trawa

Autor Wątek: Xavier Dorison  (Przeczytany 68033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gmork

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 03, 2016, 12:22:45 pm »

Offline janjedlikowski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 03, 2016, 03:04:43 pm »
No dobra, a kiedy u nas?

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 10, 2016, 11:48:35 am »
Może w styczniu wraz z premierą francuską, Taurus twierdzi, że 3 tom jest już przygotowany do polskiego wydania.

Przeczytałem Fechmistrza i bardzo mi się spodobał, moim zdaniem Parnotte jest najlepszym rysownikiem, który współpracował z Dorisonem, ma mocno graficzny styl, świetnie dobiera też kolor i mimo tego, że nakłada go komputerowo to wygląda świetnie. Scenariuszowo jest na poziomie, przypomina Asgarda ale myślę, że przede wszystkim fani Thorgala będą zachwyceni. Dorison w swoich scenariuszach często używa sprawdzonego szablonu pokazującego relacje dwojga odmiennych ludzi, doświadczonego życiowo cynika i romantycznego świeżaka, gdzie jeden uczy się od drugiego
Spoiler: pokaż
a drugi zazwyczaj umiera
. Wydanie bardzo elegancje (jak to Taurus) trochę jednak zabrakło mi na końcu grafik rysownika związanych z tym komiksem, które są w sieci. Mimo iż komiks jest dość mroczny i agresywny (pierwsza kobieta pojawia się na 90 stronie) to ma w sobie jeszcze jeden plusik, otóż spostrzegawczy czytelnik może znaleźć ukryte postaci humorystyczne
Spoiler: pokaż
Hello Kitty, króliczka, smerfa a nawet samych twórców komiksu
, które rysownik ukrył w sobie tylko wiadomym celu, więc jest dodatkowa radocha. Polecam komiks i czekam na nowe dzieło obu twórców, które wiem, że powstaje.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 10, 2016, 12:21:15 pm »
bardzo mi się podoba w tym komiksie podejście do etosu rycerza

Offline Klint

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 18, 2016, 04:53:09 pm »
Fechmistrz zakupiony i przeczytany. Nie jest to arcydzieło, ale czyta się przyjemnie. Zasada jest prosta lubicie frankońskie komiksy historyczne. Jeśli zaś chodzi o Dorisona to lepiej oceniam "Undertakera" i "W.E.S.T"

Offline janjedlikowski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 18, 2016, 07:40:33 pm »
A którą serię Dorisona uważacie za najlepszą? Ew. top 3.

Offline Death

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 18, 2016, 07:48:30 pm »
1. Undertaker (zamknięta historia w tomach 1-2, choć będą następne)
2. Long John Silver (zamknięta historia w tomach 1-4, równie dobra jak Undertaker, ale w ostatnim pewne rzeczy mi się nie spodobały, dlatego niżej na liście)
3. Asgard (lepszy od większości tomów Thorgala po 25. albumie głównej serii i lepszy od prawie wszystkich tomów serii pobocznych)

fragsel

  • Gość
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 18, 2016, 07:53:05 pm »
1. Wartownicy
2. Long John Silver
3. W.E.S.T.

Undertakera jeszcze nie czytałem a Asgard mnie się akurat najmniej podobał z tego co czytałem Dorisona

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:42:44 pm »
1. Long John Silver
2. W.E.S.T
3.Wartownicy
...
Asgard - nie czytałem i raczej nie przeczytam
Undertaker -  nie czytałem
Sanktuarium - nie czytałem i raczej nie przeczytam
Fechmistrz -nie czytałem
Jak zbić fortunę w czerwcu '40 - nie czytałem
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline kosmoski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:16:27 pm »
1. Long John Silver (dwa pierwsze zeszyty to czysta rewelacja i za nie to pierwsze miejsce, trzeci bardzo dobry, natomiast czwarty momentami przyprawia o ból głowy... niestety wyraźnie odstaje od reszty)
2. Asgard (nastrojowa przygodówa, od początku do końca rozplanowana i satysfakcjonująco zakończona, nie moja słabość do Wyspy Skarbów byłoby złoto)
3. Undertaker (na razie tylko dwa numery, ale z niesamowitym potencjałem na dłuższą serię)

Wyróźnienie: Trzeci Testament - dziś już średnio pamiętam fabułę, kojarzę jednak, że parę lat temu mi się ten komiks niesamowicie podobał  :smile:

Wartownicy i W.E.S.T równiez dają radę (niestety podium na tylko 3 miejsca), strasznie za to się rozczarowałem Sanktuarium, fabularnie za dużo tam dziur i rwanych scen niestety.

Fechmistrz - czeka na swoją kolej
XIII i Thorgala nie czytałem

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:36:12 pm »
1. Long John Silver - moim zdaniem zakończenie nie było zbyt udane, album 2 najlepszy
2. W.E.S.T - zastanawiam się jaki udział miał w scenariuszy Nury
3. Undertaker - chyba po raz pierwszy podobało mi się zakończenie w wykonaniu Dorisona


Wartownicy - seria bardzo ciekawa, rozczarowany i to bardzo jestem albumem 4, zbyt chaotyczny
Fechmistrz - w moim rankingu nr 4, zakończenie tez w porządku
Asgard - bardzo dobry, być może mam przesyt klimatami "skandynawskimi" i nie jest w pierwszej trójce
Sanktuarium - po pierwszym albumie byłem zachwycony, im dalej tym gorzej, trzeci album to zawód
Trzeci Testament - mało co pamiętam z lektury, muszę ponownie przeczytać
Red Skin - nie mam, mam zamiar kupić jak wydadzą u nas kolejną część
Jak zbić fortunę w czerwcu '40 - nie czytałem
Thorgal (nowy) - nie mam, ewentualny zakup nie kusi
XIII Mangusta - nie mam
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kosmoski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:07:44 am »
Ok, Fechmistrz przeczytany, fabularnie średniak, scenariusz na parę stron przerobiony na dłuższą opowieść. W sumie to wyszła historyjka gorsza od innych Dorisonów, lepsza chyba tylko od Sanktuarium, ale to żadna sztuka. Za dużo w tym wszystkim moralizatorstwa i niepotrzebnego patosu. Doskonała robotę robią tu natomiast rysunki. Plenery, te ośnieżone szczyty i lasy są bardzo nastrojowe i ogląda się je z przyjemnością. Reasumując, przy obecnym nasyceniu rynku ciężko z czystym sercem ten tytuł polecić...

Offline wilk

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 19, 2016, 11:44:58 am »
A którą serię Dorisona uważacie za najlepszą? Ew. top 3.
1. Trzeci Testament
2. Long John Silver
3. Undertaker

Fechmistrz czeka w kupce na przeczytanie.

Offline Kratoss

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 19, 2016, 05:47:23 pm »
1.Sanktuarium
2.Wartownicy
3.Long John Silver


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:59:56 pm »
Niech ktoś podsumuje nieoficjalne głosowanie. Chyba duże szanse na szczyt pudła ma  LJS.
Odnośnie W.E.S.T i Jak zbić fortunę....  intryguje mnie jaki udział w scenariuszu miał Nury? Obstawiam większy udział Fabiena Nuriego. Przeglądałem jego tytuły i widać, że facet ma fioła (w pozytywnym sensie) na punkcie klimatów historycznych. Więc moim zdaniem W.E.S.T i Jak zbić fortunę to robota nie Dorisona tylko Nuriego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 08:03:58 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."