Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #825 dnia: Październik 08, 2015, 10:07:04 pm »
Mówicie, że średni ten Kapitan? A myślałem, że skoro Remender to może coś na poziomie i że może Egmont się na to skusi z okazji filmu...
Remender to (niestety, ubolewam) nie zawsze gwarancja jakości.
Spoiler: pokaż
Kapitan wychowujący przybranego syna w opanowanym przez dzikich mutantów wymiarze?
Okeeej. Naprawdę fajny był tylko story-arc z
Spoiler: pokaż
Nukiem
, ale ile to było - ze trzy zeszyty z całości? Żeby nie było, nie jestem aż takim hejterem tej serii, ale cięęężko ją polecić.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #826 dnia: Październik 08, 2015, 10:11:18 pm »
Jak dadzą nowe serie to prawdopodobnie: "Bardzo chętnie rozszerzymy ofertę, a tytuły takie jak Daredevil, Deadpool, Hulk są na naszej liście. Wszystko zależy od obiorców"

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #827 dnia: Październik 08, 2015, 10:28:44 pm »
Każda seria ma średnio 3-5 tomów + eventy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie i będą 2 tomy na miesiąc to w 2016 wyjdzie ich minimalnie 24.

Patrząc na tą tabelkę stworzoną przez Aniona
http://i.imgur.com/ZYlbd2p.png

Z obecnych serii wyłączając to co wyszło i wyjdzie w 2015 (Avenegers 2 i Spider-Man 2) na 2016 i dalej zostaje 28 pozycji (Uncanny X-Men nie liczyłem). Trochę tego jest. Raczej i tak nie będą starali się tego upchać na cały 2016 i miejsce dla chociaż jednej nowej serii może się znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 08:40:26 am wysłana przez bogi1 »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #828 dnia: Październik 08, 2015, 11:04:05 pm »
Przeczytałem drugi tom All-New X-men i jestem zadowolony. Teraz to już raczej doprowadzę tę serię do końca. Na głód mutantów to idealna lektura. Świetna lekka pozycja, nawet nie musiałem robić powtórki z wydarzeń w poprzednim tomie, co pewnie mnie czeka przy okazji Avengers za miesiąc (tak to już jest z "ambitnymi dziełami" :wink: . Fajnie ukazane zależności między starą i nową ekipą. Trochę żartów, trochę nielogicznych wątków, czyli standard.

Offline arczi_ancymon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #829 dnia: Październik 09, 2015, 09:35:37 am »
Serio? Czemu akurat to? Czytałem, jestem w stanie nawet zaakceptować, momentami bawiłem się nieźle. Ale to jest zwyczajnie nieciekawe i grubo poniżej przeciętnej... Taki trochę fanfik, gdzie wiesz co się zaraz wydarzy, a nawet jak nie wiesz to masz to gdzieś...


Aha, nie czytałem. Nazwisko autora mnie zachęciło :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #830 dnia: Październik 09, 2015, 10:35:49 am »
A ten Iron Man z NOW dobry jest ?
http://www.comicvine.com/iron-man/4050-53725/

Czytał ktoś ?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #831 dnia: Październik 12, 2015, 08:48:08 am »
Jestem po lekturze kolejnego Marvel-Nowa.
"Tu zostajemy" jest moim zdaniem nieco słabsze od tomu pierwszego - trochę takie międlenie pomysłów z poprzedniej części, podczas gdy tempo wyraźnie zwalnia. Poza tym mam alergię na Snikt-Buba - ale to już mój problem.
Ogólnie jednak nadal całkiem pozytywnie oceniam tę historię - czyta się lekko, a rysunki są przyjemne (zwłaszcza podoba mi się projekt obu wersji Icemana).

Chciałbym jednak zgłosić jedno zastrzeżenie wobec linii Marvel Now w wydaniu EGMONTU:
Likwidacja podziału na zeszyty/rozdziały.
Wydawca całkowicie zaciera fakt poskładania tomików z poszczególnych zeszytów. Nie ma nigdzie, że ciąg dalszy nastąpi, nie ma śródtytułów, nie ma rozdzielenia zeszytów przy pomocy oryginalnych okładek... A przecież to nie są graphic novels, tylko normalne wydania zbiorcze, w których każdy zeszyt stanowi odrębną pod względem dramaturgicznym całość, zazwyczaj zakończoną cliffhangerem.
O ile jeszcze w "All New X-men", czy "Nev Avengers" to w zasadzie nie przeszkadza (choć de facto mimo woli staram się domyślić, gdzie kończył się dany zeszyt), o tyle w "Świecie Avengers", czy "Superiorze" był to wg mnie ewidentny błąd. W "Superiorze" do tego stopnia, że doczytałem do końca historię Slotta i zacząłem dalej czytać DeMatteisa, myśląc że to jakieś posłowie, czy zmiana planu czasowego, które powiąże się z głównym wątkiem...

Chciałem poddać moje spostrzeżenie pod dyskusję.
I, EGMONCIE, jeśli rzeczywiście tu zaglądasz - zastanów się, czy nie warto czegoś z tym zrobić...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #832 dnia: Październik 12, 2015, 09:16:28 am »
Likwidacja podziału na zeszyty/rozdziały.
Wydawca całkowicie zaciera fakt poskładania tomików z poszczególnych zeszytów. Nie ma nigdzie, że ciąg dalszy nastąpi, nie ma śródtytułów, nie ma rozdzielenia zeszytów przy pomocy oryginalnych okładek... A przecież to nie są graphic novels, tylko normalne wydania zbiorcze, w których każdy zeszyt stanowi odrębną pod względem dramaturgicznym całość, zazwyczaj zakończoną cliffhangerem.
Chciałem poddać moje spostrzeżenie pod dyskusję.
I, EGMONCIE, jeśli rzeczywiście tu zaglądasz - zastanów się, czy nie warto czegoś z tym zrobić...
Brak okładek w środku - wynika to z tego, że tak Marvel wydaje trejdy. Jeżeli Egmont chciałby wydawać z okładkami w środku, to powoduje, że kilka stron w numerze się marnuje. Ponieważ na każdą okładkę trzeba byłoby poświęcić dwie strony. Jedną na okładkę i drugą wolną aby pasowały późniejsze 2-stronicowe kadry.
To że nie ma śródtytułów spowodowane jest tym, że obecnie tytuły poszczególnych zeszytów pojawiają się na osobnej stronie z powtórzeniem.
Jedyne z czym się z tobą zgadzam to z opinią o "Superiorze" - nigdzie nie było widać, że to poboczna historia.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #833 dnia: Październik 12, 2015, 09:25:36 am »
Jedyne z czym się z tobą zgadzam to z opinią o "Superiorze" - nigdzie nie było widać, że to poboczna historia.
Zwłaszcza, że styl graficzny był zbliżony.

Czyli nasze wydania są dokładnym powtórzeniem oryginalnych? (jak rozumiem nie licząc "skrzydełek")
Jeśli tak, to mam jednak wrażenie, że jeszcze jakiś czas temu wyglądało to nieco inaczej. Muszę się przyjrzeć w domu moim oryginalnym TPB, choć fakt, że chyba nie miałem w ręku oryginalnych zbiorczych wydań komiksów z ostatnich 2-3 lat...
W każdym razie ja odczuwam tu pewien dyskomfort czytelniczy.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #834 dnia: Październik 12, 2015, 10:04:15 am »
Czyli nasze wydania są dokładnym powtórzeniem oryginalnych? (jak rozumiem nie licząc "skrzydełek")
Jeśli tak, to mam jednak wrażenie, że jeszcze jakiś czas temu wyglądało to nieco inaczej. Muszę się przyjrzeć w domu moim oryginalnym TPB, choć fakt, że chyba nie miałem w ręku oryginalnych zbiorczych wydań komiksów z ostatnich 2-3 lat...
W każdym razie ja odczuwam tu pewien dyskomfort czytelniczy.
Jedyne co jest zmienione w naszych wydaniach to obcięta część dodatków w niektórych tomach (ale w tej chwili trudno mi powiedzieć czy ich nie było tylko w wydaniu HC).
Ale wydaje mi się, że publikowanie komiksu jako jednej całości było już popularne kilka lat temu, bo np. taki "Punisher: Witaj ponownie" w WKKM był wydany jako jedna całość i okładki na końcu. Część Marveli Muchy ("Czwórka z Fantastica", "Daredevil: Żółty") czy np. "Fatale" Image też jest tak wydana.
Tylko DC przedziela komiksy okładkami (w dwóch wersjach - kolor i cz-b).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #835 dnia: Październik 12, 2015, 10:52:26 am »
Tylko DC przedziela komiksy okładkami (w dwóch wersjach - kolor i cz-b).
I to właśnie w wydaniach nowego DC bardzo mi się podoba.

Ja również narzekam na brak rozdzielenia poszczególnych zeszytów oryginalnymi okładkami. Coś do czego przyzwyczaiłem się (i sobie bardzo chwalę) w WKKM, a czego brakowało mi np. w muchowym New Avengers czy Astonishing X-Men. Marvel Now jeszcze nie czytałem (pomimo dokonania stosownych zakupów wszystkie tomy padły ofiarą braku czasu), ale szkoda, że nie tam też tego rozdzielenia. No ale skoro idziemy zgodnie z oryginalnymi wydaniami, to chyba nie ma o co kruszyć kopii, bo jeszcze narażę się Panu TK  :wink:

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #836 dnia: Październik 12, 2015, 12:00:07 pm »
W każdym razie ja odczuwam tu pewien dyskomfort czytelniczy.
I mnie mocno to denerwuje, czyta mi się taki komiks po prostu gorzej... może kwestia przyzwyczajenia...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #837 dnia: Październik 12, 2015, 12:23:50 pm »
A mi to większej różnicy nie robi  :cool:

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #838 dnia: Październik 12, 2015, 12:40:41 pm »
Mnie też!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #839 dnia: Październik 12, 2015, 01:41:36 pm »
Umieścili w ogóle gdzieś na końcu jakieś okładki w tych śmiesznych tomach ?

 Ponieważ na każdą okładkę trzeba byłoby poświęcić dwie strony. Jedną na okładkę i drugą wolną aby pasowały późniejsze 2-stronicowe kadry.



To akurat nie zależy od okładek tylko bardziej od reklam w samych zeszytach.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 01:49:49 pm wysłana przez Gr8responsibility »