Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1320 dnia: Październik 27, 2016, 07:11:17 pm »
Graficznie "Monika" prezentuje się interesująco. Jestem ciekaw czy warstwa fabularna jest na podobnym poziomie. Warto się bliżej przyjrzeć tej pozycji.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1321 dnia: Październik 27, 2016, 11:42:20 pm »
Raczej odwrotnie. Graficznie to nic nadzwyczajnego. Popatrz na twarz faceta na pierwszej planszy (pod okładką). Sprawdzałem, komiks ma wysokie oceny. Niby całkiem dobry scenariusz. Choć krytykowane jest tempo akcji.
Mnie nie skusił. Muszę poważnie się zastanowić nad zakupem. Obecnie 2 tomy.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1322 dnia: Październik 27, 2016, 11:50:57 pm »
ja do pewnego momentu brałem wszystko Scream (nie z poczucia przywiązania, obowiązku czy komplecizmu, ale po prostu cały ich asortyment trafiał u mnie w dziesiątkę) ale ostatnio poszerzyli i zdywersyfikowali ofertę (co jest dobre. to nie są zarzuty) i ten konkretny tytuł nie przemawia do mnie.
patrzę, czytam o tym i nie czuję tego...

Ale oczywiście Dorisona biorę!!!
I dziękuję za niego każdemu kto mi go dostarcza!!!!

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1323 dnia: Październik 28, 2016, 02:18:55 am »
Raczej odwrotnie. Graficznie to nic nadzwyczajnego. Popatrz na twarz faceta na pierwszej planszy (pod okładką). Sprawdzałem, komiks ma wysokie oceny. Niby całkiem dobry scenariusz. Choć krytykowane jest tempo akcji.
Mnie nie skusił. Muszę poważnie się zastanowić nad zakupem. Obecnie 2 tomy.
Napisałem tylko że graficznie mnie zainteresował, a nie że powalił na kolana. ;) Dla mnie rysunki są ciut powyżej średniej europejskiej, a jak do tego dodać dobry scenariusz to rzecz może być warta uwagi. Zobaczymy. Mam pytanie co do tempa akcji, to krytykowane jest zbyt wolne czy zbyt szybkie tempo?

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1324 dnia: Październik 28, 2016, 07:58:35 am »
KOLORY DZIKIEGO ZACHODU - kupiłem głównie dla Serpierego, które uważam za najlepszego europejskiego rysownika (nawiasem mówiąc można by się pokusić o ranking rysowników )i od strony graficznej jest super. Jeśli zaś chodzi o same historie to tu już jest różnie. Mnie najbardziej przypadła do gustu pierwsza nowela "Człowiek bez kciuków". Album wydany jest na wysokim poziomie, ale przecież po SC nie spodziewałbym się by mogło być inaczej.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1325 dnia: Październik 28, 2016, 08:51:06 am »
za najlepszego europejskiego rysownika

żyjącego, jak rozumiem, ale i tu bym mocno polemizował ;)

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1326 dnia: Październik 28, 2016, 09:30:51 am »
KOLORY DZIKIEGO ZACHODU - kupiłem głównie dla Serpierego, które uważam za najlepszego europejskiego rysownika (nawiasem mówiąc można by się pokusić o ranking rysowników )i od strony graficznej jest super. Jeśli zaś chodzi o same historie to tu już jest różnie. Mnie najbardziej przypadła do gustu pierwsza nowela "Człowiek bez kciuków". Album wydany jest na wysokim poziomie, ale przecież po SC nie spodziewałbym się by mogło być inaczej.
Tak, zgadzam się w zupełności. "Kolory..." są świetne pod względem graficznym, ale już same historie są co najwyżej średnie. Mi najbardziej spodobała się z kolei ostatnia.

A co do oferty Scream'a, to już to mówiłem, że bardzo mi odpowiada ich postawienie od pewnego czasu na różnorodność (choć ta Monika, zupełnie do mnie nie trafia).

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1327 dnia: Październik 28, 2016, 10:48:34 am »
Tak, zgadzam się w zupełności. "Kolory..." są świetne pod względem graficznym, ale już same historie są co najwyżej średnie. Mi najbardziej spodobała się z kolei ostatnia.
Ja czekam na przesyłkę z "Kolorami...". Może będzie dzisiaj. Trochę czuję się zaniepokojony wypowiedziami dotyczącymi  poziomu scenariusza. Jak przeczytam to wypowiem się.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1328 dnia: Październik 28, 2016, 03:26:52 pm »
Mam pytanie co do tempa akcji, to krytykowane jest zbyt wolne czy zbyt szybkie tempo?


Niby jest rozwlekłe.
Oceny wysokie. Jednak mało osób głosowało. Pokusić się można o wniosek, że nie jest to pozycja rozchwytywana przez czytelników. Całość 2 tomy. Seria zamknięta.
http://www.bedetheque.com/BD-Monika-Tome-2-Vanilla-dolls-253963.html

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1329 dnia: Październik 28, 2016, 11:22:40 pm »
Pytał ktoś Screama czy nie chcieliby wydać "Tańca czasu" Igora Baranki?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1330 dnia: Październik 28, 2016, 11:50:29 pm »
Pytaliśmy (chyba retorycznie, bo samych siebie, a nie wprost Screama) jakoś na początku wątku.
Ale jeśli niezbyt jasno, to ja chętnie powtórzę i nawet zamienię w prośbę (bo to bardzo dobry komiks jest!):


Drogi Screamie, wydaj nam w końcu "Taniec czasu" Baranki!... Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, o wielki Krzyku.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1331 dnia: Październik 30, 2016, 12:10:59 pm »

Niby jest rozwlekłe.
Oceny wysokie. Jednak mało osób głosowało. Pokusić się można o wniosek, że nie jest to pozycja rozchwytywana przez czytelników. Całość 2 tomy. Seria zamknięta.
http://www.bedetheque.com/BD-Monika-Tome-2-Vanilla-dolls-253963.html
Dzięki za informację.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1332 dnia: Październik 31, 2016, 06:49:35 pm »
wlasnie rozpakowalem paczke z kasta, musze stwierdzic ze pieknie wydana jest..

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1333 dnia: Październik 31, 2016, 07:34:47 pm »
wlasnie rozpakowalem paczke z kasta, musze stwierdzic ze pieknie wydana jest..


Owszem ładne. Większy format, twarde okładki jak większość komiksów od SC. Druuna ładniej wygląda.
Wydawnictwo ładnie się rozpędziło. Z tego co piszą na fb, część komiksów praktycznie się wysprzedała. Trzymam kciuki za dalszy rozwój. Niech zaawocuje to kolejnymi dobrymi tytułami.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1334 dnia: Październik 31, 2016, 08:02:42 pm »
Z tego co piszą na fb, część komiksów praktycznie się wysprzedała. Trzymam kciuki za dalszy rozwój. Niech zaawocuje to kolejnymi dobrymi tytułami.
faktycznie tak napisali, ale za wyjątkiem Incala i Guliveriany, reszta wymienionych tam pozycji jest stale w ofertach kilku sklepów internetowych. Prawdopodobnie po prostu (jak na razie) kończą się zapasy w samym wydawnictwie.
Też oczywiście trzymam kciuki za rozwój, byle nie za szybko i nie za mocno, bo mam wrażenie, że powoli na rynku zaczyna się robić niebezpiecznie.......
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.