trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1005590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2880 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:23:05 pm »
Mam wrażenie że panowie od SC troszkę się pogubili. Z jednej strony chcieliby jak najwięcej wydać z drugiej nie zawsze trafiają w gusta czytelników a rynek coraz trudniejszy.
Ja bym raczej powiedział, że się odnaleźli i wydają dość konsekwentnie to co się sprzedaje (najprawdopodobniej): Jodo/Moebius, Manara, Aliens, te lotnicze i od czasu do czasu testowo jakieś popierdółki. Okres poszukiwań mają już za sobą i z tego wynika porzucenie niektórych serii.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2881 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:09:08 pm »
Co jak co, ale Edena jest fajnie wydana. Slipcase i kartonik bardzo spoko. ... ale.
Same plansze, mimo formatu strony, są ... mniejsze niż w Dark Horse Moebius Library.  :shock:  A tym samym chyba mniejsze niż w Egmoncie. Mogę się mylić bo już nie mam go od jakiegoś czasu, ale chyba Egmont miał ten sam format planszy jak w DH.  Natomiast w Screamowym jest większy margines. Więc w efekcie dostaliśmy pomniejszony, pomniejszony format :wink:

Niemniej całość robi bardzo pozytywne wrażenie. Więcej takich wydań.

Offline bevulf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2882 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:07:14 am »
Jak dla mnie limitka Edeny świetnie wydana. Nie do końca rozumiem tego całego narzekania, że to marny exclusive. Osobiście nie jestem fanem wersji kolekcjonerskich, które przykładowo, jak ktoś wcześniej przytoczył, zawierają alternatywne okładki, szkice, fragmenty scenariusza itp. dodatki, na które może raz w życiu bym spojrzał i więcej nie wracał. Na pewno nie jest to dla mnie na tyle istotne przy wydaniu bym miał za to płacić większą kasę - w tym wypadku choroba nie poszła w tę stronę tylko w inną :)

Zdecydowanie bardziej wolę wydać dodatkową kasę na coś co generalnie zwiększa walory estetyczne wydania. Ten slipcase prezentuje się wyśmienicie i karton też nadaje wydaniu swoistego uroku. Popieram: więcej takich smaczków.

Offline hopsasa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2883 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:18:25 am »
Narzekania były oparte na informacji od Wydawcy, zadziałal słaby PR. Myślę, że przy pełnej informacji narzekania nie byłyby uzasadnione. Mnie limitowana edycja przekonała wizualnie.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2884 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:26:17 am »
słaby PR.

Zdecydowanie, i kompletnie nie kumam takiego podejścia. Każde zachodnie wydawnictwo by zawaliło pół internetu zajebistymi fotkami eksluzywanego wydania. A Scream się zachowuje jakby się z nimi kryli. Naprawdę niezrozumiała polityka.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2885 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:38:58 am »
Bo to małe wydawnictwo, nie mają ludzi na to żeby siedzieli i im marketing robili.
A sami nie bardzo umieją - co widać po jakości wpisów na FB.

A sama limitowana edycja Edeny wygląda świetnie.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2886 dnia: Wrzesień 19, 2018, 10:49:33 am »
No wiesz, nie potrzebuja do tego Tyszki i dwóch dni zdjęciowych studia plus strategii pr-owej. Dargaud, Fantagraphics, Dark Horse nie maja problemu, żeby na Insta czy Fejsa wrzucać fotek z komórki. I przynajmniej coś jest.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2887 dnia: Wrzesień 19, 2018, 11:01:38 am »
Pełna zgoda, to dziwne, że nie było żadnych bliższych informacji odnośnie edycji limitowanej i większość do końca nie wiedziała co i jak dokładnie.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2888 dnia: Wrzesień 19, 2018, 11:31:13 am »
Okres poszukiwań mają już za sobą i z tego wynika porzucenie niektórych serii.
W zeszłym roku w Łodzi mówili że chcą zakończyć wszystko co rozpoczeli. Możliwe że zmienili zdanie.

Offline daviddaniel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2889 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:26:27 pm »
Czy Świat Edeny wersja zwykła nie jest foliowany?

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2890 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:57:07 am »
Orientalne przygody Manary w Gildi przesunięte na 5 października.

Offline stempel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2891 dnia: Wrzesień 25, 2018, 09:08:34 pm »
Czy ktoś wie w jakim przedziale czasowym od premiery pojawiają się komiksy z Screamu w Ravelo?

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2892 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:00:49 pm »
Na palcach jednej ręki są dostępne starsze tytuły. Nowych więc nie będzie.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2893 dnia: Wrzesień 26, 2018, 07:43:38 am »
Czy Świat Edeny wersja zwykła nie jest foliowany?


dostałem bez folii i zastanawiałem się kiedy ktoś o to zapyta:)
tzn dla mnie to bez różnicy, bo ja mam lekko wyje...ne w tym temacie. nawet jakbym otrzymał z ubitym rogiem bym rabanu nie robił. Ale wiem że są osoby które czytają komiksy w białych rękawiczkach... tak więc komiks za prawie 180zł ( okładkowa) nie ma folii. To jakiś skandal

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2894 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:05:27 am »
Ja kupiłem edycje kolekcjonerską w bonito za niecałe 170zł i mam zafoliowany razem z etui plastikowym.