trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 541737 razy)

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 16, 2016, 07:50:13 pm »
Czy to jest ten AVP wydany kiedyś przez TM-Semic?
To jest to:
http://avp.wikia.com/wiki/Alien_vs._Predator:_Fire_and_Stone

TM-Semic wydawał starsze rzeczy z lat 90-tych.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mega_komiks/9
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline rzem

« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 16, 2016, 08:06:24 pm »
To jest to:
http://avp.wikia.com/wiki/Alien_vs._Predator:_Fire_and_Stone

TM-Semic wydawał starsze rzeczy z lat 90-tych.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mega_komiks/9

Dzięki bardzo. Przyznam, że jestem trochę na bakier z Fire and Stone, stąd moje pytanie mogło być nieco naiwne.

Offline keram

« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 19, 2016, 11:45:55 am »
Niedźwiedzi Kieł - przeczytałem pierwszy tom i dostrzegłem kilka dziwnych rzeczy:

str 15 - Trochę dziwna dyskusja o Ślązakach polskiego, niemieckiego i żydowskiego pochodzenia z której można odnieść wrażenie, że Śląsk to odrębny kraj. Sądzę, że Niemcy z Jeleniej Góry nie nazywali siebie "Ślązakami niemieckiego pochodzenia" lecz po prostu "Niemcami".

str 19 - "Jestem Max Kurtzman (...) urodzony 9 września 1922, w Opolu na Polskim Śląsku!"
str 20 - powtarza to samo tyle, ze tym razem urodził się 9 sierpnia.
Oczywiście Opole przed II WŚ należało do Niemiec, a nie do Polski.

str 20 - "Opuściłem Śląsk w 1935roku! Na długo zanim Hitler go zajął ..."
str 39 - "Opole przed aneksją w 1939 roku nie było niemieckie."
Oczywiście nieprawda.

Kwestie polsko-żydowskie.
Max nazywany jest i Polakiem i Żydem.
Czy Żydzi ze Śląska (zwłaszcza niemieckiego) poczuwali się do polskości? - mam wątpliwości. Chyba,że Max pochodzi z mieszanej polsko-żydowskiej rodziny, wtedy ok.

Sądzę, że tłumacz powinien wyłapać te nieścisłości, a następnie Scream powinien zamieścić w albumie notkę wyjaśniającą dokładnie te sprawy.
W 4 tomie "Bois Maury" Wojciech Birek zamieścił notkę prostującą nieścisłości Hermanna w sprawie dymitriad. I to jest właściwe podejście.

Offline kenji

« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 19, 2016, 07:34:41 pm »
Keram - a napisz prosze jeszcze 3 słowa nt komiksu. Warto ??

Offline keram

« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 19, 2016, 07:41:08 pm »
Myślę, że warto. Choć pierwszy tom jest jakby prologiem, poznajemy bohaterów i tło, a główne wydarzenia dopiero przed nami. Tak to odebrałem.

Offline wazon

« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 19, 2016, 10:35:31 pm »
Bardzo dobry komiks. Jeden z lepszych ze scremu jezeli chodzi o komiksy realistyczne. Fajna kreska, dla milosnikow latania obowiazkowa.

Offline gobender

« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 21, 2016, 08:34:09 pm »
Screamy na Gildii już. Właściwie to skusiłem się jeszcze na to Jak zbić fortunę. W sumie fajny rysunek. Ktoś to zna?

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopad 21, 2016, 09:26:40 pm »
Ja też się skusiłem na Jak zbić fortunę w czerwcu'40.
Poszperałem w necie. Jest to wolna adaptacja powieści, której autorem jest Pierre Siniac (Sous l'aile noire des rapaces).
Pisarz znany u nas z pewnego filmu:) Tego:
http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82oto+dla+pazernych-1984-30867

Za scenariusz odpowiada Dorison i Nury. Ciekawe kto jaki ma udział/większy wpływ na ostateczny kształt komiksu. Osobiście wydaje mi się, że Nury jest bardziej ciekawym scenarzystą. Można wywnioskować po tytułach jego prac, że ma zacięcie historyczne.
Interesująco wygląda praca rysownika. Astier swoim stylem oscyluje między rysunkiem realistycznym a karykaturą.
Przykładowe plansze z Jak zbić fortunę...
http://www.bdgest.com/preview-1767-BD-comment-faire-fortune-en-juin-40-recit-complet.html?_ga=1.159516351.384339267.1479311687
Ciekawie wygląda inny jego komiks "Gong":
http://www.bedetheque.com/serie-5474-BD-Gong.html

Wydanie Jak zbić fortunę... zawiera komiks w kolorze, plansze w czerni i bieli, oryginalne fotografie, storyboard i skrypt. Uwzględniając ilość stron w polskim wydaniu, zapewne także nasza wersja będzie wydana na bogato.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

« Odpowiedź #1388 dnia: Listopad 21, 2016, 09:35:39 pm »
Dzięki. Fajnie sie zapowiada i no i ten format. Zacząłem się od niego uzależniać w Humanoids, a Scream dodaktowo nim rozpieszcza.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #1389 dnia: Listopad 21, 2016, 09:52:05 pm »
Wie ktoś co z drugim tomem Metabaronów? Kiedyśtam pisali, że ma być w grudniu. Domyślam się, że to nieaktualne. Styczeń?

Offline mack3

« Odpowiedź #1390 dnia: Listopad 23, 2016, 07:59:34 pm »
Czy kublary z klubu Scream można wymienić tylko na cały komiks czy można ich użyć po prostu do obniżenia płatnosci za jakis komiks (czyli np. zapłacić połowę ceny w kublarach, a połowę w złotówkach)? Na ich stronce jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, chociaż mogę podejrzewać, że tylko wymiana na cały komiks jest możliwa... ale to tylko moje podejrzenia...

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopad 23, 2016, 08:11:17 pm »
jak wymieniałem kublary nie widziałem na żadnym etapie narzędzia pozwalającego zapłacić nimi tylko część

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #1392 dnia: Listopad 26, 2016, 09:15:06 am »
Warto zainwestować w serię Monika?
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2016, 09:18:21 am wysłana przez AntekSocjalny »

Offline mack3

« Odpowiedź #1393 dnia: Listopad 27, 2016, 11:32:56 pm »
jak wymieniałem kublary nie widziałem na żadnym etapie narzędzia pozwalającego zapłacić nimi tylko część
Dzięki za info

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1394 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:27:43 am »
Jestem po 3 tomie serii Fire and Stone i chyba zakończę na tym czytanie jej. Miała to być najważniejsza cześć historii i być może tak jest, ale mi nie przypadła do gustu. Początek zwiastował jeszcze coś ciekawego, ale jak tylko Galgo zawinął się z tej serii (mam na myśli AVP) to komiks ciągnie się jak przysłowiowe flaki z olejem. Cała historia to zabawa w kotka i myszkę Eldena z Francisem, w którą mieszają się Predatorzy. Brak w tej historii konsekwencji, bo
Spoiler: pokaż
raz to obcy są z Eldnem, raz predatorzy, a raz wszyscy na wszystkich polują, bo tak wygodnie jest scenariuszowo

Na pewno jest to lepsze od tego co dostawaliśmy lata świetlne kiedy Obcy i Predatorzy pojedynkowali się z kim się dało, ale do poziomu klasycznego AVP (nawet AVP War) jest bardzo daleko.