Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1073973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #630 dnia: Wrzesień 09, 2015, 12:13:08 pm »
Ale to że Avengers się lepiej sprzedają to nie znaczy że Superior (Amazing  :biggrin: ) Spider-Man się sprzedaje źle.

Offline kyms

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #631 dnia: Wrzesień 09, 2015, 12:27:20 pm »
Zależy o której serii Avengers mówimy. Świat Avengers jest spoko komiksem, ale bez większych ekscytacji. Historia ze Spider-Manem jest oryginalna i ciekawa, budząca wiele emocji. Zobaczymy jak będzie ze sprzedażą, ale nie zdziwię się, jeśli pajęczak osiągnie lepsze wyniki
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #632 dnia: Wrzesień 09, 2015, 01:11:13 pm »
JEDNAK... donosy ze sklepów internetowych mówią, że Avengersi są popularniejsi
Czy to jakaś podchwytliwa wypowiedź?
Przecież Spider swoją oficjalną premierę miał dziś, a te sklepy, które go oferowały wczeniej to i tak nie dłużej niż od 2 czy 3 dni.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #633 dnia: Wrzesień 09, 2015, 01:42:10 pm »
JEDNAK... donosy ze sklepów internetowych mówią, że Avengersi są popularniejsi i coś mi mówi, że Pajęczak wypadnie przy nich gorzej. Oby to nie była najsłabiej sprzedająca się seria Marvel NOW i żeby Wielkiemu E nie przyszło do głowy z niej zrezygnować.

Skąd wyciągasz tak dalece idące wnioski? :shock: Z jednego postu sklepu gildii na ich fb?
Superior jest dopiero od dwóch dni w sprzedaży, zainteresowanie będzie spore - zobaczysz :wink:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #634 dnia: Wrzesień 09, 2015, 01:46:29 pm »
No ale czekajcie. Co z tego, że jest w sprzedaży od dwóch dni?
Od dziś możecie kupić na Gildii listopadowy (!) pakiet Egmontu i wiele ludzi tak robi. Pajęczaka, jak wszystko inne, można było kupić ze spoooorym wyprzedzeniem, pewnie stąd wnioski.

Aczkolwiek trzymam kciuki za to co napisał kyms.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #635 dnia: Wrzesień 09, 2015, 01:53:25 pm »
W mojej opinii pisanie po 48 h od premiery, że coś się słabo sprzedaje jest nie na miejscu, podobnie jak branie pod uwagę opinii jednego sklepu, że wyższą sprzedaż mają w tym momencie Avengers niż Spider-Man... Pierwsza pozycja jest dostępna od miesiąca więc to normalna kwestia.

Poza tym jaki % czytelników kupuje komiksy z wyprzedzeniem na gildii? Wiesz? Bo ja nie mam pojęcia. Będzie dobrze.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #636 dnia: Wrzesień 09, 2015, 01:55:53 pm »
No ale czekajcie. Co z tego, że jest w sprzedaży od dwóch dni?
Od dziś możecie kupić na Gildii listopadowy (!) pakiet Egmontu i wiele ludzi tak robi. Pajęczaka, jak wszystko inne, można było kupić ze spoooorym wyprzedzeniem, pewnie stąd wnioski.

Aczkolwiek trzymam kciuki za to co napisał kyms.
Jeśli bierzemy pod uwagę tylko sklep.gildia.pl to nie byłbym tego taki pewny, ponieważ Superior był jako jedyny z Marvel NOW w tym sklepie przeceniony na (chyba) 32 %. Pozostałe miały obniżkę 25 %.
Ale branie pod uwagę tylko jednego sklepu jest i tak zupełnie niemiarodajne, a wręcz może fałszować obraz całości. Jeśli już to polecam bonito.pl., gdzie pokazana jest ilość dostępnych egzemplarzy. Można codziennie wchodzić na ich stronę i sprawdzać jak schodzą poszczególne tytuły.

Offline kyms

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #637 dnia: Wrzesień 09, 2015, 02:00:38 pm »
Nie na miejscu jest już robienie porównań komiksu, który od ponad miesiąca jest w sprzedaży z komiksem, który od dwóch dni jest w sprzedaży. Można zamawiać komiksy online, ale ile osób tego dokonuje, a ile kupuje bezpośrednio w sklepach? Należałoby znać dokładne statystyki tego i tego, aby ze sobą porównać. W październiku możemy podyskutować, która seria będzie miała lepsze wyniki. Teraz tylko spekulacje :P Ale moim skromny zdaniem, po zapoznaniu się z treściami obydwu tytułów, stawiałbym na pajęczaka, którego historia była dla mnie lepsza.
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #638 dnia: Wrzesień 12, 2015, 08:50:18 pm »
Właśnie przeczytałem Ostatnie życzenie i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Bez takiego impactu jak przy New Avengers, bo jednak wiedziałem czego się spodziewać ale jednak solidnie. Pajączek w całej okazałości. Pierwszy tom to tak właściwie wstęp do Superior'a, bo
Spoiler: pokaż
Parker cały czas jeszcze się pojawia. Dopiero pod koniec mamy do czynienia ze swego rodzaju katharsis. Wygląda na to, że Parker zostanie odsunięty od historii na jakiś czas i stery przejmie całkowicie Doc. Na chwilę obecną Pajączek jest czystą kartą i jestem ciekawy jak się to rozwinie.
Nic tylko wyczekiwać kolejnych tomów w polskim wydaniu :smile:

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #639 dnia: Wrzesień 13, 2015, 11:15:31 pm »
Kupiłem hurtem wszystkie dotychczas wydane u nas komiksy z Marvel Now. Fajnie było po tylu latach wrócić do regularnych serii Marvela. Aż dziwne, że żaden wydawca wcześniej się nie wziął za ich wydawanie.
 
Avengers – podobało mi się, że Avengers przestali być street levelową drużyną a ich zasięg działania staje się międzyplanetarny. Duży plus dla Hickmana za wprowadzenie trzech nowych postaci. Sama historia to wstęp do czegoś większego, ale bardzo sprawnie napisana. Rysunki Openy rewelacyjne, wielka szkoda, że nie ilustrował całego albumu bo Kubert, którego pamiętam jeszcze z "Dusz Venoma" a który przejął rysowanie komiksu w połowie, mocno ostatnio obniżył loty. Ocena 7/10
 
New Avengers - "wszystko umiera", od tych słów Hickman zaczyna jeden z najoryginalniejszych komiksów superhero jaki ostatnio czytałem. Inkursje, zderzenia wszechświatów, multiwersa, świetne dialogi. Historia trzyma w napięciu od pierwszej strony. Przy tym tytule inne drużynowe komiksy (np. Liga Sprawiedliwości Johnsa) wydają się wręcz trywialne i infantylne. Ocena 8,5/10

The Superior Spider-Man – Pomysł na zamianę umysłów Doktora Octopusa ze Spider-Manem jest po prostu kretyński. Przez cały komiks przewija się też sporo słabych fabularnie motywów (np. Avengersi czekający na Spider-Mana żeby "pożegnał" się z Ockiem), ale o dziwo całość czyta się nawet nieźle. Czekam na następny tom gdy Ock będzie już w pełni Spider-Manem. Ocena 5/10

All New X-Men - Niesamowite uczucie sięgnąć po tylu latach po regularny komiks z mutantami. Od czasu Semica i DK zmieniło się u nich dużo. Bendis sprowadza piątkę oryginalnych X-Men i konfrontuje ich z oryginałami. W dialogach aż iskrzy. Cyclops przeszedł ogromną przemianę i bardzo mnie zaintrygował. Szkoda, że Egmont nie zdecydował się na wydanie Uncanny X-Men gdzie śledzimy losy drużyny Scotta i Magneto. Ocena 8,5/10

Wolverine i X-Men - Z oceną tego komiksu mam duży problem ponieważ jest strasznie nierówny. Tytułowa historia z cyrkiem była słabiutka i infantylna (choć swój urok miała). Za to trzy pozostałe zeszyty bardzo dobre. Seria cec**je się dużą ilością humoru co dla jednych będzie plusem, dla innych minusem. Cieszy odkręcenie w końcu bzdurnego "no more mutants". Znowu pojawiają się nowi mutanci i są werbowani do szkoły, co daje duże pole popisu dla scenarzystów. Do gustu przypadła mi szczególnie postać sarkastycznego Quentina. Egmont wydał serię od środka, ale bez problemu można się w niej odnaleźć. Ocena 7/10

Guardians of the Galaxy – Totalny średniak. Historia nie porywa, losy postaci były mi zupełnie obojętne. Na obronę tego komiksu mogę napisać tylko tyle, że widać iż jest to dopiero wstęp (większość tego tomu to originy). Za to na pochwałę zasługują świetne rysunki McNivena i Pichelli oraz kolory Ponsora. Aż miło się ten komiks przegląda. Ocena 4,5/10
 
Ogólnie komiksy z Marvel Now czytało mi się przyjemniej niż Nowe DC czy drugą 60-tkę w WKKM. Jak wszystkie komiksy z NDC są dla mnie zwykłymi czytadłami, tak tutaj trafiają się tytuły na wysokim poziomie. No i formą wydania i ceną biją NDC na głowę. Liczę, że Egmont zacznie wydawać Marvel Now z większą częstotliwością.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 12:42:26 am wysłana przez amsterdream »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #640 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:48:30 am »
Kupiłem hurtem wszystkie dotychczas wydane u nas komiksy z Marvel Now. Fajnie było po tylu latach wrócić do regularnych serii Marvela. Aż dziwne, że żaden wydawca wcześniej się nie wziął za ich wydawanie.
 

Nawet nie zaczynaj. :) Od startu WKKM zadawałem to jakże proste ale celne pytanie, a spotkała mnie tylko fala flejmu i hejtu. "Zeszytówki się skończyły", "W Polsce nie opłaca się wydawać regularnych serii", "Polski czytelnik nie zorientowałby się co się dzieje ani nie byłby tak wytrwały by kupować co miesiąc kolejne odcinki" itp. itd. Też się bardzo cieszę, że wreszcie wróciły do nas serie i to za naprawdę korzystną cenę. Pięć lub mniej złotych za pojedynczy zeszyt to okazja przecież. Szkoda, że jesienią Egmont zmniejsza częstotliwość wydawania dalszych numerów, ale liczę na powrót dwóch sztuk od stycznia.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #641 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:38:51 am »
The Superior Spider-Man – Pomysł na zamianę umysłów Doktora Octopusa ze Spider-Manem jest po prostu kretyński. Przez cały komiks przewija się też sporo słabych fabularnie motywów (np. Avengersi czekający na Spider-Mana żeby "pożegnał" się z Ockiem), ale o dziwo całość czyta się nawet nieźle. Czekam na następny tom gdy Ock będzie już w pełni Spider-Manem. Ocena 5/10

Ale dlaczego niby to słaby motyw fabularny? Co Twoim zdaniem mieli zrobić? Dokonać publicznej egzekucji bezbronnego człowieka? Oj tak to by było w stylu Capa :) Zresztą przecież Ock to był główny przeciwnik Pajączka a nie Mścicieli, więc wcale mnie to nie dziwi, że go wezwali. Argument trochę na siłę, chyba że wyjaśnisz trochę lepiej o co ci chodziło.

A pomysł zamiany umysłu Oca z Parkerem musi się chyba trochę przegryźć w czytelniku. Początkowo też nie kupowałem tego rozwiązania, ale teraz uważam to za świetny zabieg. Dość już tego zniewieściałego niezdecydowanego Parkera, wiecznie nękanego wyrzutami sumienia, bojącego się nawet popchnąć związek z MJ na wyższy poziom. To będzie fajna odskocznia w stronę Pająka, który wie czego chce.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #642 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:55:02 am »
Dość już tego zniewieściałego niezdecydowanego Parkera, wiecznie nękanego wyrzutami sumienia, bojącego się nawet popchnąć związek z MJ na wyższy poziom. To będzie fajna odskocznia w stronę Pająka, który wie czego chce.
Przecież byli małżeństwem :wink: . Parker włącznie do Civil War dojrzewał jako postać i jego wątek w Civil War był tego kulminacją. To po OMD zepsuto Pająka i zrobiono z niego fajtłapę, w szczególności właśnie Slott w swoim runie tak go pisał. Specjalnie sprowadzał go coraz bardziej w dół, żeby na jego tle łatwo zaprezentować przeciwwagę w postaci Superiora. Przecież to jeden z najtańszych chwytów jaki może być.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #643 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:15:21 am »
Przecież byli małżeństwem :wink: . Parker włącznie do Civil War dojrzewał jako postać i jego wątek w Civil War był tego kulminacją.


Ba, przecież Straczyński (kiedy jeszcze umiał pisać) z Jenkisem koniec końców dali nam faktyczny powrót MJ do obsady po wszystkich patentach ze śmiercią (totalnie kretyński pomysł Byrne'a i Mackiego), separacją i fochami. Mimo, że to co pisali Ci dwaj kolesie czasem się wykluczało (przemiana mocy Parkera) to czytając ich komiksy widziałem, że Parker zmierza "gdzieś".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 09:18:24 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #644 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:37:06 am »
A tak bardzo zależy wam na zrobieniu z Pajączka dojrzałego i odpowiedzialnego męża rodziny? Trochę nudą to wieje jak dla mnie. Narzekacie na to co zrobił Slott, a jestem ciekaw jak waszym zdaniem wyglądałby prawidłowy rozwój tej postaci?

 

anything