trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1050 dnia: Styczeń 20, 2016, 06:16:11 pm »
A czy to nie ty jakiś czas temu nawoływałeś czemu to wydawnictwa zeszytówek nie wydają?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1051 dnia: Styczeń 20, 2016, 06:23:43 pm »
No bo by mogli wydawać zeszytówki. Jak stary Star Wars Komiks, który Egmont wydawał po 8 zł za 52 strony. Wiem, że tych Strażników można było w promocji Empiku kupić po 21.30. Ale to dalej dużo za te 100 stron. Jakby to kosztowało 15 zł, to pewnie bym się przełamał. Ale ciągle jestem zniechecony po zlepionym pierwszym tomie i do drugiego nie mam serca.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1052 dnia: Styczeń 20, 2016, 06:30:30 pm »
Ale ciągle jestem zniechecony po zlepionym pierwszym tomie i do drugiego nie mam serca.

bardzo zdrowe podejście. Też kiedyś kupowałem wszystko jak leci i potem nie miałem kasy na to co mnie najbardziej interesuje. Kupowanie komiksów do których nie ma sie przekonania jest naprawdę bez sensu. tak że brawo!!!!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1053 dnia: Styczeń 20, 2016, 07:20:31 pm »
No bo się wkurzyłem, że zamiast kontynuować przygody, to urwano historię po 3 zeszytach, a potem wlepiono originy dla wypełnienia miejsca. A teraz każe nam się płacić pełną cenę za znacznie skrócony komiks. No tak nie może być. :) Dlatego odpuszczam Angelę i czekam na poprawę w kolejnym tomie. A do Ery Ultrona dobrałem sobie Deadpoola, Wolverine'a i oczywiście tanich jak barszcz Wrogów Publicznych.

Offline adro

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1054 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:41:37 pm »
moze czas na jakas forumowa wielka orkiestre komiksowej pomocy dla 8azyliszka  :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1055 dnia: Styczeń 24, 2016, 05:43:20 pm »
Pozwolę sobie na kolejny post o wydaniach Marvel NOW!, ponieważ miałem okazję porównać fizyczne wydania "Świata Avengers" w wersji oryginalnej i polskiej. Otóż muszę powiedzieć, że pierwszy tom "Avengers" pod względem stylistycznym jest w mojej opinii o niebo lepszy od krytykowanych przeze mnie "All-New X-Men" i wyprzedza obciążony paroma niedoróbkami pierwszy tom "Superior Spider-Mana", trzymając solidny poziom. W związku z tym chyba upada moja teza, że problemy w redakcji i przekładzie, które irytowały mnie wcześniej, są wynikiem przyjęcia "budżetowych założeń" dla tej serii wydawniczej. Najwyraźniej te kwestie dotyczą tylko poszczególnych serii, albo nawet poszczególnych tomów, co daje optymizm na przyszłość :smile:

Oczywiście, kiedy tłumacz dorwie się do tekstu i jego przekładu, zapełnia zwykle parę karteluszków zapiskami o tym, co może przełożyłby inaczej, ale muszę przyznać, że tłumaczenie "Świata Avengers" jest bardzo fajnie zrobione, także z szacunkiem dla j. polskiego, oraz dobrze się czyta. Moje wyrazy uznania :smile:

Właściwie tylko w paru przypadkach są drobne omsknięcia: np. tych naukowców z AIM wcale nie wysłał konsulat Chile, tylko konsulat Wyspy AIM w Chile, co ma zresztą znacznie więcej sensu (na marginesie: nowe państwa, w tym Wyspę, uznaje ONZ, i tak jest po angielsku, nie zaś NATO, jak w polskiej wersji). Może także lepiej by brzmiało, gdyby słowo "declarative" w wypowiedziach Alepha przełożyć jako "stwierdzenie" (na wzór użytego "query" - "zapytanie"), a nie "deklaratywne". Jednak tu już wkraczamy na obszary subiektywizmu.

Marvel, zdaje się, przesłał Egmontowi materiały z zeszytówek, bo w polskiej wersji Smasher nazywa się Isabel Dare zamiast "Isabel Kane" - błąd, który poprawiono w amerykańskich wydaniach zbiorczych. Ogólnie rzecz biorąc, w oczy rzuciło mi się, że angielskojęzyczne wydanie jest zauważalnie cieńsze niż polskie - nasz papier jest grubszy i mniej śliski. No i my mamy skrzydełka na okładce :smile:

Przeczytałem jeszcze pierwsze albumy "New Avengers" i "Strażników Galaktyki" (już bez porównywania z oryginałami) i jestem bardzo zadowolony z ich przygotowania. Nie odnotowałem żadnych poważnych zgrzytów w lekturze. Szczególnie mi się podobał przekład Pauliny Braitner. Mam nadzieję, że taka tendencja utrzyma się w przyszłości, a ja nie będę już miał powodów, by zanudzać Was postami o szczególikach wyszukanych przez pedantycznego komiksiarza :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 08:44:35 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1056 dnia: Styczeń 24, 2016, 06:00:24 pm »
Marvel, zdaje się, przesłał Egmontowi materiały z zeszytówek, bo w polskiej wersji Smasher nazywa się Isabel Dare zamiast "Isabel Kane" - błąd, który poprawiono w amerykańskich wydaniach zbiorczych.
To niezupełnie był błąd. Hickman puścił oko do fanów robiąc z Izzy wnuczkę komicznego pilota Dana Dare'a, bohatera starego brytyjskiego komiksu, do którego Marvel nie ma praw. Ktoś w Marvelu (albo sam Hickman) uznał pewnie, że z tego mogą być jakieś prawne kłopoty i dlatego zmieniono nazwisko z "Dare" na "Kane". Izzy jest więc wnuczką Dana Kane'a czyli Captaina Terrora, bohatera Marvela ze Złotej Ery.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1057 dnia: Styczeń 24, 2016, 06:06:42 pm »
Aha! O Captainie Terrorze wiedziałem, a ten wpis Toma Breevorta na tumblrze zasugerował mi, że to był zwykły błąd. O Danie Dare nie miałem pojęcia - ciekawa sprawa. Mam nadzieję, że Egmont nie wpakuje się w proces o prawa autorskie :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1058 dnia: Styczeń 25, 2016, 01:43:14 pm »
Mam pytanie odnośnie Ery Ultrona, która za dwa dni ma premiere. Czy jest ona jakoś połączona z Avengers bądź X-men? Czy muszę najpierw przeczytać Avengers: Ostatnie białe zdarzenie, żeby wiedzieć o co chodzi, czy jest to całkowicie oddzielna historia i nie trzeba czytać pozostałych egmontowych Marvelów?


Posiadam oczywiście wszystkie ale nie było czasu, żeby wszystko przeczytać, dlatego zastanawiam sie czy musze teraz nadrabiać zaległości ;-)

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1059 dnia: Styczeń 25, 2016, 01:50:51 pm »
nie trzeba. z tego co pamiętam event leżał parę lat w szufladzie, bo grono edytorskie nie do końca wiedziało co z nim zrobić. ostatecznie wykorzystano go do przeszmuglowania angeli z uniwersum spawn'a na ziemię-616 (więc teoretycznie masz tam origin postaci, ale w praktyce sprowadza się on do jednej strony).

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1060 dnia: Styczeń 25, 2016, 01:54:59 pm »
nie trzeba. z tego co pamiętam event leżał parę lat w szufladzie, bo grono edytorskie nie do końca wiedziało co z nim zrobić. ostatecznie wykorzystano go do przeszmuglowania angeli do ziemi-616 (więc teoretycznie masz tam jej origin, ale praktycznie sprowadza się on do jednej strony).


Dzięki.
Czyli teoretycznie można czytać przed nowym tomem Guardians of the Galaxy? Bo z tego co wiem to tam ta postać się pojawia ;-) Z drugiej strony jesli origin to tylko jedna strona to chyba różnicy żadnej nie ma...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1061 dnia: Styczeń 25, 2016, 01:56:08 pm »
Age of Ultron wynika z Avengers (Vol. 4) Bendisa z okresu Heroic Age (w tym mocno Avengers #12.1). Avengers Hickmana nie jest do niczego potrzebne.
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1062 dnia: Styczeń 25, 2016, 03:17:13 pm »
Czyli teoretycznie można czytać przed nowym tomem Guardians of the Galaxy? Bo z tego co wiem to tam ta postać się pojawia :wink: Z drugiej strony jesli origin to tylko jedna strona to chyba różnicy żadnej nie ma...
Angela rzeczywiście pojawia się na końcu albumu na dwustronicowym kadrze. Nic Tobie nie wniesie przeczytanie Ery Ultrona do Strażników Galaktyki.

Ja właśnie jestem po lekturze Ery Ultrona. Śmiało to wydanie można ominąć szerokim łukiem.
Historia długa, milion postaci (części z nich, o dziwo, nie kojarzyłem - może za mało siedzę w Marvelu), Bendis szaleje odnośnie podróżach w czasie czego efektem są zmianach w kontinuum... A tam np.
Spoiler: pokaż
Wolverine przenosi się w przeszłość, by zabić Pyma, potem wraca do czasów mu współczesnych, gdzie widzi alternatywny świat, w którym gorzej się dzieje, niż działo się wcześniej, napotyka współczesną wersję siebie, no i ten Wolvie z alternatywnej teraźniejszości przenosi się w czasie by powstrzymać Wolverine'a przed zabiciem Pyma... Gadają kilka dymków i coś tam sobię ustalają
Źle mi się to czytało. :)
Polecam Wam nie wydawać kasy na ten komiks i przeznaczyć ją na coś innego :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1063 dnia: Styczeń 25, 2016, 05:21:35 pm »
@UP
Za późno. :) Ale wiem o czym mówisz. Mi samemu ten środek i końcówka nie podeszły. Ale jest dobra, historia należy do kanonu - można przeczytać, choć rzeczywiście przymusu nie ma.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1064 dnia: Styczeń 26, 2016, 03:32:34 pm »
Dla tych, którzy nie kupują  :badgrin: albo jeszcze nie mają Angeli a zastanawiają się co będzie na okładce 3 tomu



3 zeszyty czyli o jeden mniej niż w tomie 2. Czy ktoś wie ile to mniej więcej może być stron ? Nie wiem może jako, że są to tie-iny Infinity to zeszyty są troszkę grubsze ? Jak będzie jeszcze mniej stron niż w Angeli to trochę słabo. Ale co tam i tak kupię ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 03:39:43 pm wysłana przez bogi1 »