trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1082207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1875 dnia: Lipiec 08, 2016, 05:47:45 pm »
A ja cię poprę, bo też mi się Erę Ultrona czytało zacnie. I to był przyklad dobrego komiksu, za dobrą cenę. Jeśli główna seria Infinity nie będzie miała ponad 200 stron to nie powinna kosztować tyle samo co EU.

Zdecydowanie New Avengers byli najlepsi w pierwszym roku. Wolverine and the X-Men 1 i Deadpool 1 mają u mnie punkty za dobry humor i radość podczas lektury. Thunderbolts podobnie. Superior Spider Man i All New X-Men to serie, które nieźle zaczynają, ale szybko ich jakość spada. Bo mają absurdalne pomysły wyjściowe i fabuła na nich oparta szybko nie trzyma się kupy. Po co młodzi X-Men snują się po współczesności? Czemu nie wracają? Peter Parker nie może zniknąć - musi wrócić, więc ten Otto jest tylko tymczasowy, więc nikt się z nim nie utożsamia, niewiele kogo obchodzi co on robi bo Parker i tak musi wrócić. Uncanny X-Men - mi się nie podoba zły Cyclops, taki jak Magneto oraz pomysł, że Phoenix popsuła ich moce, gdy jednocześnie stworzyła miliony nowych mutantów. Znowu - to się kupy nie trzyma.

Bezsensowne było egmontowe pocięcie Strażników Galaktyki 2 i 3, przez co jest to jedyny zeszyt MN jakiego nie posiadam.

?? :doubt: ?? :doubt: ?? Czyżby i na forum znalazł się jakiś podszywacz pod 8azyliszeka jak na sklepie gildii??  :shock:

A tak na serio czemu nie piszesz tak częściej 8azyliszeku?

Era Ultrona zdecydowanie za długa, przez to cała historia w pewnym momencie strasznie zwalnia i zaczynają się głupie bendisowskie rozwiązania (cała ta końcówka z podróżami w czasie słabo trzyma się kupy, ale początek jest niezły), przez to wszystko wychodzi przeciętniak.

Wolverine and the X-Men 1 i Deadpool 1 dla mnie to też średniaki (straszne mnie wynudziły) za to części drugie są o klasę wyżej i teraz plułbym sobie w brodę gdybym odpuścił serię. Superior mi się podoba. Rozumiem zarzuty jakie mają niektórzy co do tej serii, ale wg mnie jest całkiem dynamiczna i nie nudzi. Podobne wrażenia mam do Avengers i New Avengers.
Za to All New X-men to tak jak napisał :
Bo mają absurdalne pomysły wyjściowe i fabuła na nich oparta szybko nie trzyma się kupy. Po co młodzi X-Men snują się po współczesności? Czemu nie wracają?
Tak mnie to drażni, ale muszę przyznać że dialogi Bendisowi wychodzą. Lepsza jest natomiast seria Uncanny X-Men i to że Cyclops zrobił się bad-ass'em jest świetnie budowana już od czasów New X-men Morriosna i fajnie eksponowane w Astonishing X-men Wheddona. Dla mnie ta postać zawsze była bardzo mgła, ale odkąd zaczęli pisać ją wymienieni panowie bardzo fajnie się rozwinęła, a to co mamy w tej serii jest tylko jej kolejnym krokiem w ewolucji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 05:59:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1876 dnia: Lipiec 08, 2016, 05:50:06 pm »
Wiesz ty tu chwalisz "Erę Ultrona" za to, że jest dużo za niską cenę. A według mnie dużo nie ma, bo jak pisałem wyżej, bez problemu dało się to streścić do 140 stron i wydaje mi się, że dłużej czytałem "New Avengers" niż "Erę Ultrona".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1877 dnia: Lipiec 08, 2016, 06:49:57 pm »
@UP
To samo ja mogę powiedzieć np o Avengers Forever, gdzie udanie się do trzech różnych czasów był zwykłym zapychaczem, który NIC nie wniósł do fabuły. I tak to się skończyło finalną bitwą ze sprawcami całego zamieszania - skoki do przeszłości nie miały na nią wpływu.

No niestety - czasem jest tak, że jak scenarzysta nie ma pomysłu na akcję to przedłuża na siłę. Dokładnie to samo ja widzę w All New X-Men - spotkali się, pogadali i czas wracać do przeszłości. Ale nie - tu zostajemy, bo inaczej zamknęli by serię, a przecież nieźle się sprzedaje. Bendis to Bendis.

@mkolek81
Ja zawsze staram się argumentować swoje poglądy czy zapatrywanie. Może czasem nieco nieskładnie, lub dziwnie, ale jak piszę, tak uważam. Po prostu za rzadko się ze mną zgadzasz i dlatego często uważasz, że "źle" piszę. Ale to że uważam inaczej, nie oznacza, że muszę być w błędzie czy mój pogląd jest zły. Jednocześnie doskonale rozumiem koncepcję "moja racja jest najmojsza", bo sam ją często żartobliwie podkreślam.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1878 dnia: Lipiec 08, 2016, 06:52:54 pm »
@UP
To samo ja mogę powiedzieć np o Avengers Forever, gdzie udanie się do trzech różnych czasów był zwykłym zapychaczem, który NIC nie wniósł do fabuły. I tak to się skończyło finalną bitwą ze sprawcami całego zamieszania - skoki do przeszłości nie miały na nią wpływu.


Bo nie były tam one by mieć wpływ na akcję

Wszystkie te skoki w czasie były po to, by wyjaśnić wiele nieścisłości lub niedokończonych wątków w wieloletniej historii avengers...

I mam wrażenie że już tu o tym mówiono.

To nie jest zwykła historyjka. I nie dla neofitów Marvelowskich ja pisano

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1879 dnia: Lipiec 08, 2016, 07:16:11 pm »
@UP
To samo ja mogę powiedzieć np o Avengers Forever, gdzie udanie się do trzech różnych czasów był zwykłym zapychaczem, który NIC nie wniósł do fabuły. I tak to się skończyło finalną bitwą ze sprawcami całego zamieszania - skoki do przeszłości nie miały na nią wpływu.
Tam jest akcja, co że nieistotna (choć warto zwrócić na to co fragsel napisal), ale jest. A tutaj są ogromne 2-stronicowe obrazki co chwilę nie wiadomo dlaczego. Wydaje mi się, że seria była napisana na 5/6 zeszytów, ale potem postanowiono, że będzie miała 10.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1880 dnia: Lipiec 08, 2016, 07:20:28 pm »
Trochę za mało opisano alternatywną rzeczywistość. Dlaczego śmierć Pyma (który jak ustaliliśmy nie zrobił nic wielkiego poza Ultronem :) ), doprowadziła do takiego burdelu i podbicia połowy świata przez Morganę. Przecież był jeszcze Tony, Richards, Amadeus Cho, Hulk - można było się przeciwstawiać.

Ale mimo tych wszystkich luk logicznych, to mi się Erę czytało fajnie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1881 dnia: Lipiec 11, 2016, 03:14:52 pm »
Ma ktoś już ''Sagę Hellfire'' ? Jeżeli tak to co na końcu jest w zapowiedzi ? Znowu ''Bitwa Atomu'' czy 4 tom W&X ?

Offline Malibu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1882 dnia: Lipiec 11, 2016, 05:06:42 pm »
Ma ktoś już ''Sagę Hellfire'' ? Jeżeli tak to co na końcu jest w zapowiedzi ? Znowu ''Bitwa Atomu'' czy 4 tom W&X ?


W Wolverinie jest Bitwa o Atom na końcu

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1883 dnia: Lipiec 11, 2016, 05:44:05 pm »
Tak jak mówiłem  :smile:

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1884 dnia: Lipiec 11, 2016, 08:30:03 pm »
jak nie lubię thora to ten bogobójca jest zajefajny , ciekawe i inne spojrzenię na tę postać
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 09:47:57 pm wysłana przez grandaaaa »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1885 dnia: Lipiec 11, 2016, 08:40:32 pm »
spojżenię

To jest dopiero wielbłąd. A mi się ą czepiają. ;)

A w ogóle czemu przetłumaczono na Bogobójca a nie na Dobry Rzeźnik? Kto to w ogóle tłumaczył?

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1886 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:07:57 pm »
A w ogóle czemu przetłumaczono na Bogobójca a nie na Dobry Rzeźnik? Kto to w ogóle tłumaczył?
Może dlatego, że oryginalny tytuł to God Butcher, nie Good..?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1887 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:17:12 pm »
Na pewno? Mi się wydawało, że Good Bucher.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 09:43:38 pm wysłana przez fragsel »

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1888 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:46:32 pm »
Na pewno? Mi się wydawało, że Good Bucher.


Już Ci ostatnio mówiłem że mam coś takiego jak Google.

Warto sie zaznajomic

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1889 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:47:01 pm »
To jest dopiero wielbłąd. A mi się ą czepiają. :wink:


aj tam aj tam ja tam lubię więlbłądy ładne garby mają :smile:
polonista ze mnie jak z koziej d**y trąbka :P

 

anything