trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3075 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:19:30 am »
Dla mnie to są ploty, dopóki nie dostaniemy oficjalnego potwierdzenia. :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3076 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:24:53 am »
Pewnie będą podawać po trzy tomy na miesiąc  :smile: A u Czechów przedłużenia chyba nie będzie (i to są ploty  :biggrin: ) to pełnej listy możemy nie dostać.

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3077 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:34:55 am »
Aha, to znaczy że ja mam ploty po 150 tomie. Dobre i to :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3078 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:37:26 am »
Aha, to znaczy że ja mam ploty po 150 tomie. Dobre i to :smile:
Możesz rozwinąć? Jak już tak plotkujemy  :biggrin:

Licze na to ze kiedys Egmont wyda nowe Secret Wars.
Tego się raczej nie da pominąć  :smile: Jak Egmont do tego dojdzie to na pewno wydadzą.

@DOWN
Bazyla mam słuchać z tymi jego teoriami?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 08:54:30 am wysłana przez JanT »

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3079 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:51:41 am »
Możesz rozwinąć? Jak już tak plotkujemy  :biggrin:
Tego się raczej nie da pominąć  :smile: Jak Egmont do tego dojdzie to na pewno wydadzą.

Nie mogę, ale Bazyl na pewno zda relacje, bo na ten temat trochę poplotkujemy na LeSzKu, a więc musisz uzbroić się w cierpliwość na dwa tygodnie :)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3080 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:54:34 am »
A co do serii z Marvel Now to Egmont mógłby się jeszcze zainteresować wydaniem Amazing X-men (pisałem już o tym dlaczego bardzo dawno temu) oraz Spiderman 2099 (bo to naprawdę dobra seria jest).

O to bym kupił z przyjemnością. Pająka jest zdecydowanie za mało u nas.

Jestem dokładnie tego samego zdania. Po lekturze 1 zeszytu 2099 z MN też tego chcę. Na szczęście ten komiks wyda Hachette w MMH. Jedyną wadą jest to, że trzeba będzie trochę poczekać (Anion już wie kiedy to wyjdzie ale zdradzić listy nie może :smile: ).

Antari pięknie to ujął. Kolekcja ma prymat bo była pierwsza. I przez te 5 lat w większości przypadków była tańsza. Dopiero teraz przyszedł taki czasookres, że jedna seria Egmontu okazała się tańsza niż Hachette. A i to w tych dwóch przypadkach na 10 jej się udało wyjść na plus. Zresztą Marvel Now jest taki tani jaki jest, tylko dlatego jest to jedynie słuszna odpowiedź właśnie na WKKM. Przez długi czas nie było Kolekcji DC i tam Egmont wydaje drożej. konkurencja wymusiła na nich zejście z cen.

@Motyl
Ale tylko w wypadku gdy fajne panele będą w weekend. Te frankofony i image przenieście na poniedziałek. :) Kiedy pełny program?

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3081 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:14:06 am »
What the... co? Czas=okres!!!


Człowieku, ja Cię zrozumieć nie mogę. Kiedyś narzekałeś, że nikt nie poszedł przez tak długi czas w ślady Hachette, a teraz, gdy widzisz, że Egmont zrobił to aż za bardzo, też masz problem. Skup się też na tym, że wydania Egmontu są lepsze, a wydawanie od 2 czy 3 mija się z celem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3082 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:17:15 am »
Jeśli to wie to i chyba listę zna nie?
Nie znam ani polskiej ani pełnej zagranicznej listy WKKM #121-150, tak samo jak nie znałem jej tłumacząc wcześniejsze tomy tej kolekcji. Jeśli miałoby być coś innego niż duble, to decyzja w tej kwestii nie należałaby do Hachette tylko do licencjodawcy czyli ludzi w Panini Comics Group.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3083 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:20:31 am »
Nie znam ani polskiej ani pełnej zagranicznej listy WKKM #121-150
To skąd wiesz że wykorzystają twoje tłumaczenie?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3084 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:26:10 am »
@The Pink Fin
Zrozum. ja nie mam pretensji o to, że Egmont wydaje Marvel Now (bo w 2015 roku to było logiczne posunięcie) i że popularniejsze serie nakładają się z WKKM. Tylko o to, że na razie jedyne dwie nowe serie w 2017 r, to te, które i tak będą w WKKM. Na dodatek nie wiemy kiedy i czy w ogóle będą ich drugie tomy. A Anion mówi, że wydadzą jeszcze trzecią z listy WKKM. To przecież jest absurd, zwłaszcza, że tyle innych serii MN leży odłogiem, a taki W&X-M nie będzie kontynuowany.

Uparli się złośliwie i bez sensu akurat na to samo, żeby szkodzić Hachette, tak jak szkodzą Eaglemoss. Bo jakby naprawdę chcieli coś nowego zaprezentować czytelnikom, to dali by dwa tomy na raz, by były jakieś nowe treści. Albo dwa trejdy w powiększonym wydaniu podobne do Wyzwania Draculi.

@JanT
Bo Egmont tak mu powiedział. :) Że odsprzedadzą jego pracę Hachette. :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3085 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:28:22 am »
Na dodatek nie wiemy kiedy i czy w ogóle będą ich drugie tomy.
Czemu miałoby nie być? Na końcu każdego tomu jest zapowiedź kolejnego.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3086 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:39:58 am »
Rui Alves (Portugalczyk, dawny liternik WKKM, obecny liternik SBM, kierownik ekipy tłumaczącej i korektującej SBM, powiązany z Panini) którego męczyłem, żeby wspomniał gdzie trzeba o tym, że WKKM #121-150 będą dublować wydania Egmontu i żeby, jakby co, nie dawać tych dubli do tłumaczenia braciom Jankowskim tylko wykorzystać gotowe przekłady Egmontu, napisał mi ostatnio:
Cytuj
I didn't tell... Mucha will keep the next books and i believe that Egmont will provide those already published books...
Potwierdziłem to u Tomka Sidorkiewicza, który wspomniał, że wykorzystają ten jeden tom z Marvel NOW, który przetłumaczę. Nic więcej nie wiem. Nie znam listy. Nie znam kolejności.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 09:45:13 am wysłana przez Anionorodnik »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3087 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:43:14 am »
W takim razie OK.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 09:47:52 am wysłana przez JanT »

Offline Doctus

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3088 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:47:19 am »
Nie ma sensu żeby Egmont uzupełniał kolekcje. Zobaczcie jak te tomy się rozchodzą, jakie astronomicznie absurdalne ceny osiągają na Allegro. Pan Kołodziejczak ma rację - kolekcje to inny kanał dystrybucji, bardziej ulotny, i w ogóle nie powinni na to zwracać uwagi. A te dodatkowe tomy które pokazał @JanT to jakaś bujda, bo to zbyt piękne żeby Spider-Gwen pojawiła się w naszym kraju, by było prawdziwe ;)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3089 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:51:05 am »
A te dodatkowe tomy które pokazał @JanT to jakaś bujda
Coś z listy którą podałem (dodają do niej Original Sin i Death of Wolverine) pojawi się na 100%
A co to będzie to nie wiem  :smile:

Nawet sugeruje to wcześniejszy post Aniona:
wykorzystają ten jeden tom z Marvel NOW, który przetłumaczę.