Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 630303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 21, 2016, 09:26:40 pm »
Ja też się skusiłem na Jak zbić fortunę w czerwcu'40.
Poszperałem w necie. Jest to wolna adaptacja powieści, której autorem jest Pierre Siniac (Sous l'aile noire des rapaces).
Pisarz znany u nas z pewnego filmu:) Tego:
http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82oto+dla+pazernych-1984-30867

Za scenariusz odpowiada Dorison i Nury. Ciekawe kto jaki ma udział/większy wpływ na ostateczny kształt komiksu. Osobiście wydaje mi się, że Nury jest bardziej ciekawym scenarzystą. Można wywnioskować po tytułach jego prac, że ma zacięcie historyczne.
Interesująco wygląda praca rysownika. Astier swoim stylem oscyluje między rysunkiem realistycznym a karykaturą.
Przykładowe plansze z Jak zbić fortunę...
http://www.bdgest.com/preview-1767-BD-comment-faire-fortune-en-juin-40-recit-complet.html?_ga=1.159516351.384339267.1479311687
Ciekawie wygląda inny jego komiks "Gong":
http://www.bedetheque.com/serie-5474-BD-Gong.html

Wydanie Jak zbić fortunę... zawiera komiks w kolorze, plansze w czerni i bieli, oryginalne fotografie, storyboard i skrypt. Uwzględniając ilość stron w polskim wydaniu, zapewne także nasza wersja będzie wydana na bogato.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 21, 2016, 09:35:39 pm »
Dzięki. Fajnie sie zapowiada i no i ten format. Zacząłem się od niego uzależniać w Humanoids, a Scream dodaktowo nim rozpieszcza.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 21, 2016, 09:52:05 pm »
Wie ktoś co z drugim tomem Metabaronów? Kiedyśtam pisali, że ma być w grudniu. Domyślam się, że to nieaktualne. Styczeń?

Offline mack3

« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 23, 2016, 07:59:34 pm »
Czy kublary z klubu Scream można wymienić tylko na cały komiks czy można ich użyć po prostu do obniżenia płatnosci za jakis komiks (czyli np. zapłacić połowę ceny w kublarach, a połowę w złotówkach)? Na ich stronce jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, chociaż mogę podejrzewać, że tylko wymiana na cały komiks jest możliwa... ale to tylko moje podejrzenia...

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 23, 2016, 08:11:17 pm »
jak wymieniałem kublary nie widziałem na żadnym etapie narzędzia pozwalającego zapłacić nimi tylko część

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 26, 2016, 09:15:06 am »
Warto zainwestować w serię Monika?
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2016, 09:18:21 am wysłana przez AntekSocjalny »

Offline mack3

« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 27, 2016, 11:32:56 pm »
jak wymieniałem kublary nie widziałem na żadnym etapie narzędzia pozwalającego zapłacić nimi tylko część
Dzięki za info

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1387 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:27:43 am »
Jestem po 3 tomie serii Fire and Stone i chyba zakończę na tym czytanie jej. Miała to być najważniejsza cześć historii i być może tak jest, ale mi nie przypadła do gustu. Początek zwiastował jeszcze coś ciekawego, ale jak tylko Galgo zawinął się z tej serii (mam na myśli AVP) to komiks ciągnie się jak przysłowiowe flaki z olejem. Cała historia to zabawa w kotka i myszkę Eldena z Francisem, w którą mieszają się Predatorzy. Brak w tej historii konsekwencji, bo
Spoiler: pokaż
raz to obcy są z Eldnem, raz predatorzy, a raz wszyscy na wszystkich polują, bo tak wygodnie jest scenariuszowo

Na pewno jest to lepsze od tego co dostawaliśmy lata świetlne kiedy Obcy i Predatorzy pojedynkowali się z kim się dało, ale do poziomu klasycznego AVP (nawet AVP War) jest bardzo daleko.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #1388 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:39:39 am »
Na pewno jest to lepsze od tego co dostawaliśmy lata świetlne kiedy Obcy i Predatorzy pojedynkowali się z kim się dało, ale do poziomu klasycznego AVP (nawet AVP War) jest bardzo daleko.

To wciąż się nie zakończyło ;) Wiem, że pewnie chodzi Ci o komiksy dostępne na naszym rynku ale jako dygresja... w tej chwili wychodzi Predator vs Judge Dredd vs Aliens a na przyszły rok zapowiedziano Aliens vs Star Trek: The Next Generation  :wink:
perły przed wieprze

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1389 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:44:37 am »
To wciąż się nie zakończyło :wink: Wiem, że pewnie chodzi Ci o komiksy dostępne na naszym rynku ale jako dygresja... w tej chwili wychodzi Predator vs Judge Dredd vs Aliens a na przyszły rok zapowiedziano Aliens vs Star Trek: The Next Generation  :wink:
jestem tego świadom, że takich crossów nigdy nie zabraknie, ale tak chodziło mi o to co wyszło na rynku polskim, chciałem dać tej serii szanse, bo lubię ten świat, ale na obecną chwilę szkoda mi czasu i kasy aby kontynuować przygodę z tą serią

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #1390 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:55:21 am »
W sumie rozumiem, sam uważam, że Fire & Stone nie jest nawet przeciętniakiem i kupuję tylko dlatego... że zawsze kupuje komiksy z AvP siłą rozpędu z rzadka tylko trafiając na coś dobrego (podobnie z całą masą posiadanych przeze mnie crossów z innymi franszyzami ale to już coś co niektórzy określają jako guilty pleasure). Na ten moment najmniej krytykuję tom drugi, ale po prawdzie to żadna zaleta.

Choć ja jednak dokończę kupowanie F&S. Został jeden tom (i ewentualne uzupełnienie jako Fire & Stone Omega) i po cichu liczę, że komiks sprzedał się na tyle zadowalająco, że Scream wyda Aliens: Defiance (co mógłbym zaoszczędzić kosztem wydania z Dark Horse ale w sumie pewnie nie będę miał tyle cierpliwości z czekaniem i jak tylko wyjdzie drugie TPB to i tak zamówię).
perły przed wieprze

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1391 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:03:42 am »
@Mkolek81
Pisałem że to najsłabsza część  :smile: Predator chyba najlepszy to możesz sobie dokończyć.

że Scream wyda Aliens: Defiance
Też pisałem że na to liczę  :smile:

Scream ma teraz (chyba pierwsza dziś) publikować 4 zapowiedzi nowości na przyszły rok.
Już się boję  :biggrin:

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1392 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:17:50 am »
Pisałem że to najsłabsza część  :smile:
pamiętam, ale dla mnie nadal najsłabsza jak dotąd jest druga Aliens (czytałem na 3 razy, strasznie mnie wynudził), tu chociaż jeszcze jakaś akcja jest, ale fabularnie ten komiks leży i kwiczy. :doubt:   

Predator chyba najlepszy to możesz sobie dokończyć.
zobaczę może dam szanse,  :doubt:

po cichu liczę, że komiks sprzedał się na tyle zadowalająco, że Scream wyda Aliens: Defiance
sprawdziłem że pisze to Brain Wood, co jest już raczej dobrą rekomendacją, ale Scream może zdecydować i wydać Life and Death, które jest zbudowane na tej samej zasadzie (wydawniczej) co Fire and Stone z tego co wiem

Scream ma teraz (chyba pierwsza dziś) publikować 4 zapowiedzi nowości na przyszły rok.
Już się boję  :biggrin:
gdzie mają iść te zapowiedzi? na FB czy na Capitanie Hooku?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 09:22:33 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

« Odpowiedź #1393 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:29:39 am »
A jakie to ma znaczenie,  skoro 10 minut później informacja o planach rozprzestrzeni się wszędzie?

Offline freshmaker

« Odpowiedź #1394 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:44:50 am »
na razie rzucili poszlakę dotycząca little tulip
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

anything