Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1073392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2085 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:50:03 am »
Thanos Powstaje to kolejny taki sam origin. Nie podoba mi się.
Taki sam do czego, bo nie rozumiem? Ja do tej pory nie czytałem żadnego komiksu z jego genezą i uważam że ten origin jest naprawdę dobry i przystępny dla każdego czytelnika (a dla nie znającego tej postaci może być nawet zaskakujący). I jest to dobre wprowadzenie do Nieskończoności
Spoiler: pokaż
(skoro ma pojawiać się w niej syn Thanosa to dużo wyjaśnia)

Offline Epekeina

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2086 dnia: Sierpień 22, 2016, 11:42:33 am »
Drugi tom Thunderbolts przypomina mi W&X-M 2 czy Deadpoola 2. Jest mniej śmieszny od poprzednika. Trochę szkoda, ale da się to czytać. Rysunki Noto dają radę. A w ostatnim zeszycie Punisher znowu ma dialogi wewnętrzne - spox.

Thanos Powstaje to kolejny taki sam origin. Nie podoba mi się.
Hehe, kupić komiks o historii postaci i jego genezie (jako części historii postaci). Być zawiedzionym faktem, że komiks o genezie jest komiksem o genezie.


A tak poza tym, to niestety Aaronowi nie udało się w pełni ukazać ambiwalencji postaci Thanosa, w przeciwieństwie do Starlina oraz Abnetta i Lanninga. A że podobno Lemire chce z niego zrobić rodzaj marvelowskiego Sitha, to wydaje się, że lepiej nie będzie.

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2087 dnia: Sierpień 22, 2016, 12:22:09 pm »
Mnie opowieść o Thanosie zadowoliła pod tym względem, że okazała się dokładnie tym, czego się po niej spodziewałem - solidnym, choć mocno konwencjonalnym originem złego, który potworem stał się z powodów, nazwijmy to, społeczno-akcydentalnych. Tutaj naprawdę niewiele jest rzeczy, których można się przyczepić, jeśli kupi się samo założenie i fakt, że nie jest ono zbyt odkrywcze (pytanie, kto oczekuje odkrywczości w regularnych komiksach Marvela). Warstwa graficzna również bardzo mi się podoba - rysunki nie są na szczęście fotorealistyczne (fotorealizm w moich oczach często zabija dobry komiks, jeśli nie jest on rysowany przez Alexa Rossa :razz: ). Podsumowując: "Thanos Rising" to komiks w swojej klasie bardzo dobry, na pewno wart polecenia.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2088 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:24:17 am »
(...)  mocno konwencjonalnym originem złego, który potworem stał się z powodów, nazwijmy to, społeczno-akcydentalnych. (...)

Jak dla mnie - konstrukcja społeczna Tytana ma tu drugorzędne, jeśli nie jeszcze dalsze znaczenie. Bardziej liczy się napiętnowanie genetyczną aberracją (i wyrastająca stąd ciekawość samego siebie), trudna relacja z matką (
Spoiler: pokaż
jej chęć zabicia Thnosa po urodzeniu jest jakby odwróceniem innej popularnej narracji o pewnym młodocianym czarodzieju, w którym miłość macierzyńska i poświecenie życia za syna piętnowało bohatera do roli "zbawiciela"
) oraz ojcem (będąca wariacją na temat chętnie przez Aarona wałkowany, jak to już z Mikelem przegadaliśmy wcześniej).

Nie wiem, czy to napiętnowanie śmiercią jest zatem akcydentalne. Thanos ma zastanawiać się, co uczyniło go takim, jakim jest. I choć rozważania o przypadku i losie nie wybijają się nigdzie na pierwszy plan, to jednak dumania o sobie samym stawiają tę opowieść obok innych, w których pytanie o to, czy coś nam jest pisane, czy wszystko jest grą zbiegów okoliczności, należy do kluczowych. W przypadku "Powstającego Thanosa" moment narodzin wydaje się wiele rzeczy w jego życiu projektować.
Spoiler: pokaż
Mordercze zamiary matki
sprawiają, że
Spoiler: pokaż
oblicze Śmierci to jej twarz
(
Spoiler: pokaż
dostrzegłem to z całą wyrazistością w scenie patroszenia
). Pozwala to erotyczne ambicje głównego bohatera wpisać w stary jak nowoczesna literatura wątek
Spoiler: pokaż
kazirodczej fascynacji matką
. Staje się taka specyficzna relacja udziałem wielu niespełnionych wrażliwców.

Jak na komiks z tego rejestru - całkiem intrygująca to próba.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2089 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:57:26 am »
W przypadku "Powstającego Thanosa" moment narodzin wydaje się wiele rzeczy w jego życiu projektować.
Spoiler: pokaż
Mordercze zamiary matki
sprawiają, że
Spoiler: pokaż
oblicze Śmierci to jej twarz
(
Spoiler: pokaż
dostrzegłem to z całą wyrazistością w scenie patroszenia
).
takie właśnie miałem wrażenie, ale teraz do mnie dotarło że to ma teraz sens i wcale nie było mylnym wrażeniem. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 12:18:27 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2090 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:12:07 pm »
@UP
Co tylko podkreśla nie tyle szaleństwo Thanosa, ale bardziej to, że jest zdrowo pop*&%$@*&%$. I to nie w ten komiksowo-groźny sposób bycia, że zabije ciebie, twoją matkę, babkę, dziadka, a potem zabije wszystkich na literę N i odleci z śmiechem na ustach. Nie - on jest walnięty w ten chory sposób, który powoduje twoje kompletne obrzydzenie, zniesmaczenie i skłonność do wymiotowania. Taki poziom ludzkiej gąsienicy.

Także ten - kolejny powód bym miał mocno zdystansowane podejście do tego Marvel Now.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2091 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:34:59 pm »
[...] Pozwala to erotyczne ambicje głównego bohatera wpisać w stary jak nowoczesna literatura wątek
Spoiler: pokaż
kazirodczej fascynacji matką
. Staje się taka specyficzna relacja udziałem wielu niespełnionych wrażliwców.
W zw. z powyzszym pozwole sobie jedynie dodać, iz zdaniem wielu psychologow
Spoiler: pokaż
kazirodcza fascynacja matka
jest czyms zupelnie normalnym, poniewaz u podloza tej fascynacji lezy archetyp kobiety, ktory jest definiowany w momencie narodzin za sprawa faktu, iz matka jest pierwsza kobieta, jaka zwykle widzi bobas plci meskiej. Ja niestety stoje tutaj w opozycji do tego zdaje sie ugruntowanego stanowiska, bowiem uwazam, ze owa pierwsza kobieta jest nie matka, ale polozna, przy czym moja musiala miec raczej obfite ksztalty.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2092 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:45:01 pm »
@Bazyl
Ja nie wiedziałem że z ciebie taki wrażliwiec  :smile: Może to dlatego wolisz np Thunderbolts od czegoś Jodorowskyego (pewnie nie znasz).

A Thanos Powstaje bardzo fajna lektura TOP 5 Egmont NOW  :smile:


Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2093 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:45:47 pm »
(...) zdaniem wielu psychologow
Spoiler: pokaż
kazirodcza fascynacja matka
jest czyms zupelnie normalnym, poniewaz u podloza tej fascynacji lezy archetyp kobiety, ktory jest definiowany w momencie narodzin (...).

Czyli wszystko gra. Specyficzna (odróżniająca Thanosa od innych osesków) jest jednak forma, jaką przyjmuje ta relacja w przypadku naszego bohatera, już nie w planie wewnętrznym, a w sferze manifestacji uczuć (vide:
Spoiler: pokaż
patroszenie
). Ale skoro
Spoiler: pokaż
archetypy matki i śmierci w momencie narodzin się tu ze sobą nierozerwalnie łączą
, można powiedzieć, że jeśli chodzi o emocje, Thanos rozwija się prawidłowo. 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2094 dnia: Sierpień 23, 2016, 01:20:02 pm »
Janku - jestem wrażliwy na piękno otaczającego świata. Także takie turpistyczne, makabryczne, okrutne i kompletnie bezsensowne obrazy, wywołują u mnie odrazę. To nie są moje klimaty. Nie lubię patrzeć na tak obrazowe zarzynanie niewinnych istot rozumnych, nawet jeśli to tylko komiks. Nie trafiłem z zakupem.

Offline Ulotu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2095 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:23:09 pm »
No to trzeci tom Deadpoola też Ci raczej nie podejdzie :D

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2096 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:30:21 pm »
Deadpool to Deadpool. A nie jakiś origin.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2097 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:38:22 pm »
Deadpool to Deadpool. A nie jakiś origin.
czyli nie masz do końca świadomości o czym jest 3 tom Deadpoola z Marvel Now?

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2098 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:46:50 pm »
czyli nie masz do końca świadomości o czym jest 3 tom Deadpoola z Marvel Now?
A o czym jest 3 tom Deadpoola z Marvel Now (tak w skrócie)?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2099 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:51:21 pm »
mogę powiedzieć tyle że miesza w genezie/przeszłości bohatera, wiele osób uważa że to jedna z najlepszych rzeczy jak wyszła dotycząca Deadpoola
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 01:56:09 pm wysłana przez mkolek81 »