tchórzy 2, to dajcie znać czy śledztwo już zakończone, czy może jednak zamknie się dopiero w trzecim tomie. :smile:
Wydaje sie, ze sledztwo nie jest jeszcze zakonczone, a przynajmniej na pewno nie jest zakonczone formalnie, niemniej jednak oba glowne watki zostaja spojone w efektownym i nieoczekiwanym (choc z deka naciaganym, ale imo do przyjecia) zakonczeniu, w ktorym czytelnik dowiaduje sie calej okrutnej prawdy o bestialskim Rzeźniku.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 13, 2016, 10:43:51 am »
Wynika z tego, że kontynuacja będzie w kolejnym dyptyku.
Zaraza w Londynie, spisek przeciwko królowi Karolowi II, seryjne morderstwa pań lekkich obyczajów.
Seria pozytywnie mnie zaskoczyła. Świetne rysunki, ciekawy okres historyczny, interesująca fabuła, którą można uznać za dobrą.
Na tylnej okładce tomu 3 (wersja francuska) jest miniaturka zapowiedzi tomu 4.




"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 13, 2016, 10:57:03 am »
Seria pozytywnie mnie zaskoczyła. Świetne rysunki, ciekawy okres historyczny, interesująca fabuła, którą można uznać za dobrą.
Pełna zgoda - mnie rowniez pozytywnie zaskoczyla, a fabule uznalbym nawet za wiecej niz dobra. Rysunki tez bardzo dobre, szczegolnie te marynistyczne, ale to co mnie troche draznilo, to twarze postaci: 1. wiele postaci ma taka sama oprawe oczu, co utrudnialo mi niekiedy ich identyfikacje, 2. twarze rysowane sa ciagle pod tymi samymi katami, przy czym przewaza en face i profil.

Offline kas1

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1150 dnia: Sierpień 13, 2016, 01:33:16 pm »
Niestety w"Segmentach" grzbiet jest zbyt szeroki w stosunku do zawartości. Nieprzyjemnie trzeszczy i się przesuwa. Raczej nie wytrzyma próby czasu.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1151 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:55:21 am »
Kupiłem trochę w ciemno ten Dekalog, i niestety stało się dokładnie to czego się trochę obawiałem, czyli dostałem komiks z kategorii, którą zazwyczaj omijam szerokim łukiem. W II trochę ratuje sprawę rysunek ale scenariusze obu są po prostu słabiutkie. Przewidywalne do bólu, dziecinnie moralizatorskie i przegadane. Plus dla Scream za dość efektowne wydanie.

I tu pytanie: jak się maja pozostałe tomy do pierwszych 2?

Nie znam ciągu dalszego, ale odnośnie pierwszego tomu wydanego przez Scream mam zgoła odmienne odczucia. Świetnie narysowane i pokolorowane dwie pierwsze części "Dekalogu" działają znakomicie. Nie podzielam sądu o przewidywalności akcji, ale znaczy to najpewniej tyle, że jestem trochę mniej przenikliwy i tego w dyskusji nie rozstrzygniemy. Nie rozumiem za to  zupełnie zarzutów "przegadania" i chętnie dowiem się, gdzie obraz powinien znaczyć zamiast słów (dialogów). A najbardziej frapuje mnie fraza o "dziecinnym moralizatorstwie". Skoro mówimy o przykazaniach moralnych, moralitet jest gatunkiem, z którym pokrewieństwo byłoby w opowieści powiązanej kompozycyjnie z Dekalogiem jak najbardziej na miejscu. Prostota, która, jak mniemam, kryje się za "dziecinnością" mogłaby być tu nawet poczytana za zaletę. Jednak mam wrażenie, że w tym przypadku obie opowieści nie służą wyłącznie jako ilustracje takiego czy innego (zmyślonego) przykazania. Są sprytną wariacją na motywach znanych skądinąd motywów (
Spoiler: pokaż
niespełniony pisarz, tajemniczy rękopis, kochanka-szantażystka, dwie osoby w przedziale, słowa, które piętnują...
), które choć powracają w literaturze i życiu, nie tracą tak naprawdę na atrakcyjności jako zagadnienia niezmiennie ważne. Giroud potrafi przy tym, w moim odczuciu, mieszać ironiczny dystans wobec działań swoich bohaterów z nieskrywaną sympatią, jaką ich darzy, co jest ogromną zaletą i poświadcza dojrzałość tego projektu. Indywidualizacja postaci przenosi też ciężar z sugerowanego moralizatorstwa (w moralitecie wszak każdy bohater powinien być wyprany z indywidualności i jako everyman łączyć się z doświadczeniami możliwie szerokiego spektrum odbiorców) na opowieść decyzjach jednostek, które kształtują ich los, wpisując się przy tym w dzieje "tekstu wielkiego", dotyczącego tak poważnych kwestii jak Ocalenie, Zbawienie, Zrozumienie...     

Tak czy inaczej: dziecinna dla mnie była tylko frajda z lektury tego cudnie wydanego bardzo dobrego komiksu. 
I niniejszym daję znać, że postawa taka o:

Ja Dekalog odpuszczam, limitacja dla samej limitacji mnie nie interesuje. A i forma wydania 5x2 zamiast 2x5 nie przekonuje, szczególnie finansowo.

to błąd. Nawet jeśli "Dekalog" nie jest dla każdego i ekskluzywność wydania nieco to odzwierciedla, warto podjąć próbę. Po jedenaste bowiem: jak nie kupisz dobrego komiksu, który się wyprzeda, to potem po forach ludzi wkurzać będzie trzeba... dodruku pragnieniem, niespełnionym śnieniem. Bo tu dodruku nie będzie.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1152 dnia: Sierpień 15, 2016, 10:45:25 am »
to błąd. Nawet jeśli "Dekalog" nie jest dla każdego i ekskluzywność wydania nieco to odzwierciedla, warto podjąć próbę. Po jedenaste bowiem: jak nie kupisz dobrego komiksu, który się wyprzeda, to potem po forach ludzi wkurzać będzie trzeba... dodruku pragnieniem, niespełnionym śnieniem. Bo tu dodruku nie będzie.

Takie narzekania będą i tak, a niestety budżet nie jest z gumy. Trzeba zostać komiksowym mnichem, aby kupować wszystko co jest w obiekcie zainteresowań. Ale Dekalog byłby bardziej interesujący w formacie 2x5 tomów, bo już moja wyobraźnia tworzy wizje ileż te 5 tomów zajmie miejsca. Na poważnie poczekam jeszcze na kolejne recenzje i opinie forumowiczów i wtedy podejmę decyzję.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1153 dnia: Sierpień 19, 2016, 05:00:44 pm »
"Dampierre" i "Królewska Krew" część 2 zapowiedziana na 1 września.

Po "Krwi Tchórzy" nabrałem chęci na takie kostiumowe, "historyczne", przygodowe opowieści.
Dodatkowo lubię Swolfsa, więc zakup "Dampierre" obowiązkowy.

Odnośnie "Krwi Tchórzy":
Spoiler: pokaż

Wyjaśniona (dla czytelnika) jest sprawa na Jawie. Wyjaśniony jest związek miedzy wydarzeniami na Jawie a akcją dziejącą się 20 lat później w królestwie Anglii. Śledztwo prowadzone przez majora Arthura J. Bayrona Pike jest zamknięte formalnie.
Lektura wskazuje, że major będzie prowadzić sprawę związaną z działalnością Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej.
Rzeźnik nie zostaje ujęty. Poznajemy jedynie jego tożsamość.

Jestem zaciekawiony ciągiem dalszym "Krwi Tchórzy"
SC ma zamiar wydać?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 06:09:31 pm wysłana przez fragsel »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1154 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:16:43 am »
Jestem zaciekawiony ciągiem dalszym "Krwi Tchórzy"
SC ma zamiar wydać?


Cytuj

[/size]Drodzy Czytelnicy!
Ze względu na sporą ilość pytań związanych z drugim tomem Krwi Tchórzy, informujemy:
"Krew Tchórzy - Rzeźnik" jest zakończeniem cyklu, a tym samym śledztwa.
[size=0px]:-)[/size][/i].
[/font][/color]
[/size]Pozdrawiamy[/color]
[/size][/color]
The darkness will swallow everything