Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3885 dnia: Marzec 31, 2018, 10:26:30 pm »
Doctor Strange by Jason Aaron & Chris Bachalo Deluxe HC vol.1.

Lektura całkiem udana choć nie jest to moim zdaniem jakiś top. Aaron po kapitalnym występie w przypadku Thorów wszelakich zaczyna dość mocno pożerać tutaj własny ogon. Chyba najłatwiej podsumować ten run słowami - jeżeli podobał się wam run Aarona w przypadku Thor: God of Thunder, to sięgnijcie po ten tom, bo to praktycznie to samo tylko w oparciu o mitologię Doctora Strange. Zamiast świata bogów i chcącego ich wymordować Bogobójcy, tutaj mamy świat magii, iluzjonistów, czarodziejów i chcącego wymazać ich z egzystencji Imperatora rasy Empirikul, czczącej technologię i naukę. Magia zaczyna powoli wymierać w całym wszechświecie, więc Strange rusza w poszukiwaniu odpowiedzi śladem trupów kolejnych Sorcerer Supreme z różnych wymiarów. Jeżeli lubicie takie historie to pewnie się Wam spodoba, choć moim zdaniem było to o wiele lepiej przedstawione w Thorze, a dodatkowo sam villain, jego motywacje i cele wypadają o wiele słabiej na tle Bogobójcy, z którym o wiele łatwiej było się utożsamić jak również otwierał drzwi do ciekawej debaty. O wiele większa była także skala problemu, który tutaj mimo, że w teorii miał konsekwencje we wszystkich wszechświatach i wymiarach, sprawiał wrażenie bardziej kameralnego, ograniczonego do konfliktu na Ziemi.

Oprawa graficzna w wykonaniu Bachalo dość dobrze tutaj pasuje, gdyż oddaje organiczny klimat fantasmagorycznych światów jakie odwiedza Strange i rzucanych przez czarodziejów zaklęć. O wiele mniej kwiatków i naprawdę słabych plansz niż w serii Uncanny X-men z Now, gdzie jego prace pasowały jak pięść do oka, a ich poziom często wołał o pomstę do nieba.

Run stawia postać Strange'a w zupełnie nowej sytuacji, w której musi sobie odpowiedzieć ile jest wart bez swojego kostiumu. Pytanie czy tego typu dylemat jest wystarczający aby uznać całą historię za godną uwagi?

Na plus zaliczam wchodzący w skład tego wydania annual (?) LAST DAYS OF MAGIC #1, który przybliża mitologię świata czarodziejów i mistrzów sztuk magicznych z całego świata. Zabieg dość podobny do tego zastosowanego w niedawno przeczytanym Immortal Iron-Fist, gdzie również byly ukazane Nieśmiertelne Bronie z różnych epok historycznych, co w świetny sposób buduje mitologię świata. Dobrze jest go jednak przeczytać w odpowiedniej kolejności, między zeszytami a nie po #10 jak sugeruje kolejność w tym wydaniu. 

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3886 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:19:44 am »
To chyba wychodzi na to że Egmont nie wyda All-New Hawkeye

Vol 5 prze Secret Wars: https://www.amazon.com/Hawkeye-Vol-5-All-New/dp/0785194037/

Vol 6 po Seret Wars: https://www.amazon.com/Hawkeye-Vol-Hawkeyes-Jeff-Lemire/dp/0785199462/

Może jeszcze upchną bo to Lemire  :smile: A sam komiks jakiś za dobry nie jest ale i tak OK jak na poziom Marvel NOW.

Za to podobno seria Hawkeye: Kate Bishop https://www.amazon.com/Hawkeye-Kate-Bishop-Anchor-Points/dp/1302905147/ bardzo fajna i byłoby miło gdybyśmy dostali (może dać da awatara?  :biggrin: )

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3887 dnia: Kwiecień 20, 2018, 01:28:36 pm »
Za to podobno seria Hawkeye: Kate Bishop https://www.amazon.com/Hawkeye-Kate-Bishop-Anchor-Points/dp/1302905147/ bardzo fajna i byłoby miło gdybyśmy dostali (może dać da awatara?  :biggrin: )

Ja już dałem lata temu i nie działa. Próbuj szczęścia  :lol:

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3888 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:38:17 am »
Jak wrażenia po lekturze najnowszego tomu Uncanny X-men? Wiem, że główne tematy rozmów to jakość druku, sposób pakowania czy informacja o tym że H. wysłało już prenumeratorom WKKM sprzed pół roku (i ze zwrotów), ale może ktoś pokusi się o napisanie kilku słów na temat zastosowanego przez Bendisa zabiegu fabularnego ? Ciekawi mnie wasza reakcja i myślałem że jakaś rozmowa potoczy się na ten temat, a tu cisza. Swego czasu, przy okazji premiery zeszytówek było głośno na ten temat.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3889 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:43:46 am »
Zawsze możesz sam zacząć rozmowę  :smile: Ja jeszcze nie przeczytałem tego tomu. Ostatni All-New X-Men się całkiem fajnie czytało.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3890 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:12:46 am »
JanT, czytałem tą historię w zeszytach kilka lat temu. Dlatego czekam na opinie osób które lubią/kochają mutantów i są świeżo po lekturze. Czy też mają wrażenie ingerencji decydentów Marvela w scenariusz Bendisa (patrz wątek Magik) i jak odbierają chyba najlepszą postać z nowych mutantów, czyli Evę, która odpowiada za pewien twist fabularny. I czy nie czujecie się zrobieni w balona właśnie po tym twiście ? Ja ze swojej strony mogę wyrazić ubolewanie (po raz wtóry) że Egmont nie wydał po polsku Annuali z rewelacyjnymi rysunkami Sorrentino. Szkoda.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3891 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:21:43 am »
Ja ze swojej strony mogę wyrazić ubolewanie (po raz wtóry) że Egmont nie wydał po polsku Annuali z rewelacyjnymi rysunkami Sorrentino. Szkoda.
Może jeszcze gdzieś to dodadzą np ten z All-New X-Men zamiast zeszytów Black Vortex.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3892 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:33:39 am »
A ten Black Vortex to o czym jest?
Dobry, średni czy raczej słaby event???

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3893 dnia: Kwiecień 24, 2018, 10:29:41 am »
Jak wrażenia po lekturze najnowszego tomu Uncanny X-men?(...) może ktoś pokusi się o napisanie kilku słów na temat zastosowanego przez Bendisa zabiegu fabularnego ? Ciekawi mnie wasza reakcja (...) Swego czasu, przy okazji premiery zeszytówek było głośno na ten temat.
Ja już się wypowiadałem na temat tej historii przy okazji chyba poprzedniego tomu z testamentem Xaviera. Najbardziej leniwe i sztampowe rozwiązanie całego problemu poprzez cofnięcie się w czasie. Bendis stworzył tak silną i omnipotentną postać, że sam nie wiedział jak kogoś takiego pokonać, więc poszedł po najniższej linii oporu. Ja osobiście szczerze wątpię w to, że Bendis miał jakiś tam wielki rygor redaktorski, od dobrej dekady praktycznie robi co chce i zmienia albo retconuje co mu nie pasuje w pisanej przez niego papce.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3894 dnia: Kwiecień 24, 2018, 12:58:33 pm »
Linii najmniejszego oporu.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3895 dnia: Kwiecień 24, 2018, 02:41:36 pm »
Mam pytanie o Black Vortex: o czym to jest?
To dobry, średni czy raczej słaby event???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 02:45:52 pm wysłana przez Maragast »

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3896 dnia: Kwiecień 24, 2018, 03:15:48 pm »
Black  Vortex to słaby event. Opowiada o tajemniczym "lustrze" które obdarza osobę która w nie spogląda niemal nieograniczoną wiedzą/mocą. Duża część komiksu podzielona jest na części w stylu: zeszyt 3 - bohater x zdobywa lustro i ucieka przed innymi, zeszyt 4 - bohater x traci lustro, zdobywa je bohater y który ucieka przed innymi, zeszyt 5  - bohater y traci lustro, zdobywa je z który ucieka przed innymi itd. Nieszczęście polega na tym, że event ten wprowadza zmiany w wyglądzie/mocach kilku postaci a w stosunku do jeszcze innych osób również ma znaczenie bo zmienia że tak powiem ich status quo. Zatem, jeżeli chcesz mieć ciągłość w wydarzeniach marvela to event znać trzeba. W pozostałych przypadkach nie polecam.

Offline MLeKSk

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3897 dnia: Kwiecień 24, 2018, 04:44:44 pm »
"Black Vortex" nadal nie ma w planach Egmontu, czy coś się zmieniło? Kiedy w ogóle to powinno się ukazać, tak chronologicznie?


I wygląda na to, że "Thanos Powstaje" dostał wreszcie dodruk, bo zaczął się pojawiać w kilku sklepach :-)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3898 dnia: Kwiecień 24, 2018, 04:50:36 pm »
"Black Vortex" nadal nie ma w planach Egmontu, czy coś się zmieniło? Kiedy w ogóle to powinno się ukazać, tak chronologicznie?

Jeżeli ostatni tom GotG wychodzi w lipcu to ostatni tom All-New X-Men też powinien być wtedy. Oba w oryginale zazierają po 2-3 zeszyty składające się na Black Vortex ale nie wszystkie, bo w ten event wchodzą jeszcze inne serie np. Legendary Star-Lord czy Cyclops a właśnie tej reszty nadal nie widać w planie wydawniczym Egmontu

Offline MLeKSk

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3899 dnia: Kwiecień 24, 2018, 04:55:41 pm »
Jeżeli ostatni tom GotG wychodzi w lipcu to ostatni tom All-New X-Men też powinien być wtedy. Oba w oryginale zazierają po 2-3 zeszyty składające się na Black Vortex ale nie wszystkie,...


A może Egmont usunie te 2-3 zeszyty z serii, które wydaje i wypuści zbiorczego "Black Vortexa"?


https://www.amazon.com/Guardians-Galaxy-X-Men-Black-Vortex/dp/0785199098/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1524585214&sr=8-1&keywords=black+vortex