Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #975 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:47:17 am »
Cytuj
Bo zdaje się, że zmienił się tłumacz w serii o Pająku i faktycznie widać w 2 tomie kilka lapsusów. Wydaje mi się, że Śmiałkowski wcisnął jakiegoś swojego ziomka z NaEkranie.

No było o tym pisane kilka stron wcześniej. 2 tom Superiora tłumaczył Komiksomaniak 616 czyli Oskar Rogowski. Jak będzie dalej to nie wiadomo

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #976 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:54:13 am »
I ja, ale to raczej takie przypadkowe jaskółki, nie czyniące wiosny. Jeszcze mi ta galeria 700 okładek narobiła apetytu.... Amazing był poszatkowany, trochę Mandragory, trochę Semica, trochę WKKM...

Marzy mi się, żeby ktoś zaczął wydawać jakąś serię, nie wiem, Web of Spider-Man, Spectaculara, Petera Parkera, Sensationala... rozmarzyłem się.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #977 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:35:59 am »
Ja wiążę duże nadzieje z 87 i 98 tomem WKKM!
Jeszcze 92. Marvel Team-Up  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #978 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:40:31 am »
No było o tym pisane kilka stron wcześniej. 2 tom Superiora tłumaczył Komiksomaniak 616 czyli Oskar Rogowski. Jak będzie dalej to nie wiadomo

naEkranie.pl i wszystko jasne. :)

No czemu, czemu Marvel ciagle brnie w to głupie Civil War??

http://naekranie.pl/aktualnosci/civil-war-dostanie-kolejna-komiksowa-serie-763916

A potem znowu będą to 5 lat odkręcać i nakręcać i tak w kółko. Niech ktoś Bendisa zabije - plis.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #979 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:44:18 am »
A potem znowu będą to 5 lat odkręcać i nakręcać i tak w kółko. Niech ktoś Bendisa zabije - plis.


A co ma Bendis do edytorskiego nakazu na wakacyjny event ? Jakby nie pisał on to spadłoby to na Soule'a, Aarona albo Lemire (każdy z nich ma exclusive deal w wydawnictwie).
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #980 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:58:09 am »
Jeszcze 92. Marvel Team-Up  :smile:

No patrz, zapomnialem, a to Claremont i Byrne! To w przyszlym roku troche dostaniemy pajeczej klasyki.

Offline rymski

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #981 dnia: Grudzień 09, 2015, 12:20:31 pm »
Strasznie tęsknie za pająkiem z lat 80 i 90 :( Albo chociaż za czymś na poziomie runu Straczyńskiego.

Czuję podobną nostalgię, więc w przyszłym roku biorę to:
http://multiversum.pl/p/1039/70149/amazing-spider-man-epic-collection-return-of-sinister-six-sc---marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Dawno temu pozbyłem się starych TM-Semiców, a ta kolekcja zawiera bardzo fajne zeszyty. Świetny przekrój przeciwników Pająka: Sinister Six, Scorpion, Chameleon, Venom, Shocker..

Ja przy Superiorze bawię się przednio. Podobają mi się rysunki, akcja gna szybko do przodu, jest troche humoru, jest troche akcji - ale nie jest to Spider-Man z mojego ulubionego okresu. Szkoda.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #982 dnia: Grudzień 09, 2015, 02:05:45 pm »
Tak, jak napisał Kołodziejczak, dopóki mamy na rynku WKKM czyli rocznie aż 26 historii Marvela (w tym ok. 16-17 klasyków sprzed dekad) Egmont ograniczy się tylko do świeżynek z Marvel NOW! Jak kolekcja się skończy to na pewno ta luka zostanie zapełniona czymś w stylu Marvel Delux i wtedy będzie można domagać się wydania konkretnych starszych perełek. Na tę chwilę oprócz WKKM musi nam wystarczyć Mucha z kolejnymi "kolorowymi" albumami (i pewnie kolejnymi mocno przeciętnymi Wolverine'ami).

Co do "Kłopotów z głową" to faktycznie kiepsko to wygląda. Tytuł brzmi prawie jak wypluty z automatycznego translatora, ale to tylko tytuł więc da się przełknąć. Gorzej jak w samej historii będą takie zgrzyty i sens wypowiedzi bohaterów będzie wykoślawiony. W drugim tomie były jakieś podejrzane teksty? (To zasadniczo pytanie do Garfa, który szczegółowo wypunktował wszystkie kwiatki przy poprzednim tomie.)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #983 dnia: Grudzień 09, 2015, 02:25:34 pm »
Cytuj
Tytuł brzmi prawie jak wypluty z automatycznego translatora, ale to tylko tytuł więc da się przełknąć.

Nawet translator robi to lepiej

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #984 dnia: Grudzień 09, 2015, 02:48:07 pm »
Nawet translator robi to lepiej


nie bardzo. "niespokojny umysł" nie jest żadnym polskim idiomem jednoznacznie kojarzonym z chorobami umysłu (w przeciwieństwie do angielskiego zwrotu).

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #985 dnia: Grudzień 09, 2015, 02:54:29 pm »
Skończy się na tym, że wezmą Wasz uwagi pod uwagę, zmienią tytuł i... dostaniecie Spider-Man: Kiełbie we łbie.
perły przed wieprze

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #986 dnia: Grudzień 09, 2015, 02:55:29 pm »
Skończy się na tym, że wezmą Wasz uwagi pod uwagę, zmienią tytuł i... dostaniecie Spider-Man: Kiełbie we łbie.

kupiłbym, choćby tylko dla okładki  :smile:

Offline eyesore

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #987 dnia: Grudzień 09, 2015, 04:52:48 pm »
Skończy się na tym, że wezmą Wasz uwagi pod uwagę, zmienią tytuł i... dostaniecie Spider-Man: Kiełbie we łbie.

hehehehe, dobre  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #988 dnia: Grudzień 09, 2015, 09:28:09 pm »
up
Dobre

Powiem tyle, że "Ostatnie Białe Zdarzenie" w ogóle mnie nie zachwyciło. Nie ma tego błysku i spójnej fabuły jak w New Avengers. Dalej jest średniawka ze Świata Avengers. Mam nadzieję, że 3 tom będzie wreszcie lepszy. Czytałem kiedyś Infinity i też nie byłem w pełni zadowolony. Może za drugim podejściem będzie lepiej.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #989 dnia: Grudzień 10, 2015, 12:35:19 am »
Świeżo po lekturze Superior Spider-Man: Mój własny najgorszy wróg. Mimo później pory, po otwarciu paczki nie mogłem się powstrzymać i od razu przeczytałem całość. Nie zawiodłem się! Drugi tom zdecydowanie trzyma mocny poziom poprzednika, Superior powoli się rozkręca, Slott przedstawia nowe postacie i zamyka niepotrzebne wątki (
Spoiler: pokaż
MJ
). Podoba mi się z jaką lekkością i finezją autorzy operują przeciwnikami Pająka, nie czuć, że poszczególne potyczki są wymuszone jak np. w Avengers Hickmana, gdzie okładanie się po mordach to przerywnik bez jakiegokolwiek sensu. Może nie jest to nie wiadomo jak ambitna historia, ale człowiek jest ciekawy jak dalej potoczą się losy Otto i dokąd go zaprowadzi wykorzystanie potencjału otrzymanego w spadku od Petera. Ja się wczułem w fabułe na maxa i ocknąłem się dopiero na ostatniej stronie. Tytuł można też śledzić bez przymusowego przypominania sobie co działo się w poprzednim tomie. Nie czuć tego całego rozdęcia historii jak w Avengers Hickmana, lektura jest szybka i płynna. Na plus również dodatki - okładki + galeria 700 okładek z okazji 700 numeru. Bardzo mocna seria w linii Now od Egmontu i tylko czekać na tom z numerkiem 3. Oby nowy tłumacz tego nie zepsuł.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2015, 12:39:59 am wysłana przez Antari »