trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3375 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:48:54 am »
A podobno TK poważnie myśli o zwiększeniu oferty Marvel NOW i opóźnieniu Secret Wars  :smile:
To ciekawe jakie tytuły chodzą mu po głowie?

Na ten rok zapowiedział Ms.Marvel i Hawkeye nie na żadną jesień  :smile: A katalog jest do końca roku po 3 tytuły na miesiąc.
Ale przecież to każdy wie? Krzyczysz na mnie że nieraz spamuje powtarzając informacje a piszesz oczywistą rzecz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 10:05:58 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Nick Jackolson


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3377 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:12:33 am »

Offline Nick Jackolson

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3378 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:17:15 am »
Bogi nie śledzę oferty H, MK ma gdzieś być ?  Przeczytałbym

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3379 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:18:52 am »
Ale przecież to każdy wie? Krzyczysz na mnie że nieraz spamuje powtarzając informacje a piszesz oczywistą rzecz.
Sprawdzałem czy mi to wypomnisz  :biggrin:

Bogi nie śledzę oferty H, MK ma gdzieś być ?  Przeczytałbym
Najprawdopodobniej jakoś koło pięćdziesiątego numeru SBM (według listy czeskiej).

Od Egmont też jest spora szansa  :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 10:22:23 am wysłana przez JanT »

Offline Nick Jackolson

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3380 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:23:47 am »
Jan dzięki za info.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3381 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:24:21 am »
Bogi nie śledzę oferty H, MK ma gdzieś być ?  Przeczytałbym
Ja śledzę i do tej pory Hachette Polska nie potwierdził, a my nie Czesi chciałbym zwrócić uwagę i różnice są na listach. Obstawiam, że jeśli jest tak jak pisze Jan, że pan Kołodziejczak rozważa nowe serie to Moonknight to prawie pewniak w Marvel Now.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3382 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:29:32 am »
Ja śledzę i do tej pory Hachette Polska nie potwierdził, a my nie Czesi chciałbym zwrócić uwagę i różnice są na listach.
Tylko że Anion zna już całą listę do 100 i wymienił tomy których u nas nie będzie i Moon Knighta wśród nich nie było. Więc nie podskakuj  :biggrin: Moon Knight (Ellis) na 99% będzie w SBM.

A różnica jest tylko na początku w kolejności i Black Widow przesunięta na później  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3383 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:34:11 am »
Tylko że Anion zna już całą listę do 100 i wymienił tomy których u nas nie będzie i Moon Knighta wśród nich nie było. Więc nie podskakuj  :biggrin: Moon Knight (Ellis) na 99% będzie w SBM.

A różnica jest tylko na początku w kolejności i Black Widow przesunięta na później  :smile:
I Moon Knight też zobaczysz  :lol: i nie podskakuje.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3384 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:37:39 am »
I Moon Knight też zobaczysz  :lol: i nie podskakuje.
Jak Egmont wyda Moon Knighta to na pewno z rok wcześniej więc nic nie będzie trzeba przesuwać.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3385 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:52:58 pm »
Muszę powiedzieć, że przy lekturze drugiego tomu "Ms Marvel" miałem taką samą frajdę, jak przy pierwszym. Scenarzystce bardzo udała się kreacja głównej bohaterki, której chyba nie da się nie polubić. Seria może być modelowym przykładem tego, że dobra obsada i wiarygodne, opracowane z biglem postaci robią więcej dla poziomu komiksu niż 1000 naparzanek po mordach. Szczerze mówiąc, uważam, że na razie porównywanie Kamali Khan do Petera Parkera z lat 60. wcale nie jest na wyrost.


Z dwóch rysowników, których prace nam zaserwowano, wolę Adriana Alphonę, po części dlatego, że ilustrował cały pierwszy tom i jego wersja graficzna Ms Marvel stała się przez to dla mnie niejako kanonem tej postaci, a po części z uwagi na jego naprawdę nieszablonowy styl i mnóstwo świetnych żarcików, które ukrywa w kadrach na szyldach, opakowaniach, gazetach itd. U Wyatta trochę nie przekonują mnie te inspiracje mangą/anime, o których piszą nawet w jego biosie na skrzydełku - nie nawykłem do tego stylu i deformacje chibi i tym podobne trochę mi zgrzytają. No i facet zapomniał dorzucić Kamci bransoletę na lewym przedramieniu (dobra, powiedzmy, że przebierała się w biegu). Tym bardziej smuci, że według zapowiedzi trzeciego tomu Alphony w nim już nie uświadczymy.


Przekład Anny Tatarskiej w dalszym ciągu bardzo fajny i wesoły. Tak kreatywnego tłumaczenia zwykłego "Oh my God" (reakcja Wolverine'a przy pierwszym spotkaniu z Kamalą) w życiu chyba jeszcze nie widziałem. Zwykle drażnią mnie sytuacje, gdy ktoś potoczną, "niewykształconą" angielszczyznę Wolvie'ego oddaje przez nadmiar gwary czy nie do końca licujące z charakterem Rosomaka wstawki, ale humorystyczny ton serii sprawia, że "sorewicza" i "rozkminki" w ustach Logana jakoś gładko przełknąłem (choć zniknęła zabawna kwestia, gdzie Logan autocenzuruje się w stylu Kapitana Ameryki z Avengers 2: "I've seen some crazy sh--- crazy stuff").


Podsumowując: polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Ścisła czołówka Marvel NOW! na naszym rynku.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3386 dnia: Lipiec 19, 2017, 11:10:20 pm »
@UP
Drugi tom jednak mniej śmieszny od jedynki. No i ten Wyatt zdecydowanie słabszy niż Alphona. Ale nie powiem - całostronicowy kadr z podróżą w górę tuneli mu się udał. Przekład bardzo dobry.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3387 dnia: Lipiec 24, 2017, 07:36:25 am »
Przeklejam tutaj pytanie @Eragona z innego wątku, bo bardzo interesuje mnie odpowiedź na nie

Mam tylko takie pytanie czy Amazing Spidermana  da się czytać  jako samodzielny tytuł bez wchodzenia w resztę świata Marvela(pomijam oczywiście fakt, że to jednak kontynuacja Superiora i będę musiał się też w tym odnaleźć na początku, skoro nie czytałem Superiora)? Bo przygody pajączka bym z chęcią poczytał, ale bez wchodzenia w inne tytuły z Marvela.

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3388 dnia: Lipiec 25, 2017, 06:31:53 am »
Jak dla mnie, Amazing Spider-mana spokojnie można czytać jako autonomiczną serię, niewiele tu nawiązań do reszty uniwersum. Początek lektury może wydawać się strasznie zakręcony, są to pozostałości po Superiorze, momentami bardzo mocno mieszające w świecie Pajączka. Ale da się przez to przebrnąć, tym bardziej, że scenariusz naprawdę poprowadzony jest z głową.

Natomiast może odrzucać nieco sama postać Petera Parkera, który stał się wyluzowanym celebrytą-biznesmenem. I jak ktoś pamięta go z czasów Tm-Semic, to jednak może trudno być przyzwyczaić się do nowego stylu. Aczkolwiek nie odstrasza on bardzo i po paru pierwszych zeszytach powinno się ponownie załapać bakcyla na Pajączka.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3389 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:59:26 am »
Ale pytanie nie jest o odnośniki do uniwersum, tylko odnośniki do Superiora, a tych jest sporo. Uważam, że warto byłoby zapoznać się z poprzednimi tomami przez lekturą Amazinga. Może nie jest to obligatoryjne, ale naprawdę sporo umyka.