trawa

Autor Wątek: Runaways  (Przeczytany 7818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonaps

Odp: Runaways
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2018, 03:11:58 pm »
Bo nie każda osoba może sobie pozwolić na wydatek kilkuset złotych miesięcznie na komiksy??
zbyt małą skalę zastosowałeś. Obecnie przy kilku stówkach miesięcznie to i tak wszystkiego się nie kupi;)

Offline Itachi

Odp: Runaways
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2018, 03:47:19 pm »
Dokładnie.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Runaways
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2018, 01:11:32 pm »
Od dawna chciałem "Runaways" przeczytać, ale teraz po lekturze uczucia mam mieszane.
Oczywiście, jest to znacznie powyżej poziomu przeciętnej superbohaterszczyzny. Jak to u Vaughana - gość ma taki talent narracyjny, że po prostu chce się obcować z jego bohaterami, wchodzić w jego światy, łapać na (często przecież naciągane) cliffhangery...
Jednocześnie mam zwykle wobec jego twórczości poczucie, że idzie mu to trochę "za łatwo", że w swojej pomysłowości jest aż nazbyt przewidywalny (w "Runaways" praktycznie od razu domyśliłem się kto jest "kretem"), że leje wodę.
Zawsze też jego technika opowiadania opiera się na tym, by "gonić króliczka", a nie go "złapać". Ale tym razem miałem poczucie większej niż dotychczas jałowości tej pogoni.
Może chodzi o to, że jest to jednak komiks adresowany wprost do młodzieży i nie ma ochoty poza to wychodzić.
Może chodzi też o mierne rysunki, które tylko pospiesznie "referują" scenariusz...
W każdym razie przyjemność z tego tomu miałem zdecydowanie mniejszą, niż z "Sagi", "Y", czy nawet "Ex Machina".

Reasumując, jak na komiks Marvela to jest to 5+, jak na komiks Vaughana 3- (minus za poziom rysunków, który w komiksach Vaughana i tak zwykle mnie nie powala, ale tu już naprawdę państwo graficy się nie popisali). Razem wychodzi 4.
A ciąg dalszy oczywiście biorę.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: Runaways
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2018, 01:29:16 pm »
To jest moim zdaniem komiks, który znacznie lepiej sprawdza się w formacie mniejszym, takim mangowym- wtedy rysunki mniej drażnią. Piszę to na poważnie, ostatnio zaglądałem do "Escape from NY", mam w małym wydaniu. Dużo lepiej się ogląda.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Runaways
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2018, 03:13:47 pm »
Tylko co to za rysunki, które trzeba pomniejszać, żeby dało się je strawić? A jakby to wyglądało w formacie deluxe  :shock:
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: Runaways
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 08, 2018, 09:33:03 pm »
Nie wiem, czy one w ogóle nie były planowane do małego formatu. Tu musiałby się jakiś znawca Runawaysów wypowiedzieć.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Runaways
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2019, 03:57:07 pm »
Ile ma być tomów tego? Fajne to wogóle, warte zakupu?

mkolek81

  • Gość
Odp: Runaways
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2019, 04:32:15 pm »
Ile ma być tomów tego? Fajne to wogóle, warte zakupu?
Najprawdopodobniej 3, cały run Briana Vaughana.

Offline eridraven

Odp: Runaways
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2019, 07:19:18 pm »
Ile ma być tomów tego? Fajne to wogóle, warte zakupu?


Fajne jeśli olejesz temat rysunków na rzecz fabuły.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

 

anything