Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4035 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:46:27 am »
Old Man Logan jest przeciętnym tytułem. Jeszcze jak prowadził go Lemire to było ok, jakieś nawiązania do naprawiania świata jak jeszcze go można naprawić i wątek z odnalezieniem siebie w nowej rzeczywistości, ale później to już jest zjazd w dół i typowy średniak z Loganem tylko wyglądającym staro.

Co do West Coast Avengers to akurat #1 jest luźny i nieźle się go czytało. Słabszy od Hawkeye tej samej autorki, ale jest potencjał na luźną, zabawną serię. Mam nadzieję, że wątek rodziców Kate powróci.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4036 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:09:38 am »
Właśnie skończyłem czytać Hawkeye, oczywiście cały komplet, cztery tomiki. Seria wszem i wobec wychwalana, więc może moje oczekiwania były zbyt wysokie, gdyż zamykając ostatni tomik, pojawiło się stwierdzenie: "dlaczego nie dojrzałem tutaj tych wspaniałości, o których tak wiele się mówi?". I nie, absolutnie nie jest to coś złego, wręcz przeciwnie, jest sporo w Hawkeye niezwykle udanych i ciekawych motywów, zarówno na warstwie graficznej jak i scenariuszowej. Historia z psem detektywem, czy ogólnie ukazanie postaci superbohaterów, którzy nie są idealni i często ponoszą większe lub mniejsze porażki to elementy, z którymi bezsprzecznie warto się zapoznać. Ale całościowo to ciastko mocno przereklamowane i po prostu rzecz dobra, z mocnymi akcentami, ale według mnie, aż do przesady w rożnych mediach wychwalana. A np.: rozdział, gdzie sporo rysunków postaci zastąpiono ciemnymi sylwetkami być może w niektórym miejscach ma uzasadnienie, i jest ciekawym zabiegiem artystycznym, jednakowoż jest to tak nadużywane, że już po paru stronach czułem się, jakbym obcował z dziełem skleconym na szybko, gdzie po prostu rysownik brzydko mówiąc "nie wyrobił się" w narzuconym terminie i zastosował sztuczkę przyspieszającą cały proces, a by nikt mu nie zarzucił lenistwa, obrał to w otoczkę zabiegu artystycznego. Bzdura.

Reasumując, Hawkeye to przyzwoita lektura z zarówno mocnymi jak i słabymi akcentami, ale żadne to wybitne dzieło i towar ze wszech miar przereklamowany. Sięgnąć jak najbardziej warto, ale nie należy nastawiać się na cuda.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4037 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:27:46 am »
Reasumując, Hawkeye to przyzwoita lektura z zarówno mocnymi jak i słabymi akcentami, ale żadne to wybitne dzieło i towar ze wszech miar przereklamowany.


Czemu przereklamowany? Nikt chyba nie pisał, że cuda i instant classics, ale wczuj się w amerykańskiego czytelnika parę lat temu, gdyż wchodziło Marvel Now! Oprócz tych wszystkich nowych serii dostajesz do ręki coś takiego jak Hawkeye. Nie byłbyś wtedy zachwycony i nie polecał komiksu innym?

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4038 dnia: Wrzesień 17, 2018, 04:18:38 pm »
misiokles, spotkałem się w z wieloma opiniami, że, cytat "Hawkeye to najlepsze co dostaliśmy z Marvel NOW", w domyśle, na polskim rynku. Można spotkać się z takim zdaniem głównie na fejsbuku czy instagramie. Oczywiście to o niczym nie świadczy, ale podsyciło to u mnie spore nadzieje, które, jak rozpocząłem lekturę, były jak najbardziej adekwatne i w pełni bym sie zgodził z takimi zachwytami. A później przyszły kolejne tomy, i tak jak pisałem, były motywy naprawdę niezłe (to co mi się podobało, to choćby ukazanie superbohaterów w bardzo ludzki sposób, jak rzuca się samotnie na bandę niemilców, to siły nie ma, oberwać muszą), jak i takie, które mnie zniechęciły (np.: od kwestii graficznej wspomniane czarne plamy jako sylwetki - zabieg ciekawy, ale tutaj ewidentnie bez uzasadnienia nadużyty).
I tak jak napisałem, jest to przyzwoita lektura, ale żadne objawienie. Oczywiście według mnie, to moje zdanie, a o otoczce mam nadzieję wyjaśniłem rzeczowo.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4039 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:12:11 pm »
Dla mnie hawkeye to najlepsza seria, jaką wydał Egmont z NOW. Chętnie dowiem sie, które dla Ciebie są lepsze i Cię objawily 😉

Offline penance

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4040 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:29:48 am »
Dla mnie

No i tak na dobrą sprawę po co drążyć? Dla ciebie to najlepsza seria i spoko, ktoś inny powie, że Moon Knight lepszy w skrajnym przypadku ktoś najlepiej bawił się przy czytaniu Thunderbolts. Kolega nori  opisał jakie ma zastrzeżenia, zamiast o tym podyskutować to rzeczowe 'hawkeye najlebrzy, napisz które lepsze.

Offline xanar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4041 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:02:04 am »
"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"  :biggrin:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4042 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:06:54 am »
O mój Boże. Ależ wniosłeś świeżości do tej dyskusji!
Pytałem po prostu co jest lepsze. Nie ogarnąłeś że to była ciekawość nie dziecinna zaczepka, w której część osób się lubuje.


Avengers Hickmana gdzieś w połowie już są meczacy. Wątek główny posuwa się powoli i jest zwyczajnie rozwleczony. Spiderman po powrocie Parkera też jakoś mniej mnie bawi. X-Men Bendisa rozwija się tragicznie. Młodzi gdzieś tam się pętają, starzy tłuką się między sobą. Thor po pierwszy dwóch tomach również zjechał do poziomu dużo niższego niż Hawkeye. Dadpool taki sobie. Ms Marvel jest OK, podoba mi się bardzo nie wiem czemu. Może za lekkość. Może za młodzieżowy styl życia i te problemy,  o których mogę już tylko pomarzyć  :wink: . Strażnicy galaktyki, chociaż czytałem wszystko, nic dziś nie pamiętam. Wolverinem mi w ogóle nie siadł.


Hawkeye pasuje mi najbardziej przy rysunkach Aji, nie czuje nimi znużenia. 3 tom laska hawkeye bardzo, bardzo fajny mimo innych rysowników. Nie jestem fanem postaci, a ta seria po prostu jest przyjemna w obyciu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 06:16:44 pm wysłana przez gabor2 »

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4043 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:10:50 am »
Mnie w Hawkeye'u męczył megaoklepany motyw "hehe gość jest po trzydziestce ale jest takim w sumie mega dużym chłopcem, a dla dziewczyn takim trochę awkward, trochę dupkiem ;) ale ogólnie ma dobre serce ;)"

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4044 dnia: Wrzesień 28, 2018, 10:23:18 am »
Po przeczytaniu wrześniowych premier z Marvel NOW!:
  • Uncanny X-men: Historie małe - strasznie nijakie to i w sumie historia urwana. Bo co teraz? Wszyscy mutanci zebrani w jednym miejscu i wyjaśnienie po co była rewolucja? A co z Henrym? Wie ktoś czy te wątki są kontynuowane w przyszłości i czy kończą się w jakiś normalny sposób?
  • Ms. Marvel: Dni ostatnie wygląda jak typowy tie-in do głównego eventu. Typowe rozterki głównej bohaterki w islamskim środowisku i spotkanie z idolką
  • Amazing Spider-man: Nocna zmiana to taki typowy średniak z główną rolą Czarnej kotki. Wielki plus za postać Anny Marii. I też pytanie czy to gdzieś zmierza?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 02:57:19 pm wysłana przez eridraven »
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4045 dnia: Wrzesień 28, 2018, 01:28:52 pm »
Po przeczytaniu wrześniowych premier z Marvel NOW!:- Uncanny X-men: Historie małe - strasznie nijakie to i w sumie historia urwana. Bo co teraz? Wszyscy mutanci zebrani w jednym miejscu i wyjaśnienie po co była rewolucja? A co z Henrym? Wie ktoś czy te wątki są kontynuowane w przyszłości i czy kończą się w jakiś normalny sposób?- Ms. Marvel: Dni ostatnie wygląda jak typowy tie-in do głównego eventu. Typowe rozterki głównej bohaterki w islamskim środowisku i spotkanie z idolką- Amazing Spider-man: Nocna zmiana to taki typowy średniak z główną rolą Czarnej kotki. Wilki plus za postać Anny Marii. I też pytanie czy to gdzieś zmierza?
Wydaje mi się, że specjalnie tak robią, żebyś był ciekawy tego, co wymieniłeś i kupował dalej

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4046 dnia: Wrzesień 28, 2018, 02:58:03 pm »
Wydaje mi się, że specjalnie tak robią, żebyś był ciekawy tego, co wymieniłeś i kupował dalej
No co ty :P Czytałeś kolejne tomy? Ma to dalej sens?
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4047 dnia: Październik 01, 2018, 08:40:46 am »
No co ty :P Czytałeś kolejne tomy? Ma to dalej sens?
Nie czytałem.  :razz: Ogólnie ograniczyłem ostatnio kupowanie "bieżących" marveli na rzecz klasyki.

Offline tysonek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4048 dnia: Październik 04, 2018, 04:30:57 pm »
Mam małe pytanko, co trzeba przeczytać przed secret wars żeby ogarnąć event i co byście polecali z eventów pobocznych ?

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4049 dnia: Październik 04, 2018, 04:32:37 pm »
Avengers i New Avengers Hickmana wraz z Nieskończonością.

 

anything