Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1073864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #945 dnia: Listopad 30, 2015, 12:48:09 pm »
Jakby ktoś miał puścić u nas Alias to nowe wydanie z "Jessica Jones" na okładce http://www.amazon.com/Jessica-Jones-Alias-Vol-AKA/dp/0785198555
A to jest według mnie dobry pomysł.
Ja rozumiem, że Mucha wolałaby nie inwestować w długą serię, ale to są zaledwie 4 tomy, na dodatek niezbyt duże (najgrubszy pierwszy).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #946 dnia: Listopad 30, 2015, 01:32:18 pm »

Mnie X-Men nudzi od lat ale nie wiem jak to wytłumaczyć. Śledziłem za czasów TM-Semic i było ok, śledziłem gdy przesiadłem się na oryginały do czasu Schism trochę z obowiązku i wyhodowałem w sobie absolutną niechęć do franszyzy. Czasem odświeżam sobie pewne Claremontowe ramoty, Longshota, NYX, po części z sentymentu, po części dla obecności rysowników, których lubię, ale zupełnie straciło to całą magię dla mnie (do tego stopnia, że nawet X-Factor, który jest dobrym komiksem też porzuciłem bez większych oporów).

Jak z Armadą, czy nawet lepszy przykład - Batman, sprzedałem praktycznie każdy komiks z nim jaki posiadałem, zostawiłem kilka "naj" i zupełnie nie mogę czytać ani nowych ani większości starych rzeczy z nim.


Dzięki, rozumiem już... Często odczuwając (chyba podobną) niechęć do produkcyjnych mechanizmów wytwórni amerykańskich, ja po swojemu ciągle realnie reaguję uśmiechem na znajome sytuacje i włażę do tej samej rzeki chętnie. Uzupełniając lekturą zbiorczego wydania takiego czy innego białe plamy na przygodowej mapie (w tym kontekście chodzi o mutantów, ale i Batmana też...), którą do tej pory w głowie miałem, chyba też sam mechanizm superbohaterskiego wytwórstwa rozumiem lepiej. Przede wszystkim jednak mam to szczęście, ze nadal się świetnie bawię. Mam nadzieję, że mi (dożywotnio) nie przejdzie.
Pozdrowienia znad UXM 111 (z którego kotlety wyciął i odsmażył chyba ostatnio Jason Aaron). 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #947 dnia: Grudzień 01, 2015, 06:57:46 pm »
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Poza nowościami jest jeszcze masa dobrych rzeczy, których (w polskiej edycji) WKKM nie było. Kolekcja to wierzchołek góry lodowej.

lista


To, że rzeczy do wydania jest sporo to oczywista oczywistość miejmy trochę szacunku do siebie. Świetną listę podałeś i podpisuję się wszystkimi kończynami pod nią. Ale jest jeden problem, to lista marzeń. A teraz zejdźmy na ziemię. Już widzę jak Egmont podejmie się wydawania takich pozycji na naszym rynku. Jeżeli myślisz, że Egmont przełoży niszę nad mainstream to się mylisz. Jest "od groma" pozycji z DC, które nie doczekały się jeszcze wydania. Ale średniaki typu Superman / Batman - tom 1: Wrogowie publiczni muszą wyjść bo jest premiera nowego filmu. Inny przykład wychodzi nowy film ze Spider-Manem. Jak myślisz co chętniej wydałby Egmont, Bendisa, Straczynskiego czy może podane przez Ciebie Clone Saga? Bezpieczne typy zjadł już Hachette albo je zablokował co opisałem parę postów wcześniej. Może część z podanej przez Ciebie listy się ukaże w formie jakichś klasyków przy okazji zapowiedzianych filmów (X-men, Dr Strange, Black Panther, Avengers) ale lata 70-80 to dla mnie spory znak zapytania i wątpię, że Egmont się tego podejmie.

Offline starcek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #948 dnia: Grudzień 01, 2015, 07:13:29 pm »
... ale lata 70-80 to dla mnie spory znak zapytania i wątpię, że Egmont się tego podejmie.
Mam wrażenie, że Egmont w ostatnich odpowiedziach na pytania wyraźnie odrzucił ten pomysł, twierdząc że od tego jest WKKM.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #949 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:26:02 pm »
Mam wrażenie, że Egmont w ostatnich odpowiedziach na pytania wyraźnie odrzucił ten pomysł, twierdząc że od tego jest WKKM.

Tak. Ale WKKM kiedyś się skończy i wtedy Egmont mógłby wydać coś takiego jak DC Deluxe tylko, że z komiksami Marvela. Od tego cała ta dyskusja się zaczęła

Ale do tego jeszcze dużo czasu więc zostawmy to już w spokoju...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #950 dnia: Grudzień 03, 2015, 01:07:42 pm »
Na Armred Wars nawet od Egmontu, to bym się połakomił. Fajnie też, że na razie Egmont zaczął publikować to co właśnie się działo po zakończeniu drugiej 60-tki WKKM. To bardzo dobry ruch - nie kopią się z koniem, jak kiedyś Mucha. Czekam na Age of Ultron, mimo że miał słabe zakończenie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #951 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:08:00 am »
Jak ktoś dostanie już drugi tom Superiora to niech napisze jak przetłumaczono w zapowiedziach tom 3. Ja niestety swojego Superiora będę miał dopiero w styczniu a chciałbym wiedzieć ;)

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #952 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:31:22 am »
Tytuł tomu 3 to: Kłopoty z głową :biggrin:
Z tego co widzę okładka polskiego tomu 3 jest inna niż w wersji ANG (tomu 2 Superiora).

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #953 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:46:08 am »
Cytuj
Tytuł tomu 3 to: Kłopoty z głową :biggrin:

Serio ? Komiksu jeszcze nie znam ale ''A Troubled Mind'' przetłumaczyłbym prosto na ''Niespokojny umysł''

A ta okładka ? Zrobisz fotkę lub skan w wolnej chwili ?

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #954 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:55:36 am »
Czy ktoś może potwierdzić że seria Wolverine and the X-men faktycznie nie będzie więcej wypuszczana przez Egmont?
Co prawda komiksu nie czytałem ale mam w kolekcji i szczerze mówiąc liczyłem że będą wydawać to na bieżąco, zwłaszcza że nigdzie nie słyszałem że miłoby być inaczej. Ale informacja na świat komiksu wydaje się to potwierdzać...


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #955 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:59:46 am »
Cytuj
Czy ktoś może potwierdzić że seria Wolverine and the X-men faktycznie nie będzie więcej wypuszczana przez Egmont?

2 tom przecież jest w zapowiedziach
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/288704-wolverine-i-x-men-2-szkola-przetrwania

Premiera w lutym zapewne.

Cytuj
Ale informacja na świat komiksu wydaje się to potwierdzać...

Jaka informacja ?

edit: A już widzę
http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,112.html

''KOLEJNE TOMY SERII NIE BĘDĄ SIĘ UKAZYWAĆ. ''

Że co ? Czemu ? Albo jakiś błąd albo rzeczywiście zrezygnowali z tej jednej serii
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2015, 11:02:51 am wysłana przez bogi1 »

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 08, 2015, 11:02:21 am »
No właśnie dlatego też się dziwię. Informacja w katalogu pod opisem komisku:


http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,112.html

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 08, 2015, 11:09:16 am »
Nie mogę strzelić fotki, wysyłam na szybko link do planowanej okładki 3 tomu (z 7 zeszytu serii) Superiora http://marvel.com/comics/issue/46479/superior_spider-man_2013_7


Whatttt? Nie będzię więcej Wolverina?? Przecież nawet w najnowszym Spiderze widnieje w zapowiedziach - Wolverine and the X-Men - Szkoła przetrwania :shock:

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 08, 2015, 11:10:51 am »
Możliwe że chodzi o wcześniejsze tomy (bo ten był piąty)

Na stronie więcej błędów, tu podane że oba tomy to tom drugi: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1912.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 08, 2015, 11:11:08 am »
To może być niezmienione, jeszcze od czasów gdy Wolverine figurował jako seria, po wydaniu Wolverine Claremonta i Millera...