trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2175 dnia: Styczeń 07, 2018, 03:59:26 pm »
Albumy  :smile: Zeszytówki jedyne jakie wydają to w zbiorczych Alienach.
Ależ oczywiście że tak :)
[/size]

Ich integrale są znacznie droższe od innych.

Ostatnie:

Książę Nocy strony 152, cena 119.99 zł
Legenda Białego Lamy stron 156, cena 119.99 zł
Technokapłani stron 212, cena 139.99 zł

Dla porównania tytuły które wymieniłeś:

Bernard Prince stron 248, cena 120 zł
Dredd - Kompletne Akta 13 stron 280, cena 135 zł
Universal War One stron 168, cena 99 zł
Luc Orient stron 192, cena 99 zł
Druuna (też powiększony format) stron 152, cena 99 zł

Naprawdę nie są droższe?  :smile:
Wiedziałem, że jak napiszę ogólnikowo, to wejdziesz i wypunktujesz to.
Nie chce mi się bawić w przeliczanie stron i autorów na złotówki. To nie o to chodzi.
Ogólnie: integral trzy czy czteroalbumowy za 100 czy za 120, ale w powiększonym rozmiarze, to nie jest dla mnie duża różnica. Ale już album za 35-38 zł a za 50 to jest sporo.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2176 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:13:13 pm »
Od czasu do czasu trzeba coś o cenach napisać  :biggrin:

Ja od nich tylko Monikę kupiłem w pojedynczym albumie ale dlatego też że już bardzo mało kupuję pojedynczych albumów na twardo.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2177 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:16:13 pm »
Dodatkowo pojawił się nowy wydawca najtańszy na rynku  :smile:
Fatantasmagorie? Bo chyba nie mówisz o NSC, które nie było w stanie utrzymać ceny.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2178 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:21:01 pm »
Fatantasmagorie? Bo chyba nie mówisz o NSC, które nie było w stanie utrzymać ceny.
I które i tak jest najtańsze  :smile: Podnieśli o 2 zł (u znacznej części wydawców nawet nie istnieje taka jednostka  :smile: ) okładkowej ceny. Ale nie róbmy tu offtopu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2179 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:44:37 pm »
I tak zapominasz drogi Janie, że nakłady obu wydawnictw są nie porównywalne, a to od nich tak naprawdę zależy cena komiksu i na tym skończmy to ciągłe marudzenie o cenę Krzykaczy. :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2180 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:46:55 pm »
A gdzie to marudzenie?

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2181 dnia: Styczeń 07, 2018, 05:54:14 pm »
Żeby nie było ja tez nie marudzę. Tylko stwierdzam fakt ze komiksy od tego wydawcy są najdroższe ze wszystkich i tez nie chce mi sie podawać przykładów i przeliczać na strony. Scream jest najdroższy i tyle- to fakt. Może dlatego właśnie to ONI narzekają na słaba sprzedaż.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2182 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:32:03 pm »
Pieniądze to tylko blaszki.. wg mnie screeam to takie BMW czy audi, Egmont i reszta to takie vw i  opel np. A kolekcje to np skoda i dacia.. stąd różnice cenowe. Proste jak seks...

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2183 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:43:24 pm »
Pieniądze to tylko blaszki.. wg mnie screeam to takie BMW czy audi
Już nie przesadzaj, bo poza paroma hitami to większość ich komiksów to średniaki europejskie. Tak jak Egmont wyda raz na jakiś czas coś wybitnego i zalewa to średniakami amerykańskimi.

Dodatkowo poza powiększonym formatem jakość ich komiksów nie jest wysoka. Sam miałem od nich trylogię Incala i 2 razy Kaste. W każdym z tych tomów po jednym czytaniu (a w Kaście nawet przed) miałem luźną okładkę - jakby całość mogła się oderwać, grzbiet chodził na boki. Ktoś pisał, że w najnowszym turbo-ekskluzywnym Obcym też tak ma. Dodatkowo brak (lub bardzo słaba) korekty, na który narzeka się od samego początku - zero zmian.

Rozumiem, ze trzeba wielbić wydawnictwo, bo wydaję masę europejskiego komiksu w przeciwieństwie do innych, ale to nie znaczy, że za tym idzie jakość. Chyba, że dla Ciebie nawet największe gówno europejskie jest lepsze od dowolnego komiksu amerykańskiego.

A i jeszcze anegdota motoryzacyjna, przypisałeś 3 marki (Audi, VW, Skoda) do 3 kategorii (top, średnie, pospolite), a tak naprawdę to Audi i Skoda należą do VW i są budowane z praktycznie tych samych materiałów. To, że dany znaczek ma swoją wartość i można go cenić bardziej niż inne nie znaczy z automatu, że jest lepszy jakościowo, a jedynie wizerunkowo.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2184 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:45:13 pm »
A co poza powiększonym formatem (który u innych wydawców jest tańszy) mają takiego super? Bo np część komiksów drukują w Edica jak Egmont i mają te same błędy.

Murazor mnie ubiegł (i to taką ilością tekstu  :biggrin: )

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2185 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:04:32 pm »
Jeśli maruzor zna się na komiksach tak samo jak na motoryzacji to o czym mam z nim pisać?

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2186 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:15:02 pm »
A odpowiem Ci na tą offtopową zaczepkę :wink: skoro nie umiesz odpowiedź na inne kwestie. Pracowałem w fabryce VW, audi i skody. I robiłem te same części, z tych samych materiałów, które były montowane w różnych markach. Mówię tu o olbrzymich partiach blacharskich jak np: cała podłoga (polo i fabia). Oczywiście, że są różnice, ale nie na tyle duże, żeby hatchback skody był 2 razy tańszy od hatchbacka audi z podobnym silnikiem i wyposażeniem. I jeżeli masz inne zdanie to zapraszam na pw, bo szkoda offtopować.

Oczywiście dane samochody mogą się różnić wyposażeniem i dlatego cena jest różna, ale tak samo jest z komiksem. Drukując w tych samych drukarniach masz podobną (lub wręcz identyczną) jakość. Ocena jak dobra jest dana historia jest subiektywna i w to nie wchodzę, więc powiedz mi (powielę pytanie Janka) a co poza powiększonym formatem (który u innych wydawców jest tańszy) mają takiego super?

edit: I nie ma tutaj żadnej mojej złośliwości, po prostu jestem ciekaw :)

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2187 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:32:53 pm »
To opisz jakie przednie lampy mialy np w e91 i lampy skody z 2006 roku np... ? Rozumiem ze ta sama technologia..? I cena..?

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2188 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:51:45 pm »
Potrafisz odpowiedzieć na pytanie o komiksy Screamu na forum komiksowym czy rzuciłeś tekstem, nie potrafisz go obronić i chcesz się wykłócać o coś innego, w czym jesteś lepszy? :wink:

Nie jestem specjalistą od lamp samochodowych, więc Ci nie odpowiem. Porównałem niektóre aspekty branży, którą przywołałeś do branży komiksowej. Ta sama, lub bardzo zbliżona jakość materiałów (np: blachy) = ta sama, lub bardzo zbliżona jakość druku (ta sama drukarnia). Więc, w którym miejscu Scream jest lepszy od innych?

Napisałem wcześniej, że i samochody i komiksy mogą różnić się wyposażeniem (tutaj masz swoje porównanie lepsze lampy kontra gorsze), tak jak komiks powleczony złotem na okładce będzie droższy od zwykłego. Dlaczego komiksy Screamu są droższe? Co mają lepsze?

Dla mnie niektóre ich pozycję (przejrzane w empiku) są gorsze jakościowe niż tomiki z kolekcji. Napisałem dlaczego: słaba korekta, słaba jakość grzbietu, grubość (albo materiał) okładki w Kaście też był gorszy, jakiś cieńszy i bardziej podatny na wyginanie. Masz konkrety. Jesteś w stanie podać jakieś przykłady wyższości ich komiksów?

I nie jestem przeciwnikiem wydawnictwa, czy coś. Bardzo się cieszę, że są i robią świetną robotę z europejskim komiksem. Kupiłbym wiele ich pozycji, ale zazwyczaj cena jest dla mnie zaporowa, żeby tylko spróbować, czy dana seria podejdzie.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2189 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:35:36 pm »
I nie jestem przeciwnikiem wydawnictwa, czy coś. Bardzo się cieszę, że są i robią świetną robotę z europejskim komiksem. Kupiłbym wiele ich pozycji, ale zazwyczaj cena jest dla mnie zaporowa, żeby tylko spróbować, czy dana seria podejdzie.

U mnie podobnie, gdyby nie ceny i często niepotrzebnie powiększone A4 brałbym więcej nawet w ciemno. Jedynie w przypadku Gimeneza i Jodo przymykam oko (chociaż Juan Solo nie kupię).