Gildia Horroru (www.horror.gildia.pl) > Forum Horroru

O horrorze naukowo

(1/2) > >>

cierzy:
Podajcie tytuły wszelkich książek, które analizują gatunek horroru w literaturze, bądź filmie. To, co przychodzi mi na początku do głowy:

1. "Kino lęków" Marka Haltofa, Wyd. Szumacher, Iłża 1992.
2. "Tam, gdzie czyha Cthulhu: O przestrzeni naznaczonej w prozie  H.P.Lovecrafta", Daniel Misterek, Anatomia Fantastyki #7, Gdański Klub Fantastyki 1999.
3. "Nadnaturalny horror w literaturze", H.P.Lovecraft, SCUTUM, Warszawa 2000.
4. "Okolice kina grozy", pod red. K. Kornackiego i J. Szyłaka, Anatomia Fantastyki #9...
5. "Oblicza horroru: Szkice z pogranicza literatury fantasy i horroru", pod red. Anny Derlatki, Anatomia Fantastyki #8...

Adam Waśkiewicz:
"Seans z wampirem", nie pamiętam autora, ale od dłuższego już czasu bezskutecznie poszukuję tej książki.

 Pozdrawiam,
 Adam

Błendny Komboj:

--- Cytat: "Adam Waśkiewicz" ---"Seans z wampirem", nie pamiętam autora, ale od dłuższego już czasu bezskutecznie poszukuję tej książki.

--- Koniec cytatu ---

Andrzej Kołodyński?

cierzy:
Dance Macabre, S. Kinga. Nie posiadam, ale z tego co pamietam, jest to zbior esejow n/t pisania horrorów, right? Jesli dobrze sobie przypominam, wydane przez Zysk i S-ka, jakies dwa lata temu. Czytalem kilka z nich i przypominalo mi inny, znakomity zbior porad, czyli Writing Horror: A Handbook by the Horror Writers Association wydany wlasnie przez HWA i nieobecny na naszym rynku.

Błendny Komboj:

--- Cytat: "cierzy" ---Dance Macabre, S. Kinga. Nie posiadam, ale z tego co pamietam, jest to zbior esejow n/t pisania horrorów, right? Jesli dobrze sobie przypominam, wydane przez Zysk i S-ka
--- Koniec cytatu ---

Wydany przez Prószyński i S-ka. Zbiór esejów nie na temat pisania horrorów, ale na temat horrorów wogóle; jest kilka obszernych rozdziałów poświęconych filmowi, w tym jeden poświęcony tandetnym horrorom klasy C. Świetna rzecz, napisana przez Kinga w maniacko-gawędziarskim stylu.

Natomiast książka Kołodyńskiego to historyczno-krytyczne spojrzenie na film grozy, w podobnym stylu jak jego "Dziedzictwo wyobraźni" na temat kina s-f.
Polecam drugie wydanie tej książki (z  lat 80.) bo obejmuje ono z oczywistych względów znacznie więcej tytułów i zagadnień niż wydanie pierwsze z początku lat 70.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej