Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #405 dnia: Sierpień 21, 2015, 02:41:06 pm »
No a może ktoś bardziej ceni chemię i interakcje między postaciami niż pretekstową fabułę i stąd taka ani inna ocena? Piszesz, że przeciętny (tak) i słaby (tu już mocno dyskusyjne). A kto o tym decyduje? Skoro oceny na goodreads stoją w sprzeczności z Twoim poglądem i generalnie oceny tego tytułu na necie są bardzo OK. Większość czytelników i krytyków się myli, ale ty i kilku forumowiczów głosicie prawdę objawioną?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #406 dnia: Sierpień 21, 2015, 03:12:47 pm »
Wszystko musi być albo wybitne albo bardzo słabe.
Czyli mówisz o tych ocenach 9/10 i 1/10? Zgadzam się absolutnie!

Najlepiej widać to po dyskusji powyżej. Bo przecież nie jest możliwym, że taka wybitna osoba jak "JA" lubi coś co jest po prostu przeciętne. Musi być genialne.
Jedyna osoba która pasuje do opisanego przez Ciebie modelu zachowań to Itachi. I znajdź mi, gdzie ktokolwiek mówi, że run Hickmana jest genialny.

No a może ktoś bardziej ceni chemię i interakcje między postaciami niż pretekstową fabułę i stąd taka ani inna ocena? Piszesz, że przeciętny (tak) i słaby (tu już mocno dyskusyjne). A kto o tym decyduje? Skoro oceny na goodreads stoją w sprzeczności z Twoim poglądem i generalnie oceny tego tytułu na necie są bardzo OK. Większość czytelników i krytyków się myli, ale ty i kilku forumowiczów głosicie prawdę objawioną?
Na tym polega ironia sytuacji, że osoby z którymi się nie zgadzasz przedstawiły konkretne argumenty. A

argumenty > oceny ludków z neta

I na argumenty powinno się odpowiadać kontrargumentami, a nie "ludki z neta mówią że spoko".

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #407 dnia: Sierpień 21, 2015, 04:55:16 pm »
A czy ja gdzieś pisałem, że popieram oceny Itachiego? :)

To jest klasyczne łapanie za język z Twojej strony. Wiesz jak działa goodreads. Poczytaj sobie a znajdziesz "konkretne argumenty". Ja nie mam zamiaru tutaj przepisywać tego i tłumaczyć.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:16:05 pm »
Poczytaj sobie a znajdziesz "konkretne argumenty". Ja nie mam zamiaru tutaj przepisywać tego i tłumaczyć.
Wejdź w wyszukiwarkę internetową, poczytaj sobie, a znajdziesz "konkretne kontrargumenty"... Chłopie, bądź ty poważny. Skoro nie czytałeś komiksów to albo je przeczytaj albo nie wychylaj się, bo twoja jedyna linia obrony jakiejkolwiek słabej historii jest taka - "na Goodreads piszo, że dobra, więc tak jezd". Wygląda jakbyś się urwał prosto z eksperymentu Ascha.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 21, 2015, 06:26:01 pm »
Wobec tak rzeczowych argumentów chyba faktycznie wypada się schować :) Pozamiatałeś mną chłopie, gratuluję.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 21, 2015, 06:52:57 pm »
Szczerze nie zauważyłem.

Na samym początku lojalnie zaznaczyłem, że pierwszą pozycją z Marvel Now jaką przeczytałem byli Avengers. Spodziewałem się epickiej historii, a dostałem coś o czym będę chciał jak najszybciej zapomnieć. Moje obawy przed Mutantami były więc znacznie większe, tym bardziej że Druga geneza i Zmierzch mutantów z WKKM okazały się dla mnie rozczarowaniami. Dlatego napisałem, że od dawna tak dobrze nie czytało mi się X-men. Oceny to pewna symbolika, a być może zawyżona o punkt czy półtora ocena ASXM wzięła się ze słabości Avengers, o czym wspomniałem w poście pierwszym. W żadnym razie nie uwłacza to jednak Bendisowi, bo, oceniając pierwszy tom zostałem przez niego kupiony na dalsze poznawanie ich przygód. I szczerze powiedziawszy mało mnie interesuje, czy było to jego autorskie pomysły, czy zostały mu narzucone wcześniej przez redaktorów. Na okładce jest jego nazwisko i to powinno zamknąć temat. Natomiast "jedynka: dla Świata Avengers jest przeze mnie podtrzymywana, w mojej opinii to bełkot z przerysowanymi zabiegami fabularnymi.

Może jakbyś czasami popatrzył nieco dalej niż na czubek własnego nosa i swoje olbrzymie ego to potrafiłbyś zrozumieć, że gusta są różne i nie chodzi tutaj wcale o jakość czytelnika czy to, że przeciętny człowiek woli mniej wymagające lektury. Sam takie klasyki jak Prosto z piekła, V jak Vendetta czy Piotrusia Pana mogę czytać co miesiąc, ale żeby rozkładać dana pozycję na czynniki pierwsze, najpierw muszę zaobserwować w niej potencjał i dana lektura po prostu musi być warta dodatkowego wysiłku.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 22, 2015, 12:08:54 am »
Pozamiatałeś mną chłopie, gratuluję.
Nie ma czego, nie było to trudne do osiągnięcia.

Natomiast "jedynka: dla Świata Avengers jest przeze mnie podtrzymywana, w mojej opinii to bełkot z przerysowanymi zabiegami fabularnymi.
Co jest przerysowane i gdzie dokładnie ten bełkot?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 22, 2015, 09:17:44 am »
Właśnie otrzymałem powiadomienie z bonito, iż "New Avengers" i "Strażnicy Galaktyki" są już u nich dostępni. :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 22, 2015, 11:19:58 am »
Chyba już większość dyskontów ma je dostępne (Literacka, Bonito, Nieprzeczytane z tego co sprawdziłem). Choć ja chyba wezmę na "nieprzeczytane.pl", bo zakup wychodzi zdecydowanie najtaniej :) Azyl za 5 dych hehe

Offline zielone_biurko

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 22, 2015, 12:18:15 pm »
Chyba już większość dyskontów ma je dostępne (Literacka, Bonito, Nieprzeczytane z tego co sprawdziłem). Choć ja chyba wezmę na "nieprzeczytane.pl", bo zakup wychodzi zdecydowanie najtaniej :smile: Azyl za 5 dych hehe


Ja zamówiłem w czerwcu/lipcu paczkę na gildii. Możliwe, że poszczególne tomy wyszłyby mnie taniej, ale na nieprzeczytanym nie ma WKKM. Dodatkowo w takim przypadku na gildii mam wysyłkę darmo, inwestując osobno w WKKM i osobno w resztę na nieprzeczytanym wszystko wychodzi mnie tyle samo ;) #ProblemyPierwszegoŚwiata

Poza tym Świat Avengers... kiedyś czytałem pierwszy zeszyt i mnie zniesmaczył. Aktualnie jestem po lekturze połowy tomu i mam ochotę na więcej. Stark i Kapitan zbierający avengers  - motyw niczym z X-Men Pierwsza Klasa, gdzie Xavier i Magneto kompletowali pierwszy skład, a misja ratunkowa niczym z drugiej genezy jak ktoś wcześniej miał okazję przytoczyć. ;) Kreska śliczna, fabuła lekka, porównując do większości tytułów z WKKM 40 złotych tom nie wart, ale kupić za 30 jak najbardziej. ;)


All New X-Men - 1 - Wczorajsi X-Men. 30,00 zł x 1 30,00 zł 24h
Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - 68 - Początki Marvela: Lata Sześćdziesiąte. 39,99 zł x 1 39,99 zł 24h
Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - 70 - Avengers: Narodziny Ultrona. 39,99 zł x 1 39,99 zł za 2 dni robocze
Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) - 1 - Kosmiczni Avengers. 30,00 zł x 1 30,00 zł za 22 dni robocze
Batman - Azyl Arkham. 60,00 zł x 1 60,00 zł za 22 dni robocze
Superior Spider-Man - 1 - Ostatnie życzenie. 26,00 zł x 1 26,00 zł za 32 dni robocze
Wolverine i X-Men - 1 - Cyrk przybył do miasta. 30,00 zł x 1 30,00 zł za 32 dni robocze

Lokus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpień 22, 2015, 12:20:02 pm »
Kurcze, te "Avengers" zbiera tak rożne opinie, że chyba i ja się w końcu zdecyduję :)

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpień 22, 2015, 03:19:12 pm »
Kurcze, te "Avengers" zbiera tak rożne opinie, że chyba i ja się w końcu zdecyduję :smile:

Szczerze odradzam.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpień 22, 2015, 03:25:19 pm »
Szczerze odradzam.
To teraz już wiadomo na bank, że warto.:-)

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpień 22, 2015, 03:34:19 pm »
To teraz już wiadomo na bank, że warto. :smile:

Czyli Strażników, V jak Vendetta, Ballady o Halo Jones, Piotrusia Pana, Składu Głównego, Czterech pór roku, Sagi, Amerykańskiego Wampira, Rorka, Valeriana, Żywych trupów, Kryzysu Tożsamości, Mrocznego odbicia, Trybunału Sów, Blueberry'ego i dziesiątek innych też nie czytajcie... Koniecznie jednak kupcie Świat Avengers!

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpień 22, 2015, 04:55:29 pm »
Kurcze, te "Avengers" zbiera tak rożne opinie, że chyba i ja się w końcu zdecyduję :smile:
Szczerze polecam.