trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #990 dnia: Grudzień 10, 2015, 10:38:04 am »
Cytuj
Oby nowy tłumacz tego nie zepsuł.

A zepsuł tom 2 ? Są jakieś większe babole ? Bo ''Mój własny najgorszy wróg'' też był już tłumaczony przez Rogowskiego

A właściwie to nie wiadomo czy w ogóle on tłumaczy tom 3. Dziwne by to było jednakowoż jakby każdy tom tłumaczył kto inny więc albo będą się zamieniali z Cholewą albo od teraz całość tłumaczy Komiksomaniak 616

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #991 dnia: Grudzień 10, 2015, 12:07:51 pm »
Takie pytanko było coś o tym że zamykają serię Wolverin i X-men?
http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,112.html

Bo tutaj jest napisane "KOLEJNE TOMY SERII NIE BĘDĄ SIĘ UKAZYWAĆ."
Ktoś coś wie bo może mi coś umknęło ale na końcu tego tomu jest zapowiedz kolejnego.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #992 dnia: Grudzień 10, 2015, 12:48:59 pm »
Takie pytanko było coś o tym że zamykają serię Wolverin i X-men?
http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,112.html

Bo tutaj jest napisane "KOLEJNE TOMY SERII NIE BĘDĄ SIĘ UKAZYWAĆ."
Ktoś coś wie bo może mi coś umknęło ale na końcu tego tomu jest zapowiedz kolejnego.

Było o tym z 2 strony temu. Wygląda na to, że ten napis został jeszcze z czasów, gdy Egmont wydał solowe przygody Wolverine'a. Raczej błąd bo ''Szkoła Przetrwania'' nadal jest w zapowiedziach

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #993 dnia: Grudzień 10, 2015, 01:27:16 pm »
A zepsuł tom 2 ? Są jakieś większe babole ? Bo ''Mój własny najgorszy wróg'' też był już tłumaczony przez Rogowskiego

A właściwie to nie wiadomo czy w ogóle on tłumaczy tom 3. Dziwne by to było jednakowoż jakby każdy tom tłumaczył kto inny więc albo będą się zamieniali z Cholewą albo od teraz całość tłumaczy Komiksomaniak 616

A to przepraszam, sugerowałem się wypowiedziami w tym temacie, jakoby Rogowski przejął Superiora dopiero od tomu "Kłopoty z głową". Mogło mi się coś pomieszać. Tłumaczenie tomu nr.2 było jak najbardziej ok jak dla mnie i tytuł też w porządku.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #994 dnia: Grudzień 10, 2015, 08:42:30 pm »
W drugim tomie były jakieś podejrzane teksty? (To zasadniczo pytanie do Garfa, który szczegółowo wypunktował wszystkie kwiatki przy poprzednim tomie.)

Niestety, na razie nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ mam poważne podstawy przypuszczać, że tom 2 znajdę pod choinką :) Kiedy tylko będę mógł, podzielę się wrażeniami.

Na razie miałem tylko okazję zerknąć na tekst na okładce. Moją uwagę zwróciły dwie rzeczy: "Sęp" zamiast "Vulture" (tak jak w tomie 1 i chyba wbrew dotychczasowej konwencji) oraz spolszczenie pseudonimu łotra "Massacre" jako "Masakra". Nie mówię, że jestem całkowicie przeciw spolszczeniom - w wielu przypadkach mogą być one uzasadnione albo nawet wskazane (np. gdy, jak tutaj, polski odpowiednik brzmi bardzo podobnie do oryginału). Jednak w tym konkretnym przypadku rodzaj zmienia się na żeński, a to może być źródłem pewnych niejasności albo kłopotów z odmianą.

Rzecz jasna, nie mogę jeszcze ocenić, jak to wypadło w praniu w środku. Nawet nie wiem, czy takie tłumaczenia użyte są we właściwym tekście (bo nie byłoby chyba czymś nadzwyczajnym, gdyby za blurb odpowiadał kto inny niż za sam komiks). W każdym razie, mam nadzieję, że będzie dobrze.  :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #995 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:47:34 am »
Dopiero teraz przeczytałem drugi tom "All New X-Men". I opinie innych raczej się potwierdzają - Bendis stracił impet i kolejne 5 zeszytów już nie bawi jak poprzednie. Niby skupiono się na tych młodszych wersjach, ale tak siedzą i użalają się nad sobą i nic się nie dzieje. A otoczenie też tylko się przygląda, zamiast zapakować ich w wehikuł czasu i odesłać w lata 60-te.

No i to urwane w kluczowej scenie zakończenie.  Bo polskie dodatki od razu zdradziły jaka była kluczowa scena w zakończeniu, dając jej szkic z tuszem. Tak też było w oryginale - że Jean została pokazana dopiero w ANX-M #11?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #996 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:23:39 pm »
Dopiero teraz przeczytałem drugi tom "All New X-Men". I opinie innych raczej się potwierdzają - Bendis stracił impet i kolejne 5 zeszytów już nie bawi jak poprzednie. Niby skupiono się na tych młodszych wersjach, ale tak siedzą i użalają się nad sobą i nic się nie dzieje. A otoczenie też tylko się przygląda, zamiast zapakować ich w wehikuł czasu i odesłać w lata 60-te.

No i to urwane w kluczowej scenie zakończenie.  Bo polskie dodatki od razu zdradziły jaka była kluczowa scena w zakończeniu, dając jej szkic z tuszem. Tak też było w oryginale - że Jean została pokazana dopiero w ANX-M #11?

Chciałem zapytać, na czym powinno polegać skupienie się na młodszych wersjach (Twoje "niby" sugeruje, ze to interesujący fabularnie aspekt), skoro nie na rozważeniu swojego miejsca w tej innej rzeczywistości? Spróbuję zastosować zabieg wykorzystany w licealnej "refleksji literaturoznawczej", mam bowiem wrażenie, że może podziałać: "wyobraź sobie, że to (uwaga: zwrot akcji) Twojej pomocy ktoś potrzebowałby w roku 2033 i bez większej zwłoki skonfrontował z tym nowym światem, wyobraź sobie, że wszystko to musisz nagle przyswoić i ogarnąć:... To nie jest powieść psychologiczna, ale ideą komiksu X-men było od zawsze (zauważali to piszący do redakcji fani w już latach siedemdziesiątych, zauważał Stan Lee w swojej przedmowie do jednego ze zbiorczych wydań w serii Masterworks) pochylenie się nad zwyczajnymi emocjami ludzi uwikłanych w kosmiczne przygody oraz, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi w obrębie tej konwencji, realizm psychologiczny. Łopatą był on ciosany często już i za czasów Claremonta, ale mimo wszystko odstawał od większości prób budowania postaci w tych zamierzchłych czasach.
Nie wiem, czy dobrze pamiętam Twoje narzekanie na pierwsze przygody nowych X-Men Claremonta i spowalniające tempo akcji w tamtych zeszytach zbędne godziny spędzane w sali ćwiczeń (jeśli coś pokręciłem, przepraszam), jednak koszmar Jean czy scena w sali ćwiczeń pod czujnym okiem Kitty Pryde to przykłady ewidentnej chęci budowania tego nowego świata w myśl zasad podobnych do tych, które kształtowały dawne ścieżki mutantów Marvela. To jest sympatyczne i zawsze było w tych komiksach dla wielu czytelników najcenniejsze. To i rysunki Johna Byrne'a, rzecz jasna.

Jeśli chodzi o "spoilerujące" dodatki, to w angielskim wydaniu OHC są szkice finału zeszytu 8, z komentarzem Davida Marqueza. Domyślam się, że tę samą Jean, która podejmuje decyzje o pozostaniu w przyszłości, a zatem środek tomu, pokazuje się w polskim "making of". Trudno mi zatem zrozumieć tę uwagę
Spoiler: pokaż
w kontekście wydarzeń  "All New X-Men" #11
i byłbym wdzięczny za współudział w zdumieniu kogoś czytającego ze zrozumieniem polskie wydanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 12:27:29 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #997 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:43:41 pm »
Może i tak - specjalnie nie interesowałem się mutantami przed startem WKKM PL. Ale to nie zmienia faktu, że kręcenie się w miejscu młodszych wersji oryginalnej Piątki jest dla mnie nudne i nieciekawe. Poza tym w ogólę nie widzę sposobu jak należy zrealizować "plan" by współczesny Cyclops przestał odstawiać pawiana i wrócił na dobrą drogę, albo choć do czasów z Utopii. Każdy się zajmuje swoimi sprawami i problemami albo reagują na przypadkowe zagrożenia nie związane z celem ich przybycia.

W ogóle gdy "stary" Cyclops znowu przybył do Szkoły, Wolverine powinien go zabić, kazać to zapamiętać młodemu - by ten postępował inaczej i by to się nie stało, a następnie na kopach odesłać w przeszłość. Pozostawienie "młodych" w teraźniejszości aż do Secret Wars było pomyłką scenarzystów.

Offline Wukau

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #998 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:57:31 pm »
Mam takie małe pytanie, zacząłem czytać Wolverine & the x-men od pierwszego numeru i jedna rzecz nie daje mi spokoju, a mianowicie co się stało z
Spoiler: pokaż
 Charlsem Xavierem
. Wiem, że w AvX został
Spoiler: pokaż
 zamordowany
, ale z tego co się orientuję W&X-men rozpoczyna się przed AvX (chyba, że jakoś mieszam).
I co do samego W&X-men - co warto przeczytać przed rozpoczęciem serii - zgaduję, że X-men schism. Kolejne pytanie czy przed Schism trzeba przeczytać second coming messiah war i messiah complex?I czy mogę bez znajomości AvX numery 9-18 wolverine i x-men (bo zauważyłem, że dzieją się podczast tego eventu)?Jakby ktoś miał jakiś sensowny wpis co warto przeczytać to też byłbym wdzięczny  :wink:  Z góry dziękuję za odpowiedź.  :biggrin:




Proszę moderatora o usunięcie tego samego posta z tematu New 52 w Polsce.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #999 dnia: Grudzień 15, 2015, 11:19:10 pm »
@UP

Już kiedyś o tym było - po House of M warto przeczytać Messaiah Complex, Messiah War, Second Comming, Utopię, właśnie Schizm z WKKM i W & X-Men na przemian z Av vs X-Men. Choc to ostatnie dopiero po polsku wyjdzie, więc na razie można się z tym zapoznać tylko w angielskiej wersji.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1000 dnia: Grudzień 17, 2015, 07:43:16 pm »
Mam takie małe pytanie, zacząłem czytać Wolverine & the x-men od pierwszego numeru i jedna rzecz nie daje mi spokoju, a mianowicie co się stało z
Spoiler: pokaż
 Charlsem Xavierem
. Wiem, że w AvX został
Spoiler: pokaż
 zamordowany
, ale z tego co się orientuję W&X-men rozpoczyna się przed AvX (chyba, że jakoś mieszam).


Pierwsze 18 numerów "Wolverine and the X-Men" dzieje się przed "Avengers vs. X-Men". Potem, od 19 numeru, serię podciągnięto pod szyld inicjatywy MARVEL NOW!. Wydawnictwo Egmont wydaje tylko komiksy z MARVEL NOW!, tak więc nasz pierwszy tom zaczyna się właśnie od 19 numeru serii i dzieje się już po
Spoiler: pokaż
śmierci Xaviera
i AvX.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1001 dnia: Grudzień 18, 2015, 02:58:02 pm »
http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-5457-0.html

No i proszę, na WAKu już okładka Deadpoola z Marvel Now na luty!

Offline Wukau

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1002 dnia: Grudzień 18, 2015, 03:12:37 pm »
Pierwsze 18 numerów "Wolverine and the X-Men" dzieje się przed "Avengers vs. X-Men". Potem, od 19 numeru, serię podciągnięto pod szyld inicjatywy MARVEL NOW!. Wydawnictwo Egmont wydaje tylko komiksy z MARVEL NOW!, tak więc nasz pierwszy tom zaczyna się właśnie od 19 numeru serii i dzieje się już po
Spoiler: pokaż
śmierci Xaviera
i AvX.


Czytam angielską wersję od numerku 1 i tam nie ma
Spoiler: pokaż
Xaviera i jedyne co było póki co powiedziane to, że szkoła jest iminia Jean Grey
dlatego się zastanawiam gdzie on jest i co robi skoro
Spoiler: pokaż
jeszcze żyje



I jeszcze jedno pytanie czy muszę czytać w&x-men Alpha i Omega między vol 1 a vol 2 czy nie jest to specjalnie ważne :)?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 03:16:36 pm wysłana przez Wukau »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1003 dnia: Grudzień 18, 2015, 03:45:08 pm »
Deadpoola biorę. Zresztą poza "Angelą" biorę wszystkie Marvel NOW od Egmontu. Bo cena jest świetna. Konkurencja to jest to.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1004 dnia: Grudzień 18, 2015, 03:47:42 pm »
Czytam angielską wersję od numerku 1
Chyba nie czytałeś uważnie.
Spoiler: pokaż
Xavier
pojawił się na samym początku Wolverine and the X-Men vol. #1.
Spoiler: pokaż
Żyje,
ale nic nie robi, bo już dawno znudził się scenarzystom. Jakiś czas temu Scott
Spoiler: pokaż
zepchnął go na boczny tor, po tym jak kilka jego niewygodnych sekretów z przeszłości wyszło na jaw.
Dlatego Marvel
Spoiler: pokaż
pozbył się Xaviera
w crossoverze Avengers Vs. X-Men, do którego zaliczały się zeszyty WatX vol. 1 #9-18.

""Wolverine and the X-Men: Alpha & Omega", to miniseria rozgrywająca się mniej więcej w tym samym czasie co pierwsze numery WatX vol. 1 i nie musisz jej znać, bo niewiele wnosi do losów mutantów i wydarzenia w niej przedstawione nie były nigdzie później przywoływane.

Deadpoola biorę. Zresztą poza "Angelą" biorę wszystkie Marvel NOW od Egmontu. Bo cena jest świetna. Konkurencja to jest to.
A dlaczego akurat Angelę odrzucasz?

 

anything