trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #705 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:41:19 pm »
Naprawdę dobry ten S-M 2099? Gdyż czytam teraz X-Men 2099 i to takie meh jest. Ani mutanci nie ciekawi, ani ta przyszłość taka mało przyszłościowa...

To teraz trochę mi ostudziłeś zapał na tę serię. Miałem w planach kupić z uwagi na Lima.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #706 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:54:15 pm »
Nie wiem, czy można porównywać te serie, bo dzieli je trochę lat, mają innych twórców, a poza tym
Spoiler: pokaż
"Spider-Man 2099" dzieje się w naszych czasach. Po występie na łamach "Superiora" Miguel O'Hara utknął w teraźniejszości i dostał własną serię
.
Hmm... Miałem na myśli tego Spidera 2099 z 1992 roku.
https://en.wikipedia.org/wiki/Spider-Man_2099

To teraz trochę mi ostudziłeś zapał na tę serię. Miałem w planach kupić z uwagi na Lima.
Czytałem na razie tylko wydanie zbiorcze, zawierające dziewięć pierwszych zeszytów. Kończy się ciekawym cliffem, może dalej jest ciekawiej, niemniej jednak ci mutanci mają ułamek charyzmy ówczesnych mutantów.

A Ron Lim się nie opiernicza i rysuje lepiej niż np. Silver Surfera!

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #707 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:57:10 pm »
Hmm... Miałem na myśli tego Spidera 2099 z 1992 roku.
https://en.wikipedia.org/wiki/Spider-Man_2099

A mnie cały czas chodziło o tego z 2014 w kontekście wydawania przez Egmont "okołopająkowych" serii z Marvel NOW!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #708 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:58:04 pm »
Przepraszam, głupi ja!

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #709 dnia: Wrzesień 15, 2015, 08:08:52 pm »
Czyli mówisz dla samych rysunków warto?

W kwestii tego Pająka 2099 z 92 - Ja podobnie przeczytałem tylko vol.1 zbierający pierwszych 10 zeszytów. Może potem jest lepiej. Jest tak na 6-7, liczyłem na więcej. 

Offline raskoks

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #710 dnia: Wrzesień 16, 2015, 12:04:53 am »
to co wydaje Egmont w tym WatX pokrywa sie z omnibusem? czy to kontynuacja?

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #711 dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:16:34 am »
To co wydał egmont to Wolverine & The X-Men #19-24, a omnibus zawiera numery 1-35, 38-42, annual 1, jeżeli taki omnibus posiadasz.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #712 dnia: Wrzesień 17, 2015, 10:24:02 am »
No dobra, przeczytałem Superiora i...  mocno się zawiodłem.
Pomysł z zamianą ciał jest dla mnie idiotyczny, kiepsko zrealizowany, zaryzykuję stwierdzenie że nawet niezrozumiały, zwłaszcza dla czytelników, którzy jako ostatnią rzecz z pajęczego uniwersum (jeśli chodzi o continuity) czytali Powrót do Domu i Wyznania, opcjonalnie Marvel Knights.

Takie zakończenie "Amazinga" to moim zdaniem policzek dla fanów postaci. I MJ w tym wydaniu jakaś taka brzydka... :)  I mówię to jako wyznawca przygód pająka.

Jednak bardzo cieszę się, że przypuszczenia Gildii się nie sprawdziły i Spider-Man dobrze sobie radzi. Marzy mi się więcej ścianołaza w Polsce, szczególnie jeśli chodzi o starocie (wszystko Bagleya wziąłbym z pocałowaniem ręki, moim zdaniem najlepiej rysował Spidera). Dokładam więc cegiełkę do wyników sprzedaży i mam nadzieję, że:
a) kolejne tomy będą lepsze
b) czytelnicy nie wykruszą się po pierwszym tomie

Offline Hollow

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #713 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:32:08 am »
Pomysł z zamianą ciała faktycznie naciągany, ale i tak cieszę się, że w końcu w Polsce pojawi się regularna seria ze Spider-manem.


Czarno-czerwony kostium Superior Spider-mana bardziej podoba mi się niż klasyczny niebiesko-czerwony.
Zwłaszcza po tym jak
Spoiler: pokaż
 dorobi sobie 4 mechaniczne odnóża na plecach.



Największym minusem serii są te wszystkie aroganckie odzywki Otta podczas walk. Nawet wtedy kiedy obrywał od wrogów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 12:40:17 pm wysłana przez Hollow »

Offline jeanvanhamme

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #714 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:54:01 am »
Superior boski nie jest, ale to wprowadzenie do całkiem ciekawego runu Dra Ocka. Oby wydali tego jak najwięcej, aż po Spider-verse, ale z drugiej strony nie żyjmy też w ciągłym strachu przed zamknięciem serii z powodów nierentowności i nie kupujmy na siłę :smile:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #715 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:36:10 pm »
Kupujmy kupujmy, regularna seria ze Spiderem to spełnienie mokrych snów wielu z nas ;)
Szkoda, że na razie za wcześnie żeby spekulować o sięgnięciu po starocie. Ja bym przytulił wszystko, nawet to:

http://www.amazon.com/Spider-Man-Maximum-Carnage-Tom-Defalco/dp/0785109870

:)

Offline FloreK9

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #716 dnia: Wrzesień 17, 2015, 01:32:14 pm »
Nawet? Wszedłem w pająka w czasie tej historii za czasów TM-Semic i za dzieciaka robiła na mnie spore wrażenie.  :razz:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #717 dnia: Wrzesień 17, 2015, 01:51:34 pm »
Wszedłem w pająka w czasie tej historii za czasów TM-Semic i za dzieciaka robiła na mnie spore wrażenie.
Ja też. To chyba dość częsty przypadek, z tego co zauważyłem. Można by nazwać nas "pokoleniem późnego TM-Semic". Coś tam wcześniej czytywałem, także Pająka, ale raczej przypadkowo. Od "Maximum Carnage" stałem się gorącym fanem. I dzięki handlowi wymiennemu skompletowałem wszystkie zeszyty.

Historia nadawała się do tego idealnie, bo wprowadzając multum postaci odsłaniała to co jest największym atutem Marvela - bogactwo przedstawionego świata i jego zakamarków. I to z poziomu ulicy (różniącej się zresztą bardzo od ówczesnej ulicy polskiej).
Obiektywnie rzecz biorąc MC jest marne, rozwlekłe, obracające się w kółko. Poziom trzymają moim zdaniem tylko zeszyty przygotowane przez DeMatteisa i Buscemę; od biedy też te rysowane przez Bagleya, który był wówczas w szczytowej - wg mnie - formie (Venoma na Lotnisku JFK widzę przed oczyma do dziś).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #718 dnia: Wrzesień 17, 2015, 03:20:33 pm »
Nawet? Wszedłem w pająka w czasie tej historii za czasów TM-Semic i za dzieciaka robiła na mnie spore wrażenie.  :razz:

No ja to uwielbiam, ale prasy to to nie ma za dobrej ;)

Offline FloreK9

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #719 dnia: Wrzesień 17, 2015, 04:10:47 pm »
Można by nazwać nas "pokoleniem późnego TM-Semic".

Trafne określenie. :) "Wchodziłem" w Semica w '95 roku i często czytam narzekania wielu osób na spadający poziom historii w tym okresie. Dla mnie z kolei to absolutne klasyki które czytuje od czasu do czasu do dzisiaj. :)

No ja to uwielbiam, ale prasy to to nie ma za dobrej :wink:

"Prasą" się nie przejmuj, jeśli coś nam sprawia przyjemność nie musimy się zgadzać z malkontentami - co oczywiście nie oznacza, że nie jesteśmy świadomi słabych stron danego komiksu czy historii. :)