Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:56:32 pm »
Nie mogę się zgodzić z czymś co jest absolutnie z boku głównego tematu rozmowy.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:11:00 pm »
Superior Spider-man - Panowie totalnie sie nie zgadzam :smile: - swietna seria - fajne odswiezenie podejscia do pajaczka. Do tego trwa jakies 30 numerow czyli tak zeby bylo zabawnie ale sie nie znudzic.
Imho bardzo dobra rzecz. Nie wiem skad ten hejt - bo naprawde trzyma to poziom, a ze nie jest to typowy spider to nawet dobrze.

Polać temu panu, bo mądrze prawi.

Generalnie to co napisał kolega powyżej. Też nie rozumiem tego hejtu na Superiora. Miałem styczność z nim przy okazji lektury eventu Spider-Verse i był postacią bardzo interesującą. Taki Pająk z jajami ze stali i głową na karku (a nie w chmurach). Rozumiem, że większość hejtujących woli kanonicznie podejście i szufladkuje Spider-Mana jako kumpla z sąsiedztwa, czyli formułę bezpieczną i znaną; ale Superior wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Trzeba się chyba trochę z nim oswoić, początkowo też nie kupowałem tej konwencji ale w miarę upływu czasu "przegryzło się". Morales i Superior to zdecydowanie najlepsze co przytrafiło się Pajączkowi w ostatnich latach. Egmont mógłby jeszcze wydać np. Silk, ale to takie pobożne marzenia, wiadomo że nie ma opcji. 

Czekam na polskie wydanie Superiora z wybałuszonym językiem :D

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:11:58 pm »
Rozumiem, że większość hejtujących woli kanonicznie podejście i szufladkuje Spider-Mana jako kumpla z sąsiedztwa, czyli formułę bezpieczną i znaną


Przykro mi ale źle rozumiesz.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:14:15 pm »

Przykro mi ale źle rozumiesz.

Myślę, że dobrze. Możesz po prostu być w mniejszości :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:16:33 pm »
Myślę, że dobrze. Możesz po prostu być w mniejszości :smile:


Odniosę się do tego co łatwiejsze i bardziej weryfikowalne. Na ostatnich stronach ten "hejt" (który był co najwyżej krytyką a nie hejtem) to całe trzy osoby, jedną jestem ja, dwie pozostałe znam z opinii o tym komiksie już trochę czasu i nie mogę zgodzić się, że są to osoby chcące "bezpiecznych" rozwiązań w tym tytule :)

Nie odnoszę się oczywiście do całokształtu ludzkiej bytności w internecie z powodu napisanego powyżej.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:19:25 pm »
To napisz konkretnie co ci się nie podobało i skąd taka opinia. Bo ciężko się do czegokolwiek odnieść, argumentów w Twoich postach odnośnie Superiora brak. Same ogólniki "kupa" itd. :D

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:23:23 pm »
To napisz konkretnie co ci się nie podobało i skąd taka opinia. Bo ciężko się do czegokolwiek odnieść, argumentów w Twoich postach odnośnie Superiora brak. Same ogólniki "kupa" itd. :biggrin:


Rozumiem, że czytasz na wyrywki i nie trafiłeś na posty, w których zostało to napisane? Bo wtedy ani nie zadałbyś tego pytania ani nie pisał o wybieraniu "bezpiecznej" interpretacji postaci.

No chyba, że stwierdzenie, że komiks jest np. płytki jest też zbyt dużym ogólnikiem, ale na to też nie poradzę bo dla mnie to idealne podsumowanie tego z czym miałem do czynienia w Spider-Manach Slotta (którego rozumiem, że znasz tylko ze Spider-Verse czyli notabene momentu gdy faktycznie Superiora już nie ma).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 01:27:32 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline raskoks

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:28:04 pm »
Spokojnie - po co tak nerwowo sie sprzeczac - ja np rozumiem ze SS moze sie komus nie podobac. Sa rozne gusta - normalna sprawa. Ale imho jest ciekawy - i na pewno jest to fajny pomysl na nowa serie do wydawania w Polsce :)
Ogolnie tez nie jestem fanem Spidera od slotta - ale z tych co czytalem to SS podobal mi sie wlasnie najbardziej.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:38:00 pm »

Rozumiem, że czytasz na wyrywki i nie trafiłeś na posty, w których zostało to napisane? Bo wtedy ani nie zadałbyś tego pytania ani nie pisał o wybieraniu "bezpiecznej" interpretacji postaci.

No chyba, że stwierdzenie, że komiks jest np. płytki jest też zbyt dużym ogólnikiem, ale na to też nie poradzę bo dla mnie to idealne podsumowanie tego z czym miałem do czynienia w Spider-Manach Slotta (którego rozumiem, że znasz tylko ze Spider-Verse czyli notabene momentu gdy faktycznie Superiora już nie ma).

O każdym komiksie z Pajączkiem można to powiedzieć. Sam spróbuj znaleźć określenie dla tego stwierdzenia. Dla mnie idealnie pasuje tu ogólnik. Superior odegrał kluczową rolę w S-V, zarówno w trakcie jak i w końcówce. Z tego co się orientuję Superior wprowadził kilka ciekawych wątków i postaci typu Anna Maria Marconi, kontynuowanych później w ASM.

Wszystko rozumiem, można nie kupować danej konwencji. Ale nazywanie komiksu "kupą" i wypieranie się, że "to nie hejt", już nie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:39:13 pm »
Ogolnie tez nie jestem fanem Spidera od slotta - ale z tych co czytalem to SS podobal mi sie wlasnie najbardziej.

Oddam tu szacunek - Spider Verse. To jedyny moment gdy Slotta czytało mi się całkiem ok (ale nie potrafię ocenić tego tylko z perspektywy ASM a całości tytułów wchodzących w jego skład pisanych przez zupełnie innych ludzi).

O każdym komiksie z Pajączkiem można to powiedzieć.

Można ale czy o każdym tak mówię?

Wszystko rozumiem, można nie kupować danej konwencji.

Jaka konkretnie konwencja występuje w SS, w sensie, ta co mnie tak nie kupuje?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 01:45:08 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:55:32 pm »
Moim zdaniem nie jest zasadne nazywanie Superiora płytkim. Bardziej już Spider-Gwen, mimo że jest fan favourite.

Na to pytanie, co cię nie kupuje, musisz sobie już sam odpowiedzieć. Skąd mam wiedzieć co doprowadziło do stwierdzenia "płytki"? No chyba, że odegramy numer z Superiora z podmianą ciał/świadomości jak zwał tak zwał wtedy może by mi się udało.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:56:48 pm »
Jakie sam sobie odpowiedzieć? Stwierdziłeś, że nie kupuje mnie jakaś tam konwencja. Więc ja tak szczerze chcę wiedzieć jaką konwencję realizuje SS bo zupełnie nie rozumiem co mi zarzucasz.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:07:16 pm »
Nie czytałem runu Supieriora, w odróżnieniu do Ciebie ale możemy się tak pobawić jak chcesz. Czyli ja mam wiedzieć więcej o treści od Ciebie? Ok. Więc z ogólnych opisów i wiki można wyczytać, że zamysłem Superiora było ukazanie mroczniejszego, mądrzejszego, bardziej pozbawionego skrupułów niż kiedykolwiek Pająka. Można to też odczytać jako próbę ukazania Otto jako bohatera ale to już lekko na siłę.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:10:46 pm »
No więc po cholerę te teksty, że masz problem z zastosowanymi ogólnikami, a później o braku zrozumienia jakieś tam konwencji, skoro koniec końców sam nawet nie potrafisz sprecyzować o co Ci chodzi? Bezsensu ta gadka.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:13:53 pm »
Konwencja jest oczywista, nie wiem jak już to prościej wyłożyć. Nie potrafisz zrozumieć, to już Twój problem. A gadka przestała mieć sens, w momencie gdy padła "kupa". Sensu nie ma ale przynajmniej jest zabawnie :)

 

anything