Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 596725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4035 dnia: Sierpień 28, 2018, 01:22:22 pm »
"Space Knight" ma mało wspólnego z klasycznie rozumianym Venomem, którego można się spodziewać w filmie. Jakbym się spodziewał czegoś już ze strony Egmontu, to jakiegoś one-shota w klasyce, może "Lethal Protector" na którym film ma być bazowany. Jeśli czegokolwiek wogóle.

Kamil Matusiak

 • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4036 dnia: Sierpień 28, 2018, 01:26:54 pm »Hmm... America Chaves,  żeński Hawkeye i Gwenpool, czyli same porażki, które jakieś pół roku temu dostały cancela teraz zostały wepchnięte do jednego tytułu. Oto przepis Marvela na sukces. Niech już wreszcie zbańczy.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 01:32:00 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4037 dnia: Sierpień 28, 2018, 01:55:58 pm »
To jest nawet głupsze niż przypuszczałem. Aż nie wiem co gorsze, West Coast czy X-Men Red.

Offline Gr8responsibility

 • Zbrojmistrz bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 058
 • Total likes: 0
 • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4038 dnia: Sierpień 29, 2018, 02:25:41 pm »
Jeżeli uważacie, że zaliczacie się do grupy docelowej odbiorców tego komiksu to tylko pogratulować.
Bo oczywiście trzeba czytać każdy tytuł a variety w komiksach nie ma prawa bytu.  :badgrin:

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4039 dnia: Sierpień 31, 2018, 03:17:10 pm »
Co myślicie o zapowiedzianych tie-inach do Secret Wars? Właściwie jaki jest sens wydawania Siege: Battleworld, skoro u nas Siege właściwie nie było wydane (poza jednym tomem WKKM, który mają nieliczni)? Czy to może być zapowiedź wydania tego w Marvel Classic?

Ponadto uważam, że wydanie Wolverine: Old Man Logan: Warzones to zapowiedź wydawania serii Old Man Logan w ANADM. Wolverine jest u nas lubiany, a po filmie Logan stary Wolverine tym bardziej.

JanT

 • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4040 dnia: Sierpień 31, 2018, 03:32:42 pm »
Ten Siege: Battleword ma mało wspólnego z Siege. Wiadomo że Old Man Logan to zapowiedź  :smile:

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4041 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:03:28 pm »
No i buduje dobrą ciągłość od Old Man Logan do czasów obecnych, czyli jeśli seria wyjdzie, dostaniemy kompletne wydanie solowych serii ze Staruszkiem. Jeszcze All New Wolverine i dostaniemy fajny zestawik.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 08:08:27 pm wysłana przez OokamiG »

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4042 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:46:27 am »
Old Man Logan jest przeciętnym tytułem. Jeszcze jak prowadził go Lemire to było ok, jakieś nawiązania do naprawiania świata jak jeszcze go można naprawić i wątek z odnalezieniem siebie w nowej rzeczywistości, ale później to już jest zjazd w dół i typowy średniak z Loganem tylko wyglądającym staro.

Co do West Coast Avengers to akurat #1 jest luźny i nieźle się go czytało. Słabszy od Hawkeye tej samej autorki, ale jest potencjał na luźną, zabawną serię. Mam nadzieję, że wątek rodziców Kate powróci.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4043 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:09:38 am »
Właśnie skończyłem czytać Hawkeye, oczywiście cały komplet, cztery tomiki. Seria wszem i wobec wychwalana, więc może moje oczekiwania były zbyt wysokie, gdyż zamykając ostatni tomik, pojawiło się stwierdzenie: "dlaczego nie dojrzałem tutaj tych wspaniałości, o których tak wiele się mówi?". I nie, absolutnie nie jest to coś złego, wręcz przeciwnie, jest sporo w Hawkeye niezwykle udanych i ciekawych motywów, zarówno na warstwie graficznej jak i scenariuszowej. Historia z psem detektywem, czy ogólnie ukazanie postaci superbohaterów, którzy nie są idealni i często ponoszą większe lub mniejsze porażki to elementy, z którymi bezsprzecznie warto się zapoznać. Ale całościowo to ciastko mocno przereklamowane i po prostu rzecz dobra, z mocnymi akcentami, ale według mnie, aż do przesady w rożnych mediach wychwalana. A np.: rozdział, gdzie sporo rysunków postaci zastąpiono ciemnymi sylwetkami być może w niektórym miejscach ma uzasadnienie, i jest ciekawym zabiegiem artystycznym, jednakowoż jest to tak nadużywane, że już po paru stronach czułem się, jakbym obcował z dziełem skleconym na szybko, gdzie po prostu rysownik brzydko mówiąc "nie wyrobił się" w narzuconym terminie i zastosował sztuczkę przyspieszającą cały proces, a by nikt mu nie zarzucił lenistwa, obrał to w otoczkę zabiegu artystycznego. Bzdura.

Reasumując, Hawkeye to przyzwoita lektura z zarówno mocnymi jak i słabymi akcentami, ale żadne to wybitne dzieło i towar ze wszech miar przereklamowany. Sięgnąć jak najbardziej warto, ale nie należy nastawiać się na cuda.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4044 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:27:46 am »
Reasumując, Hawkeye to przyzwoita lektura z zarówno mocnymi jak i słabymi akcentami, ale żadne to wybitne dzieło i towar ze wszech miar przereklamowany.


Czemu przereklamowany? Nikt chyba nie pisał, że cuda i instant classics, ale wczuj się w amerykańskiego czytelnika parę lat temu, gdyż wchodziło Marvel Now! Oprócz tych wszystkich nowych serii dostajesz do ręki coś takiego jak Hawkeye. Nie byłbyś wtedy zachwycony i nie polecał komiksu innym?

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4045 dnia: Wrzesień 17, 2018, 04:18:38 pm »
misiokles, spotkałem się w z wieloma opiniami, że, cytat "Hawkeye to najlepsze co dostaliśmy z Marvel NOW", w domyśle, na polskim rynku. Można spotkać się z takim zdaniem głównie na fejsbuku czy instagramie. Oczywiście to o niczym nie świadczy, ale podsyciło to u mnie spore nadzieje, które, jak rozpocząłem lekturę, były jak najbardziej adekwatne i w pełni bym sie zgodził z takimi zachwytami. A później przyszły kolejne tomy, i tak jak pisałem, były motywy naprawdę niezłe (to co mi się podobało, to choćby ukazanie superbohaterów w bardzo ludzki sposób, jak rzuca się samotnie na bandę niemilców, to siły nie ma, oberwać muszą), jak i takie, które mnie zniechęciły (np.: od kwestii graficznej wspomniane czarne plamy jako sylwetki - zabieg ciekawy, ale tutaj ewidentnie bez uzasadnienia nadużyty).
I tak jak napisałem, jest to przyzwoita lektura, ale żadne objawienie. Oczywiście według mnie, to moje zdanie, a o otoczce mam nadzieję wyjaśniłem rzeczowo.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline gabor2

 • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
 • ****
 • Wiadomości: 508
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4046 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:12:11 pm »
Dla mnie hawkeye to najlepsza seria, jaką wydał Egmont z NOW. Chętnie dowiem sie, które dla Ciebie są lepsze i Cię objawily 😉

Offline penance

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4047 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:29:48 am »
Dla mnie

No i tak na dobrą sprawę po co drążyć? Dla ciebie to najlepsza seria i spoko, ktoś inny powie, że Moon Knight lepszy w skrajnym przypadku ktoś najlepiej bawił się przy czytaniu Thunderbolts. Kolega nori  opisał jakie ma zastrzeżenia, zamiast o tym podyskutować to rzeczowe 'hawkeye najlebrzy, napisz które lepsze.

Offline xanar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4048 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:02:04 am »
"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"  :biggrin:

Offline gabor2

 • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
 • ****
 • Wiadomości: 508
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4049 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:06:54 am »
O mój Boże. Ależ wniosłeś świeżości do tej dyskusji!
Pytałem po prostu co jest lepsze. Nie ogarnąłeś że to była ciekawość nie dziecinna zaczepka, w której część osób się lubuje.


Avengers Hickmana gdzieś w połowie już są meczacy. Wątek główny posuwa się powoli i jest zwyczajnie rozwleczony. Spiderman po powrocie Parkera też jakoś mniej mnie bawi. X-Men Bendisa rozwija się tragicznie. Młodzi gdzieś tam się pętają, starzy tłuką się między sobą. Thor po pierwszy dwóch tomach również zjechał do poziomu dużo niższego niż Hawkeye. Dadpool taki sobie. Ms Marvel jest OK, podoba mi się bardzo nie wiem czemu. Może za lekkość. Może za młodzieżowy styl życia i te problemy,  o których mogę już tylko pomarzyć  :wink: . Strażnicy galaktyki, chociaż czytałem wszystko, nic dziś nie pamiętam. Wolverinem mi w ogóle nie siadł.


Hawkeye pasuje mi najbardziej przy rysunkach Aji, nie czuje nimi znużenia. 3 tom laska hawkeye bardzo, bardzo fajny mimo innych rysowników. Nie jestem fanem postaci, a ta seria po prostu jest przyjemna w obyciu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 06:16:44 pm wysłana przez gabor2 »

 

anything