Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2790 dnia: Sierpień 28, 2018, 07:12:44 pm »
Bez zgryźliwości też zamówiłem. Ciekawe czy gdzieś cena będzie tańsza niż na Gildii.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2791 dnia: Sierpień 28, 2018, 07:39:29 pm »
Jasne, ze nie.
Przeciez Polska to kraj mlekiem i modem plynacy gdzie nikomu na nic nie brakuje, a produkt pop kultury jakim jest komiks, najchetniej widziany jest oprawiony zlotem i skora jednorozca.

Tendencyjność hasłem dnia, jak widzę. Masz do wyboru praktycznie TAKIE SAME wydanie za 179,99 (a realnie za 125)  Za jego słabszą wersję Egmont krzyczał 170 lata temu. Ale nie .... nie dobrze, nie ma wyboru, za drogo. Mówisz o tej samej Polsce, w której ludzie kupują po 15 wersji tego samego komiksu, bo ma inną okładkę? Nierzadko jeden zeszyt droższy niz ta cała Edena deluxe i niedeluxe razem wzięta? Lol

EDIT: Nie wiem po co ja się tu produkuje, skoro kolega D już to wszystko napisał. :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 07:42:42 pm wysłana przez gobender »

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2792 dnia: Sierpień 28, 2018, 07:59:08 pm »
Nie mogę czytać takich wypocin. Ile osób kupuje po kilka okładek tego samego wydania? Nie wspominam już tych bredni o 15... Jakie zeszyty są droższe? Warianty, które mają wysokie ratio? No, świetne masz porównanie, bezsens totalny.

Rynek jest chłonniejszy, jak pokazują inne wydawnictwa można wydawać taniej i zarazem zarabiać. Scream ma przeciętnie droższe, ale przy takim hicie raczej tego nie odczują. Wstrzeliwują się w okres festiwalowy, gdzie zazwyczaj czytelnicy komiksów planują większe wydatki.

Offline midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2793 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:20:43 pm »
Rety, przez chwilę było sympatycznie i znów utarczki. Jest wariant zwykły w dobrej (moim zdaniem) cenie po zniżkach i jest kolekcjonerski w cenie też akceptowalnej. Każdy kupi, co mu pasuje. Można czuć zawód, że kolekcjonerska nie ma np.20 stron dodatków extra, ale wydawca był ograniczony kooperacją i inne nacje dostaną wydany tak samo.
A jak czytam kolejny raz jakim to biednym i nieszczęśliwym krajem jesteśmy, to mi się  niedobrze robi. Wszystkie komiksy powinny być po 5 PLN i jeszcze kupujący powinni móc odpisać to od podatku. Ja się bardzo cieszę, że nareszcie i u nas dorośliśmy do eksluzywnych wydań, choć nie zawsze mogę sobie na nie pozwolić.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2794 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:25:32 pm »
Dokładnie, jak można narzekać na coś takiego? Nie chcesz, nie kupuj jak się kolekcjonera nie podoba.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2795 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:47:29 pm »
Mnie troszkę śmieszy ta nazwa "wydanie kolekcjonerskie". Tak jakby nabywcy wydania zwykłego po przeczytaniu mieli zwyczaj wyrzucać komiks do kosza. Bardziej adekwatne jest określenie "limitowane" jak to nazywa Studio Lain. No ale to tylko taka dygresja, nie mam nic przeciwko istnieniu takich wariantów.

Offline hopsasa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2796 dnia: Sierpień 29, 2018, 07:56:24 am »
Zgadzam się z przesadzoną nazwą kolekcjonerskie, jest nieadekwatna do proponowanego produktu. Nikt nie zabrania wydawania różnych wersji, większy wybór jest korzystny dla klienta. Natomiast każdy może ocenić cenę i co otrzymuje w zamian i ja uważam jako klient,  że plastik i karton ekstra za 70 zł więcej to żadna eksluzywność, a na tym polegają wersje kolekcjonerskie żeby mieć coś wyjątkowego.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2797 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:30:11 am »
To skoro plastikowy slipcase nie jest niczym wyjątkowym to powiedz mi w jakich jeszcze komiksach na polskim rynku się pojawił?

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2798 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:50:01 am »
A jak dostaniesz kolekcjonerską zupę grzybową z knora razem z komiksem to też będziesz o to pytał?

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2799 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:54:09 am »
Wiem, że po rabatach nie ma co liczyć ale na starcie w Gildii to przecież kosztuje 196 zł. Wychodzi więc 98 za tom. Przecież to podobna cena do Technokapłanów lub Incala. Wychodzi więc, że ten slipcase będzie gratisowo :roll:

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2800 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:55:32 am »
Nikt jeszcze nie trzymał tego plastikowego etui w rękach ale już mamy wyroki czy dodaje ekskluzywności komiksowi czy nie :wink:

Offline hopsasa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2801 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:45:07 am »
Oczywiście to jest luźna dyskusja, bez pełnej informacji, ale sam wydawca póki co nie zasygnalizował wyjątkowości tego wydania. Dla mnie wyjątkowość ma być slownikowa, czyli mysi to byc coś niezwykłego jak Ciotka Fru Bęc z Ongrysa, dlatego póki co oceniam wydanie kolekcjonerskie słabo. Takie plastiki kojarzą mi się z opakowaniami na akcesoria komputerowe czy do smartfonów, itp. Jeżeli na tym plastiku byłyby jakieś tłoczenia z tytułem, itp. wtedy już ocenię wydanie na plus.

Offline nayroth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2802 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:49:43 am »
Chętnie przytulę nowe jednotomowe wydanie, egmontowskie poszło jakiś czas temu na Allegro.
Rzecz jasna bez plastiku, tego rodzaju dodatki mnie nigdy nie kręciły.

Sama historia pamiętam że była mocno chaotyczna, ale może po tych 10 latach odbiór będzie inny, zobaczymy!
Z opisu na gildii wynika że główna historia składa się z 5 części, plus dodatkowo jest tom 6-ty zawierający krótkie historyjki około-edenowe. Pamiętam że były one w sumie zbędne dla fabuły i jak dla mnie Scream mógłby w podstawowej wersji je spokojnie pominąć, a dodać w kolekcjonerskiej - może to byłaby mocniejsza zachęta do zakupu "exclusiva".

PS.: czy wróble już ćwierkają kiedy będzie wznowienie Szalonej z Sacre-Cour w kolorze?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2803 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:58:53 am »
Zastanawiam się nad nabyciem zwykłej wersji "Światu Edeny". Ostatnio od Scream (poza Alienrami) wziąłem Showman Killer. To jest na podobnym poziomie jak Showman Killer? Czy jest to lepsze/gorsze? Warto to brać?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2804 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:15:00 am »
Moim zdaniem:
Showman Killer 2/10   Edena 10/10
... ale... jeśli oczekujesz tradycyjnej fabuły, to może Ci się nie spodobać. Edena jest jednak bardziej surrealistyczno-oniryczną improwizacją.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 10:18:18 am wysłana przez gobender »

 

anything