Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1079612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1800 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:27:55 am »
W opisie Thanosa pisze, że może stanowić przygotowanie do lektury crossoveru Nieskończoność. Jego lektura wnosi coś ważnego przez co można czegoś później nie zrozumieć czy to jakiś zbędny tie-in, który można sobie spokojnie odpuścić jeśli ma się alergię na cały kosmos Marvela?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1801 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:47:02 am »
Ja słyszałem, że Thanos Rising jest dopowiedzeniem tego, jak Thanos wrócił do nas po wydarzeniach z WKKM Imperatyw Thanosa. A następnie jest Nieskończoność. Czyli będzie ładny ciąg dalszy.

Offline robbirob

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1802 dnia: Czerwiec 23, 2016, 11:18:55 am »

Thanos już na gildii
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/309358-thanos-1-thanos-powstaje

Thunderboltsów 2 nadal nie dodali ale dzięki temu wiemy, że sierpniowe komiksy wychodzą 17.08.2016
Niekoniecznie, przecież mogą robić to na dwie daty, jak był w czerwcu i będzie w lipcu.

@amsterdream - Ależ pojechałeś sentymentalnie. Teraz muszę w weekend odgrzebać ten komiks i przeczytać ponownie. Graficznie faktycznie super. Ale pamiętam też, że sama historia też świetna (z całkiem niezłą pogadanką Magneto z Xavierem w głowie tego drugiego).

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1803 dnia: Czerwiec 23, 2016, 12:11:33 pm »
Niekoniecznie, przecież mogą robić to na dwie daty, jak był w czerwcu i będzie w lipcu.


podali oficjalnei na stronie ze 17.08

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1804 dnia: Czerwiec 23, 2016, 12:25:39 pm »
W opisie Thanosa pisze, że może stanowić przygotowanie do lektury crossoveru Nieskończoność. Jego lektura wnosi coś ważnego przez co można czegoś później nie zrozumieć czy to jakiś zbędny tie-in, który można sobie spokojnie odpuścić jeśli ma się alergię na cały kosmos Marvela?

Mam i czytałem Thanos Rising i całe Infinity. Potwierdzam, Thanos Rising to przygotowanie do lektury Infinity. Ciężko tutaj napisać coś bardziej o powiązaniu tych dwóch serii żeby nie zaspoilerować zbytnio. Myślę jednak, że nie do końca bym zrozumiał o co chodziło Thanosowi w Infinity gdybym nie przeczytał wcześniej Rising.

Ogółem powiem tak, polecam jako samodzielny album Thanos Rising, gdyż jest to dość mroczna opowieść o genezie Thanosa, począwszy od narodzin, dojrzewania, wyjaśnienie jego relacji ze Śmiercią, aż po praktycznie wydarzenia prowadzące do Infinity. Nie ma tu jakiejś nie wiadomo jak ambitnej historii ale moim zdaniem udało się nadać nieco więcej głębi postaci Thanosa. Zdecydowanie polecam, wiedza przyda się także przed nadchodzącym filmem z serii Avengers.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1805 dnia: Czerwiec 23, 2016, 01:20:58 pm »
@UP
A występuje w scenach wspomnień Kapitan Marvel?

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1806 dnia: Czerwiec 23, 2016, 04:00:40 pm »
@UP
A występuje w scenach wspomnień Kapitan Marvel?

W Thanos Rising? Nie przypominam sobie. Ogółem to taka bardziej intymna historia Thanosa, nie ma tu wydarzeń na skalę niszczenia wszechświatów, przez co paradoksalnie jest większe oddziaływanie na czytelnika. Może fakt trochę przegiąłem, że historia bezpośrednio kończy się tam gdzie zaczyna Infinity, choć skoki czasowe są całkiem spore i tak naprawdę nie wiadomo co się działo między nimi.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1807 dnia: Czerwiec 23, 2016, 07:26:02 pm »
Bo chodzi mi o to, że historia Thanosa była także przedstawiana w WKKM Życie i Śmierć Kapitana Marvela i ciekawiło mnie, czy Rising nawiązuje do tej historii.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1808 dnia: Czerwiec 23, 2016, 07:49:32 pm »
Do dzisiaj to jeden z moich ulubionych komiksów (...)

Wspólny sentymentu czas. I ja wróciłem do tych czasów ostatnio dzięki tomiszczu "Fatal Attractions". To naprawdę dobra rzecz. Dodatkowo "X-Men Unlimited" #1 zyskuje czytane w pełnym kontekście. Z dużo większym entuzjazmem przyswoiłem sobie teraz opowieść o tych zmianach, które zachodzą w drużynie, refleksji o zmieniających się czasach (mantra o "blaknącym marzeniu") na tle choroby
Spoiler: pokaż
i po śmierci
Illiany oraz
Spoiler: pokaż
powrotu Magneto
.
Choć i wtedy, gdy czasem zniechęcony odpadałem od zeszytów o X-Men, ten lipcowy numer zimowy wyróżnił się bardzo pozytywnie.     
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1809 dnia: Czerwiec 23, 2016, 07:52:00 pm »
Bo chodzi mi o to, że historia Thanosa była także przedstawiana w WKKM Życie i Śmierć Kapitana Marvela i ciekawiło mnie, czy Rising nawiązuje do tej historii.

Rising to xchyba origin. pokazuje chyba wydarzenia gruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubo sprzed WKKM

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1810 dnia: Czerwiec 24, 2016, 12:08:23 am »
Bo chodzi mi o to, że historia Thanosa była także przedstawiana w WKKM Życie i Śmierć Kapitana Marvela i ciekawiło mnie, czy Rising nawiązuje do tej historii.

W tym tomie WKKM owszem była przedstawiona historia Thanosa ale w wielkim skrócie. W Rising geneza Thanosa została napisana prawie od nowa. Owszem, wracają stare postacie typu Kronos, ojciec Thanosa, brat Eros itd. ale okoliczności uległy zmianie. O tyle o ile w WKKM cała geneza została przedstawiona na kilku stronach i ograniczała się do wskazania kto jest dobry a kto zły, tak tutaj mamy przedstawione kluczowe momenty z życia tytana, które zadecydowały o jego przyszłych wyborach życiowych. Na moje oko akcja Rising ma miejsce grubo po wydarzeniach z tego tomu WKKM o Kapitanie Marvelu (
Spoiler: pokaż
W Rising widzimy Thanosa spacerującego po powierzchni zniszczonego i opustoszałego Tytana, dosłownie proch i kurz, bez żadnych oznak życia
). 

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1811 dnia: Czerwiec 24, 2016, 07:00:21 am »
No o to mi chodziło. Kolejny origin ale i tak kupię, jako łącznik do Infinity. O modzie na ciągłe pisanie originów na nowo już się wypowiadałem - nie lubię tego. Po co? Weź ty scenarzysto jeden z drugim napisz coś nowego.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1812 dnia: Czerwiec 24, 2016, 07:54:14 am »
Pewnie dlatego, że dzieciaki czytające Marvela w 2012 roku chcą poznać genezę postaci a nie chce im się kupować komiksów z lat 70-tych bo im kreska nie odpowiada albo sposób prowadzenia narracji albo tych komiksów nie ma w wydaniach zbiorczych.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1813 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:39:13 am »
No ale właśnie dlatego w Wlk Brytanii wychodzi już drugie wydanie WKKM - żeby można sobie przypomnieć Życie i Śmierć Kapitana Marvela. Oby przez Brexit Hachette się z Polski nie zwinęło. Niestety - wpłynie to też na ceny komiksów w nadchodzącym okresie. :/

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1814 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:41:35 am »
Niestety - wpłynie to też na ceny komiksów w nadchodzącym okresie. :/


Już nie mogę doczekać się nowych cen na amazonie.
perły przed wieprze