Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1081306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1125 dnia: Luty 05, 2016, 12:12:33 pm »
@UP
No właśnie. Podobno Bendisa dobry jest Alias i Daredevil. Osobiście też mi się Ród M podobał i New Avengers 1-6. Ale jak został w Marvelu głównym/przewodnim artystą, to zaczął gwiazdorzyć, wymyślać głupoty i odwalać chałtury. I mamy tego skutki np. już w drugim tomie jego all new x-Men gdzie sens i spójność akcji mocno spada. W GotG 2 podobno dobra jest rozmowa z Thanosem.

Offline Jaxx

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1126 dnia: Luty 05, 2016, 12:21:01 pm »
Ja myślę, że tu więcej winy leży jednak po stronie włodarzy Marvela, szczególnie jeżeli chodzi o X-Men. Jeżeli scenarzyście, nawet niechby był najlepszy w swojej klasie, narzuca się odgórnie fabułę i to, o czym ma pisać, to rzadko kiedy efekt jest dobry, tym bardziej, jeżeli nie czuje historii.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1127 dnia: Luty 05, 2016, 12:40:48 pm »
Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że to raczej kwestia Bendisa, tym bardziej, że były tu wcześniej chyba przytaczane dość niepochlebne opinie o jego "GotG" (czy nawet Anionorodnik nie wspominał o tym?) i o dalszych wydarzeniach z "X-Men" (o tym na pewno pisał Aninorodnik. Wklejoną przez niego opinię o "Battle of the Atom" pamiętam do dziś :) ).

Oczywiście, czytałem te opinie. Ale wobec "All New-X-men" przynajmniej na razie aż tak krytyczny nie jestem. "Guardians" zaś nie wydaje mi się komiksem "złym". Raczej zwyczajnie "słabym"...

@UP
No właśnie. Podobno Bendisa dobry jest Alias i Daredevil.


Ja akurat mogę potwierdzić to bez "podobno". Plus te fragmenty "Ultimate Spider-mana", które czytałem a także (choć już bez entuzjazmu) "New Avengers".
Zestawienie takiego "Daredevila" z "Guardians" aż boli...

Ja myślę, że tu więcej winy leży jednak po stronie włodarzy Marvela, szczególnie jeżeli chodzi o X-Men.

To z pewnością. Niemniej jest chyba jednak jakieś wyraźne tąpnięcie w samej pracy Bendisa. Jakoś pomysły i teksty już nie te. Jakby wdepnięcie w sam środek głównych serii (z całym ich korporacyjnym uwikłaniem) stłamsiło jego autentyczny talent.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1128 dnia: Luty 05, 2016, 12:54:53 pm »
Piszę "podobno", bo tych prac Bendisa jeszcze nie czytałem. Jak Mucha i Sideca je wypuszczą, to wydam wtedy swoją ocenę. Na razie opieram się na tym co już znam. I część mi się podoba, a część uważam za słabą.

Offline Malibu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1129 dnia: Luty 05, 2016, 09:05:30 pm »
Jak myślicie jakie ciekawe serie z Marvel NOW Egmont mógłby nam zapodać? Z jakiś rok temu wszedłem w świat komiksów i nie poznałem aż tak jeszcze tych wszystkich serii (raczej czytam to co po polsku wychodzi), czytałem tylko po jednym numerze od grup translacyjnych Daredevila (Waida), Hawkeya (Aja) oraz pierwsze 6 nr Moon Knighta i całą Ms.Marvel (ta z Kamalą) w ang wersji. I one bardzo mi się spodobały, a Pan Kołodziejczyk mówił, że jak się uda to będziemy bardzo zadowoleni, więc chciałbym dowiedzieć (po spekulować) co Egmont mógłby wydać z serii Marvel NOW :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1130 dnia: Luty 05, 2016, 10:25:20 pm »
Cytuj
co Egmont mógłby wydać z serii Marvel NOW :smile:

Wydaje mi się, że niestety mniej znanych postaci takich jak Moon Knight, Ms. Marvel czy nawet Hawkeye na razie nie uświadczymy.

Co do innych nowych serii to najbardziej prawdopodobne na przyszłość to według mnie mogą być Daredevil i Uncanny X-Men, Thor God of Thunder, jakiś Hulk, może Iron Man lub poboczna seria Avengers (Mighty Avengers np.). Choć już teraz Egmont wydaje sporo i, gdzie to wszystko upchać w tempie 2 tomy na miesiąc ?

Raczej oczywiste jest też to, że po zakończeniu Superior Spider-Mana otrzymamy serię Amazing Spider-Man z Marvel NOW

I ciekawe jak to będzie jak za kilka lat dotrzemy do poziomu Secret Wars i All-New All-Different Marvel. Czy Egmont wraz z ewentualnym zaczęciem serii z ANAD Marvel będzie też wydawał jakieś inne serię jeszcze z Marvel NOW, których nie wydał wcześniej.

No i liczę oczywiście na Marvel Deluxe w przyszłości po zakończeniu WKKM ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1131 dnia: Luty 05, 2016, 11:13:16 pm »
Co wy tak z tym Hawkeyem?


Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1132 dnia: Luty 06, 2016, 12:16:36 am »
W związku z obecną sytuacją na arenie międzynarodowej mocno wątpię, że Egmont podejmie się wydawania kiedykolwiek Ms. Marvel z NOW. Największe szanse miałby Hawkeye bo postać jest w filmowych Avengers ale komiks Fraction/Aja jest zbyt awangardowy. Moon Knight jest totalnie nieznaną postacią dla polskiego czytelnika, więc nie ma szans.

Nie do końca zadowala mnie to co robi Egmont z NOW, więc nie wiem czy będę dalej inwestował w kolejne serie, które zamierzają wydać. Raczej doprowadzę do końca serie z pierwszego rzutu a dalej czas pokaże. Szkoda, że Egmont nie postawił na lepsze wydania tj. jakieś oversize HC, to byłaby fajna alternatywa dla Deluxe'ów i N52 w HC. A tak mamy zwykłe ekonomy. 

Offline waszaklasa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1133 dnia: Luty 06, 2016, 12:22:37 am »
Na pewno dostaniemy Kapitana Amerykę bo wychodzi film. :lol:
Jak wszyscy Liczę na polskie wydanie thora,mam też nadzieję na Uncanny x-men.Jeżeli seria Avenger będzie poszerzana to zapewne o Uncanny Avenges/Avengers world.Kołodziejczyk wspominał o Hulku... :roll:
Nie liczę na takie serie jak MS.Marvel,Moon knight,daredevil czy the punisher bo zaczęły wychodzić dopiero w All-New Marvel now,czyli jeszcze trochę na nie poczekamy bo Egmont trzyma się chronologii wydarzeń.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1134 dnia: Luty 06, 2016, 08:31:06 am »
@Antari
Nie każdy ma więcej kasy na komiksy. Ja bardzo sobie chwalę wreszcie ekonomiczne podejście jakie zaprezentował Egmont w Marvel Now oraz serią Bartman/Superman. Im taniej, tym lepiej, bo można więcej komiksów sobie kupić. Liczy się treść, a forma jest pomijalna. I tak jest sporo droższych pozycji w serii Deluxe czy N52. A najtańszych pozycji ciągle jest za mało. Poza tym zaraz wyjdą droższe Alias, czy może wreszcie w końcu grubaski Daredevila.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1135 dnia: Luty 06, 2016, 08:37:58 am »
Nie liczę na takie serie jak MS.Marvel,Moon knight,daredevil czy the punisher bo zaczęły wychodzić dopiero w All-New Marvel now,czyli jeszcze trochę na nie poczekamy bo Egmont trzyma się chronologii wydarzeń.
O Daredevilu mówili wraz z Deadpoolem i Hulkiem  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 09:26:49 am wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1136 dnia: Luty 06, 2016, 09:24:48 am »
W kwestii wydania Uncanny X-Men, cytat z drugiego forum:

Cytuj
Nie spodziewałbym się "Uncanny X-Men", bo podczas rozmowy na konwentach Egmont wydawał się niechętny wydać tą serię a na moje pytanie "a jak z Uncanny X-Men, bo przecież się przeplata z All-New?" Śmiałkowski mi odburknął "Szczerze? Nic nas to nie obchodzi.". Chyba, że się coś zmieniło szczególnego od jesieni.

Offline Malibu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1137 dnia: Luty 06, 2016, 09:37:20 am »
Kołodziejczyk wspominał o Hulku... :roll:


Zapewne chodzi o Indestructible Hulk, czytał to ktoś, warto by było to kupić?

Offline isteklistek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1138 dnia: Luty 06, 2016, 10:04:05 am »
Dla mnie to jest niesamowite - Ms Marvel od momentu powstania bije rekordy popularności, w podsumowaniach na komiks roku jest już drugi raz z rzędu na pudle, ale u nas nic o tym tytule nie słychać.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1139 dnia: Luty 06, 2016, 10:11:23 am »
@Antari
Nie każdy ma więcej kasy na komiksy. Ja bardzo sobie chwalę wreszcie ekonomiczne podejście jakie zaprezentował Egmont w Marvel Now oraz serią Bartman/Superman. Im taniej, tym lepiej, bo można więcej komiksów sobie kupić. Liczy się treść, a forma jest pomijalna. I tak jest sporo droższych pozycji w serii Deluxe czy N52. A najtańszych pozycji ciągle jest za mało. Poza tym zaraz wyjdą droższe Alias, czy może wreszcie w końcu grubaski Daredevila.

Dziwne jest to Twoje postrzeganie świata 8azyliszku. Jakby forma była dla mnie bez znaczenia to ograniczyłbym się do comiXology albo czytania w empikach. Forma jest kluczowa w przypadku kolekcjonowania komiksów.