trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 31, 2015, 09:23:30 pm »
@UP
Trzeba zapytać Kołodziejczaka na Aleji Komiksu o tą kwestię.  :biggrin:

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:19:09 pm »
Który odpowie - tajemnica handlowa.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:20:53 pm »
Co do Marvel Now i ilości zeszytów.
All-New X-Men
1. tom - 5 zeszytów
2. tom - 5 zeszytów
3. tom - 5 zeszytów
4. tom - 4 zeszyty + 1 zeszyt specjalny + dodatkowy komiks (czyli takie 5,5)
crossover Gotg/ANX - 3 zeszyty obu serii (łącznie 6)
5. tom - 6 zeszytów
6. tom - 6 zeszytów
7. tom - 5 zeszytów
Avengers
1. tom - 6 zeszytów
2. tom - 5 zeszytów
3. tom (P to INF) - 6 zeszytów
4. tom (INF) - 6 zeszytów
(opcj. INF - 6 zeszytów)
5. tom - 5 zeszytów
6. tom - 6 zeszytów
TRO 1. tom - 3 zeszyty A + 2 zeszyty NA
TRO 2. tom - 2 zeszyty A + 3 zeszyty NA
TRO 3. tom - 3 zeszyty A + 2 zeszyty NA
TRO 4. tom - 2 zeszyty A + 3 zeszyty NA
Guardians Of The Galaxy
1. tom - 4 zeszyty + 1 specjalny
2. tom - 5 zeszytów
crossover Gotg/ANX - 3 zeszyty obu serii (łącznie 6)
3. tom - 4 zeszyty + 1 specjalny + 2 dodatkowe komiksy (czyli takie 6)
4. tom - 6 zeszytów
5. tom - 4 zeszyty + 1 specjalny
New Avengers
1. tom - 6 zeszyty
2. tom (INF) - 6 zeszyty
3. tom - 5 zeszytów
4. tom - 6 zeszytów
(dalej TRO)
Superior Spider-Man
1. tom - 5 zeszytów
2. tom - 5 zeszytów
3. tom - 6 zeszytów
4. tom - 5 zeszytów
5. tom - 5 zeszytów + 1 specjalny
6. tom - 5 zeszytów + 1 specjalny
ASM 1. tom - 6 zeszytów
ASM 2. tom (E to SV) - 2 zeszyty ASM + 2 zeszyty SSM + dodatkowy komiks (czyli takie 4,5)
ASM 3. tom (SV) - 7 zeszytów
ASM 4. tom - 3 zeszyty + 1 specjalny
Wolverine and the X-men:
5. tom - 6 zeszytów
6. tom - 5 zeszytów
7. tom - 6 zeszytów
8. tom - 5 zeszytów + 1 specjalny
1. tom - 6 zeszytów
2. tom - 6 zeszytów

Czyli podsumowując, jest wiele tomów, gdzie jest 6 zeszyty (a czasem nawet 5 i grubszy Annual), w wielu tomach jest 5 zeszytów. 4 są tylko w 4. tomie ASM (ale w tym grubszy Annual) i w 2. tomie ASM (ale jest dodatkowy komiks), za to w 3. tomie jest o jeden zeszyt więcej niż zwykle, bo aż 7.
Czyli co z tego wynika? Większość tomów będzie miała po 120, 140 stron i tylko nieliczne będą ciut grubsze, ciut chudsze, ale jest ich tak niewiele, że Egmontowi będzie łatwo utrzymać stałą cenę 39,99 złotych. I naprawdę musimy rozliczać każdą stronę? Tak jak wszyscy narzekali przy WKKM, dlaczego "Z jak zagłada" jest taka krótka, choć wynikało to z tego, że jej kontynuacja miała ponad 220 stron.
A co do rozdzielania/dzielenia. Z tego co wiem wygląda to tak, że nie ma problemów z dzieleniem tomów, łączeniem tomów, ale chyba nie da się zrobić akcji pt. "Tom 2. jest krótki, a tom 1. jest długi, więc przesuńmy 2 zeszyty z 1. do 2."
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 01, 2015, 06:31:12 am »
@UP
O to mi tylko chodziło. Byłem ciekawy co do objętości poszczególnych części - czy nie za dużo by było tych 4 zeszytowych. Teraz już wszystko jasne i ja jestem zadowolony. Tym bardziej, jeśli każdy 5 zeszytowy album dostanie tak obfitą galerię bardzo ładnych okładek jak "Wczorajsi..." Ten album wyszedl też w brytyjskiej Kolekcji Hachette MMH.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:47:52 am »
Fajnie jakby to wszystko zrealizowali ale tak patrząc realnie, nie wiem czy to możliwe (wydanie tego przy założeniu 2 tomów miesięcznie to ponad 2 lata). Spora część osób może się znudzić po 3-4 tomie tego samego. Ja łykam Superiora jak młody pelikan, ale reszta słabo mnie grzeje. Na kolejne tytuły przyjdzie nam czekać aż tak długo?

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 01, 2015, 12:21:24 pm »
Z New 52 jakoś im się udaje  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 01, 2015, 02:45:51 pm »
Tym bardziej, jeśli każdy 5 zeszytowy album dostanie tak obfitą galerię bardzo ładnych okładek jak "Wczorajsi...".
Bo jeszcze nie mam [tzn. mam w domu, ale w domu będę za tydzień dopiero], tzn. ile okładek jest w "Wczorajszych"? Bo w kolejnych tomach nie można oczekiwać więcej niż główne + 3-4 specjalne, bo więcej nie powstało. Po prostu pierwsze numery dostają więcej wariantów okładkowych.
Ja, w przypadku Marvel Now nie będę patrzeć, czy komiks A ma 8 stron więcej niż B, nie. Kupuje wszystko poza "Wolverine i X-Men".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 01, 2015, 05:43:10 pm »
@UP
Zajrzyj do mojej recenzji. :)

"Wczorajsi..." mają 16 stron z 14 okładkami (2 są dwustronne) i jedną stronę z okładką drugiej części.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 02, 2015, 12:43:54 pm »
Wie ktoś jakim sposobem Iron Man może być jednocześnie w Avengers z Marvel NOW i w Strażnikach Galaktyki? Jest to jakoś wyjaśnione?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 02, 2015, 12:54:24 pm »
Bo to też Marvel NOW?
Opis:
"W tym tomie wspólnie ze spotkanym w odległym kosmosie Iron Manem przybywają na Ziemię, by obronić ją przed najazdem złych kosmitów"?

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 02, 2015, 01:13:11 pm »
Wie ktoś jakim sposobem Iron Man może być jednocześnie w Avengers z Marvel NOW i w Strażnikach Galaktyki? Jest to jakoś wyjaśnione?
Bo to jest Marvel. Tam tak po prostu jest.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 02, 2015, 09:56:32 pm »
Tylko z tym All New X-Men to trochę dziwnie, bo numery 38 i 39 wchodzą w skład historii Black Vortex (kupa straszna swoją drogą) i czytanie ich bez znajomości pozostałych bodajże 11 numerów tego eventu trochę mija się z celem. Inna sprawa, że numer 41 kończy się hasłem "to be continued in Uncanny X-Men #600" (czyli #36 vol. 3) , który ukaże się październiku.
Abstrahując od tego, szkoda mi trochę zmarnowanego potencjału Bendisa w runie All New X-Men i Uncanny X-Men. O ile do historii "Testament Xaviera" wszystko szło jako tako, tak później nastąpił taki twist, iż mam wrażenie że Bendis na siłę musiał kończyć to co zaplanował - prostując kilka rzeczy w mniej lub bardziej logiczny sposób, żeby tylko zmieścić się przed zamknięciem serii w związku z Secret Wars. Patrząc na całość (no prawie, numer 600 dopiero wyjdzie) to w zasadzie nie potrafię wystawić jednoznacznej oceny. Były numery kapitalne (głównie Uncanny) ale też i takie przy których dobrze się bawiłem pomimo że niczego nie wnosiły do serii (All New). Były też jednak numery słabe i zwyczajnie złe - raz że mieszały w continuum, a dwa że w żaden logiczny sposób nie tłumaczyły pewnych sytuacji - wręcz pomysły Bendisa były ze sobą sprzeczne.
Co by jednak nie mówić - w ramach serii wyszły dwie perełki: historia Evy Bell w All New X-Men Annual i Uncanny X-Men Annual z rysunkami Sorrentino. Nie wiem czy te zeszyty wchodzą w skład jakiegoś TPB i czy zostaną wydane po polsku, ale to naprawdę fajna historia i kapitalne rysunki tworzące specyficzny klimat. Polecam!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 03, 2015, 06:23:18 am »
@UP
+1

Bendis to jednak Bendis. :) Dzięki za info. Ja powiem, że mi pierwsze 6 zeszytów jego New Avengers bardzo się podobało. Ale potem (Sentry, Kolektyw, Civil War) było już gorzej. Naprawdę czekam na "Tu Zostajemy", zobaczę jak mi podejdzie druga część.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 03, 2015, 07:47:02 am »
Wie ktoś jakim sposobem Iron Man może być jednocześnie w Avengers z Marvel NOW i w Strażnikach Galaktyki? Jest to jakoś wyjaśnione?
Tak, będzie to wyjaśnione przy okazji Infinity.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:18:26 am »
Czy gdzieś poza Gidią można zamówić Marvel NOW w ramach pre-orderu? Na Bonito są już wszystkie te komiksy, ale te jeszcze nie wydane są tylko w zapowiedziach i nie można ich jeszcze zamawiać. Ktoś może się orientuje?