trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1060445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4185 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:39:28 pm »
Przeczytałem to co Egmont wydał z "Czarnego Wiru" - czytało się to całkiem fajnie, a w podcastach nazywali to największym gównem o ile dobrze pamiętam  :lol:
Zastanawiam się czy nie przeczytać całości w oryginale choć słabo znam angielski :???:

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4186 dnia: Styczeń 14, 2019, 10:06:13 pm »
Angielski w Marvelu jest na niskim poziomie. W dodatku to komiks, więc wiele rzeczy można domyślić się po rysunkach. Event jest słaby, chociaż swoje "momenty" posiada.

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4187 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:49:53 am »
Przeczytałem to co Egmont wydał z "Czarnego Wiru" - czytało się to całkiem fajnie, a w podcastach nazywali to największym gównem o ile dobrze pamiętam  :lol:
Zastanawiam się czy nie przeczytać całości w oryginale choć słabo znam angielski :???: ??:
Czytaj w oryginale wszystko co się da, ja w wieku 7 lat tak się nauczyłem języka. Graj w gry też po angielsku koniecznie.

Offline kas1

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4188 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:14:25 pm »
Kiedyś na stronie egmontu była fajna rozpiska graficzna jak czytać Marvel Now. Niestety kończy się na śmierci Wolverina. Jest jakaś inna bo już nawet tej na stronie nie widzę?

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4189 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:02:57 pm »
Kiedyś na stronie egmontu była fajna rozpiska graficzna jak czytać Marvel Now. Niestety kończy się na śmierci Wolverina. Jest jakaś inna bo już nawet tej na stronie nie widzę?
Zapraszam na moją stronkę, tam jest pełna chronologia Marvela.
Tu masz chronologię Marvel Now:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/marvel-now/

Jest jeszcze poradnik - "Przewodnik po Marvle Now":
https://marveldcchronologia.wordpress.com/marvel-now-przewodnik/

Offline kas1

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4190 dnia: Styczeń 19, 2019, 06:12:37 pm »
Dziękuję. Fajna stronka. Na pewno się przyda. Zastanawiam się tylko co się stało z tym co było na stronie Egmontu i ewentualnie dlaczego porzucono dalszą aktualizację.

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4191 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:15:32 am »
kas1, ja teraz nadrabiam zaległości z Marvel NOW od Egmontu, i zalecana kolejność umieszczam na blogu. Dotychczas powstały opisy:
W kolejce czeka Deadpool i czerwona drużyna, oraz oczywiście całość Avengers. Ale mi jeszcze zejdzie z tym pewnie spoooro czasu. :wink: Z tego co widzę, Maragast opisał to tez dość dokładnie, choć jakieś tam różnice w naszych opiniach są, i czasami polecamy inne podejście w czytaniu (np.: ja Guardians of the Galaxy traktuję jako uzupełnienie serii z mutantami).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4192 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:30:54 am »
@nori jak już wspominasz jak czytać, to zdecydowanie brakuje tam Uncanny Avengers, tam połowa składu do X-men, zresztą zaliczają oni występ w ANX.


Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4193 dnia: Styczeń 21, 2019, 12:54:50 pm »
mkolek81, staram się to ogarnąć jak sam czytać, Uncanny Avengers będzie razem z resztą Avengers, podobnie jak opisał to zresztą Maragast. A najlepsze jest to, że np.: przed czytaniem X-men zaliczałem jeszcze Rozłam i XvsA i inne. Ogólnie, jest syndrom, że coś warto byłoby przeczytać przed daną historią, jak sięgasz po to coś, to okazuje się, że jeszcze wcześniej warto zaliczyć jeszcze inną historię i tak bez końca. ;)
Mój opis to forma zabawy, staram się to w miarę sensownie uporządkować, ale nie jest to jedyna słuszna wyrocznia. Ot coś co mi pomogło przez lektury, i udostępniam, gdyż komuś być może się jeszcze przyda. I oczywiście wszelkie uwagi są jak najbardziej cenne!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4194 dnia: Styczeń 21, 2019, 01:09:43 pm »
Spoko to luźna uwaga, ale mam jeszcze jeden argument: Uncanny Avengers kontynuuje wątki wspomnianego XvsA oraz Uncanny X-force, czyli serii/eventów dotyczących mutantów.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 01:15:41 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4195 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:19:51 pm »
mkolek81, chcesz zobaczyć moje kupki wstydu? Zgadza się, kupki, liczba mnoga. ;) Cholerstwo się mnoży niebotycznie, i mimo, że staram się czytać jak najwięcej, nadal nie znikają. Ale walczę, i kiedyś przeczytam wszystkie komiksy! Znaczy te co kupiłem, nie wszystkie na świecie. ;) Choć marzy i się kiedyś przeczytać całego Spider-mana od samusieńkiego początku...

A Uncanny X-force jest na szczycie kupki i z pewnością przeczytam przed runem Avengers.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4196 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:24:53 pm »
Spoko to luźna uwaga, ale mam jeszcze jeden argument: Uncanny Avengers kontynuuje wątki wspomnianego XvsA oraz Uncanny X-force, czyli serii/eventów dotyczących mutantów.  :biggrin:
No właśnie te kontynuacje to jest ból. Postanowiłem zakończyć swoją przygodę z Avengers maratonem U. Avengers, "Axis", New Avengers Hickman`a i na koniec "Tajne Wojny" i oczywiście zaraz na początek pierwsze dwa tomy "U.A." to spoilery z niewydanych jeszcze "X-Force".  :roll: Jedno jest pewne: Jankesi wyciąganie kasy od czytelników poprzez miriady nawiązań mają opanowane do perfekcji.

Ale swoją drogą takie pytanie: w pierwszym tomie "Uncanny Avengers"
Spoiler: pokaż
Cyclops siedzi w pudle z czerwonymi goglami na patrzałkach. Tymczasem w drugim tomie widać go już ewidentnie na wolności z nowym image w postaci wizjera św. Andrzeja. Wiecie może jak się wydostał/kto go wydostał
?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4197 dnia: Styczeń 21, 2019, 09:07:38 pm »
@death_bird jest taka mini seria AvX: Consequences, z niej dowiesz się co się działo z Cyclopem po AvX
Spoiler: pokaż
- co dokładnie porabiał we więzieniu oraz kto go z niego wydostał. Jak chcesz bardzo wiedzieć to był Magneto z Magick i Danger.
plus kilka mniej ważnych wątków. A co do tej sceny z "Uncanny Avengers 1" to jest retrospekcja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 09:15:17 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4198 dnia: Styczeń 21, 2019, 10:23:18 pm »
Dzięki za info. Po anglojęzyczny tytuł na pewno nie będę sięgał - jak ostatnio podliczyłem wydatki za zeszły rok tak doszedłem do wniosku, że muszę gruntownie przemyśleć swoją postawę życiową. Toteż sprowadzanie czegokolwiek zza granicy odpada w przedbiegach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4199 dnia: Styczeń 22, 2019, 11:06:42 am »
AvX: Consequences ma być w odległej przyszłości w kolekcji SBM