trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4140 dnia: Listopad 26, 2018, 12:37:43 pm »
OK, dzięki za odpowiedź.

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4141 dnia: Grudzień 04, 2018, 01:27:49 pm »
Po przeczytaniu grudniowego pakietu:
  • Oblężenie - takie se. Po prostu bicie, ganianie i i gadanie. Aleee duży plus za dwa rozdziały X-men!
  • Staruszek Logan - to samo co wyżej. Po wielu pozytywnych opiniach zawód. Wygląda jak typowy Wolverine tylko siwy
  • Wojna Domowa - nie chciałem kupować ale IMHO najlepszy ze wszystkich. Fajnie napisane z paroma twistami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 01:42:02 pm wysłana przez eridraven »
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Tom_ek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4142 dnia: Grudzień 06, 2018, 11:45:38 am »
Powiedzcie mi czy All New xmen 7 i uncanny xmen 6 to ostatnie tomy czy jest ciąg dalszy?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4143 dnia: Grudzień 06, 2018, 11:56:20 am »
Powiedzcie mi czy All New xmen 7 i uncanny xmen 6 to ostatnie tomy czy jest ciąg dalszy?
Ostatnie tomy danego volume (ANX vol. 1, UX vol. 3)

Offline Tom_ek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4144 dnia: Grudzień 06, 2018, 01:32:27 pm »
Będzie to u nas kontynuowane? I wiecie może czy rysownicy się zmienią bo ci co teraz rysują te komiksy to jest tragedia

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4145 dnia: Grudzień 06, 2018, 01:43:13 pm »
Będzie to u nas kontynuowane? I wiecie może czy rysownicy się zmienią bo ci co teraz rysują te komiksy to jest tragedia
Przecież ci napisałem że to są ostatnie tomy. Kolejne Uncanny X-men (vol. 4) opowiada o innej grupie mutantów i to nie jest kontynuacja wątków z zakończonego u nas vol. 3. A obecnie w USA masz już startujące vol. 4, które jest kolejnym otwarciem dla mutantów. Egmont nie zapowiedział.

All New X-men ma kontynuacje w postaci vol. 2, teoretycznie kontynuuje wątki, ale tak naprawdę nie wiadomo do czego zmierza. I powiem więcej, vol. 2 się kończy i startuje X-men Blue gdzie pojawia się O5 i całość ich pobytu w teraźniejszości ma zakończyć mini seria Extermination, która obecnie trwa (został jeden zeszyt do końca). Egmont nie zapowiedział.

A co do rysowników to radzę się przyzwyczaić, że oni się tam zmieniają nawet z zeszytu na zeszyt.

Offline Tom_ek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4146 dnia: Grudzień 06, 2018, 03:16:58 pm »
Dzięki. O to mi chodziło.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4147 dnia: Grudzień 08, 2018, 11:02:20 am »
W końcu przeczytałem Tajne Wojny. Czytałem ten komiks praktycznie dzień po dniu po lekturze Avengers Czas się kończy t. 3 i 4 i muszę przyznać że to był dobry wybór. W pewnym momencie bowiem seria Hickmana doszła do takiego miejsca, że ogrom postaci zaczął przytłaczać.
Z Tajnymi Wojnami wiązałem nadzieje, głównie spowodowane tym, że przy większości tomów Avengers i New Avengers dobrze się bawiłem. Oczywiście, seria nie osiągnęła nigdy poziomu z New Avengers t.1, ale mimo to jako całość prezentowała się naprawdę solidnie. Czy zatem Tajny Wojny spełniają moje oczekiwania?
I tak i nie. Z jednej strony nagromadzenie postaci o którym już wspomniałem okazało się całkiem zbyteczne, bo tak naprawdę żaden z nowych, wymyślonych przez Hickmana bohaterów nie odegrał większej roli. Dlatego też w kontekście całości ma się wrażenie, że bez tych wszystkich Manifoldów mogło się po prostu obyć. Odnoszę wrażenie, że bez tych zbytecznych postaci seria byłaby po prostu przystępniejsza. No i nieszczęsna Czarny Łabędź. Jak już pisał bodajże Antari, strasznie szkoda jej niewykorzystanego potencjału, a sprowadzenie jej do roli praktycznie tylko i wyłącznie wyznawczyni i obrończyni głównego oponenta z Tajnych Wojen powoduje moje rozczarowanie.
Niemniej, jako event Tajne Wojny czyta się przyjemnie. Nie ma tam zbyt wiele nawalanki (znaczy niby jest, ale to nie jest główną osią fabuły) i przeciwnika naszych "dobrych" bohaterów po prostu mi było szkoda. Jest to nie wątpliwie plus tej historii, chociaż pokazuje też głupotę głównych postaci. Bo jakże to, dawny wróg włada światem? To trzeba mu obić pysk, tak dla zasady.
I kończąc, mam do Was pytanie. Czy tylko ja mam wrażenie, że teraz każdy kolejny komiks nie będzie miał tej wagi wydarzeń co w serii Hickmana? To znaczy, każde kolejne zagrożenie dla superbohaterów to będzie bułka z masłem? Thanos i ta cała reszta ferajny zostali bowiem sprowadzeni do drugorzędnych postaci, a nie wróży to dobrze na przyszłość. No bo kto teraz może zagrozić światu Marvela?

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4148 dnia: Grudzień 09, 2018, 10:50:10 am »
No i nieszczęsna Czarny Łabędź. Jak już pisał bodajże Antari, strasznie szkoda jej niewykorzystanego potencjału, a sprowadzenie jej do roli praktycznie tylko i wyłącznie wyznawczyni i obrończyni głównego oponenta z Tajnych Wojen powoduje moje rozczarowanie.
Trochę jej originu dali ale szczątkowe ilości. No i samo sprowadzenie jej roli do zwykłego poplecznika to spore rozczarowanie. Zwłaszcza po 1 tomie New Avengers, który dawał spore nadzieje. No ale wiadomo główny event obraca się wokół mokrego snu fandomu czyli
Spoiler: pokaż
Doom vs Mr. Fantastic
więc wyszło jak wyszło. Ciekawe ile w tym pomysłu Hickmana, a ile nacisku ze strony góry aby pewne wątki potoczyły się tak a nie inaczej.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4149 dnia: Grudzień 14, 2018, 05:04:42 pm »
Zacząłem czytać "Avengers: Czas się kończy" i zastanawia mnie ten przeskok o 8 miesięcy - czy to co się działo w ciągu tych miesięcy jest gdzieś opisane???
Czy to taki zabieg twórczy???
Bo tak dziwnie to wygląda, że status-quo zmienia się poza kadrem, a zmiana jest przecież istotna.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4150 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:29:48 pm »
W ostatnim tbp serii Avengers World, pisałem już o tym wcześniej.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4151 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:47:13 pm »
Kurcze, to szkoda, że tego nie wydali.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4152 dnia: Grudzień 21, 2018, 06:56:09 pm »
Właśnie zakończyłem czytać "Avengers: Czas się kończy" i zabieram się za "Tajne Wojny".Tylko zastanawia mnie jedna rzecz:
-
Spoiler: pokaż
co takiego zaszło między Kapem, a Tonnym przez te 8 miesięcy, które pominięto (czyli pomiędzy 6 tomem Avengers i 4 New Avengers, a 1 tomem "Czas się kończy")??? Czemu Kap jest taki wściekły na Tonnego, a z Reedem się dogadał się bez problemu? Bo w tomach New Avengers to działania Tonego za bardzo nie różniły od działań Reada czy reszty Ilumiminatich. Czemu nagle wszyscy w :Czas się kończy" nie ufają Tonemu?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4153 dnia: Grudzień 21, 2018, 07:26:20 pm »
Ja myślę że tu chodzi bardziej o całokształt. Relacja Steve'a i Tony'ego popsuła się od Wojny Domowej, poprzez wydarzenia z New Avengers, aż po ostatni tom Wieczni Avenges.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4154 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:26:48 pm »
Ale na początku Avengers i New Avengers Hickmana ich relacja była normalna.