Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1245 dnia: Październik 02, 2016, 11:43:43 am »
Właśnie jestem po lekturze mojego pierwszego komiksu z tego wydawnictwa- Modigliani. I w sumie nie wiem co o nim do konca myślec...

Tzn komiks jest wydany bardzo dobrze. Gruba oprawa, duzy format. Sama historia ciekawa, szalenie w sumie smutna i główny bohater ktorego lubić sie nie da. Ale te rysunki... Libię taki rodzaj malowania, ale chyba za duzo komputera w nich jest. CzSami wydaje mi sie jakby to były poprzedabiane zdjecia... No i dodane w wielu kadrach efekt flary. Ktory jak dla mnie trąci troche kiczem i tandetą ...

Reasumujac - scenariusz ciekawy , dialogi dobrze mi sie czytało. Natomiast rysunki bardzo popsuły mi odbiór całości .

To po lekturze muszę sie nie zgodzic całkowicie. Historia nie jest ciekawa w ogóle. Absolutny banał biograficzny:
Spoiler: pokaż
Malarz był biedny i niedoceniany, chorował, pił i umarł i nagle zachwyt.
Serio? Zero jakiegoś fajnego angle, oryginalności. Nic. Emocjonalnie kompletne drewno. Dialogi podobnie, zwłaszcza ta ich połowa, która na siłę próbuje jakieś emocje, jakąć intymność wytworzyć w tej historii. Całkopwicie bezskutecznie. No i rysunek, który po bliższym spojrzeniu okazał się jednym z najgorszych rysunków jaki ostatnio widziałem. Absolutny kicz, festiwal manieryzmu i efektów photoshopa. Co ciekawsze wzorowany na realizm jest jeszcze bardziej oderwany od akcji niż taki Jason. Ewidentnie bazujące na zdjęciach rysunki ogląda sie fatalnie. Są zimnie, martwe i obce. Te same postaci na kolejnych kadrach są nieropozpoznawalne, i zdają się nie pasować zupełnie do dialogu i do akcji. To wygląda jak kolaż przypadkowych obrazków, połączony tylko posdobną tonacją kolorystyczną. Odradzam. Jak dla mnie jakieś 3/10.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1246 dnia: Październik 02, 2016, 11:59:56 am »
A co sądzicie o tej seri z Alienami - Fire and Stone? Dobre to to? Jak to się ma do filmu Prometeusz? Ogółem jestem fanem Xenomorfa i Predatorów, ale mając w pamieci ostatnie cuda jakie Dark Horse wyprawiał z tą markom pod koniec Tm-semic ( Xenogenesis, Obcy kontra terminator kontra predator itp.)to mam obawy czy się znowu nie natnę na jakiegoś potworka.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1247 dnia: Październik 02, 2016, 02:33:15 pm »
A co sądzicie o tej seri z Alienami - Fire and Stone? Dobre to to? [.........] Ogółem jestem fanem Xenomorfa i Predatorów, ale mając w pamieci ostatnie cuda jakie Dark Horse wyprawiał z tą markom pod koniec Tm-semic ( Xenogenesis, Obcy kontra terminator kontra predator itp.)to mam obawy czy się znowu nie natnę na jakiegoś potworka.
Jest ok, tyle mogę powiedzieć po przeczytaniu pierwszego tomu (drugi kupiłem wczoraj więc jak przeczytam to napisze coś więcej). Dużo lepsze od tego co wydawał pod koniec Tm-semic. To jest nowy start dla serii Aliens i Predator, nie trzeba znać starych historii które u nas wyszły, znaczenie mają tylko filmy (w tym Prometeusz)

Jak to się ma do filmu Prometeusz?
Pierwszy tom to rozbudowywanie świata Aliens i Predator o wątki z Prometeusza dotyczące tej czarnej mazi. Wyjaśnienie tego czym ona jest. Dla mnie bardziej sensowne niż to co dali w filmie i fajnie współgra z tym światem. Klimatem komiks przypomina film Aliens niż Prometeusza.

Jeszcze jedno słowo o polskim wydaniu, pierwszy tom masakrycznie śmierdzi lakierem (drugi już nie).

Offline Funny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1248 dnia: Październik 02, 2016, 08:06:21 pm »
Jestem pod bardzo dobrym wrażeniem wydawnictwa.
Kolory dzikiego zachodu
Malcolm 2
Aliens
Wędrówki
Czy Złoty osioł.

Dużo premier oraz zaproszeni na MFKiG rysownicy, którzy dla kupujących robili w komiksach prawdziwe cuda.
Wydawnictwo naprawdę mocno się rozwija i ma we mnie klienta.


mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1249 dnia: Październik 03, 2016, 09:29:14 pm »
No i doczytałem drugi tom Fire and Stone i jest kiepski. Jak pierwszy mi się podobał, tak ten był strasznie nudny i niczym nie zaskakuje (doczytałem go do końca z myślą że jednak może twórcy coś wymyślą na koniec ale nie, nic z tych rzeczy). Cała historia rozwija wątek czarnej mazi ale nie dostajemy nic poza to co już dowiedzieliśmy się z pierwszego tomu. Kolejną wadą jest tylko 3 bohaterów tej historii, reszta postaci to tylko mięso dla Alienów i ich imiona poznajemy wtedy kiedy mają zginąć. W Prometeuszu poza 4 głównych była masa postaci drugoplanowych którzy pojawiali się w tle, czy też mieli kilka stron dla siebie. Tu tak nie jest, liczy się tylko ta trójka i jedyną interakcja między nimi są kłótnie. Inna sprawa że historia jest osadzona przed wydarzeniami z pierwszego tomu, więc jeśli ktoś go czytał to wie jak ta historia się skończy (dlatego myślałem że dostaniemy jakiś zwrot akcji na koniec a tu nic z tego). Zresztą w tym komiksie jest trochę więcej głupot które rażą. Rysunki też słabe w większości nie istnieją żadne tła na panelach. Historia osadzona jest w tracie wydarzeń z filmu Aliens do czego też nawiązuje krótka historia z końca albumu.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1250 dnia: Październik 03, 2016, 09:59:34 pm »
mkolek81, dzięki za odp. Czyli ta seria stanowi taki restart tego uniwesum w komiksach, i jak mniemam, stanowi podstawy pod inne serie. Dam temu tytułowi szansę, nie brzmi to tak trgicznie jak Aliens vs Predator vs terminator. Jestem fanbojem Xenomorfa, więc pewnie i tak będę miał znacznie więcej radochy z czytania nawet takiego przeciętniaka niż ktoś, komu Alien jest totalnie obojętny.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1251 dnia: Październik 03, 2016, 10:21:49 pm »
Powiem tak, pierwszy tom (Prometeusz) mi się podobał, końcówka zostawia wiele otwartych wątków i widząc zapowiedź 3 tomu (jest na końcu Aliens) to będą one tam kontynuowane (to będzie AvP). Drugi tom (Aliens) jest słaby wg mnie, ale nie ma takich głupot jak w AvPvT czy AvPvWvD. Zasadniczo jest tu też akcja ale nie tyle co w seriach Xenogenesis.

Osobiście chciałbym aby Scream kiedyś wznowił Aliens vs Predator to stare które wydał TM-Semic, ja ten komiks wspominam bardzo dobrze.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1252 dnia: Październik 03, 2016, 10:32:20 pm »
Osobiście chciałbym aby Scream kiedyś wznowił Aliens vs Predator to stare które wydał TM-Semic, ja ten komiks wspominam bardzo dobrze.
Historie od pierwszego AvP po Aliens Anioły Apokalipsy były mega, zwłaszcza Aliens Labirynt. Mogli by coś wydać właśnie z tego okresu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1253 dnia: Październik 04, 2016, 08:05:53 am »
Można gdzieś jeszcze kupić samą obwolutę do Incala?

Offline niebosklon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1254 dnia: Październik 04, 2016, 08:44:05 am »
Można gdzieś jeszcze kupić samą obwolutę do Incala?

Chodzi Ci o slipcase?. Tak, jeszcze są.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1255 dnia: Październik 04, 2016, 11:42:36 am »
Yup, liczyłem, że ktoś zarzuci linkiem do najlepszej oferty ;) W kapitanie hooku nie ma, na allegro nie widzę...

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1256 dnia: Październik 07, 2016, 10:08:37 am »
Czy ktoś nabył już "Złotego Osła"? Jaką dostaliśmy wersję, ocenzurowaną czy pełną?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1257 dnia: Październik 07, 2016, 11:52:39 am »
Czy ktoś nabył już "Złotego Osła"? Jaką dostaliśmy wersję, ocenzurowaną czy pełną?

Maja źródła z HUmanoids, a te oversized wyszły u nich bez cenzury, więc obstawiam, że Scream też.

Offline Koro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1258 dnia: Październik 07, 2016, 12:09:58 pm »

Offline Funny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1259 dnia: Październik 07, 2016, 12:17:48 pm »
Osioł jest bez cenzury

 

anything