trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1035 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:22:40 pm »
Witam, mam dwa pytania odnośnie serii All New X-Men z Marvel Now
1. Czy jeżeli zbieram tę serię to konieczne jest też czytanie Guardians of the Galaxy, bo serie łącza się w Trail of Jean Grey, czy dużo nie stracę jeżeli sobie odpuszczę?
2. Właśnie skończyłem drugi tom i zaczął się wątek Uncanny X-Men. Czy te serie się jakoś przeplatają i wypadałoby się zorientować co tam się dzieje, czy można czytać samą serie All New X-Men?

Nie rzucając spoilerami i nie wdając się w szczegóły:
1. Nie, czytanie Guardians nie jest konieczne do zrozumienia All New X-Men, w tym historii Trial of Jean Grey.
2. Historie opowiedziane w Uncanny i All New dzieją się równolegle. A w zasadzie - to jedna historia, tyle tylko że opowiada o losach dwóch drużyn. I tak, da się teoretycznie czytać All New bez czytania Uncanny, nie jest to bowiem Avengers Hickamana które w pewnym momencie przeplata się z New Avengers, ale w praktyce wiele się traci.

Poprzenosiłem trochę
Od opinii o księgarniach jest inny wątek. Czytajcie tytuły wątków - tam wszystko jest napisane

fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 10:14:54 pm wysłana przez fragsel »

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1036 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:20:14 pm »
Co tu taka cisza w temacie?

Powoli, powoli aczkolwiek inicjatywa Marvel Now coraz bardziej do mnie przemawia. Po przegadanym i nudnym pierwszy tomie Avengers, średnim New Avengers w końcu nastał powiew optymizmu, bo Ostatnie białe zdarzenie jest naprawdę solidną rozrywką. Wszystkie trzy powieści stoją na niezłym poziomie, chociaż każda kolejna była banalniejsza od poprzedniej i wydaje się, że spokojnie wątki mogłyby zostać rozszerzone o kilka stron.
Spoiler: pokaż
Spadający Hulk to było coś :smile:
Fajny motyw z tym chłopakiem, gdzie na początkowych kadrach historie całkiem obcych postaci tworzyły obraz przyszłego "Bossa". Bez wątpienia trzeba się oswoić ze stylem Hickmana i jego wizją Ziemi jako robaka w kosmosie, ale ostatnio motyw stał się na tyle popularny, że nie jest to jakiś wysiłek ponad miarę.

Nie zawiodłem się także na kontynuacji All-New X-men, sam pomysł wymieszania bohaterów z różnych dziejów daje Bendisowi szerokie pole manewru i nie będę ukrywał - że podoba mi się coraz bardziej. Czekam na kolejne tom, zastanawiając się przy okazji który z bohaterów
Spoiler: pokaż
zechciał dołączyć się do starego Cyclopsa w zakończeniu.
Spoiler: pokaż
Wszystko wskazuje na Angela, ale...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1037 dnia: Styczeń 17, 2016, 08:05:18 am »
@UP
Ale wiesz że w "Tu Zostajemy" dodatki spoilerują kto odchodzi?

A nic nie piszę, bo komiksy przeczytane i są tym czego można się było po nich spodziewać. Czekam na kolejną partię, którą dostanę dopiero po 17 lutym, bo tak pomieszałem albumy w paczkach. I ominąłem za cienką Angelę - nie będę przepłacał za cieńszy komiks. Egmont powinien dodać do tego tomu z jeszcze jeden oryginalny zeszyt.


temat komiksów w Empiku poszedł do "gdzie kupowac komiksy"
fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 07:32:03 pm wysłana przez fragsel »

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1038 dnia: Styczeń 20, 2016, 01:52:32 pm »
"Era Ultrona" solidnie wydana i zapowiedź kolejnych tomów po Deadpoolu: SSM tom 3: Kłopoty z głową, All New X-Men 3: Zagubieni, Avengers: Preludium Nieskończoności, Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1039 dnia: Styczeń 20, 2016, 01:55:37 pm »
"Era Ultrona" solidnie wydana i zapowiedź kolejnych tomów po Deadpoolu: SSM tom 3: Kłopoty z głową, All New X-Men 3: Zagubieni, Avengers: Preludium Nieskończoności, Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

Liczyłem, że DD dadzą przy okazji premiery drugiego sezonu...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1040 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:13:23 pm »
@Motyl znowu zdobywa komiksy z jakichś tajnych miejsc tydzień przed premierą i nie chce powiedzieć skąd. :) Pewnie ma znajomych albo w drukarni albo w magazynie Egmontu. :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1041 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:18:56 pm »
"Era Ultrona" solidnie wydana i zapowiedź kolejnych tomów po Deadpoolu: SSM tom 3: Kłopoty z głową, All New X-Men 3: Zagubieni, Avengers: Preludium Nieskończoności, Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

Czyli z wcześniej nie znanych tytułów mamy 3 tom GoG. Jego okładka jest na końcu Angeli tak ? A w Erze Ultrona nie dali jakiejś nowej zapowiedzi ?

edit: Aha i jaka jest dokładna zawartość tomu ''Angela'' jeżeli chodzi o zeszyty ? Wiadomo, że Egmontowa wersja jest cieńsza ale które zeszyty dokładnie ?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1042 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:30:29 pm »
Aha i jaka jest dokładna zawartość tomu ''Angela'' jeżeli chodzi o zeszyty ? Wiadomo, że Egmontowa wersja jest cieńsza ale które zeszyty dokładnie ?
Jeśli się nie mylę to w drugim tomie powinny być zeszyty #4-7, bo #8 to już tie-in do Infinity (Nieskończoności).

Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność.

Ciekawe co tym razem znajdzie się się w tym tomie i ile będzie miał stron. Czy będzie to kolejny "cienias" z trzech zeszytów obciętych z tomu drugiego, czy może dorzucą tu zeszyty Strażników z crossoverowego album "Guardians of the Galaxy/All-New X-Men: The Trial of Jean Grey" (GotG #11-13 i ANXM #22-24), a rozdziały X-Men tej historii będą jakieś pół roku później dorzucone do jednego z tomów ich własnej serii?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 02:40:58 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1043 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:39:13 pm »
Jak 3 tom znowu będzie cieniasem, to znowu go nie kupię.Trzeba zachowywać jakieś standardy - 5 zeszytów to absolutne minimalne minimum.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1044 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:47:38 pm »
Jeśli się nie mylę to w drugim tomie powinny być zeszyty #4-7, bo #8 to już tie-in do Infinity (Nieskończoności).


8-9.


Dziwnie to wygląda, chyba, że będą dorzucone jakieś bonusy, nie wiem, Infinity: Against The Tide naprzykład.
perły przed wieprze

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1045 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:59:31 pm »
Czyli z wcześniej nie znanych tytułów mamy 3 tom GoG. Jego okładka jest na końcu Angeli tak ? A w Erze Ultrona nie dali jakiejś nowej zapowiedzi ?

edit: Aha i jaka jest dokładna zawartość tomu ''Angela'' jeżeli chodzi o zeszyty ? Wiadomo, że Egmontowa wersja jest cieńsza ale które zeszyty dokładnie ?
GoG mam zafoliowane, nie jest dla mnie, nie otwieram. W Ultronie jest reklama Deadpoola i 14 okładek wraz z alternatywnymi. GoG zawiera zeszyty 4-7, tak rzecze napis na okładce. Z pozostałych nowości Sup/Bat to wydanie identyczne jak Marvel Now, a JLA Morrisona - format jak New 52.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1046 dnia: Styczeń 20, 2016, 03:10:26 pm »
O ile z innymi seriami Egmont trzyma się zawartości oryginalnych tomów to z tymi strażnikami dziwnie to wygląda. Na pewno coś dorzucą do GotG 3 bo nie wierzę, że to będą tylko 2 zaszyty xD

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1047 dnia: Styczeń 20, 2016, 03:16:54 pm »
bo nie wierzę, że to będą tylko 2 zaszyty xD
Trzy zeszyty. #8 i 9 (dwa tie-iny Infinity) oraz 10. Oryginalny drugi tom zakończył się na dziesiątym numerze. Od #11 zaczyna się crossover-przeplatanka z ANXM.


Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1048 dnia: Styczeń 20, 2016, 05:53:50 pm »
Jak 3 tom znowu będzie cieniasem, to znowu go nie kupię.Trzeba zachowywać jakieś standardy - 5 zeszytów to absolutne minimalne minimum.
Ale pan jest niekonsekwentny, panie 8azliszku. (uwaga, stosuje twoje porównania).
Kupujesz 4 zeszyty za 40 złotych (WKKM, m.in. Marvel Knights SM), ale 4 zeszyty za 25 złotych to za dużo. Hm... W ogóle, rozumiem, że kupisz kolejne tomy GotG jeżeli będą grube
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1049 dnia: Styczeń 20, 2016, 06:10:43 pm »
@UP
No masz rację. Zakup Marvel Knighstów po 40 zł za tak cienkie komiksy boli mnie do dzisiaj. Zrobiłem to tylko dla panoramy. I powiedziałem sobie, że dość z tym. Nie muszę, to nie kupię. 100 sronnicowych Strażników Galaktyki 2 mogę sobie spokojnie odpuścić. Za to kupiłem Wolverine 2 i Deadpoola.