Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1845 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:25:48 am »
Cały Lipcowy pakiet 13. Mikel pisał jakiś czas temu że już wszystko wydrukowane.  :smile:

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1846 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:35:18 am »
@ rand34
Zależy jak się drukarnia obrobi, czy będą błędy drukarskie, ale zazwyczaj udaje się E. wyrobić na 2-3 tygodnie przed planowaną premierą, ostatecznie przyjmuje się daty najbardziej aktualne. Kwestia kosztów transportu.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1847 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:53:02 am »
O fajnie, że lipcowy zestaw tydzień wcześniej. Na gildii jeszcze nie zaktualizowali dat ale myślę, że to kwestia godzin  :lol:

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1848 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:09:28 am »
Na pewno. Jest to jedyna seria, której wyszły już 4 tomy, a 5. jest zaplanowany na wrzesień.
Ilość wydanych tomów nie odpowiada popularności, bo "Superior..." trafił do sprzedaży w pierwszym kwartale i jest to jedyna seria stamtąd, gdzie nie ma sytuacji typu "Nieskończoność" lub "Bitwa atomu", więc nie muszą kolejnych historii wstrzymywać i wydają najszybciej, jak się da.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1849 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:13:57 am »
O fajnie, że lipcowy zestaw tydzień wcześniej. Na gildii jeszcze nie zaktualizowali dat ale myślę, że to kwestia godzin  :lol:
Ja i tak mam sporo komiksów do przeczytania, trochę innych wydatków, więc Thora zamówię sobie w sierpniu.
Nie pamiętam czy pytałem, ale czy "Thanos powstaje" to dobry komiks warty kupna? [prosiłbym o opinię kogoś kto przeczytał ten komiks lub czytał jakieś amerykańskie recenzje, a nie patrzył na niego przez perspektywę ceny/ilości stron]
Ilość wydanych tomów nie odpowiada popularności, bo "Superior..." trafił do sprzedaży w pierwszym kwartale i jest to jedyna seria stamtąd, gdzie nie ma sytuacji typu "Nieskończoność" lub "Bitwa atomu", więc nie muszą kolejnych historii wstrzymywać i wydają najszybciej, jak się da.
No tak. Ale gdyby Superior się słabo sprzedawał to raczej by tak szybko go nie wydawali?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1850 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:24:46 am »
Nie pamiętam czy pytałem, ale czy "Thanos powstaje" to dobry komiks warty kupna? [prosiłbym o opinię kogoś kto przeczytał ten komiks lub czytał jakieś amerykańskie recenzje, a nie patrzył na niego przez perspektywę ceny/ilości stron]No tak.

Parę stron temu pisałem o tym w tym wątku. Czytałem zagraniczne wydanie. Moim zdaniem warto kupić ten tom, zwłaszcza, jeżeli chce się poznać genezę Thanosa (o wiele bardziej rozwinięty wątek aniżeli w tomie WKKM - Życie i śmierć Kapitana Marvela). Historia przedstawia jego losy od narodzin praktycznie aż do czasów współczesnych. Tytuł czyta się na jednym oddechu, na plus należy zaliczyć, że opowieść kończy się na 1 tomie, a jej konsekwencje możemy podziwiać w Infinity. Fajny niezobowiązujący tytuł. Trochę mroczny, ale tylko trochę ;)

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1851 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:33:37 pm »
No tak. Ale gdyby Superior się słabo sprzedawał to raczej by tak szybko go nie wydawali?
Coś w tym jest, ale "Superior..." ma dość cienkie tomy, lecz jest ich dużo, więc Egmont po prostu powinien wydawać je szybciej.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1852 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:42:23 am »
Według moich obliczeń dziś mija rok, odkąd Egmont wystartował ze stałymi seriami w cyklu Marvel NOW!
Jako że to rocznica, warto może zrobić jakieś podsumowanie...

Ukazało się dotąd 10 serii (jedenasta startuje za kilka dni) + dwa "wydania specjalne" (wydana nieco wcześniej "Wojna bez końca" oraz "Era Ultrona"). Przyznam, że z komiksami tymi praktycznie nie miałem wcześniej styczności (poza śledzeniem opinii na ich temat), bo sięgałem - zresztą akcydentalnie - po kilka innych tytułów wydawanych pod szyldem Marvel NOW!

Wybór serii, jakie wystartowały rok temu w większości nie dziwi, bo są tam "trzy filary" Marvela: Avengers, X-men i Spider-man.
W szczegółach bywa jednak różnie:
"Avengers" Hickmana, choć w czytaniu "solidni", wciąż jakby więcej zapowiadają, niż dają. Po przeczytaniu trzech tomów mam wrażenie, że historia wciąż się jeszcze faktycznie nie zaczęła (i nie jestem pewien, czy to się kiedyś zmieni). Doceniam nawiązania do przeszłości Marvela (Ziemia 148611, Hyperion), ale to trochę mało...
Za to jeden tom "New Avengers" w swojej kategorii otarł się o wybitność i do dziś pozostał najjaśniejszym punktem inicjatywy Marvel NOW! od Egmontu. Mam nadzieję, że coś z jego poziomu znajdziemy w "Infinity"...
"All-New X-men" Bendisa moim zdaniem nie jest aż tak kiepskie, jak wielu dowodziło. Pierwszy i trzeci tom okazały się całkiem przyzwoite i wg mnie wcale nie odbiegają poziomem od wyżej cenionych "Ultimate X-men".
Na Spider-mana po "One Mor Day" mam alergię, więc spróbowałem (i boleśnie za to zapłaciłem) tylko pierwszy tom "Superiora". Nawet jeśli potem jest lepiej, ja nie dam rady, więc się nie wypowiadam.
W tym pierwszym rzucie dziwią natomiast "Strażnicy Galaktyki", bo to faktycznie komiks poniżej przeciętnej i Bendisa i chyba całego Marvel NOW! Do tego Egmont najwyraźniej zaliczył falstart, czego skutkiem jest rozdzielenie drugiego tomu.
"Wolverine and the X-men" nie kupuję, z uwagi na kolejną alergię - tym razem na Sniktbuba.

Start kolejnych serii był dla mnie też pewnym rozczarowaniem, bo jednak liczyłem na "Hawkeye'a" lub "Daredevila". O ile więc "Uncanny X-men" potwierdzili jak na razie dobrą o nich opinię, to "Uncanny Avengers" również potwierdzili... hmm... że jest to komiks dla specyficznych smakoszy.
Do kupienia "Deadpoola" a tym bardziej "Thunderbolts" jakoś się nie przemogłem.

Reasumując, w moim odczuciu w egmontowym Marvel NOW! zdecydowanie dominuje przeciętność (fakt, że w większości solidna). Decyzja o wejściu w "Strażników Galaktyki" oraz "Thunderbolts" wskazuje, że Egmont w tej linii wydawniczej idzie po najmniejszej linii oporu i pozwala niestety powątpiewać, czy doczekamy się tych kilku nagradzanych i bardziej ambitnych tytułów. Jedno "New Avengers" wiosny nie czyni. Bardzo liczę jednak na "Thora" i "Infinity", a choć mój entuzjazm sprzed roku (jak widać) nieco osłabł, to nadal wyczekuję kolejnych tomików z kompletowanych serii.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 11:28:35 am wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline mibartek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1853 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:59:40 am »
Start kolejnych serii był dla mnie też pewnym rozczarowaniem, bo jednak liczyłem na "Hawkeye'a" lub "Daredevila". O ile więc "Ultimate X-men" potwierdzili jak na razie dobrą o nich opinię, to "Ultimate Avengers" również potwierdzili... hmm... że jest to komiks dla specyficznych smakoszy.


Chodziło Ci o serię Uncanny, tak?
Co do Hawkeye - ja cały czas bardzo liczę, że jednak Egmont to wyda. Cały czas wzdycham do tej serii. Jak do targów w Łodzi nie będzie chociaż zapowiedzi to kupuje Omnibusa.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1854 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:02:51 am »
O ile więc "Ultimate X-men" potwierdzili jak na razie dobrą o nich opinię, to "Ultimate Avengers" również potwierdzili... hmm... że jest to komiks dla specyficznych smakoszy.
ten tego .... Uncanny X-men i Uncanny Avengers nie Ultimate X-men i Ultimate Avengers

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1855 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:27:09 am »
Tk obiecał mniej znanych bohaterów  :smile: to musi być Hawkeye i Ms. Marvel.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1856 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:30:12 am »
"Avengers" Hickmana, choć w czytaniu "solidni", wciąż jakby więcej zapowiadają, niż dają. Po przeczytaniu trzech tomów mam wrażenie, że historia wciąż się jeszcze faktycznie nie zaczęła (i nie jestem pewien, czy to się kiedyś zmieni). Doceniam nawiązania do przeszłości Marvela (Ziemia 148611, Hyperion), ale to trochę mało...

Niestety ta historia tak prędko się nie skończy. Liczyłem, że Infinity ostatecznie domknie sporo wątków a okazało się, że to po prostu wielka rozpierducha o epickim rozmachu. Niewiele się wyjaśniło i opowieść jest kontynuowana w Time runs out i Secret Wars. Obecnie czekam na OHC Time Runs Out aby mieć całość (bo Secret Wars OHC już mam).


Za to jeden tom "New Avengers" w swojej kategorii otarł się o wybitność i do dziś pozostał najjaśniejszym punktem inicjatywy Marvel NOW! od Egmontu. Mam nadzieję, że coś z jego poziomu znajdziemy w "Infinity"...

W 100% popieram. Niestety nie licz, że Infinity pociągnie część wątków z New Avengers. Jedynie zeszyty New Avengers: Infinity stoją na podobnym poziomie do Everything Dies. I je polecam. Reszta nie zachwyca w równym stopniu co New Avengers.

Co do Hawkeye - ja cały czas bardzo liczę, że jednak Egmont to wyda. Cały czas wzdycham do tej serii. Jak do targów w Łodzi nie będzie chociaż zapowiedzi to kupuje Omnibusa.

Bardziej opłaca się kupić 2x OHC niż Omnibus.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1857 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:38:17 am »
Ja też mam oczywiście taką nadzieję. Z tym, że na razie wychodzi na to, że idą głównym nurtem (co zrozumiałe), przy czym klucz doboru jest przede wszystkim kinowy, nawet kosztem przechyłu w stronę ewidentnej słabizny ("Thunderbolts" też tu zaliczam, ze względu na Deadpoola). Ale zobaczymy: może po zachęceniu czytelników, spróbują trochę poprzeczkę podnieść.

P.S. Dzięki za zwrócenie uwagi z tym "Ultimate".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1858 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:57:25 am »
W zeszłym roku było mówione coś takiego: ma być część serii popularnych (które mają zarabiać) i część serii dobrych. Jak na razie z tych naprawdę dobrych mamy tylko Thora. Więc jak w tych nowych seriach nie znajdzie się nic z tego: Hawkeye, Ms Marvel, Moon Knight, Young Avengers to... nie wiem co będzie  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1859 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:08:20 pm »
O jeju, to se tego Hawkeya kupicie w WKKM za rok. A resztę się pożyczy od Antariego. Egmont tego nie wyda, bo to nie jest w Polsce popularna postać i filmu mieć nie będzie. Popatrzcie - wyszli tylko ci z własnymi filmami, plus Thunderbolts doczepieni do Deadpoola. Może w przyszłym roku dadzą Kapitan Marvel i to tyle.

Ja się cieszę, że na razie zapowiada się, że jak na nasz kraj, dostaniemy dużo rzeczy spomiędzy Av vs X-Men a Secret Wars. Bo od 2017 roku wyjdzie że aż dwa wydawnictwa grzebią w tym czasookresie. I zgadzam się ze Szczochem - w 2 i 3 tomie zwykłych Avengers niewiele się dzieje. Nic dziwnego, że Hachette przeskoczyło od razu do Infinity.

 

anything