trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3060 dnia: Październik 30, 2018, 09:58:27 am »
@ JanT pozostań przy cyfrowych. Raz - problem porozjeżdżanych kolorów zniknie. Dwa - będziesz mieć regularnie każdy zeszyt i nie będziesz czekał. Trzy - zajmie jeszcze mniej miejsca na półkach niż w SC, dokładnie tyle i grubość tego na czym czytasz. Cztery - zero problemu z tłumaczeniem i fuszery jaką robią tłumacze, czyli problem ze tłumaczeniem slangu znika, problem z nietrafionym tłumaczeniem tytułu znika itd.. Pięć - komplet okładek, nie zabraknie ci do żadnego zeszytu. Sześć - taniej. Siedem - nie czekasz aż łaskawie któryś wydawca zainteresuje się tytułem który chcesz przeczytać. Patrz ile problemów ci ubędzie. Zrobisz sobie najlepszą przysługę i wielu innym osobom też.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3061 dnia: Październik 30, 2018, 10:00:11 am »
@mkolek81, JanT
Panowie - to staje się męczące.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3062 dnia: Październik 30, 2018, 10:24:06 am »
A miałem zapytać przed zakupem czy ten Lady Killer nie drukowany w Edica  :doubt:
Porozjeżdżane kolory, porozjeżdżane napisy i wyblakłe strony.
Definitywnie kończę ze Scream (moich zaczętych serii i tak nie wydają  :smile: )

A miałem to na swojej liście ze względu na rysowniczkę z Catwoman, a tutaj okazało się, że jestem uratowany :smile: Może warto im na FB napisać, ale nie liczyłbym na odpowiedź z ich chowaniem głowy w piasek... ich wybór i pewnie za jakiś czas zbiorą z tego plony. Może byłoby inaczej, gdyby ludzie bardziej reagowali i ich bardziej skłaniali do tego, że warto swoich pozycji pilnować jeżeli chodzi o jakość.

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3063 dnia: Październik 30, 2018, 01:48:03 pm »
Oj, a miałem wziąć Lady Killer, tylko mnie zrazili "Księciem"...Będą sprzedawać chyba jako "unikatowe wydanie z błędem"?

Niesympatycznie mi się ten Scream teraz kojarzy.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3064 dnia: Październik 30, 2018, 01:55:47 pm »
Niesympatycznie mi się ten Scream teraz kojarzy.
Nie, no co Ty. Egzemplarze spod lady od dawna wyprzedanych komiksów tak Ci się kojarzą? :)

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3065 dnia: Październik 30, 2018, 02:02:27 pm »
Ehę :) Wiesz, dopiero w zeszłym tygodniu temat mnie zainteresował , nie znałem ci ja jeszcze tych subtelnych metod  :badgrin:

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3066 dnia: Październik 30, 2018, 02:35:15 pm »
Bo Scream tp niesympatyczne wydawnicteo nastawione na zysk mocniej niz konkurencja. Odpowiedzieli juz co w zwiazku z zepsutymi czerniami?

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3067 dnia: Październik 30, 2018, 02:38:57 pm »
No mają dziwne podejście i dziwny też marketing, czytaj: wszystko u nich limitowane, w małym nakładzie, albo jeszcze mniejszym; ciągłe straszenie, że nakład się wyczerpuje (nawet kilkukrotnie!), ale jakoś znów komiksy pojawiają się w sprzedaży po kilku tygodniach. Zabawy z dystrybucją, czyli ten tytuł tu jest, a tamten tam dostepny, tego z kolei nie będzie w dystrybucji, a ten będzie, no chyba, że się wyprzeda...to nie będzie.
Ich sprawa, u mnie coraz częściej ich tytuły powodują jedynie wzruszenie ramion.

@Szekak - na zysk każdy jest nastawiony (albo powinien), kto zakłada firmę/spółkę.
Tylko są też jakieś podstawowe zasady.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3068 dnia: Październik 30, 2018, 02:53:38 pm »
No to to wlasnie napisalem.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3069 dnia: Październik 30, 2018, 02:54:45 pm »
Zysk zyskiem i nie mam nic przeciwko, ale jeżeli się robi właśnie pod to wydania swoich komiksów, to niech tak będzie pod każdym względem. Nie wystarczy pisać, że ekskluzywne, limitowane, farbować grzbiety, dawać plastikowe etui i pudełka.... na początku to zadziała, bo ludzie nie dostawali takich wydań, więc podchodząc emocjonalnie kupią jedną, dwie pozycje, ale gdy opadną emocje, to zaczną się wymagania i pojawi się irytacja, że to jest zrobione tak, a nie inaczej.
PS - FB milczy o czerniach.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3070 dnia: Październik 30, 2018, 03:06:16 pm »
Co Wy tu pitolicie?? LK jest wydana całkiem ok jak na taki mały format, okładka może mdlo wyglada w tej folli ale jak przeczytałem post JanaT to specjalnie otwarlem album i stwierdzam że wg mnie JanT bzdury pisze.. czekam niecierpliwie na zapowiedziany tom 2.

Offline blackfish

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3071 dnia: Październik 30, 2018, 03:55:39 pm »
Zysk zyskiem i jeśli wszystko robione jest z głową i mieści się w granicach rozsądku to każdy to rozumie. Ja miałem ostatnio dziwną historie na Gildi. Napisałem w kilku zdaniach co myślę o metodach SC w komentarzu do Incala (w kontekście ceny wersji droższej) - dodam - grzecznie, kulturalnie, a nawet z pewną dozą dowcipu i ... wykasowali mi posta. Smutne. Miałem dotąd Gildię za pozytywny punkt odniesienia na krajowym rynku. Coś co może stanowić wzór dla innych. Teraz myślę, że jeśli już, to chyba tylko w pakowaniu przesyłek.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3072 dnia: Październik 30, 2018, 04:16:20 pm »
stwierdzam że wg mnie JanT bzdury pisze..
To co napisałem jest w tym komiksie i jeżeli ci to nie przeszkadza to się ciesz a nie mów mi że piszę bzdury.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3073 dnia: Październik 30, 2018, 04:37:41 pm »
Umknęło mi chyba...Jaka cena tej limitki była w sklepie Gildii?

Offline midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3074 dnia: Październik 30, 2018, 05:30:34 pm »
Umknęło mi chyba...Jaka cena tej limitki była w sklepie Gildii?
222,00 PLN