Autor Wątek: Xavier Dorison  (Przeczytany 68039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 19, 2016, 11:07:52 pm »
Nie czytałem jeszcze "Jak zbić fortunę" ale w "W.E.S.T" widzę więcej elementów pojawiających się u Nuryego np. okultyzm, ekipa zabijaków, broń palna (Dorison mi się jakoś z mieczem kojarzy), jeszcze tylko wojny brakuje. Jak wspomniałem wcześniej Dorison układa scenariusze na sprawdzonych schematach, są mniej zawiłe od tych Nuryego, chociaż "Wartownicy" mimo iż Dorisona są mało Dorisonowaci (znaczy nie schematyczni).

Offline janjedlikowski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 20, 2016, 01:00:39 am »
Ok krótkie podsumowanie. Ja osobiście czytałem na razie tylko Undertaker i LJS (oba fajne choć wolę LJS) wiec nie podam swojego top 3. Chciałem się rozeznać co warto jeszcze przeczytać, dzięki za wszystkie głosy.
Krótko - swoje typy podało 7 osób (za I miejsce dałem 3 pkt, II - 2 pkt, III - 1 pkt; wyniki zsumowałem)
I miejsce - LJS (16 pkt)
II miejsce - Undertaker/Wartownicy (6 pkt; choć Undertaker poleciła jedna osoba więcej)
IV miejsce - WEST (5 pkt)
V miejsce - Asgard/Sanktuarium/Trzeci Test (3 pkt; jedynie Asgard poleciły dwie osoby)

Gdyby ktoś chciał jeszcze zagłosować to będę uaktualniał.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2016, 01:04:12 am wysłana przez janjedlikowski »

Offline arczi_ancymon

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 20, 2016, 08:25:10 am »
Z tego co dotychczas czytałem, Dorison to solidna firma. Jedynie Sanktuarium stanowi bardzo słabe i pozbawione polotu przemielenie wiadomych rzeczy.

Offline rzem

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 22, 2016, 08:09:06 am »
Dorzucę swoje:
1. LJS - z tym się wiąże zabawna u mnie historia, bo coś sobie ubzdurałem, że kończy sie ona na tomie 3. Więc potraktowałem jego zakończenie jako koniec w ogóle. Wywarło to na mnie b.duże wrażenie. "Wow, cóż za kapitalne, otwarte zakończenie". Seria więc miała spore notowania. Potem z lekkim problemem mentalnym musiałem przeczytać czwarty tom :-)
2. Asgard - moim zdaniem niedoceniana. Ja się przekonałem do Dorisona po tym komiksie. Powinien dostać tego Thorgala wcześniej.
3. WEST - Nawet jeśli Nury tam trochę domieszał, to oficjalnie jest to Dorison i przyznaję jemu.
4. Wartownicy - Nawet jeśli obserwujemy lekki spadek jakości.
5. Nowy Thorgal - No poskładał to jakoś do kupy, oddajmy mu tu. Poza tym, naprawdę wczułem się w atmosferę końca pewnej epoki dla tego miasta.
6.Trzeci Test. - wyparłem jakoś z pamięci, ale jeśli to debiut, to bardzo dobry debiut.
.... 103. Sanktuarium - Co to było?! Czuję, że ten komiks zawsze będzie na końcu listy.




Offline misiokles

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 22, 2016, 08:40:56 am »
2. Asgard - moim zdaniem niedoceniana. Ja się przekonałem do Dorisona po tym komiksie. Powinien dostać tego Thorgala wcześniej.
To miał być spin-off Thorgala ukazujący młodość Drewnianej Nogi. Ale grupa trzymająca władzę uznała, że to zbyt brutalna pozycja niepasująca do marki Thorgal, a twórcy przerobili scenariusz na niezależny dyptyk. Musiał Sente trochę narozrabiać, że Dorison wrócił do łaski jeszcze brutalniejszą rzeczą :)

Offline rzem

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 22, 2016, 09:00:14 am »
To miał być spin-off Thorgala ukazujący młodość Drewnianej Nogi. Ale grupa trzymająca władzę uznała, że to zbyt brutalna pozycja niepasująca do marki Thorgal, a twórcy przerobili scenariusz na niezależny dyptyk. Musiał Sente trochę narozrabiać, że Dorison wrócił do łaski jeszcze brutalniejszą rzeczą :smile:


Tak, wiem, znam tę historię. Asgard był zbyt brutalny, więc po latach pozwolili na jeszcze brutalniejszy Szkarłatny Ogień. Tak to się kończy, kiedy zaprzeczasz istnieniu przemocy :-)

Offline kosmoski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 30, 2016, 07:06:58 pm »
Jak zbić fortunę w czerwcu '40 - niczego wielkiego się nie spodziewałem, a komiks sprawił mi niesamowicie dużo frajdy.
 
Czyta się rewelacyjnie, fabuła fajnie kluczy, postacie są wyraziste i śledzenie ich przygód nie dość, że wciąga, to budzi również emocje. I z tym wszystkim świetnie współgra rysunek. Z czystym sercem polecam, dla mnie pozytywna niespodzianka ostatnich tygodni i pewny kandydat do Dorisonowego podium (2 lub 3 miejsce)

Offline janjedlikowski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:31:23 pm »
Jak zbić fortunę w czerwcu '40 -  Z czystym sercem polecam, dla mnie pozytywna niespodzianka ostatnich tygodni i pewny kandydat do Dorisonowego podium (2 lub 3 miejsce)

Ok, po małym updacie (głosy 8 osób) mamy:

I miejsce - LJS (19 pkt)
II miejsce - Undertaker/Wartownicy/WEST (6 pkt)
V miejsce - Asgard (5 pkt)
VI miejsce - Sanktuarium/Trzeci Test (3 pkt)

Offline arczi_ancymon

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 31, 2016, 10:59:40 pm »
Wie ktoś jak się ma sprawa z Wartownikami? Będzie 5 tom czy komiks został porzucony?

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:42:05 pm »
Seria miała liczyć 6 tomów, może jeszcze do niej powrócą.

Offline arczi_ancymon

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 02, 2017, 02:07:13 pm »
Najlepszy Dorrison z tych, które czytałem, a i rysunki super - szkoda by było, gdyby nie pojawiła się kontynuacja.

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 05, 2017, 12:15:55 pm »
arczi_ancymonie może nie wszystko stracone, Taurus twierdzi na temat tego co mają wydać w 2017:
"...Być może dojdą do tego kolejne tomy serii: "[/size]Elryk[/size]", "[/size]Skorpion[/size]", "[/size]Undertaker[/size]", "[/size]Urban[/size]", "[/size]Wartownicy[/size]" i "[/size]Caravaggio[/size]",ale jest to uzależnione od terminu wydania ich we Francji."

Offline Thomas29Needles

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 27, 2017, 02:06:09 pm »
Jestem wielkim fanem Dorisona, choć nie czytałem wszystkiego co u nas się ukazało. Tymczasem moje zestawienie wygląda tak:


1. LJS - ostatni tom troszkę mnie zawiódł ale i tak uważam, że jest to jeden z lepszych komiksów przygodowych, jakie w Polsce wydano.
2. W.E.S.T. - za piękny miks westernu, przygody i tzw. mystery ;)
3. Asgard - powtórzę za kilkoma kolegami, iż Dorison powinien 'dostać' Thorgala wcześniej.


Dalej moja lista wygląda tak:


4. Undertaker
5. Wartownicy - nie przeczytałem jeszcze tomu 3 i 4
6. Thorgal Szkarłatny - jeśli pozwolą Dorisonowi popracować po swojemu, moja ukochana seria komiksowa zostanie uratowana ;)


Reszty nie czytałem.




Offline janjedlikowski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:32:22 pm »
Dzięki za głos, po małym updacie (głosy 9 osób) mamy:

I miejsce - LJS (22 pkt)
II miejsce - WEST (8 pkt)
III miejsce - Undertaker/Wartownicy/Asgard (6 pkt)
VI miejsce - Sanktuarium/Trzeci Test (3 pkt)

Offline LordDisneyland

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 12, 2017, 01:31:30 am »
To dodam swój głos na "Wartowników" - wielka szkoda, że seria chyba została zarzucona... [ http://www.bedetheque.com/serie-16921-BD-Sentinelles.html  - chociaż nie wiem, na ile ta informacja jest wiarygodna] Tak się to ładnie wpisywało w obchody stulecia Wielkiej Wojny, ech... szkoda.

 

anything