trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3120 dnia: Listopad 15, 2018, 08:56:51 am »
Tak im sie wszystko super sprzedaje, ze olali wiekszosc serii i maja problemy finansowe.
Olali, ale czy mają problemy tego nie wiemy (przynajmniej ja).
Na pewno można wyciągać jakieś wnioski po zmianach w ich katalogu - zmiany w ilości premier, zawieszenie serii, skierowanie się na amerykańskie komiksy, itp. Ale o czym to świadczy tak naprawdę?

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3121 dnia: Listopad 15, 2018, 09:21:12 am »
O tym że ludzie nie kupują europejskich tytułów w takich ilościach jak serii amerykańskich.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3122 dnia: Listopad 15, 2018, 09:25:18 am »
O tym że ludzie nie kupują europejskich tytułów w takich ilościach jak serii amerykańskich.
Przede wszystkim.
Ale też o tym, że z tymi tytułami nikt nie pracuje nad trafieniem do szerszej niż komiksowo klienteli. NSC trafiło z tytułami do kobiet , młodzieży i jak widzę także do nieczytających wcześniej komiksów. Egmont niektórymi seriami robi to samo. A wydawcy od frankofonów śpią, albo rejterują jak Scream.

Offline szuwarek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3123 dnia: Listopad 15, 2018, 09:40:03 am »
Scream akurat trafił z tytułami do pasjonatów lotnictwa. Wiem, że jest duże zainteresowanie takich ludzi (niekoniecznie w ogóle czytających komiksy) takimi pozycjami jak Angel wings, Książę nocy czy Bomb road. To nisza, wiem, ale nie spodziewali się tego i pozytywnie się zaskoczyli.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3124 dnia: Listopad 15, 2018, 09:47:01 am »
Nie śpią, tylko nie dają się ponosić ułańskiej fantazji. Te komiksy nigdy nie będą się sprzedawać jak SH, bo w wielu przypadkach wymagają od odbiorcy trochę więcej. I nie obrażajcie fani SH, bo nie o to mi chodzi. A że Scream zaczyna odrobinę fantasmagorzyć to inna sprawa. Szkoda, bo mieli szansę na status kultowego wydawnictwa. Trochę bardziej przemyślana selekcja i jakikolwiek kontakt z czytelnikami i byłoby miło. Całkowicie przestałem ich lubić. Szkoda, że nie biorą przykładu z Lain. Świetna postawa, uwielbiam ich... niestety nie mają tytułów dla mnie :wink: Ale cały czas trzymam kciuki.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3125 dnia: Listopad 15, 2018, 09:57:11 am »
Nie śpią, tylko nie dają się ponosić ułańskiej fantazji. Te komiksy nigdy nie będą się sprzedawać jak SH, bo w wielu przypadkach wymagają od odbiorcy trochę więcej. I nie obrażajcie fani SH, bo nie o to mi chodzi. A że Scream zaczyna odrobinę fantasmagorzyć to inna sprawa. Szkoda, bo mieli szansę na status kultowego wydawnictwa. Trochę bardziej przemyślana selekcja i jakikolwiek kontakt z czytelnikami i byłoby miło. Całkowicie przestałem ich lubić. Szkoda, że nie biorą przykładu z Lain. Świetna postawa, uwielbiam ich... niestety nie mają tytułów dla mnie :wink: Ale cały czas trzymam kciuki.
W dużej mierze się z Tobą zgadzam. Ale zauważ, że są tytuły które się fajnie jak na frankofony sprzedają i wydawcy są zadowoleni (Okko, Niezwykła podróż, Wielki Kant). Szkoda, że nie więcej.

Co do samego Screma - chyba za szybko włączyła się im panika, że nie idzie. Dziwne ruchy z dostępnością niektórych tytułów, zmiany rabatów, dystrybucji. No i strasznie kiepski mają kontakt z klientami i trochę czarny PR się włącza tutaj.
Do Studia Lain i ich pro nastawienia do fanów, klientów nie ma co porównywać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3126 dnia: Listopad 15, 2018, 10:02:16 am »
A ja myślę że przyczyna jest inna, przekalkulowali się z ilościami nakładów mniej popularnych serii, stąd ich zawieszenie, bo się może jeszcze nie zwrócił włożony w nie wkład. Stąd stawianie na pewniaki i rzeczy które schodzą im na pniu. Sorry nikt nie będzie wydawał charytatywnie.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3127 dnia: Listopad 15, 2018, 10:11:57 am »
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 10:16:04 am wysłana przez robbirob »

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3128 dnia: Listopad 15, 2018, 10:25:01 am »
Fajnie, że szybko się pojawiło, a ceny standardowe.

Tak na prawdę to wydawnictwo ma jedną wielką wtopę wizerunkową, jeżeli chodzi o komiks Manary. To da się nadrobić. Wystarczy, że po miesiącu od wydania wydadzą komunikat, że pracowali nad ponownym wydaniem tego komiksu i trochę to im czasu zajęło. Oni wydają i mają chyba zamiar dalej wydawać ekskluzywnie, czytaj drogo, ze zwykłymi czytaczami nie będą mieć do czynienia, tylko z kolekcjonerami, którzy będą mieć wymagania i będą zwracać uwagę na każdy szczegół. Trudna grupa, ale zysk duży i pewny, jeżeli się ich do siebie przekonają, a jak na razie idzie im to marnie. Ich postawa do tej pory wygląda nabrać wody i milczeć jak tylko się da, choć może coś za tym jest.

Tak jak pisałem wcześniej, ludzie kupują ich kolekcjonerskie, bo czegoś takiego jeszcze nie było i dają się ponieść emocją w tych zakupach, ale ten manewr długo nie potrwa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 10:29:36 am wysłana przez isteklistek »

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3129 dnia: Listopad 15, 2018, 10:53:30 am »
Dbać o każdy szczegół wydawnictwo powinno tak samo w eksluzywnych jak i tanich wydaniach. W amerykańsich zeszytach wszystko jest dopieszczone, czernie głębokie a druk lepszy często niż nasze "eksluzywne" (patrz Hellboy od Egmontu) . Zwykłe wydanie nie może być wymówką dla olewania jakości. Klient, który płaci za wydanie tańsze zasługuje na taki sam szacunek jak klient, który kupuje droższe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3130 dnia: Listopad 15, 2018, 10:55:47 am »
Dbać o każdy szczegół wydawnictwo powinno tak samo w eksluzywnych jak i tanich wydaniach. W amerykańsich zeszytach wszystko jest dopieszczone, czernie głębokie a druk lepszy często niż nasze "eksluzywne" (patrz Hellboy od Egmontu).
JanT czyń swą powinność i obal te herezje, że wszystko jest idealnie. ;)

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3131 dnia: Listopad 15, 2018, 11:27:20 am »
Nikt im nie każe wydawać charytatywnie, ale wydawać mądrze i porządnie by się przydało. A oni klepali hurtem lepsze i gorsze produkcje, wszystko w powiększonym formacie na twardo, a potem zdziwieni, że nie idzie i znów za ich błędy płaci klient, bo ma niedokończone serie. Ostatnio akcja z Manarą, wydali bubel i udają, że się nic nie stało, wolą skupić się na dojeniu kasy od kolekcjonerów. Ostatnio podali, że na magazynie już nie ma Incala kolekcjonerki, ale oczywiście na najbliższe targi się jeszcze znajdą ostatnie egzemplarze, pewnie po 300 czy 350zł. Ich polityka jest żałosna.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3132 dnia: Listopad 15, 2018, 11:31:23 am »
Mocno zawalili i to całkowicie ich wina. Mogą wziąć odpowiedzialność - ponoć komiks się spłaca dopiero po sprzedaniu 50% nakładu - lub mogą iść dalej w zaparte, zacisnąć zęby i milczeć, a niewygodne wpisy usuwać z fanpage (na którym niezłe jaja się zaczynają dziać). Zapewne jak czytelnicy nie będą do nich pisać i naciskać to nic z tego nie będzie - może myślą, że uda im się to przeczekać, a jeżeli inni będą pisać na forach zamiast bezpośrednio do nich, to może im się udać. Jak na razie pojawią się nieliczne głosy na małych grupach, jeszcze nic nie widziałem na największych, być może ludzie jeszcze czekają, ale nadejdzie ta chwila, że lawina ruszy i mocno uderzy w Scream wizerunkowo.

Ja im pisałem na fanpage, na meila jak na razie głucho, a za jakiś czas zobaczymy czy będzie głuchy telefon. Kupiłeś ten egzemplarz? Zrobiłeś jakiś krok, aby mieć poprawnie wydany? Ja jestem przekonany, że zrobi ten dodruk, bo od tego się nie wymiga. Nie raz byłem świadkiem tego, że ktoś stawał okoniem, że nie zrobi tego, a tego lub nie ustąpi, gdy ewidentnie nie ma racji - były naciski, zrobiła się nieprzyjemna atmosfera i w końcu osoba ustąpiła - tutaj będzie to samo, a jeżeli wydawnictwo chce, aby do tego czasy mieszali je z błotem, to ich sprawa. Robiąc poprawny wydruk teraz straci trochę pieniędzy, a im dłużej odwleka do tych strat trzeba będzie doliczyć jeszcze większe wynikające z zainteresowania tytułami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 11:56:25 am wysłana przez isteklistek »

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3133 dnia: Listopad 15, 2018, 12:16:40 pm »
Masz prawo do zwrotu jeśli Ci nie odpowiada jakość. Kup sobie w oryginale i nie marudź. Albo kup sobie drugie wydanie za parę lat.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3134 dnia: Listopad 15, 2018, 12:20:08 pm »
roble, masz prawo wyłączyć forum i nie czytać marudzenia więc wyłącz forum i nie marudź.




 

anything