Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1060372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4170 dnia: Styczeń 12, 2019, 08:54:29 am »
W przypadku Moon Knighta sporo osób ma chyba różne odczucia. Ja pierwszy tomik bardzo lubię, do drugiego mam mieszane uczucia, natomiast trzeci traktuję jako coś dziwacznego, z jednej strony sporo rzeczy mi się tutaj nie podobało, ale jednak bardzo przyjemnie mi się to czytało, więc ogólnie jak najbardziej wrażenie na plus.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4171 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:06:51 am »


A jak wam się czytało ten komiks???
Pierwszy tom był ok., tylko, że po lekturze poszczególnych historii czułem straszny niedosyt. Jak dla mnie ciekawe pomysły, tylko za słabo to rozpisane, kończy się zbyt szybko. Tom drugi czytało mi się dobrze, ale nie powiem żeby było to coś specjalnego - ot taki zabijacz czasu. Trzeci tom odpuściłem ze względu na bardzo słabe oceny.

Offline -gościu-

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4172 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:11:58 am »
Mnie te pierwszy tom na tyle rozczarował, że dalej już nie kupowałem. Te zachyty nad nim, dla mnie były troche przereklamowane.

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4173 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:20:34 am »
Mnie te pierwszy tom na tyle rozczarował, że dalej już nie kupowałem. Te zachyty nad nim, dla mnie były troche przereklamowane.
Coś w tym jest. Tom pierwszy miał fajny klimat zapowiadajacy fajny komiks w duchu noir. To co mi przeszkadzało to zbyt szybkie rozwiązywanie pojawiających się przed Moon Knight'em zagadek.
Nad Lemiere'm natomiast się zastanawiam - jego Moon Knight jest bardzo dobrze oceniany, pytanie tylko czy znowu nie jest to bardziej reklama.

Offline -gościu-

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4174 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:25:28 am »
Mimo wszystko Lemire sprawdze. Lubie go, za jego autorskie serie, i tak jak jego Logan mnie nie interesuje, tak sprawdze co mu sie udało wykrzesać z mniej wyeksploatowanej postaci.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4175 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:27:52 am »
Nad Lemiere'm natomiast się zastanawiam - jego Moon Knight jest bardzo dobrze oceniany, pytanie tylko czy znowu nie jest to bardziej reklama.
U Lemire nie ma tego co ci przeszkadzało u Ellisa.

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4176 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:30:31 am »
U Lemire nie ma tego co ci przeszkadzało u Ellisa.
To pewnie na próbę wezmę. A to są dłuższe historie, czy bardziej zbiór kilku jak u Ellisa?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4177 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:35:48 am »
Jak było napisane wyżej:
Osobiście dla mnie Lemire jest lepszy niż to co do tej pory otrzymaliśmy, mamy jedną historię konsekwentnie prowadzoną od początku do końca.

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4178 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:36:24 am »
Jak było napisane wyżej:
A, dzięki - przeoczyłem :smile:

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4179 dnia: Styczeń 13, 2019, 01:22:52 am »
Mnie te pierwszy tom na tyle rozczarował, że dalej już nie kupowałem. Te zachyty nad nim, dla mnie były troche przereklamowane.
Też mnie pierwszy tom rozczarował, ale drugi i trzeci były dla mnie lepsze niż pierwszy. Szczególnie ciekawie został rozwinięty wątek pani psycholog.
W przypadku runu Lemire'a to akurat zmęczyłem go cały i nie podobał mi się kompletnie. Był zbyt odjechany pod względem psychologicznym.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4180 dnia: Styczeń 13, 2019, 12:34:19 pm »
Przeczytałem w końcu Tajne Wojny. No i za czorta chyba większości nie załapałem. Całość była "epicka". Setki (tysiące?) thorów, hulków itd. Ale co poszło nie tak na koniec? Molecule Man mrugnął okiem i mogli odtworzyć całe multiversum? Czarna pantera przeskoczył w czasie, czy co się stało z tym kamieniem, który ścisnął? I sobie teraz latają w kosmos? Rodzina milesa jest w 616?
Czytam marvela tylko od Egmontu, a wczęsniejsze historie znałem tylko z TM Semic.
Ktoś mi pomoże rozgryźć, bo nie ogarnąłem chyba :)
Ogólnie wg mnie, oceny laika: zapowiadany był wielki konieć światów  i wielkie JEBS! A wyszedł ... no właśnie nie wiem co


« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2019, 12:59:09 pm wysłana przez gabor2 »

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4181 dnia: Styczeń 13, 2019, 01:57:49 pm »
Największy zawód co do Tajnych wojen to właśnie koncówka- tyle było tych zeszytów Avengers, New Avengers, inkursje, rozpad multiwersum.A tu sobie po prostu pstryknęli (plus bełkot F4 ) i wszystko jest znowu cacy??
Najbardziej podobał mi się początek TW , kreacja swiata, Doom itp., dopóki nie pojawili się nasi starzy znajomi :neutral:

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4182 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:14:37 am »
Cytat: gabor2 [font=verdana
Ogólnie wg mnie, oceny laika: zapowiadany był wielki konieć światów  i wielkie JEBS! A wyszedł ... no właśnie nie wiem co[/font]

Pamiętaj, że w jeden wieczór przeczytałeś wydanie zbiorcze. Gdy komiks wychodził w zeszytach to koniec znanego świata trwał ponad pół roku. Przez ten czas wyszło dużo komiksów secret warsowych. A że po tym czasie wrócono do bardziej znanego status-go to zdziwiło chyba faktycznie laików.

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4183 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:27:25 am »
Wyszło sporo tie-inów, ale nic z nich nie wynika jeśli chodzi o rozwiązanie, zakończenie eventu. Można się z nich dowiedzieć trochę o życiu w poszczególnych realmach, o inwazji na mur itp. ale o samej końcówce nie.
W ogóle o ile pierwsze tomy New Avengers i Czas Się Kończy były super, to już ostatni tom CzSK i Secret Wars zawód mocny
Boże jak dobrze, że po Secret Wars zrezygnowałem z tych bieżących popierdółek marvela i wszedłem od początku w uniwersum Ultimate

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4184 dnia: Styczeń 14, 2019, 12:15:33 pm »

Pamiętaj, że w jeden wieczór przeczytałeś wydanie zbiorcze. Gdy komiks wychodził w zeszytach to koniec znanego świata trwał ponad pół roku. Przez ten czas wyszło dużo komiksów secret warsowych. A że po tym czasie wrócono do bardziej znanego status-go to zdziwiło chyba faktycznie laików.


No właśnie, trwało to wszystko długo. Ale to mi czytając wydawało się zrozumiałe. Tyle akurat pojąłem. Ale koniec? Wyjaśnij jak odebrałeś czytając to pół roku z dodatkowymi seriami pobocznymi? Bo zapewne inaczej niż laicy.