trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1395 dnia: Marzec 11, 2016, 10:30:44 am »
Motyl jak zawsze wyprzedza czas o tydzień, bo pracuje w magazynach Egmontu. :smile:

Niekoniecznie. Ja nie pracuję, a już od środy mam X-menów i drugi Batman/Superman ;)

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1396 dnia: Marzec 11, 2016, 12:24:08 pm »
Zapowiedzi kolejnych tomów z najnowszych tytułów Marvel Now:

Avengers: Preludium Nieskończoności
Deadpool: Łowca dusz
Strażnicy Galaktyki: Nieskończoność
Superior Spider-Man: Nie ma ucieczki
Thunderbolts: Bez pardonu
Wolverine i X-Men: Saga Hellfire
X-Men: Bitwa Atomu

Według mnie lepiej brzmiałoby - Superior Spider-Man: Bez wyjścia

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1397 dnia: Marzec 11, 2016, 12:40:09 pm »
Cytat: Fanatyk_2004
Według mnie lepiej brzmiałoby - Superior Spider-Man: Bez wyjścia

No oczywiście, że tak. Ale polscy tłumacze (niektórzy) już tak mają, ci co tłumaczą tytuły zagranicznych filmów również. Ma być głupio i nie po polsku, bo to ja tak zadecydowałem. Jestem królem tłumaczy (przez 5 sekund) i już!
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 12:54:01 pm wysłana przez Motyl »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1398 dnia: Marzec 11, 2016, 01:46:54 pm »
No oczywiście, że tak. Ale polscy tłumacze (niektórzy) już tak mają, ci co tłumaczą tytuły zagranicznych filmów również. Ma być głupio i nie po polsku, bo to ja tak zadecydowałem. Jestem królem tłumaczy (przez 5 sekund) i już!

Najlepszy przykład to "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów". Ale nie da się ukryć, ten tytuł lepiej trafi do nowicjusza. Wręcz lepszego tytułu nie dało się dobrać dla nowicjusza w temacie komiksów. Szkoda, że nie targetują ludzi obeznanych w temacie. Gdy usłyszałem w kinie polski przekład "Wojny Domowej", byłem w szoku. Szczerze wątpię, że którykolwiek tłumacz jest aż tak głupi, to musi być jakiś odgórny nakaz od szefostwa. W temacie Marvel Now, to raczej niezdrowe ambicje tłumacza. Dla mnie najgorszy tytuł to "Kłopoty z głową" (w oryginale Troubled Mind).

Czasami się dziwię, że np. Zimowy Żołnierz przeszedł, mogli przecież dać coś w stylu Starcie Herosów. Najlepiej wyważać otwarte drzwi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 01:50:51 pm wysłana przez Antari »

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1399 dnia: Marzec 11, 2016, 04:07:53 pm »
tak z innej beczki premiera nowych MN jest 16.03 nie wiecie od kiedy w dyskontowych księgarniach będzie można już zamawiać ? Ja np erę Ultrona zakupiłem jakiś tydzień przed premierą a dostałem 2 dni przed premierą .

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1400 dnia: Marzec 11, 2016, 04:13:46 pm »
tak z innej beczki premiera nowych MN jest 16.03 nie wiecie od kiedy w dyskontowych księgarniach będzie można już zamawiać ? Ja np erę Ultrona zakupiłem jakiś tydzień przed premierą a dostałem 2 dni przed premierą .

W Arosie i FantastyczneŚwiaty już można. W reszcie chyba jeszcze nie ma.

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1401 dnia: Marzec 11, 2016, 04:15:33 pm »
Na bonito będą pewnie pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia, zazwyczaj tak jest
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1402 dnia: Marzec 11, 2016, 04:17:50 pm »
W Arosie i FantastyczneŚwiaty już można. W reszcie chyba jeszcze nie ma.

no właśnie na Arosie jest pokazana jako zapowiedź wydawnicza ale zakupić jeszcze nie można

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1403 dnia: Marzec 11, 2016, 04:22:15 pm »
no właśnie na Arosie jest pokazana jako zapowiedź wydawnicza ale zakupić jeszcze nie można

Kupić już można ale wyślą dopiero w dniu premiery albo kilka dni wcześniej. Premiera jest 16.03 więc nie oczekuj, że teraz będzie je można otrzymać. 

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1404 dnia: Marzec 11, 2016, 04:47:02 pm »
otrzymać na pewno nie ale nigdzie nie ma opcji żeby kupić albo ja ślepy jestem

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1405 dnia: Marzec 11, 2016, 05:05:10 pm »
Z Gildii pewnie standardowo wyślą mi w poniedziałek a otrzymam we wtorek czyli dzień przez ''oficjalną'' premierą. Polecam taką opcje ;) :cool:

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1406 dnia: Marzec 11, 2016, 05:10:12 pm »
Aros/Bonito pewnie też będzie miało egzemplarze w poniedziałek lub w czwartek. A przypominam - na Bonito 35% rabatu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1407 dnia: Marzec 11, 2016, 05:18:42 pm »
Aros/Bonito pewnie też będzie miało egzemplarze w poniedziałek lub w czwartek. A przypominam - na Bonito 35% rabatu.

Na FantastyczneŚwiaty też 35% i niższy próg darmowej dostawy ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1408 dnia: Marzec 11, 2016, 05:19:25 pm »
Na Fantastycznych Światach Marvel Now i S&B są po 26 zł a Wieczny Batman po 65. I byłoby ok, gdyby nie to, że u nich najtańsza przesyłka kosztuje 7 zł a nie 4. Poczekam więc do jutra/pojutrza i zamówię na niePrzeczytane.pl

A ten kod z newslettera nie działa, bo to niby promocja jest. :/

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1409 dnia: Marzec 11, 2016, 05:45:35 pm »
Na Fantastycznych Światach Marvel Now i S&B są po 26 zł a Wieczny Batman po 65. I byłoby ok, gdyby nie to, że u nich najtańsza przesyłka kosztuje 7 zł a nie 4. Poczekam więc do jutra/pojutrza i zamówię na niePrzeczytane.pl
Wiesz, normalnie bym był pewny, ale ostatnio rabaty trochę spadły. A ja mam dokładnie 36,3% zniżki na Bonito, więc jeżeli Nieprzeczytane.pl nie da 38%, to kupię na Bonito, bo wyjdzie mi taniej, a na dodatek dostanę komiksy szybciej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything