trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 568026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • Total likes: 0
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1035 dnia: Styczeń 10, 2016, 06:41:51 pm »
Czyli rozumiem, że DD z Marvel Now można spokojnie czytać bez znajomości wcześniejszych zeszytów Waida w DD?

Niby można, ale traci to bardzo dużo. Oczywiście na początek dostaniesz wyjaśnienie co, jak i dlaczego ale koniec końców ten run to jedna całość. Cóż, Waid opowiadał jedną historię, którą przez przymus edytorski musiał rozbić na dwa segmenty żeby oszukać czytelników, że idzie "nowe". Zmiana numeracji i vol w przypadku tego konkretnego runu była kwintesencją bezsensu. Jak rozumiem takie zmiany gdy wymieniają twórców to tu było to najzwyczajniej zbędne.
perły przed wieprze

Offline cro_no

« Odpowiedź #1036 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:22:40 pm »
Witam, mam dwa pytania odnośnie serii All New X-Men z Marvel Now
1. Czy jeżeli zbieram tę serię to konieczne jest też czytanie Guardians of the Galaxy, bo serie łącza się w Trail of Jean Grey, czy dużo nie stracę jeżeli sobie odpuszczę?
2. Właśnie skończyłem drugi tom i zaczął się wątek Uncanny X-Men. Czy te serie się jakoś przeplatają i wypadałoby się zorientować co tam się dzieje, czy można czytać samą serie All New X-Men?

Nie rzucając spoilerami i nie wdając się w szczegóły:
1. Nie, czytanie Guardians nie jest konieczne do zrozumienia All New X-Men, w tym historii Trial of Jean Grey.
2. Historie opowiedziane w Uncanny i All New dzieją się równolegle. A w zasadzie - to jedna historia, tyle tylko że opowiada o losach dwóch drużyn. I tak, da się teoretycznie czytać All New bez czytania Uncanny, nie jest to bowiem Avengers Hickamana które w pewnym momencie przeplata się z New Avengers, ale w praktyce wiele się traci.

Poprzenosiłem trochę
Od opinii o księgarniach jest inny wątek. Czytajcie tytuły wątków - tam wszystko jest napisane

fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 10:14:54 pm wysłana przez fragsel »

Offline Itachi

« Odpowiedź #1037 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:20:14 pm »
Co tu taka cisza w temacie?

Powoli, powoli aczkolwiek inicjatywa Marvel Now coraz bardziej do mnie przemawia. Po przegadanym i nudnym pierwszy tomie Avengers, średnim New Avengers w końcu nastał powiew optymizmu, bo Ostatnie białe zdarzenie jest naprawdę solidną rozrywką. Wszystkie trzy powieści stoją na niezłym poziomie, chociaż każda kolejna była banalniejsza od poprzedniej i wydaje się, że spokojnie wątki mogłyby zostać rozszerzone o kilka stron.
Spoiler: pokaż
Spadający Hulk to było coś :smile:
Fajny motyw z tym chłopakiem, gdzie na początkowych kadrach historie całkiem obcych postaci tworzyły obraz przyszłego "Bossa". Bez wątpienia trzeba się oswoić ze stylem Hickmana i jego wizją Ziemi jako robaka w kosmosie, ale ostatnio motyw stał się na tyle popularny, że nie jest to jakiś wysiłek ponad miarę.

Nie zawiodłem się także na kontynuacji All-New X-men, sam pomysł wymieszania bohaterów z różnych dziejów daje Bendisowi szerokie pole manewru i nie będę ukrywał - że podoba mi się coraz bardziej. Czekam na kolejne tom, zastanawiając się przy okazji który z bohaterów
zechciał dołączyć się do starego Cyclopsa w zakończeniu.
Wszystko wskazuje na Angela, ale...

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1038 dnia: Styczeń 17, 2016, 08:05:18 am »
@UP
Ale wiesz że w "Tu Zostajemy" dodatki spoilerują kto odchodzi?

A nic nie piszę, bo komiksy przeczytane i są tym czego można się było po nich spodziewać. Czekam na kolejną partię, którą dostanę dopiero po 17 lutym, bo tak pomieszałem albumy w paczkach. I ominąłem za cienką Angelę - nie będę przepłacał za cieńszy komiks. Egmont powinien dodać do tego tomu z jeszcze jeden oryginalny zeszyt.

temat komiksów w Empiku poszedł do "gdzie kupowac komiksy"
fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 07:32:03 pm wysłana przez fragsel »

Offline Motyl

« Odpowiedź #1039 dnia: Styczeń 20, 2016, 01:52:32 pm »
"Era Ultrona" solidnie wydana i zapowiedź kolejnych tomów po Deadpoolu: SSM tom 3: Kłopoty z głową, All New X-Men 3: Zagubieni, Avengers: Preludium Nieskończoności, Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

ramirez82

• Gość
« Odpowiedź #1040 dnia: Styczeń 20, 2016, 01:55:37 pm »
"Era Ultrona" solidnie wydana i zapowiedź kolejnych tomów po Deadpoolu: SSM tom 3: Kłopoty z głową, All New X-Men 3: Zagubieni, Avengers: Preludium Nieskończoności, Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

Liczyłem, że DD dadzą przy okazji premiery drugiego sezonu...

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1041 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:13:23 pm »
@Motyl znowu zdobywa komiksy z jakichś tajnych miejsc tydzień przed premierą i nie chce powiedzieć skąd. :) Pewnie ma znajomych albo w drukarni albo w magazynie Egmontu. :)

Offline bogi1

• Stolnik bracki
  • The Best in the World
« Odpowiedź #1042 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:18:56 pm »

Czyli z wcześniej nie znanych tytułów mamy 3 tom GoG. Jego okładka jest na końcu Angeli tak ? A w Erze Ultrona nie dali jakiejś nowej zapowiedzi ?

edit: Aha i jaka jest dokładna zawartość tomu ''Angela'' jeżeli chodzi o zeszyty ? Wiadomo, że Egmontowa wersja jest cieńsza ale które zeszyty dokładnie ?

Offline Anionorodnik

• Stolnik bracki
  • Sebastian Smolarek
« Odpowiedź #1043 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:30:29 pm »
Aha i jaka jest dokładna zawartość tomu ''Angela'' jeżeli chodzi o zeszyty ? Wiadomo, że Egmontowa wersja jest cieńsza ale które zeszyty dokładnie ?
Jeśli się nie mylę to w drugim tomie powinny być zeszyty #4-7, bo #8 to już tie-in do Infinity (Nieskończoności).

Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

Ciekawe co tym razem znajdzie się się w tym tomie i ile będzie miał stron. Czy będzie to kolejny "cienias" z trzech zeszytów obciętych z tomu drugiego, czy może dorzucą tu zeszyty Strażników z crossoverowego album "Guardians of the Galaxy/All-New X-Men: The Trial of Jean Grey" (GotG #11-13 i ANXM #22-24), a rozdziały X-Men tej historii będą jakieś pół roku później dorzucone do jednego z tomów ich własnej serii?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 02:40:58 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

« Odpowiedź #1044 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:39:13 pm »
Jak 3 tom znowu będzie cieniasem, to znowu go nie kupię.Trzeba zachowywać jakieś standardy - 5 zeszytów to absolutne minimalne minimum.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #1045 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:47:38 pm »
Jeśli się nie mylę to w drugim tomie powinny być zeszyty #4-7, bo #8 to już tie-in do Infinity (Nieskończoności).

8-9.

Dziwnie to wygląda, chyba, że będą dorzucone jakieś bonusy, nie wiem, Infinity: Against The Tide naprzykład.
perły przed wieprze

Offline Motyl

« Odpowiedź #1046 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:59:31 pm »
Czyli z wcześniej nie znanych tytułów mamy 3 tom GoG. Jego okładka jest na końcu Angeli tak ? A w Erze Ultrona nie dali jakiejś nowej zapowiedzi ?

edit: Aha i jaka jest dokładna zawartość tomu ''Angela'' jeżeli chodzi o zeszyty ? Wiadomo, że Egmontowa wersja jest cieńsza ale które zeszyty dokładnie ?
GoG mam zafoliowane, nie jest dla mnie, nie otwieram. W Ultronie jest reklama Deadpoola i 14 okładek wraz z alternatywnymi. GoG zawiera zeszyty 4-7, tak rzecze napis na okładce. Z pozostałych nowości Sup/Bat to wydanie identyczne jak Marvel Now, a JLA Morrisona - format jak New 52.

Offline bogi1

• Stolnik bracki
  • The Best in the World
« Odpowiedź #1047 dnia: Styczeń 20, 2016, 03:10:26 pm »
O ile z innymi seriami Egmont trzyma się zawartości oryginalnych tomów to z tymi strażnikami dziwnie to wygląda. Na pewno coś dorzucą do GotG 3 bo nie wierzę, że to będą tylko 2 zaszyty xD

Offline Anionorodnik

• Stolnik bracki
  • Sebastian Smolarek
« Odpowiedź #1048 dnia: Styczeń 20, 2016, 03:16:54 pm »
bo nie wierzę, że to będą tylko 2 zaszyty xD
Trzy zeszyty. #8 i 9 (dwa tie-iny Infinity) oraz 10. Oryginalny drugi tom zakończył się na dziesiątym numerze. Od #11 zaczyna się crossover-przeplatanka z ANXM.

Offline radef

« Odpowiedź #1049 dnia: Styczeń 20, 2016, 05:53:50 pm »
Jak 3 tom znowu będzie cieniasem, to znowu go nie kupię.Trzeba zachowywać jakieś standardy - 5 zeszytów to absolutne minimalne minimum.
Ale pan jest niekonsekwentny, panie 8azliszku. (uwaga, stosuje twoje porównania).
Kupujesz 4 zeszyty za 40 złotych (WKKM, m.in. Marvel Knights SM), ale 4 zeszyty za 25 złotych to za dużo. Hm... W ogóle, rozumiem, że kupisz kolejne tomy GotG jeżeli będą grube
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja