Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:41:13 pm »
mowiac szczerze, to ja tez nie kumam o co kaman. Komiksy z marvel now niedawno zadebiutowaly w Polsce wiec nie chodzi tutaj o jakas mniejsza sprzedaz tych tytulow. Hmmm dziwne, poza tym cos zaczyna dziac sie z new 52(nie ma nowego tomu w zapowiedziach na pazdziernik). Moze faktycznie egmont boi sie przegrzania ryneczku. Z drugiej strony 5 dych za dwa tomy marvel now to faktycznie nie jest jakas powalajaca kwota, jesli chodzi o miesieczny budzet. Trzeba czekac na jakis oficjalny komunikat egmontu, a moze cos ciekawego na ten temat pojawi sie w nastepnych odpowiedziach :razz:
pzdr
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 09:44:26 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline isteklistek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:47:55 pm »
Wiadomo, co ma być, ale nie wiadomo, dlaczego tego nie zapowiedzieli : LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI
– TRÓJKA.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpień 25, 2015, 12:00:42 am »
Swego czasu znalazłem takie oto grafiki jeżeli chodzi o N52. Przybliżcie sobie, praktycznie w każdym miesiącu coś jest.




Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:09:08 am »
Egmont ogranicza Marvel NOW od października, bo wtedy rusza próbny rzut Kolekcji Eaglemoss PL i/lub MMH i nie chcą zostać z masą niesprzedanych egzemplarzy jak w 2013-2014. :) :D  :lol:

Poważniej - Egmont to Egmont. Tego nie ogarniesz. Może za mało zarabia na tej  serii? Może paradoksalnie - sam sobie robi konkurencję? Tzn. Marvel NOW tak się dobrze sprzedaje, że ludzie nie chcą potem płacić dwa razy tyle za ich DC? I w sumie Egmont jest stratny? Nie wiem - z czasem może sytuacja się wyklaruje. Ale tylko jeden tani Marvel na miesiąc to trochę głupio. Nie będę mógł brać hurtem np. 3 pozycji z nieprzeczytane.pl i koszty wysyłki wzrosną.

Na razie możemy się pożegnać z Deadpoolem NOW. Dobrze, że Sideca wyda tego Daredevila, choć Waid będzie dopiero za 2 lata. Ciekawe czy ten Age of Ultron wyjdzie?

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:59:43 am »

Poważniej - Egmont to Egmont. Tego nie ogarniesz. Może za mało zarabia na tej  serii? Może paradoksalnie - sam sobie robi konkurencję? Tzn. Marvel NOW tak się dobrze sprzedaje, że ludzie nie chcą potem płacić dwa razy tyle za ich DC? I w sumie Egmont jest stratny? Nie wiem - z czasem może sytuacja się wyklaruje. Ale tylko jeden tani Marvel na miesiąc to trochę głupio. Nie będę mógł brać hurtem np. 3 pozycji z nieprzeczytane.pl i koszty wysyłki wzrosną.
Mi się wydaję, że trudno, żeby Egmont to robił w związku z sprzedażą, ponieważ "Avengers" i "X-men" wystartowali zaledwie miesiąc temu. Prawdopodobnie dane o sprzedaży jeszcze do Egmontu dotarły.
Ja widzę to tak - albo mają za mało redaktorów do wydań, albo drukarnia nie wyrabia.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpień 25, 2015, 09:10:27 am »
ja widze to tak:

patrzac na ilosc wydawanych ostatnio hamerykanskich komiksow (spora) oraz na nazwiska osob odpowiedzialnych za tlumaczenia (malo i te same) chyba mozna stwierdzic ze waskim gardlem moga byc moce przerobowe i to ze ludzie potrzebuja snu.

Wnisokuje to po tym ze niestety jakosc tlumaczen siada, a do roli tlumacza zatrudnia sie takiego pana Smialkowskiego, ktory tlumaczem jest fatalnym.
Oprocz tego lezy i kwiczy rowniez korekta, a w zasadzie mam wrazenie ze korekta zajmuje sie autokorekta.

Lepiej zeby wydawali mniej ale porzadniej niz wydawali duzo ale bylejak.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpień 25, 2015, 09:45:04 am »
patrzac na ilosc wydawanych ostatnio hamerykanskich komiksow (spora) oraz na nazwiska osob odpowiedzialnych za tlumaczenia (malo i te same) chyba mozna stwierdzic ze waskim gardlem moga byc moce przerobowe i to ze ludzie potrzebuja snu.
Z tym się nie do końca zgodzę, bo do "Strażników" zatrudniona została  Paulina Braiter (wcześniej nieliczne komiksy jak Sandman i Amerykański Wampir), a do "Spider-Mana" Piotr W. Cholewa.
Oprocz tego lezy i kwiczy rowniez korekta, a w zasadzie mam wrazenie ze korekta zajmuje sie autokorekta.
Z tym się zgodzę w 100%. Może jeszcze w komiksach z KŚK tego nie widać, ale z 3-4 miesiące temu w jednym z "Gigantów" na pierwszych 10 stronach były z 3 błędy, a w lipcowym "Psikusie na plaży" 2 błędy polegające na tym, że dymki miały na odwrót tekst.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpień 25, 2015, 11:34:03 am »
Według mnie zwalniają teraz aby poczekać na wyniki sprzedaży i ewentualnie od przyszłego roku wrócą do trybu 2x miesiąc (o ile Marvel Now będzie się sprzedawać).
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpień 25, 2015, 12:26:13 pm »
Z wypowiedzi Oskara Rogowskiego z filmiku, który linkował Anionorodnik wynika, że raczej ciężko będzie przepchnąć takie Ms Marvel czy Hawkeye'a, że o innych bardziej odbiegających już nie wspominając. Jeżeli już liczyć na jakieś nowe serie to prawdopodobnie będą to tytuły z Avengers czy X-men, ewentualnie Deadpool z wiadomych względów. Przy zachowaniu schematu 1 miesiąc - 1 Marvel Now, trzeba się przygotować na 4-5 letnie oczekiwanie na jakieś nowości :(

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpień 25, 2015, 12:32:07 pm »
Jakby cały czas wydawali 2 tomy na miesiąc to by mieli lepsze badanie rynku.

Lokus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpień 25, 2015, 12:34:52 pm »
Jakby cały czas wydawali 2 tomy na miesiąc to by mieli lepsze badanie rynku
Jakby oba tytuły danego miesiąca przynosiłyby straty, mieliby większe straty ;)

Egmont na drugie imię ma "ostrożność". Z New 52 też nie zarzucili rynku komiksami, tylko ostrożnie w to weszli. Przypomnę że w okresie styczeń 2014-połowa marca 2014 nie wydali żadnej pozycji z tej linii. Jaki jest efekt ich ostrożnych działań, widzimy dzisiaj doskonale. Nie mam najmniejszych obaw o losy Marvel NOW.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpień 25, 2015, 12:42:40 pm »
W nowych tomach jest zapowiedź "Ery Ultrona"

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpień 25, 2015, 01:11:51 pm »
W nowych tomach jest zapowiedź "Ery Ultrona"
Jest to logiczne, bo z tego co wiem wydarzenia z tego rozgrywają się po 12. zeszycie "Avengers" (a tom z tym zeszytem będzie w październiku).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpień 25, 2015, 02:16:15 pm »
Z tym się nie do końca zgodzę, bo do "Strażników" zatrudniona została  Paulina Braiter (wcześniej nieliczne komiksy jak Sandman i Amerykański Wampir), a do "Spider-Mana" Piotr W. Cholewa.Z tym się zgodzę w 100%. Może jeszcze w komiksach z KŚK tego nie widać, ale z 3-4 miesiące temu w jednym z "Gigantów" na pierwszych 10 stronach były z 3 błędy, a w lipcowym "Psikusie na plaży" 2 błędy polegające na tym, że dymki miały na odwrót tekst.

Cenie sobie tlumaczenia p. Braiter - nie wiedzialem ze zatrudnili ja do Straznikow (nie mam jeszcze najnowszych pozycji).

'Piotr W.Cholewa - tlumaczy nie tak jak trzeba' ta przyspiewka czesto spiewana na roznych conach, dowodzi ze jest to nie tylko tlumacz cieszacy sie sympatia ale takze sprawny warsztatowo.

To akurat dobrze ze Egmont zatrudnia tych tlumaczy bo to sa tlumacze ktorzy trzymaja okreslony poziom.

 Natomiast 'Wojna bez Konca'  pod wzgledem jezykowym to potworek i z tych opinii, ktore czytalem 'All New X-Men' tez nalezy z gatunku siermieznych. J. Grzedowicz tez nalezy do gatunku lepszy pisarz niz tlumacz i powinien zostac przy pisarstwie. Mam wrazenie ze ostatnio T. Sidorkiewicz znaczaco obnizyl loty jesli chodzi o jakosc tlumaczenia - przynajmniej jesli chodzi o WKKM.

Mam takie przeswiadczenie, moze mylne, ze jednak ilosc przeklada sie na obnizenie jakosci.

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpień 25, 2015, 02:43:54 pm »
W nowych tomach jest zapowiedź "Ery Ultrona"

Rzucili więcej informacji, czy tylko sam tytuł?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."