Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2985 dnia: Marzec 15, 2017, 11:22:20 am »
Dużą rolę w tej serii odgrywa tzw. mafia dresiarzy z polskimi korzeniami. Jeden gangster nazywa się Kazimierz Kaźmierczak i dosłownie parę razy pojawiają się dialogi wypowiedziane po polsku np. "Dobra psina". Oczywiście wyd. Egmontu całe jest po polsku więc nie będzie widać, które to momenty.

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2986 dnia: Marzec 15, 2017, 11:23:14 am »
Chodzi przede wszystkim o zeszyt z "Pizza Dogiem", w którym dialogi są po polsku. Ciekawe, jak to u nas zrobią, aby zachować zabawno-eksperymentalny sens tego zabiegu...

Po angielsku?  :lol:
A tak serio, to naprawdę ciekawe. I rzeczywiście, będą musieli wykazać się nie lada inwencją.

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2987 dnia: Marzec 15, 2017, 11:45:46 am »
Dużą rolę w tej serii odgrywa tzw. mafia dresiarzy z polskimi korzeniami. Jeden gangster nazywa się Kazimierz Kaźmierczak i dosłownie parę razy pojawiają się dialogi wypowiedziane po polsku np. "Dobra psina". Oczywiście wyd. Egmontu całe jest po polsku więc nie będzie widać, które to momenty.

Aha, o to chodzi. No to tę mafię dresiarzy mamy już w pierwszym tomie. Swoją drogą, zabawne nawiązanie do "Włoskiej roboty" ;)

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2988 dnia: Marzec 15, 2017, 01:00:43 pm »
Koniecznie trzeba zrobić tak by było widać.
Jak to "trzeba zrobić"? Przecież mówimy o Hawkeye, który dzisiaj został wydany, a więc wszystko już zostało zrobione. Pytanie tylko: jak. Kto ma ten komiks niech da znać.

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2989 dnia: Marzec 15, 2017, 01:28:26 pm »
No ja mam ten komiks od wczoraj i albo jestem mało spostrzegawczy/rozkojarzony, albo sprawa nie została należycie rozwiązana.

Offline Danio237

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2990 dnia: Marzec 15, 2017, 04:33:47 pm »
Czy jeżeli czytam All New X-Men to powinienem też kupić 4-ty tom Strażników Galaktyki, nawet jeśli mnie ta seria nie interesuje? Link

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2991 dnia: Marzec 15, 2017, 04:49:21 pm »
To jest integralna część obu serii, będąca jednocześnie czwartym tomem Strażników i piątym tomem All-New X-Men, bo zawiera zeszyty Guardians of the Galaxy (vol. 3) #11-13 oraz All-New X-Men (vol. 1) #22-24.

Offline Danio237

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2992 dnia: Marzec 15, 2017, 05:32:08 pm »
Oki, czyli kupować. Kurde, boje się że moje OCD się odezwie i będę musiał kupić poprzednie części Strażników by nie była sama czwórka na półce... Wiem, wiem, typowa taktyka Marvela i DC.

Offline marian381

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2993 dnia: Marzec 15, 2017, 05:33:21 pm »
Avengers tom 5: Dostosuj się lub zgiń - prezentacja komiksu
W dodatkach mamy fajną galerię alternatywnych okładek.

Hawkeye tom 1: Moje życie to walka - prezentacja komiksu
No i w końcu przez wielu długo wyczekiwany Hakweye z Marvel Now. Ja już zacieram ręce na lekturę, ale najpierw zapoznam się z historią z kolekcji. W dodatkach standardowo mamy pięć okładek. Czwarty tom Thunderbolts będzie jutro. ;)
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2994 dnia: Marzec 15, 2017, 05:33:29 pm »
Cytuj
by nie była sama czwórka na półce...

Raczej nie będzie wcale numerka jak w ''Bitwie Atomu''

Offline Danio237

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2995 dnia: Marzec 15, 2017, 05:34:51 pm »
Oby! :D

Offline Seraphim

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2996 dnia: Marzec 17, 2017, 12:19:17 pm »
Miss Marvel petarda. Gorąco polecam jako coś innego niż nawałnica postaci w tytułach związanych np. z Avengersami. Co do trendu na przeróbki bohaterów a'la multikulti to nie ma się co dziwić. Dziś mniejszości często gęsto przestają być mniejszościami i pragną być w pop kulturze uwzględniani. Do tego dochodzi amerykańska poprawność polityczna (wyśmiewana tak mocno m.in. ostatnio w South Parku).

Kiedyś było to nie do pomyślenia. Dla przykładu polecam wziąć do ręki pierwsze Spider-many, gdzie czarnoskórzy byli tak naprawdę kolorowani na szaro (!!!). Niby było wiadomo o co chodzi, ale nie do końca była zgoda (i odwaga) na postawienie kropki nad "i".

Kijanek

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2997 dnia: Marzec 19, 2017, 11:25:46 am »
Hawkeye - krótko mówiąc - Gotham Central w wersji Marvela to chyba najlepsza recenzja, graficznie do połowy mistrzostwo później już przyzwoicie :(

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2998 dnia: Marzec 20, 2017, 10:25:00 am »
Hawkeye - krótko mówiąc - Gotham Central w wersji Marvela to chyba najlepsza recenzja

Toś mnie przekonał w 100% :)

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2999 dnia: Marzec 20, 2017, 10:50:21 am »
Avengers 5 - średni poziom utrzymany, dołożono kolejne klocki do układanki :) Jako pojedynczy tom historia nie porywa, ale wiedząc, że to część większej historii jest ciekawa. Graficznie może być, niczym szczególnym się nie wybijał. Ribic wymieniony jako rysownik 1 zeszytu razem z 2 czy 3 innymi rysownikami, więc szału nie ma. Rysował też okładkę. Liczyłem na więcej.

Hawkeye - Świetny początek, relację Clinta z Kate doskonałe :smile: Z niektórych sytuacji/rozmów śmiałem się bardziej niż w trakcie trzech tomów DP z NOW ;-) Przyziemny klimat, podobny do GC, ale trochę luźniejszy, dla mnie na plus. Super, że jako ostatni zeszyt jest dodana (w oryginale też, żeby nie było) historia Kate z Young Avengers Presents #6. Dla kogoś kto kompletnie nie wie kim ona jest to duży plus i można zacząć od ostatniego zeszytu. Zeszyty 1-3 rysowane przez Aję są genialne i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze wiele. 4-5 nie są złe, ale to nie Aja :)
Co do polskich dialogów gangsterów, gdyby nie forum to nie wiedziałbym, że były w oryginale po polsku, więc dzięki, ze ktoś to wyciągnął - miły smaczek :)

 

anything