trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpień 25, 2015, 02:51:24 pm »
Posiadam na razie tylko "New Avengers" (jak pisałem wcześniej, kupiłem za punkty Payback, Strażników kupię wraz z Spiderem, Usagim i Smerfami za 2 tygodnie). I tam jest okładka i zapowiedź "Ery Ultrona", według skrzydełek w "Strażnikach" jest zapowiedź 2. tomu tej serii. Kolejność na liście, X-Men 2, Avengers 2, Guardiands 2, Age of Ultron. Prawdopodobnie pomiędzy Avengers, a Guardians będzie jeszcze Spider 2 (przynajmniej według słów Komiksowaniaka 616 ma być w grudniu). Więc drugi tom "Strażników" i "Era Ultrona" to styczeń/luty.
Okładka:
http://farm6.staticflickr.com/5788/20250967943_06e73ffc35_b.jpg height=500
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 02:54:26 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jutrzen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpień 25, 2015, 06:30:21 pm »
korekta zajmuje sie autokorekta.

Korekta zajmuje się autokorektą czy korektą zajmuje się autokorekta? Nieużywanie polskich znaków powoduje, że zdanie traci sens.

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:18:59 pm »
Korekta zajmuje się autokorektą czy korektą zajmuje się autokorekta? Nieużywanie polskich znaków powoduje, że zdanie traci sens.
Przyzwyczajenie z klawiatury angielskiej.

Korektą zajmuje się autokorekta.

pzdr

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:32:36 pm »
To co odwalili ze zmianą cyklu wydawniczego to jakaś maniana. Przy takim cyklu wydawniczym to prędzej hype na te serie zacznie opadać. Siłą WKKM jest to, że komiksy wychodzą często i tanio, więc czytelnik nie zapomina, że coś ma wyjść tylko już oczekuje kolejnej pozycji. Marvel NOW! wychodzi w b. dobrej cenie i powinien wychodzić często żeby po runie Hickmana z Avengers dojść do Secret Wars i ruszyć z nowymi seriami, które w tym roku będą miały premiery. Wszystko ładnie napędzałoby się, a tak to będzie ślamazarne tempo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 07:48:08 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:50:00 pm »
...żeby po runie Hickmana z Avengers dojść do Secret Wars i ruszyć z nowymi seriami, które w tym roku będą miały premiery.

Marzyciel  :roll: Optymistyczny wariant to 2-3 lata na dokończenie serii z Now. Pesymistyczny i bardziej realny w związku z ostatnimi wydarzeniami 4-5. Do tego czasu te premiery, o których piszesz będą już tak stare jak obecny Now. Polska nigdy nie będzie na bieżąco.

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:51:38 pm »
To co odwalili ze zmianą cyklu wydawniczego to jakaś maniana. Przy takim cyklu wydawniczym to prędzej hype na te serie zacznie opadać. Siłą WKKM jest to, że komiksy wychodzą często i tanio, więc czytelnik nie zapomina, że coś ma wyjść tylko już oczekuje kolejnej pozycji. Marvel NOW! wychodzi w b. dobrej cenie i powinien wychodzić często żeby po runie Hickmana z Avengers dojść do Secret Wars i ruszyć z nowymi seriami, które w tym roku będą miały premiery.


Mi akurat ten cały Marvel NOW najzwyczajniej dynda. Nie ekscytuję się, nie kupuję, nie czekam. Wole kupować inne rzeczy. I z mojego punktu widzenia jest tego po prostu za dużo i rozprzestrzenia się to kosztem innych (w moim odczuciu lepszych) rzeczy, które Egmont wydaje jeszcze rzadziej niż wcześniej. Jestem dobrym klientem, bo od wielu lat kupuję mnóstwo rzeczy, które Egmont wydaje i teraz czuję się rozczarowany polityką wydawnictwa, które mnie i moje oczekiwania ignoruje. 
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:54:52 pm »
Jak już kiedyś pisałem.
Egmont mógł zaczekać do przyszłego roku i wtedy by wydawał nowe serie na bieżąco.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:03:14 pm »
Optymistyczny wariant to 2-3 lata na dokończenie serii z Now. Pesymistyczny i bardziej realny w związku z ostatnimi wydarzeniami 4-5. Do tego czasu te premiery, o których piszesz będą już tak stare jak obecny Now. Polska nigdy nie będzie na bieżąco.
Właśnie chodziło mi o tryb 2-3 lata, bo byłby on w zaistniałej sytuacji najlepszy, tytuły po Secret Wars byłby już sprawdzone i co dobre można byłoby puścić u nas z trybem przyśpieszonym w stosunku do premier TPB w USA (wiec nadgonilibyśmy jak z TN52).

Jak już kiedyś pisałem. Egmont mógł zaczekać do przyszłego roku i wtedy by wydawał nowe serie na bieżąco.
To byłoby najlepsze rozwiązanie.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline raskoks

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #518 dnia: Sierpień 26, 2015, 11:51:33 am »
JEsli jest tak jak mowicie i beda sie tak rzadko ukazywac - to jest to lipa. Imho jeden trejd serii powinien isc raz na dwa miesiace i wtedy mialoby to jakis sens. W ten sposob Egmont nadrobil by zachod za pewien czas i wtedy tak czy siak musialby zwolnic.
Osobiscie wiekszosc tych serii mam w oryginale - ale to jak to wydaje egmont - cena/format bardzo mi sie podoba.
Ktos wie w jakim formacie bedzie Age of Ultron?

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpień 26, 2015, 12:24:52 pm »
Mi akurat ten cały Marvel NOW najzwyczajniej dynda. Nie ekscytuję się, nie kupuję, nie czekam.

Nie wiem czy z czasem nie dołączę do tej opinii. Przeczytałem pierwsze tomy "Avengers" i "All New X-men" i jak dla mnie szału nie ma. "Świat Avengers" to w ogóle zakręcony komiks, wielkie zagrożenie, wielki plan zwalczenia go, multum postaci, trudno mi powiedzieć, żeby ktoś tam miał swoje przysłowiowe 5 minut. Takie próby stworzenia komiksu z Avengers odpowiedniego do nowych czasów, podobały mi się w "Ultimates", czy pierwszym tomie "New Avengers" - tutaj w ogóle się nie odnajduję. Z "All New X-men" jest trochę lepiej, pomysł sprowadzenia oryginalnych X-men do współczesności wydawał się kretyński, ale podczas lektury nawet dobrze to się czytało. Niestety jak widzę po opiniach choćby na forum, dalej jest tylko gorzej. Graficznie też średnio, te kolory sprawiają, że kto by nie rysował, to wygląda to tak samo. I faktycznie tak jak niektórzy narzekali, ciemne te plansze. Zobaczymy, na pewno dam szansę każdej z sześciu nowych serii i postaram się ich nie skreślać po lekturze pierwszego tomu. Ale cudów nie oczekuję, ten nowy Marvel jakoś nie pociąga mnie - kolejne wielkie wydarzenie zmieniające świat bohaterów, kolejny event prowadzący do kolejnego eventu, to już jest męczące. Zdecydowanie wolę starocie w WKKM. Obyśmy w tym całym Marvel Now z Egmontu uświadczyli jakieś wyróżniające się tytuły jak choćby Batman i WW w Nowym DC Comics - choć obawiam się, że póki Egmont nie zaryzykuje z DD, Hawkey, czy Moon Knight, to może być o to ciężko.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpień 26, 2015, 12:34:02 pm »
Krótko i na temat.
"New Avengers" - świetne, gorąco polecam, czytało mi się kilka razy lepiej niż "Avengers" czy "All-New X-Men" (które i tak są dobre).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:33:12 pm »
Zwalnianie cyklu wydawniczego w takim momencie jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Egmont zaproponował czytelnikom 6 nowych pozycji, przez 3 miesiące oferuje nam po dwie pozycje w miesiącu, a później nagle ogranicza do jednego albumu na średnio 30 dni. Są wakacje, część ludzi na bieżąco śledzi nowości wydawnicze, część natomiast spłukała się na wyjazdach wakacyjnych i pewnie od wrześnie będzie nadrabiała zaległości. Jaki przekaz w takim kluczowym dla nich momencie przekazuje Egmont? No wypuściliśmy nowe serie, ale ich zbieranie zajmie x lat...

Cena za wydanie zbiorcze jest świetna, ale coś jest na rzeczy... Przesunięcia Marvel Now, kolejnego Batmana Snydera, Nowej Granicy, brak kolejnego tomu DC w październiku... Może to wszytko się niedługo wyjaśni i Egmont znów zaskoczy nas jakąś niespodzianką, ale znak zapytania pozostaje.

Wspomniany argument braku tłumaczy mnie nie przekonuje, wydawnictwo musiało przed startem kolekcji sprawdzić dostępne etaty i możliwości przerobowe. Problemy z drukarnią? Czy ja wiem? Na razie tylko przesuwają superhero...

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:42:20 pm »
W przeszłości Egmont spowalniał wydawanie serii, jeśli te się źle sprzedawały. Może w tym wypadku też jest to reakcja na sygnał od czytelników, którzy kupują komiksy wolniej niż wydawnictwo je publikuje, a nie sygnał do czytelników.
Może we rzeczywistości, pomimo forumowego entuzjazmu, komiksy te wcale nie schodzą tak dobrze, jak powinny.
Może ci, co ich jeszcze nie kupili, powinni to zrobić jak najprędzej, bo nic tak nie przyspiesza pracy wydawcy, jak świadomość, że nie nadąża z podażą.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #523 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:46:15 pm »
A czy te albumy, w oryginale, nie wychodza co 5 - 6 miesiecy (w zaleznosci od ilosci zeszytow w nich zebranych)?
I jeszcze jedno - czy Marvel nie zostawia sobie "buforu" ok. 2 lat na sprzedawane licencje?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #524 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:46:58 pm »
Może we rzeczywistości, pomimo forumowego entuzjazmu, komiksy te wcale nie schodzą tak dobrze, jak powinny.
Może ci, co ich jeszcze nie kupili, powinni to zrobić jak najprędzej, bo nic tak nie przyspiesza pracy wydawcy, jak świadomość, że nie nadąża z podażą.
Te kilkaset egzemplarzy co zeszło tylko w bonito.pl to słabo? Raczej nie. Egmont prawdopodobnie nie zna informacji o sprzedaży. Jedyne co wiedzą to informacje o "Avengers - Wojna bez końca" - cały nakład sprzedany.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything