Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 547485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1020 dnia: Styczeń 02, 2016, 07:20:43 pm »
Sęp był na pewno w TM-Semicowym "Spider-manie" 6/90 (tym o Sępie i... SĘPOWCACH).

Dla większego zamotania sprawy, w WKKM 5 zrobili z nich "Vulturionów" :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Szczoch

• Pisarz bracki
  • Total likes: 0
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
« Odpowiedź #1021 dnia: Styczeń 02, 2016, 07:35:37 pm »
Widocznie wobec Sępa zastosowano zasadę z nauk przyrodniczych: jeśli gatunek ma dwie nazwy, prawidłową jest ta starsza. W Polsce więc Sęp z 1990  ;-)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kelen

« Odpowiedź #1022 dnia: Styczeń 02, 2016, 08:43:03 pm »
Uzasadnienie z animacją ciekawe, bo dla wielu odbiorców (w tym mnie) to jeden z pierwszych kontaktów ze Spider-Manem, ale z uwagi na to, że w niektórych serialach pewne pseudonimy tłumaczone są dość... radośnie... i bez uwzględniania wiedzy z uniwersum, byłbym ogólnej opinii, by w takich sytuacjach pierwszeństwo miały komiksy (oczywiście z wyjątkami, gdy to konieczne).

Serial to faktycznie dobre źródło, pamiętać jednak trzeba, że niektóre ksywki były tłumaczone w taki sposób, aby można było wygodnie dostosować ruch ust postaci do wymowy, dlatego też mamy Noso (strzelam, że w polskich komiksach ta nazwa się nie pojawiła?)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Koalar

« Odpowiedź #1023 dnia: Styczeń 02, 2016, 09:50:07 pm »
Sęp był na pewno w TM-Semicowym "Spider-manie" 6/90 (tym o Sępie i... SĘPOWCACH).
Także mi tam pasuje Sęp (bezpośrednie, krótkie, bez wątpliwości i umotywowane w semicowej tradycji a także tym neologizmie "Sępowcy").

Tylko że tradycyjnie w TM-Semic to był raczej Vulture (tak to zapamiętałem, jak czytałem parę miesięcy temu wszystkie Spider-Many od TM-Semic). W tych pierwszych numerach Spidera rzeczywiście pojawił się Sęp, ale potem zaczęto używać imienia Vulture. Na WAK-u piszą o Vulturze w Spiderach 12/92, 1/93, 7/93 (jest tam "kartoteka" Vulture'a), 8/93, 9/93, 8/96, 9/96, 6/97, 7/97 (jeśli ktoś ma te numery, to może sprawdzić, czy dobrze pamiętam).
Jak dla mnie może być i Sęp, i Vulture.
http://pehowo.blogspot.com/ - komiksy PEH, Horror, Buzz i inne bazgrołki.

Offline graves

« Odpowiedź #1024 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:16:16 pm »
w Spiderach 12/92,
Raczej Sęp :smile:

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1025 dnia: Styczeń 03, 2016, 01:23:26 pm »
Polski Sęp może być (mam ten numer o Sępowcach :) ). Przecież to jest bezpośrednie i wierne tłumaczenie tego pseudonimu na nasz język. Chociaż też jestem za tym by ksywek nie tłumaczyć i zostawić je w oryginale.

Offline Antari

« Odpowiedź #1026 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:14:16 pm »
Ja tam z nowego Deadpoola z linii Now od Egmontu się średnio cieszę, bo od dawna mam wydanie zagraniczne. Jakoś bardziej mi leżą wydania oversized HC z Now. Czekam na inne zapowiedzi.

Offline radoslaw96

« Odpowiedź #1027 dnia: Styczeń 09, 2016, 10:42:01 am »
Witam, mam dwa pytania odnośnie serii All New X-Men z Marvel Now
1. Czy jeżeli zbieram tę serię to konieczne jest też czytanie Guardians of the Galaxy, bo serie łącza się w Trail of Jean Grey, czy dużo nie stracę jeżeli sobie odpuszczę?
2. Właśnie skończyłem drugi tom i zaczął się wątek Uncanny X-Men. Czy te serie się jakoś przeplatają i wypadałoby się zorientować co tam się dzieje, czy można czytać samą serie All New X-Men?

Offline Julek_

« Odpowiedź #1028 dnia: Styczeń 09, 2016, 11:13:26 am »
Cały myk w Marvelu polega właśnie na tym, że jego serie się przeplatają. Nie inaczej jest w tym przypadku - trudno być na bieżące z "All New" nie wiedząc co dzieje się u Cyclopsa i jego ekipy (bo wątki się zazębiają) i jakoś prowadzą do "The Battle of Atom", tak samo jest z "Trail of Jean Grey". Niby wydawnictwo zapewnia, że da się czytać osobna, ale w praktyce jest to niewykonalne, bo między odcinkami w innych seriach dochodzi do wydarzeń, które mają wpływ (często kluczowy) na dany on-going. Jasne, da się tą wiedzę nadrobić w inny sposób (streszczenia), ale tak na dobrą sprawą to w sumie wszystko można przeczytać ze streszczenia...

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1029 dnia: Styczeń 10, 2016, 01:00:03 pm »

Nie bazyluj :wink: Mimo, że jako wierny czytelnik DD bardzo polecam run Waida (choć trzeba przyznać też, że można wsadzić sporo "ale" co do sensu startu tej serii w PL).

Pierwszy tom runu Waida w DD i tak w Polsce wyjdzie. We wrześniu będzie "Sound and Fury" w WKKM. Ciekawe czy Egmont zdecyduje się na start tej serii i czy da dubel, czy może zacznie od 2 tomu? I czy to, że mają prawa do większości serii Marvel Now nie koliduje jakoś, z ciągle istniejącymi planami Sideci by jednak wydać u nas cały run Waida. Ale jeśli Egmont wydałby to taniej, to brałbym ich wersję.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • Total likes: 0
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #1030 dnia: Styczeń 10, 2016, 01:34:23 pm »
Pierwszy tom runu Waida w DD i tak w Polsce wyjdzie. We wrześniu będzie "Sound and Fury" w WKKM. Ciekawe czy Egmont zdecyduje się na start tej serii i czy da dubel, czy może zacznie od 2 tomu? I czy to, że mają prawa do większości serii Marvel Now nie koliduje jakoś, z ciągle istniejącymi planami Sideci by jednak wydać u nas cały run Waida. Ale jeśli Egmont wydałby to taniej, to brałbym ich wersję.

Znów nie ogarniasz tego o czym się mądrzysz... "Sound and Fury" to nie część Marvel Now. Run Waida zaczął się wcześniej, restart wraz z Moon Knightem Bendisa i Punisherem Rucki. Egmont już zapowiedział, że na ten moment (póki wychodzi WKKM) wydaje tylko od restartów M-N więc jeżeli wyda DD to od drugiego restartu w ramach runu Waida (tzw. Vol 4, z All-New).
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1031 dnia: Styczeń 10, 2016, 01:42:10 pm »
Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem że run Waida miał dwa początki. Czyli jeśli Egmont wyda, to dubli nie będzie i ja jestem happy. Chociaż nie jestem obiektywny, bo w sumie zamierzam wziąć wszystko co tam zostanie wydane po 25 zł.

Offline radef

« Odpowiedź #1032 dnia: Styczeń 10, 2016, 02:11:11 pm »
bo w sumie zamierzam wziąć wszystko co tam zostanie wydane po 25 zł.
Za 40 (- zniżka księgarni, nigdy nie wiesz za ile dokładnie kupisz).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1033 dnia: Styczeń 10, 2016, 04:32:17 pm »
Nie ma się o co kłócić. Póki Mestro-niePrzeczytane daje rabaty 35-37%, to Marvel Now (i S&B PE) jest najbardziej opłacalnym komiksem Marvel/DC wydawanym w Polsce (poza Olimpia Comics :) ). Żal ich nie kupować. Zwłaszcza, że mimo wszystko historie są minimum dobre, rozwijają wątki z WKKM i idą w stronę Secret Wars 2015.

Po 40 zł to ja haszety kupuję. A po 50 niestety muszę bulić za DCeki. :/

Offline mack3

« Odpowiedź #1034 dnia: Styczeń 10, 2016, 05:13:30 pm »
Run Waida zaczął się wcześniej, restart wraz z Moon Knightem Bendisa i Punisherem Rucki. Egmont już zapowiedział, że na ten moment (póki wychodzi WKKM) wydaje tylko od restartów M-N więc jeżeli wyda DD to od drugiego restartu w ramach runu Waida (tzw. Vol 4, z All-New).
Czyli rozumiem, że DD z Marvel Now można spokojnie czytać bez znajomości wcześniejszych zeszytów Waida w DD?