Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2370 dnia: Kwiecień 25, 2018, 08:49:56 pm »
Według bedetheque wydanie z okładką, którą pokazał dziś Scream, ma 104 strony, a wydanie Egmontu miało 116. Ciekawe, skąd ta różnica.

Prócz zawartości jestem ciekaw, jak wypadnie GB w powiększonym formacie. Może dla tej serii, narysowanej bardzo starannie i pełnej detali, powiększenie jest dobrym pomysłem i powodem, by sprawić sobie dzieło Manary po raz drugi. Poczeka się, zobaczy się...

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2371 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:57:25 pm »
Okładka tych Chimer czerstwiutka, podobnie jak źródłowe.

@tomb  No z tymi detalami to różnie. czasem ma te rysunki na odczep się ;) Ale chyba wezmę. Mam w sumie Manara library ale tam z formatem nie poszaleli  i ogólnie wkrzurza mnie to wydanie bo jest kloc na półce, a żeby coś znaleźć trzeba wyciągać wszystkie tomy i szukać (między innymi dlatego panowie pojedyncze wydania > integrale i cegły :d )  Przynajmniej od razu widać co jest co.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2372 dnia: Kwiecień 26, 2018, 04:13:37 pm »
Czwarta i ostatnia zapowiedź (i to nie Dżinn  :doubt: )



Ayrton Senna to ikona Formuły 1 i wyścigów samochodowych.
 Po dziś dzień jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii sportów motorowych. Mistrz jazdy w deszczu, który zwrócił na siebie uwagę podczas Grand Prix Monako
 w 1984 roku, a potem wielokrotnie w najkoszmarniejszych warunkach pogodowych przy śliskiej nawierzchni udowadniał swoje mistrzowskie umiejętności, zdobywając 3-krotnie tytuł Mistrza Świata Formuły 1, 65-krotnie Pole Position
 i wygrywając 41 razy Grand Prix.
 
 To komiks o bohaterze, który jak każdy człowiek miewał ludzkie słabości.
 Opowieść o młodym człowieku, który za swą pasję zapłacił najwyższą możliwą cenę.

Przykładowe plansze: https://www.amazon.fr/Ayrton-Senna-Histoires-dun-mythe/dp/2344001026/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 04:30:49 pm wysłana przez JanT »

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2373 dnia: Kwiecień 26, 2018, 05:07:10 pm »
Dla mnie jako wieloletniego fana F1 ( jeszcze za czasów Senny) pozycja obowiązkowa.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2374 dnia: Kwiecień 26, 2018, 05:30:22 pm »
Scream włazi i włazi w kolejne serie, a tego co napoczął, to jakoś skończyć nie może. Moim zdaniem głupotą jest wydawanie kolejnego Jodo, skoro wcześniejszych się nie powydawało do końca...

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2375 dnia: Kwiecień 26, 2018, 05:37:27 pm »
Wydają one-shoty bo jak się słabo sprzeda to nie trzeba kontynuować  :smile:

To jak oni pod Dufauxa nie puścili Dżinn to się obawiam że już nigdy mogą nie puścić.
A Dampierre to niedługo będzie 2 lata bez kolejnego tomu.

Nie zaczynam od nich żadnej nowej serii na pewno.


Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2376 dnia: Kwiecień 26, 2018, 06:35:04 pm »
Chyba się skuszę. Pamiętam ten okropny wyścig, Sennę i Ratzenbergera. Ale to były jeszcze bolidy, które nie brzmiały jak kosiarki do trawy.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2377 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:15:53 pm »
Manary nigdy za dużo,uwielbiam jego kreskę.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2378 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:23:43 pm »
Ja tego Sennę odpuszczam. Obawiam się, że to może być kolejna z tych pozycji, które rozczarowały mnie w Screamie. Tu dodatkowo nawet rysunki nie porywają.

Chłopaki skończci Jodoverse, bo trochę męczenie buły się robi z tego

Offline LucasCorso

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2379 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:43:29 pm »
No i się skończyło dobre...

O Dżinnie, z twarzoksiążki:

"cykl pierwszy skończony. na razie nie planujemy dalej"

Po co kupowałem tę powiększoną, nieporęczną kobyłę, jak i tak będę musiał dokończyć standardowo wymiarowymi oryginałami?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2380 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:00:40 pm »
To można się domyślić co z innymi seriami których dawno nie było. A ktoś pisał że będą kontynuować wszystko choćby drożej  :smile:

Obrażam się.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2381 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:11:36 pm »
No to o Dampierre napiszą to samo, że cykl pierwszy zamknięty.
Nie podoba mi się takie coś :sad:

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2382 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:20:05 pm »
Meh, tak się kończy rozgrzebywanie pierdyliarda rzeczy, sam straciłem zainteresowanie tym wydawnictwem i kupuję albo one shoty albo coś co jakoś w miarę już wyszło, nie mam jakoś zaufania do wchodzenia w ich serie i jak widać słusznie. Generalnie czego nie tknęli, to później olali - wyjątkami są jedynie Jodo, Manara i uniwersum Aliena. Co np. z Czarcią mordą i Żoną iluzjonisty? Pewnie obiecanki cacanki - jak wiele innych rzeczy.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2383 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:33:26 pm »
A to udało im się mnie zaskoczyć.
Wyszło dużo Krzyku o nic.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2384 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:34:40 pm »
To ja skopiuję swoją listę co niedawno robiłem. Liczba zeszytów wydanych u nas. Nie pomylić z integralami bo sporo było wydawanych w tzw "doublescream".

Niedźwiedzi Kieł 3/5
Dżinn 4/13
Dekalog 4/10
Metabaron 2/5
Technokapłani 4/8
Dampierre 2/10
Golden Dogs 3/4
Krew tchórzy 2/4
Nestor Burma 1/12

Nie liczyłem tylko Alienów. Jak nie ma czegoś uwzględnionego to albo zakończona seria lub brak wzmianki na zachodzie czy ma coś wyjść.

 

anything