Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:05:53 pm »
Czyli schizofrenia. No tak, tak kończą ci, którzy dzielą innych na fanów Batmana i na fanów Spider-Mana.
A kolega to nowy na forum? Bo jakieś zieloniutkie tezy rzuca. To fani Batmana mają tendencje do dzielenia komiksów na Batmana i Superhero.

Offline raskoks

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:06:14 pm »
Superior Spider-man - Panowie totalnie sie nie zgadzam :smile: - swietna seria - fajne odswiezenie podejscia do pajaczka. Do tego trwa jakies 30 numerow czyli tak zeby bylo zabawnie ale sie nie znudzic.
Imho bardzo dobra rzecz. Nie wiem skad ten hejt - bo naprawde trzyma to poziom, a ze nie jest to typowy spider to nawet dobrze.
All new X-men i Uncanny X-men - Uncanny jest lepsze - ale problem polega na tym ze te serie sie przeplataja bardzo mocno - wiec szkoda wydawac jedna bez drugiej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:14:24 pm »
Superior Spider-man - Panowie totalnie sie nie zgadzam :smile: - swietna seria - fajne odswiezenie podejscia do pajaczka. Do tego trwa jakies 30 numerow czyli tak zeby bylo zabawnie ale sie nie znudzic.
Imho bardzo dobra rzecz. Nie wiem skad ten hejt - bo naprawde trzyma to poziom, a ze nie jest to typowy spider to nawet dobrze.


Ależ oczywiście spoko się nie zgadzać gdy jest z czym :D Problemem jest tu fakt, że a) dla mnie ogólnie pajęczak Slotta jest aczytalny i płytki jak kałuża, a Superior to już taka maksymalizacja wszystkiego co u Slotta nie lubię.

To przede wszystkim wpływa na moją ocenę, język opowieści Slotta nie leży mi absolutnie w pająku (bo w She-Hulk i tym co dotychczas widziałem w Surferze, jest jak najbardziej ok).

Inna rzecz, nie wiem czy "typowy spider" to w ogóle coś co ma zastosowanie w ciągu ostatniej dekady (jak nie dłużej) bo gdzie tu wspólna linia dla pająka Straczyńskiego (dojrzały wiekiem, poza swoim comfort zone), Waida (te kilka większych historii po OMD w duchu 90's, czy nagły mrok w zamknięciu sagi rodziny Kravena (Grim Hunt)  :wink:
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:20:17 pm »
Jeżeli ktoś pragnie "klasycznych" przygód ze Spider-Manem polecam 700 numerów głównej serii + masę pobocznych, jest w czym wybierać, no chyba, że każdy na tym forum już dawno ma to za sobą o tym nie pomyślałem.


Jak dla mnie wszelkie cool ideas wprowadzające coś nowego są zawsze na plus. Jeżeli sam Axel Alonso na ostatnim conie odpowiada na pytanie jak zapatruje się na nowego Spidera mówi, " just give the ball to Jordan " - to chyba oznacza, że Slott cieszy się olbrzymim zaufaniem.


Jeżeli jest to kupa i porównania do Batmana, zatem ten pisany przez Snydera to też taka sama kupa ? Dwie najlepiej sprzedające się serie ? Spoko.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:25:31 pm »
Jeżeli jest to kupa i porównania do Batmana, zatem ten pisany przez Snydera to też taka sama kupa ? Dwie najlepiej sprzedające się serie ? Spoko.
Kompletnie nie rozumiem skąd pomysł, że wysoka sprzedaż ma jakikolwiek związek z jakością komiksu. ;)

A tak ciut poważniej:
i porównania do Batmana, zatem ten pisany przez Snydera to też taka sama kupa ?
Skąd taki wniosek? Oczywiście seria Snydera to nie jest żaden cud nad cudy, ale w porównaniach chodziło o to, co zrobiono z Pajęczakiem w jego serii, a nie o przyrównywanie jej akurat do serii Snydera.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:26:24 pm »
Jeżeli jest to kupa i porównania do Batmana, zatem ten pisany przez Snydera to też taka sama kupa ? Dwie najlepiej sprzedające się serie ? Spoko.


Rozumiem, że wg. tego wyznacznika pieniądze, które zarobił Jurassic World robią z niego wybitne kino? Powodzenia  :badgrin:

Druga rzecz, że nie byłbym taki pochopny w porównywaniu czytelniczych tendencji USA z naszymi w kraju.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:28:01 pm »
Oczywiście, że sprzedaż jest wyznacznikiem jakości.

Offline Koalar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:29:56 pm »
Pomysł zamiany umysłów z Doctorem Octopusem a potem to, że jeden z jego największych wrogów zastępuje go w byciu superbohaterem (zamiast być starym sobą), jest głupi od początku do końca. Tym bardziej, że z góry było wiadomo, że i tak to odkręcą. Po co więc w ogóle to robiono??

Równie dobrze można zadać pytanie, po co w ogóle czytać komiksy superbohaterskie, skoro z góry wiadomo, że wygrają, że ten, co stracił moc, to ją odzyska, że ten, co umrze, wróci...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:30:30 pm »
Oczywiście, że sprzedaż jest wyznacznikiem jakości.

Z chęcią poznam rozumowanie, które zaprowadziło Cię do tego wniosku.
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:31:51 pm »
Oczywiście, że sprzedaż jest wyznacznikiem jakości.
Bzdura, którą obalam jednym palcem. Serie ze słowami "Batman", "Avengers" czy "Spider-Man" bez względu na jakość sprzedadzą się w większym nakładzie niż jakieś małe perełki o mało znanych bohaterach.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:32:48 pm »
Z chęcią poznam rozumowanie, które zaprowadziło Cię do tego wniosku.


Jednym z wielu wyznaczników czemu dany komiks jest dobry, może nie głównym ale jednak.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:35:57 pm »
Bzdura, którą obalam jednym palcem. Serie ze słowami "Batman", "Avengers" czy "Spider-Man" bez względu na jakość sprzedadzą się w większym nakładzie niż jakieś małe perełki o mało znanych bohaterach.


Bez względu na jakość mówisz ?




Sales figures serii Amazing po One More Day :





Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:39:15 pm »
Bez względu na jakość mówisz ?
Nic nie udowodniłeś. W tym czasie były lepsze serie, które i tak sprzedawały się słabiej, bo nie było w nich Spider-Mana. (tu chciałbym wstawić jakiś wykres, ale lenistwo okazało się silniejsze od chęci)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:42:23 pm »
Aha, czyli nawet pikujący w dół Spider-Man to wciąż komiks oscylujący w 20 najlepiej sprzedających się komiksów w USA. Super dowód.

EDIT: Najniższa sprzedaż w maju/kwietniu 2010 - pozycja na liście sprzedaży to 19. W tym samym czasie:

Brightest Day   0   $3.99   DC   129,446
Flash   1   $3.99   DC   100,903

Ale to pewnie nie ma na to wpływu... nie?

EDIT: No i pamiętajmy, że Spider-Man wychodził wtedy po... 2 lub 3 premierowe numery w miesiącu. Chyba cykl był dwutygodniowy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 12:54:35 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:54:48 pm »
Czyli tym samym zgadzacie się, że nowa wychodząca seria z dobrym pomysłem sprzeda się dobrze ?

 

anything